Skocz do zawartości
Vilgerfortz

[ps3] Hdmi Do Dvi - Brak Dziweku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podlaczylem PS3 do monitora LCD i mam problem ze znalezieniem sposobu do odtwarzania dziwieku. Niestesy moj monitor nie ma opcji HD ready a jedynie wejscie DVI ktore jak wiadomo nie przesyla dzieku a jedynie obraz. Nie wiem jak to zrowiazac poniewaz PS3 nie ma mozliwosc podlaczenia nawet sluchawek.

 

Posiadam tylko takie lacza jakie widac na obrazku ponizej:

 

Dołączona grafika

 

Jesli ktos wie jak to rozwiazac porsze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny pomysł, który mi łazi po głowie, to podłączenie dźwięku przez optyka.

Sam się borykam z problemem podłączenia (o tyle jestem "szpretny", że przed zakupem).

Dodam jedno - możesz się cieszyć, iż mam problem "tylko" z dźwiękiem. Znajdź jakiś dobry sposób, by podłączyć obraz przez d-sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w swoim TV nie mam HDMI, więc zastosowałem ten sam kabel co ty. Musisz zrobić tak: podłączyć kabel HDMI-DVI do TV oraz standardowy kabel dostarczany z konsolą. Tam masz 2 chinche. Ja podłączyłem sobie do suba. W konsoli wtedy ustawiasz, że obraz idzie po HDMI a dźwięk po euro. I wszystko dziła tak jak powinno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie glosniki mam 2.1 i nie ma wejsc na czincze a jedynie VGA dlatego nie moge tak zrobic. zastanawia mnie tylko po co jest to wyjscie z monitora o nazwie "audio power" widoczne na obrazku ktory zamiescilem?

 

Slyszalem o przejsciowce z jacka 3.5 na optyka, czy jest cos takiego mozliwe ?

 

EDIT: Znalazlem cos takiego:

http://www.tvcables.co.uk/cgi-bin/tvcables/AD102.html

 

Zobaczymy czy zadziala...

Edytowane przez Vilgerfortz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie glosniki mam 2.1 i nie ma wejsc na czincze a jedynie VGA dlatego nie moge tak zrobic. zastanawia mnie tylko po co jest to wyjscie z monitora o nazwie "audio power" widoczne na obrazku ktory zamiescilem?

 

Slyszalem o przejsciowce z jacka 3.5 na optyka, czy jest cos takiego mozliwe ?

 

EDIT: Znalazlem cos takiego:

http://www.tvcables.co.uk/cgi-bin/tvcables/AD102.html

 

Zobaczymy czy zadziala...

W monitorze masz głośniki ?? Jeśli tak to powinno być wejście na jacka. Wtedy tylko przejściówka 2 chinche na 1 jacka i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoweSamoDobro

W monitorze nie mam glosnikow bo gdybym mial to ten temat pewnie by nawet nie powstal. Zreszta jak chcesz podlaczyc jacka do PS3 ?

ja mam tak:

kabel HDMI idzie do telewizora. optyk idzie do kina domowego, 2xRCA z przejsciowka na cinche daje sygnal na sluchawki.

jesli nie masz KD z wejsciem optycznym - uzyj oryginalnego kabla od PS3 i za pomoca kabelkow RCA (2x cinch - czerwony i bialy) podlacz go do swojego zestawu glosnikow.

 

strzelam, ze to Audio Power sluzy do zasilania glosnikow zewnetrznych, ktore mozna doczepic do monitora. sprawdz w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...