Skocz do zawartości
redguy

Hynix 2x512 Ddr1 Nie Chcą Poprawnie Działać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zdaje się poważny problem z dopiero co kupionymi pamięciami Hynix 2x512MB DDR1. Sprzedawca na Allegro ( pamięci kupione na takiej aukcji http://allegro.pl/item184384892_legendarny...hz_gw_w_wa.html) pisze, że jest to HYNIX 512MB/400MHz PC3200 seria D43. Tymczasem po ustawieniu FSB 200MHz i włączeniu MemTesta+ 1.70 i v.3.3 prawie zawsze dostaję błędy, niezależnie od konfiguracji: dual DIMM3 i DIMM2, DIMM3 i DIMM1, nie-dual DIMM2 i DIMM3, single DIMM3 obie kości, różne timingi CL2,5 i CL3 (co jak co, ale na ustawieniach Optimal powinno chyba pójść bez zająknięcia). Poza tym w CPU-Z 1.39 i w Evereście (ostatnia darmowa wersja 2.50.480) pokazuje się informacja, że kości są PC2700(166MHz), bez względu na ustawienia częstotliwości magistrali (muszę ustawiać w biosie dzielnik 3/3, bo przy AUTO powraca do 333MHz).

Dołączona grafika

Moja dotychczasowa pamięć - Kingston 1x512MB DDR1 PC3200 - zgłasza się jako PC3200 i dodatkowo są inne dane.

Dołączona grafika

 

Zgodnie ze stroną http://www.hynix.com/eng/09_greenproduct/d...atalog_DRAM.pdf D43, które widnieje na kościach, oznacza DDR400 3-3-3.

Pamięć różni się również wyglądem od tej z aukcji - np. inne usytuowanie układów scalonych.

Dołączona grafika

 

Mój sprzęt to Abit NF7-S, Barton 2500+, Tagan 330W. W wielu dyskusjach nt. Abita nie znalazłem żadnego rozwiązania; zmiana biosu oryginalnego D27 na modowany D27 by Merlin, a następnie D26 Taipan też nie pomogła.

Już nie chodzi mi nawet o jakieś OC, chcę tylko pracować na rzeczonych 400MHz.

 

Czy coś robię nie tak jak trzeba, a może te pamięci to małe oszustwo?

 

Za wszelkie uwagi z góry serdeczne dzięki

Edytowane przez redguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem właśnie CPUz u kolegi i jest to samo - PC2700(166MHz) na płycie ASUS A7N8X-E

 

Dziś wymieniłem w sklepie pamięci na właściwe i jest już wszysztko w porządku.

Edytowane przez redguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...