Skocz do zawartości
Silverpoint

Recka Compal Hel80 - Komp Do Gier Za <4k Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hooded man

ja tez w hurtowni w ktorej skladalem lapa "wirtualnie" mialem adnotacje dla skladajacych samodzielnie ze potrzebny jest update biosu dla c2d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przez te dwa tygodnie od kupienia Compal-a zauważyłeś w nim jakieś nowe wady, niedociągnięcia itd?

na razie wszystko - ok. Nic "w praniu" nie wyszło. Typowy komp ze średniej półki nieodstający od konkurencji.

 

Co do tego biosa to nadal nie jestem przekonany.. Kupiłeś już cały złożony sprzęt, więc może miałeś też w nim update.. Nawet napisałem do jednej firmy sprzedającej gołe kadłubki i wiem, że (wg. tej firmy) dla C2D trzeba zmienić bios..

No nie wiem - może egzemplarze wyprodukowane jakiś czas temu potrzebowały upgrade'u biosa. Firma u której kupiłem twierdzi, że żadnych upgradeów nie robi - gadałem z nimi na gg.

No ale w sumie co to za różnica - upgrade biosu to nie jest jakaś wielka sztuka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma u której kupiłem twierdzi, że żadnych upgradeów nie robi - gadałem z nimi na gg.

No ale w sumie co to za różnica - upgrade biosu to nie jest jakaś wielka sztuka...

Kilka Compali HEL80 już widziałem, sam takowy posiadam od kilku tygodni. Składałem samodzielnie. Żaden upgrade biosu nie był potrzebny (T5600), ponieważ mój stockowo miał bios w wersji 1.04b. Kilka dni później aktualizowałem do wersji 1.16b. Zmiana? Częstsze włącznie się chłodzenia połączone ze spadkiem temperatury GPU z 63C do 43C w idle. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Sprzęt oczywiście ma swoje mankamenty - klawiatura ma delikatniutkie luzy w lewym górnym i prawym dolnym rogu (w porównaniu do np. HP z serii 6xxx i 7400, których mamy sporo w pracy) ,wkurzająca na początku jest zamiana klawisza funkcyjnego z lewym CTRL. Zalety? O porządnej jakości wykonania, niezłej matrycy itp możecie przeczytać w wielu miejscach, co mogę więc dodać? Znajdźcie mi lapek z C2D T5600, 2GB RAMu 667MHz, GF 7600Go i 120GB HDD za 3500PLN! Co jeszcze? Zazwyczaj służy mi do pracy, ale czasami człowiek musi poznęcać się nad bitowymi istnieniami po ciężkim dniu. Przy taktowaniu GPU/mem 480/372 (wzrost temp. GPU to od 2C do 4C) skończyłem na nim Far Cry (natywka, wszystko na max - gra superpłynna) i Obliviona (natywka + ini tweak + parę modów, szczegóły ma hi+ grywalnie). W Oblivionka pomykało się równie przyjemnie, jak na stojącej w drugim pokoju stacjonarce mojej narzeczonej (C2D 6400, 1GB RAM, nV 7600GT) zapewne za sprawą 2GB RAM (zdecydowani rzadziej młócił dyskiem, co było głównym powodem zacięć na stacjonarce). Z ciekawostek:

1) Przez kilka dni miałem pod ręką pamiątki Kingstona 533MHz, i potwierdzam przedstawione już tutaj wyniki - różnice w 3dmarkach 05 i 06, oraz kilku grach (pełnych lub demach) które miałem pod ręką w porównaniu do DDR2 667MHz są CAŁKOWICIE POMIJALNE i w granicach błędu pomiarowego (przynajmniej w przypadku tego notebooka)! Różnicę w cenie możecie z czystym sumieniem przeznaczyć na pokrycie kosztów przesyłki, piwo albo jakiś gadżet.

