Skocz do zawartości
slimeck

E6600 Oc Niestabilny

Rekomendowane odpowiedzi

złozyłem sprzet w takiej konfiguracji : E6600, Scythe Infinity, P5B DELUXE, Geil 2x1 DUAL DDR ULTRA CL4 ( 4-4-4-12), Ati X1900XT, SB Audigy, Chieftec 450 W. zachęcony dobrym o/c mojego E4300@3 ghz, takze i tutuaj od razu ustawilem E6600 FSB z 266 na 333 i... zwiesza się na takie sposoby :

1. czasem przechodzi SuperPi, a czasem nie ( z czego komiunikat bledu, a czasem objaw zwisu opisany poniżej )

2. zwisy 3D Marka 2006, w grach, jak i... podczas ogladania filmików na Youtube i sluchania mp3. wyglada to tak, ze komp sie pauzuje jakby i na nic nie reaguje. ewentualnie slychac zapetloną próbkę dźwiękową z glosników jaka leciala w momencie zwisu. o tyle glupio, ze zwisy sa jak filmy na youtube ogladam... a to przeciez nie jest zadne obciazenie dla kompa.

3. moze wyjąć SB Audigy bo się w jaksi sposób gryzie z resztą sprzętu? zrobie to pozniej, ale zakladam ze to nie dźwiękówka ( bo bylo by zbyt pieknie jakby to po prosty Audigy robil te kaszane, a i nie wiem cyz moze on miec cokolwiek wspolnego z Super Pi... ). kiedys mialmpodobne zwisy na innym kompie i wina

 

podwyzszalem próbnie Vcore na 1.4, ale bez efektu, bylo tak samo. takze wrocilem do domyslnego, bo wolal bym nie podawac mu wysokiego napiecia.

 

procek ma temperature maksymalnie 50 stopni w stressie. nie jestem pewny, ale zważywszy różną prądożernośc kompów ( w mojej sygnaturce - zobaczice karty grafiki i procki, E6600 paliwięcej watów niz E4300, a roznica w mocy zasilaczy nie jest duza... ) to wina lezy po stronie zasilacza Chieftec 450 W, ale z podkrecaniem nie mialem wiele stycznosci. ktos z was mial podobne doswiadczenia i moglby posłuzyc wiedzą i cos poradzic? z gory dzieki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na ustawieniach domyślnych, za wyjatkiem FSB. timingi pamięci przypuszczam ze domyślne, takie na jakie pozwala sobie ram, wiec te podane wczesniej 4-4-4-12 ( sprawde pozniej czy tak jest na pewno ). podwyzszalem vcore, ale nie dalo to nic, takze wrocilem do automatycznego ( 1.38/1.39, roznie pokazuje ). mnoznik wynosi 9x i nie zmienialem go. wszystko leci na dafaultach. poki co tyle moge z głowy napisac, a po poludniu bede mogl sprawdzic bardziej szczegółowo.

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, ze przy Vcore na AUTO plyta sama podwyzsza napiecie CPU wraz ze wzrostem FSB (i czesto za duzo V daje ;))

 

ps. U mnie spokojnie 6600 leci na FSB 380 i 1.375V w biosie na 400W Enermaxa. Ale grafika jednak duuuuzo mniej ciagnie niz ten 1900XT.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ice_sagan : hmm, 533? nie bardzo rozumiem, ale czy to przypadkiem nie za duzo? mam 9x266-2.4 ghz fabrycznie, 9x333= 3 ghz na podkreceniu i ramy jadą chyab jak najbardziej 1:1 w stosunku do proca... czy coś mylę? te ramy są DDR-800 mhz, czyli pociągną do 400, a wyzej w zasadzie nie powinny, a 533 w takim wypadku to juz chyba abstrakcja... no ale chyba nie znam sie za bardzo wiec please popraw mnie.

 

ridczak : sprobuje przemontowac karty grafiki, i zobacze czy na X1600pro nadal będa zwiechy. bo suma summarum wolal bym zeby to zasilacz byl za slaby po prostu... a nie reszta podzespołów, ale sprawdzę to pod wieczór.

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zebrała się tutaj grupka urzytkowników z E6600 na pokładzie zadam pytanie z czystej ciekawości jakie są u was średnie wyniki O/C tegoż że proca na domyślnym napięciu ? Interesuje mnie tylko i wyłącznie średnia naszego forum a nie wyniki z USA czy też jakiegokolwiek innego kraju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zebrała się tutaj grupka urzytkowników z E6600 na pokładzie zadam pytanie z czystej ciekawości jakie są u was średnie wyniki O/C tegoż że proca na domyślnym napięciu ? Interesuje mnie tylko i wyłącznie średnia naszego forum a nie wyniki z USA czy też jakiegokolwiek innego kraju ;)

Na domyślnym ~3000mhz (lub ponad, nie testowalem na def :D), na v1,39 - 3375mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie cienizna :sad: 3,2GHz na def - może trochę więcej, ale nie wiem nawet czy stabilnie (nie zapuszczałem Orthosa), ale TDU jakoś tam chodzi więc jakaś stabilność jest :wink: Trzeba dodać, że wszystkie świeże c2d kręcą się słabiutko w porównaniu do tych z pierwszych serii :?