2) Za pomocą NHC ustawiłem napięcie procka w zakresie od 6x do 11x na 0.95V, działa bez najmniejszych problemów. Niżej niestety zjechać się nie da, Intel odrobił lekcję i widocznie nie chce zarzynać sobie sprzedaży procków z serii LV i ULV. A szkoda! W czasie pracy taktowanie nie podskakuje zasadniczo powyżej 1GHz (6x) i można by oszczędzić baterię/układ chłodzenia ustawiając napięcie na jakieś 0,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś spotkał się z tymi kolorami kadłubka http://www.chemusa.com/images/4080_large.jpg ?????? Takie połączenie jest o wiele nowocześniejsze i wtedy nawet designem taki komp niczym by nie odbiegał od Asusa a nawet zostawiał głęboko w tyle wszystkie lenovo i inne drogie a marne w środku laptopy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wersja z lepszą matrycA

wsxga+

niestety nie do dostania w polsce

jest w lapkach ca m158n-5

CA rozumiem ze california access? A da sie to jakoś sciagnąć np z USA? Sam szkielet, a w polsce dokupic srodek (w sensie CPU, GPU itp)

 

http://pl.zepto.com/Default.aspx?page=Note...3HtgXsmtiyPuy5H ! :D :D :D

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA rozumiem ze california access? A da sie to jakoś sciagnąć np z USA? Sam szkielet, a w polsce dokupic srodek (w sensie CPU, GPU itp)

 

http://pl.zepto.com/Default.aspx?page=Note...3HtgXsmtiyPuy5H ! :D :D :D

1) nie ma się co cieszyć - zdjęcie kompa pod podanym linkiem nie odpowiada temu co oferują.

2) HEL80 z matrycą WXGA+ jest w tej chwili praktycznie nie do dostania z prostego powodu - compal już ich nie produkuje.

 

W niedługim czasie (cokolwiek to znaczy :) ) ukaże się następca HEL80 oparty o platformę "santa rosa" i wtedy zostanie wznowiona produkcja wersji z lepszą matrycą. Na razie pozostaje cierpliwie czekać albo wysupłać 7 klocków i kupić np. Asusa G1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie ma się co cieszyć - zdjęcie kompa pod podanym linkiem nie odpowiada temu co oferują.

2) HEL80 z matrycą WXGA+ jest w tej chwili praktycznie nie do dostania z prostego powodu - compal już ich nie produkuje.

 

W niedługim czasie (cokolwiek to znaczy :) ) ukaże się następca HEL80 oparty o platformę "santa rosa" i wtedy zostanie wznowiona produkcja wersji z lepszą matrycą. Na razie pozostaje cierpliwie czekać albo wysupłać 7 klocków i kupić np. Asusa G1

O santa rosie już słyszałem i też czekam z niecierpliwością, chociaż rewolucja to nie jest :)

A co do strony... jestes pewien że dają nieaktualne zdjęcia? nie wydaje mi się żeby to było prawdopodobne...

 

pozatym...zależy mi poprostu na jakimś ładnym kadłubku i żeby literki na klawiaturze nie byly ogromne...

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CA rozumiem ze california access? A da sie to jakoś sciagnąć np z USA? Sam szkielet, a w polsce dokupic srodek (w sensie CPU, GPU itp)

 

http://pl.zepto.com/Default.aspx?page=Note...3HtgXsmtiyPuy5H ! :D :D :D

te kadłubki są nie do zdobycia już nawet w USA

być może rzeczywiście zostały wycofane w produkcji

 

jak bym coś znalazł to wrzucę tutaj

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do strony... jestes pewien że dają nieaktualne zdjęcia? nie wydaje mi się żeby to było prawdopodobne...

nie tyle nieaktualne co nieprawdziwe - na zdjęciu jest compal z lepszą matrycą a w danych technicznych ze zwykłą. Zresztą cena też jest jak za "zwyklaka" więc pewnie się pomylili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanie jeszcze, jestem właśnie w trakcie zamawiania tego kadłubka na morele.net

- Compal HEL80 - 1790zl

- Seagate Momentus 5400.3 100GB - 235zl

- Core 2 Duo T5500 - 700zl

- Moduł Bluetooth - 47,99zl

- A-Data 1GB 667MHz - 155zl

 

i teraz: czy to optymalny wybor podzespołów, czy o czymś nie zapomniałem i czy w tych kadłubkach od razu montowane są nagrywarki dvd, czy tylko zwykłe odtwarzacze?;p

Z góry dzięki za wszelka pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie szybkie pytanie jeszcze, jestem właśnie w trakcie zamawiania tego kadłubka na morele.net.........

Z góry dzięki za wszelka pomoc:)

ew jesli potrzebujesz to jeszcze pewnie wifi(intelowskie ponad 100zl), czy optymalny to zalezy czego potrzebujesz;), co do nagrywarki niech ktos sie wypowie kto sie lepiej zna...

Z tego co czytalem to miedzy RAM 533 a 667 MHz zbytniej roznicy nie ma.

Edytowane przez FInf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem to miedzy RAM 533 a 667 MHz zbytniej roznicy nie ma.

tak, ale w morele.net roznicy w cenie miedzy pamieciami 667MHz, a 533MHz po prostu nie ma, A-Daty 667Mhz 155zł i Kingstony 533MHz tez 155zł, wiec jeden pies;) Edytowane przez Alexo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te kadłubki są nie do zdobycia już nawet w USA

być może rzeczywiście zostały wycofane w produkcji

 

jak bym coś znalazł to wrzucę tutaj

 

pozdro

Nie masz racji, w USA można bez problemu je dostać, rozmawiałem już i przeglądnąłem kilka sklepów internetowych. Dla przykładu taki o wiele ładniejszy hel80 z T7200, 1GB ramu, 160 twardy kosztuje razem z przesyłką 1335 dolarów. Czyli porównywalnie do jego o wiele brzydszego brata bez przycisków mulimedialnych.

 

nie tyle nieaktualne co nieprawdziwe - na zdjęciu jest compal z lepszą matrycą a w danych technicznych ze zwykłą. Zresztą cena też jest jak za "zwyklaka" więc pewnie się pomylili.

Nie bardzo, nie da się po zdjęciu powiedzieć czy to jest WXGA czy WSXGA+ a prawdopodobnie jest to WXGA bo WSXGA+ jest opcjonalnie, a właściwie była bo jakiś tydzień temu Compal wycofał w produkcji WSXGA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, w USA można bez problemu je dostać, rozmawiałem już i przeglądnąłem kilka sklepów internetowych. Dla przykładu taki o wiele ładniejszy hel80 z T7200, 1GB ramu, 160 twardy kosztuje razem z przesyłką 1335 dolarów. Czyli porównywalnie do jego o wiele brzydszego brata bez przycisków mulimedialnych.

Nie bardzo, nie da się po zdjęciu powiedzieć czy to jest WXGA czy WSXGA+ a prawdopodobnie jest to WXGA bo WSXGA+ jest opcjonalnie, a właściwie była bo jakiś tydzień temu Compal wycofał w produkcji WSXGA+

Po zdjęciu da się określić czy na pokładzie jest WXGA czy WSXGA+. WSXGA+ ma przyciski multimedialne z boku a WXGA nie.

Co do dostępności to tak jak pisałem - produkcja została zakończona ale nie wykluczone, że jakiś reseller ma jeszcze parę sztuk w magazynie.

Jeśli zamawiasz HEL80 z matrycą WXGA to raczej bądź psychicznie przygotowany na to, że po otwarciu pudełka przycisków multimedialnych nie będzie :-) A to co Ci mówi sprzedawca z USA przez telefon nie traktuj jako 100% info :-)

 

i czy w tych kadłubkach od razu montowane są nagrywarki dvd, czy tylko zwykłe odtwarzacze?;p

w compalu są montowane dvd supermulti - czyli odtwarzasz i nagrywasz cd, dvd, +, -...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Alexo666"

 

takie szybkie pytanie jeszcze, jestem właśnie w trakcie zamawiania tego kadłubka na morele.net