 

 

@Mardok pytanie pomocnicze :wink:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Czy Twoje kości to te "OCZ 2GB (2 x 1GB) PC2-6400 Dual Channel Platinum Revision 2 XTC Series DDR2"? Jak tak to powiedz proszę na jakich dokładnie ustawieniach je puszczasz (timingi, napięcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie wypiąłeś Audigy to spróbuj to zrobić. Gdzieś już czytałem, że właśnie Asus P5B Deluxe nie chodzi stabilnie z tą kartą muzyczną i wiesza się.

U mnie Audigy 2 smiga bez problemu, ale noze z Audigy jest problem, nie wiem, jednak sprawdzic latwo ;)

 

Skoro zebrała się tutaj grupka urzytkowników z E6600 na pokładzie zadam pytanie z czystej ciekawości jakie są u was średnie wyniki O/C tegoż że proca na domyślnym napięciu ? Interesuje mnie tylko i wyłącznie średnia naszego forum a nie wyniki z USA czy też jakiegokolwiek innego kraju ;)

U mnie 366x9 na 1.375V (BIOS - ale Asus zaniza). Teraz mam 380x9 i nie pamietam napiecia, ale chyba takie samo (na pewno ponizej 1.4V BIOS). Przy 400x9 mialem juz problemy, trzeba bylo sporo wiecej V (albo plyte mocniej przycisnac), a nie mialem jeszcze czasu sie pobawic dokladniej.

 

ps. Procek z zeszlego roku.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zebrała się tutaj grupka urzytkowników z E6600 na pokładzie zadam pytanie z czystej ciekawości jakie są u was średnie wyniki O/C tegoż że proca na domyślnym napięciu ? Interesuje mnie tylko i wyłącznie średnia naszego forum a nie wyniki z USA czy też jakiegokolwiek innego kraju ;)

Domyślene to jest 1.2625v jak jest tutaj w tabelce ? http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showd...?i=2893&p=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh panowie chodziło mi tylko o wyniki na domyślnym VCore bo jak każdy zaczyna podawać na różne napięcia z różnymi MHz to ciężko się raczej procesory porównuje i średnią wyciąga ale zawsze lepsze to niż nic, u mnie póki co 3100MHz na def (proszę się nie śmiać) i BOXsie ;)

 

@chemiczny_ali:

 

Moje OCZ to dokładnie te OCZ:

 

http://www.ocztechnology.com/products/memo..._2_dual_channel

 

Chwilowo dosyć luźno latają 517MHz 5-5-5-15 2v wciąż wszystko w fazie testów.

 

@dwaIP:

 

Producent mówi iż domyślnym napięciem jest 1.350v i tego się trzymam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok ->Ups, nie doczytalem do konca :) Problemem jest tylko vdrop na plytach niektorych, np. Asus P5B zaniza napiecie (real jest nizszy niz w biosie), a juz Asus z serii P5W Pro zawyza lekko chyba (real>=bios)

 

ps. U mnie na 1,375V w biosie w realu bedzie jakies 1,32V w idle (w stresie jeszcze mniej, ale vdoopa ma kazda plyta chyba) ;)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla E6600 SL9S8 Vcore=0,850-1,352V-tego ja mam

dla E6600 SL9ZL Vcore=1,187-1,325V

 

dla Vcore=1,35V(bios) 2h Orthos AC F 7 Pro u mnie:

3200MHz-ok

3300MHz-wywala

posrednio nie sprawdzałem. :wink:

Mój procek: L624A764;najlepsze są ponoć z 29 tyg 2006. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest domyślne Vcore każdy sobie może odczytać Core Temp`em. Intel oficjalnie podaje tylko ogólny zakres. To ile ma dana sztuka to kwestia indywidualna. Mój ma dla przykładu 1,2875V, ale inna będzie miała 1,25V, a z jeszcze innego wypustu 1,32V.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak już mówiłem 3,2GHz i jak się okazuję w miarę stabilnie po 1,5h Orthosa i takie ustawienia będą (chyba :D ) 24/7 :) Standardowe Vcore 1,325V, a everest pokazuje tyle ile na obrazku. Nie wiem jak jest w real'u, bo mierzenie napięcia jest bardzo utrudnione (ultra-120 na procku) i jak dla mnie podchodzi pod sport ekstremalny :D

 

post-20691-1176480371_thumb.jpg

 