- Compal HEL80 - 1790zl

- Seagate Momentus 5400.3 100GB - 235zl

- Core 2 Duo T5500 - 700zl

- Moduł Bluetooth - 47,99zl

- A-Data 1GB 667MHz - 155zl

 

i teraz: czy to optymalny wybor podzespołów, czy o czymś nie zapomniałem i czy w tych kadłubkach od razu montowane są nagrywarki dvd, czy tylko zwykłe odtwarzacze?;p

Z góry dzięki za wszelka pomoc:)

Przedzwoń koniecznie do morele.net i dowiedz się co u nich wchodzi w skład "kadłubka" (nie mają tego opisanego na stronie) widziałem gdzieś w jakimś sklepie że do kadłubka trzeba było dokupić oddzielnie klawiaturę,baterię,zasilacz(choć to wszystko w innych sklepach jest w komplecie).Jeśli chcesz składać "Lapka" samodzielnie to dowiedz się jeszcze jaka jest data produkcji tych "kadłuków" ponieważ jest w nich zainstalowany "Bios" który nie obsługuje Core2Duo(produkcja z przed grudnia 2006) i chcąc obsadzić w nim Core2Duo musiał byś zmienić "Bios" a do tego będzie Ci potrzebny procek CoreDuo.

 

Moim zdaniem lepszym configiem będzie :

T5600

Wi-Fi Intela

"Corsair 667 lub Kingston 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu da się określić czy na pokładzie jest WXGA czy WSXGA+. WSXGA+ ma przyciski multimedialne z boku a WXGA nie.

heh :) nie chce się sprzeczać na forum, ale rozmawiałem z paroma osobami z USA które mają tego compala z przyciskami multimedialnymi i WXGA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy Compala moze mi wytlumaczyc jak znalezc ekran z tv-out? Sciagnalem nowe sterowniki 94.24 ale w panelu kontrolnym nie znajduje nic na temat uruchamiania obrazu na wielu ekranach. Jesli wam to dziala to napiszcie prosze jak to robicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

u mnie w sklepie pojawil sie pierwszy compal (klient chcial podzialu na partycje), model byl opisany jako EL-80. To co moge powiedziec to to ze jakosc wykoanani to klasa toshiby lub nawet troche wyzej, naprawde trzeba pochwalic. Opcja z przeslaniana kamera wbudowana w ramke (odslaniana kciukiem) z zaraz obok mikrofonem - brawo. Firmom takim jak Toshiba, Hp czy Asus takie rozwiazanie tematu zajmie jeszcze jakies 10-15 lat mozolnej pracy inzynierow.

Dodatkowo czytnik lini papilarnych, reszta to zupelna rakieta - typowy gaming laptop.

Jak bym mial teraz kupowac laptopa to nigdy, przenigdy nie zdecydowal bym sie na toshibe, czy innego producenta, po prostu compal oferuje to samo i wiecej w DRASTYCZNIE niskiej cenie.

Na koniec mnie rozwalilo bo gosc ma servis door-to-door.

Compal imho pozamiatal na rynku gaming lapow.

 

edit.

aha zapomnialem. Niestety ale gladzik jest KATASTROFICZNY. Tzn nie da sie trafic w ikone (lol) az mnie porazilo jaki jest nieprecyzyjny. Mi by to troche przeszkadzalo ale w koncu to jset lap do grania a gladzika sie do tego nie uzywa :-)

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z przeslaniana kamera wbudowana w ramke (odslaniana kciukiem) z zaraz obok mikrofonem - brawo. Firmom takim jak Toshiba, Hp czy Asus takie rozwiazanie tematu zajmie jeszcze jakies 10-15 lat mozolnej pracy inzynierow.

edit.

aha zapomnialem. Niestety ale gladzik jest KATASTROFICZNY. Tzn nie da sie trafic w ikone (lol) az mnie porazilo jaki jest nieprecyzyjny. Mi by to troche przeszkadzalo ale w koncu to jset lap do grania a gladzika sie do tego nie uzywa :-)

haha dobry tekst... zycze sukcesow firmie Compal, ale twierdzenie, ze inz HP zajmie 10-15lat takie rozwiazanie jest znaczaco przesadzone... Prosze porownac sobie takie same platformy o takich samych parametrach, HP wypadnie napewno pare % wiecej (seria NC,NW). Jak twierdza uzytkownicy tych lapow produkuja oni kadlubki dla Asusa... wiec nie rozumiem tej jazdy po firmie Asus... ;)

W sprzecie high-end jest IBM, HP, Alienware, Dell... pozniej dlugo, dlugo nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

lukas-comp - lol - co ty chcesz porownywac - hp nawet nie ma konfigu z ktorym by mozna porownac tego Compala...