EDIT

Po 3,5h dałem mu spokój :wink:

post-20691-1176490297_thumb.jpg

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom 3.24GHz na def bardzo ładny wyniczek w moim przypadku def = 1.350v i póki co jak już wcześniej pisałem chodzi na 3.1GHz, dalej nie bardzo chcę go męczyć bo mój BOX coś jak by trochę osłabł powyżej 3GHz ;) Jak w końcu uda mi się procka zwodować pomyśli się o jakiejś bardziej "elO & prO" cyferce z MHz na blacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom 3.24GHz na def bardzo ładny wyniczek w moim przypadku def = 1.350v i póki co jak już wcześniej pisałem chodzi na 3.1GHz, dalej nie bardzo chcę go męczyć bo mój BOX coś jak by trochę osłabł powyżej 3GHz ;) Jak w końcu uda mi się procka zwodować pomyśli się o jakiejś bardziej "elO & prO" cyferce z MHz na blacie ;)

Elo i pr0 = more than 4XXX :wink:

 

Wyniki macie niezle, ale z tego co widze, to 6700 potrafia przodowac w niskim vcore i MHz na ac; 628B i srednio 3600-3800MHz na 1.45V, a nie wspominam o normalnym chlodzeniu :blink:

 

L628B @ 1.45V @ 4050MHz @ chilled water B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo i pr0 = more than 4XXX :wink:

 

Wyniki macie niezle, ale z tego co widze, to 6700 potrafia przodowac w niskim vcore i MHz na ac; 628B i srednio 3600-3800MHz na 1.45V, a nie wspominam o normalnym chlodzeniu :blink:

 

L628B @ 1.45V @ 4050MHz @ chilled water B-)

 

Mówiłem o bardziej przyziemnych że tak powiem polskich wartościach, co zaznaczyłem w swoim pierwszym poście w tym temacie ;) Osobiście okolice 3,5-3,6GHz na co dzień przy w miarę znośnym napięciu satysfakcjonują mnie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o bardziej przyziemnych że tak powiem polskich wartościach, co zaznaczyłem w swoim pierwszym poście w tym temacie ;) Osobiście okolice 3,5-3,6GHz na co dzień przy w miarę znośnym napięciu satysfakcjonują mnie całkowicie.

A bedziesz w wrocku :lol: Z tym abitkiem i procem ?

 

3600MHz to az za duzo na codzien Ci powiem ;) Teraz mam 3300 i tak samo jak na 3600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedziesz w wrocku :lol: Z tym abitkiem i procem ?

 

3600MHz to az za duzo na codzien Ci powiem ;) Teraz mam 3300 i tak samo jak na 3600MHz.

Jak już uda mi sie wpaść do wrocka to raczej samemu bez sprzętu, nie wyróżnia się on niczym specjalnym z tłumu to po co mam stanowisko zaśmiecać ;) Co do MHz to są tylko plany a każdy wie że to różnie w życiu bywa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ktoś nie zna to nie powinien się brać za OC, albo najpierw troche poczytać.

 

Nie jedź na auto tylko poustawiaj wszystko ręcznie.

ok. to mi podpowiedz "po łebkach" co mam usytawic w timingach zeby dzialalo. docenię. nie chodzi o to ze mi sie sprawdzac nie chce w innych źródłach, ale ze nie wiem skad wziac jakis "tutorial" zeby samemu poustawiac. jakbym się znał w temacie to bym z bańki nie zaczynał nowego topica o tak sobie. takze z gory dzieki za wszelkie konstruktywne odpowiedzi. serio. moge sobi pamiątki zmienic, bo je wlasnie podejrzewam za cały problem, ale to bedzie kosztowalo pieniądze niestety, i to konkretne... wiec moze sa jakies pośrednie tuningowe z timingami co dadzą radę. aczkowiek dodam ze przypuszczam ze najprawdopodobniej moje pamięci sięgnęły kres swoich możliwosci. mimo iz ze w drugim kompie mam ZWYKLE wersje tych pamiątek, to jestnak GEIL ULTRA się nie dają kręcic... takze proszę o jakies skrótowe podpowiedzi. podałem wczesniej... ze procek ma domyslne FSB równe 266 mhz, na 300 chodzi stabilnie ( 2.7 ghz, zas na 3.0 ghz, czyli fsb 333 mhz, juz są bledy w super_pi oraz chmskie zwisy kompa w czymkolwiek... Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci ustaw tak jak są ustawione te "słabsze" w drugim komputerze.

Czasami pomaga zmiana slotów RAM. Jeśli to nie pomoże obniż taktowanie

pamięci.

Zanim zaczniesz sprawdzać stabilność pod windą, sprawdź czy

GoldMemory 6.68 lub nowszy nie wykazuje błędów (memtest jest za słaby).

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem jeszcze 6.92 ale 6.68 pozwala na ręczne wpisanie ilości

RAM i jest bardzo skuteczny (ale z 4GB nie sprawdzałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...