 

Poza tym ja pisalem o gaming laptopach a nie laptopach na zasadzie "sztuka dla szuki"

Takich laptopow typu c2d + intel media accelerator to jest na kopy, mozna przebierac jak w ziemniakach na rynku, ale znajdz mi konfig gdzie grafa nadaza za reszta..

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas-comp - lol - co ty chcesz porownywac - hp nawet nie ma konfigu z ktorym by mozna porownac tego Compala...

Oczywiscie ze jest :lol:

Posiedzisz troche w notebookach to bedziesz wiedzial czemu nie wszystkie maja mocnych grafik :lol: I czemu jeden jest tanszy a drugi drozszy... no i przestaniesz podniecac sie wysokim wpolczynnikiem wydajnosci do ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no ma hp jakiegos lapa z x1600 i... 17" matryca - rotfl.

I zapewniam cie ze kazdy sie bedzie podniecal cena - no chyba ze ma tak pieknie wyssana z palca sygnaturke jak ty. Wtedy by go pewnie walilo ze za to samo wyda 3500zl wiecej czy mniej... no comment.

 

"Posiedzisz troche w notebookach to bedziesz wiedzial czemu nie wszystkie maja mocnych grafik " <- probujesz mi ublizyc ta sugestia czy jak ? :blink:

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma pokazac ze za malo siedzisz w temacie zeby wiedziec co w trawie piszcze :lol: To przynamniej wynika z twojej analizy rynku i znajomosci modeli ;)

 

Polecam www.google.pl albo www.hp.pl ;) Znajdziesz napewno siakiegos HPka z 15" i X1600 .. podpowiem sa tylko 2 modele z czego jeden z cadowska wersja X1600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

sa rzeczywiscie 2. Pewenie ten EY686AW nigdzie sie nie przewija w sklepach bo kosztuje... ponad dwanascie tysiecy zlotych, polskich nowych, - rotfl po raz drugi. Idealny gaming laptop. Parametry ma "fpyte" - po prostu ideal dla gracza - lol. Moze to ty powieniens zweryfikowac pewne sprawy :-)

 

edit.

Chociaz nie... tego EY686AW wezme na sklep. Tylko bede musial mowic ludziom zeby sie nie podniecali wspolczynnikiem cena|jakosc - bo to pusty slogan, tylko brali co popadnie....

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

baxxxio popatrz na tytul tego watku, otrzasnij sie, i przemysl sprawe zanim napiszesz cos znowu o laptopie za 12 tys zl.

Bo ja powiem zaraz o laptopie Paris Hilton wysadzanym diamentami i bede go polecal jako gaming laptopa. Tamten kosztuje tyle ze bys spadl z krzesla - tylko o czym wtedy bysmy rozmawiali? O pierd0lach :-)

aaaaha ale oczywiscie pod plaszczykiem "szerszego spojzenia na rynek laptopow"

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ty jednak nie potrafisz szukac po necie ;)

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/145191

 

Te model o ktorych to NC8430 ... a nie siakies EY686AW .. bo to tylko numer konfiguracji ;)

 

Zawsze znajdzie sie jakas regula zeby Compal HEL80 byl najlepszy.. w tym wypadku jest to zawezenie ceny do 4k ;)

Brakuje zebyc nam udowadnial ze SC sporting to najlepszy nowy sportowy samochod do 25k ;)

 

 

ps.Rozumiem zauroczenie Compalem ... kiedys ci przejdzie ;)

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...