Skocz do zawartości
eXelium

Dyskusje O Zmianie Organizacji Subforum

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko powiem, że dla mnie rozdzielanie tematów o Xboxie czy PS3 i gier z nimi związanych (pewnie uporządkuje tematy), ale wydaje mi się, że dla użytkownika jednej z konsol o WIELE wygodniejsze było przeglądanie jednego topicu. Wszystkie nowości, nowe screeny, zapowiedzi itp. w jednym topicu/zakładce. Tym bardziej fajne było to, że można się było dowiedzieć o grach o których się nie słyszało a które wychodzą na konkretną platformę ( w tym momencie 2 gry mają w nazwie topica platformy na których wychodzą) a nie patrzenie na każdy temat działu gry.

Edytowane przez eXelium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat ma byc posiwecony tylko zagadnieniom sprzetowym - newsom o akcesoriach, obnizkach cen, aktualizacjach dasha, nowych wersjach konsoli, gadkami o problemach technicznych, chlodzeniach i tym podobnych rzeczach.

 

Gry niech maja swoje tematy - bedzie zrobiony indeks gier (albo oddzielny, albo polaczony z juz istniejacym), zasada 1 gra = 1 temat juz obowiazuje (z ta roznica, ze wyganiamy stad gadki o wersji PC i vice versa ;) ), bedzie jakis porzadek, a nie znowu 150-stronicowy temat o wszystkim.

 

EDIT: eXelium - niestety takie zalozenie ladnie wyglada tylko na papierze. W praktyce bardzo szybko robi sie smietnik informacyjny, wszyscy gadaja o wszystkim, znalezienie czegokolwiek czy sledzenie ejdnego watku dyskusji staje sie bardzo utrudnione, a topic rozrasta sie do absurdalnych rozmiarow w rekordowym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla innych dla mnie bylo wygodniej, gdy przychodzilem ze szkoły włączałem Opere i odświeżałem zakładkę. Pewnie gdy ktoś był "nowy" w temacie mogło być to dla niego trudne, aby się połapać w tym wszystkim. To może osobne topici dla newsów sprzętowych i growych ?

 

Chociaż wprowadźcie wymóg aby w topicu zawierać informacje o platformach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten temat schodzi na złą drogę :/ Zapewne zaraz zostane ukarany przez władzę, za to, że mam odmienne zdanie...

 

Przepraszam za OT.

 

Orientuję się ktos jak to będzie z tym patchem i formatem DivX? Ktos pisał, że "tych" filmów nie będzie odtwarzał?

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten temat schodzi na złą drogę :/ Zapewne zaraz zostane ukarany przez władzę, za to, że nie mam odmienne zdanie...

Wole, zebysmy to sobie wyjasnili definitywnie teraz, poki temat jest jeszcze mlody, niz zeby potem to walkowac co i rusz.

Co do drugiego zdania Twojej wypowiedzi - cosik sie ono kupy nie trzyma ;)

 

Nie wiem jak dla innych dla mnie bylo wygodniej, gdy przychodzilem ze szkoły włączałem Opere i odświeżałem zakładkę.

No to teraz zamiast zakladki z tematem bedziesz mial zakladke z subforum ;) Wtedy sytuacja moze wygladac tak: przychodzisz ze szkoly, odswiezasz zakladke i od razu widzisz, ze pojawily sie tematy o dwoch nowych grach.

Poza tym majac oddzielne tematy o kazdej grze latwiej jest to zorganizowac, poprzez Indeks Gier, a przez to latwiej potem wyszukiwac informacje. Dzieki tagom przy kazdym temacie (patrz ramka na gorze ;) ), wpisujac w szukajce np. PS3 dostaniesz wszystkie tematy o grach na PS3. Do tego wyszukac informacje nt. danej gry w jednym, krotkim temacie jest o niebo prosciej niz wydlubywac je z tematu zbiorczego.

Oddzielne tematy daja tez mozliwosc zrobienia latwo dostepnego FAQ w pierwszym poscie tematu, gdyby byla taka potrzeba (takie FAQ znajda sie rowniez w tematach sprzetowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał... ale temat GTA IV powinien być w takim razie przerzucony do tego subforum bo chyba dalej nie wiadomo nic o wersji na PC? :D

 

Przyda się drobne "odświeżenie" ale żeby do każdego drobnego newsa o nowej grze zakładać temat? Imo narobi to więcej bałaganu niż porządku na dłuższą metę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaproponuj w takim razie: kiedy Twoim zdaniem bedzie ten wlasciwy moment na zalozenie tematu? Po 5 newsach? po 10? Kto bedzie to wydlubywal ze zbiorczych tematow, rozdzielal posty traktujace o kilku grach itd.?

 

Co do topicu o GTA4 - w koncu sie tu pewnie pojawi, tak jak i pare innych tematow, ktore nadal siedza w grach. Dajcie nam pare dni na ogarniecie tego, jest troche do przejrzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może zrobić jeden temat dla newsów(tylko i wyłącznie) a drugi temat do ich komentowania i jakichś luźniejszych rozmówek - coś jak ten w którym teraz piszemy :D W jakiś sposób by to na pewno ułatwiło poruszanie się po forum bo news = temat jakoś mi się nie widzi, ale to tylko moje zdanie. Namnoży się jedynie dużo bezsensownych tematów do których i tak nikt nie będzie zaglądać :D

 

Ale ogólnie dobra inicjatywa z tymi wiosennymi porządkami, mam nadzieję że rozwiążecie to jak najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiś sposób by to na pewno ułatwiło poruszanie się po forum bo news = temat jakoś mi się nie widzi, ale to tylko moje zdanie

Zle myslisz. Nie news=temat, tylko gra=temat. A to wbrew pozorom roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego zdania Twojej wypowiedzi - cosik sie ono kupy nie trzyma ;)

Przepraszam jestem tylko człowiekiem, który może się pomylić ale już się poprawiłem.

 

A te zmiany spowodowane są czym? Ktoś się skarżył na ten temat? Bo z tego co widzę to póki co nikt nie popiera waszego pomysłu z "porządkami" " :wink: "

Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie rozumiem o co ta cała piana. Może założymy temat "PC". Skasujemy cały dział GRY i będziemy wrzucać do tego tematu wszystkie newsy o grach i sprzęcie. Na pewno będzie przejrzyście.

 

Stosujcie się do tego co jest. Nowy pomysł lub skarga? Jest od tego temat na O Serwisie i forum.

 

/ot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopa ale też nie podoba mi się ta zmiana. Wchodzę do tematu PS3 i mam wszystko, co chłopaki wygrzebali w sieci, wchodzę do X360 i to samo. Wyszła jakaś nowa gra, jakiś pad czy coś nowego to mam to pod ręką. Nie będę się cofał 20 stron bo tak szybko w ciągu jednego dnia czy dwóch się nie napisze. Niestety nie każdy ma czas na przeglądanie wszystkich nowych tematów czy postów w każdym temacie o każdej grze. A jak było wszystko w jednym to jak mnie jakaś gra zainteresowała z nowo wklejonych powiedźmy w temacie o PS3 to wtedy szukałem dalej na forum. To było wygodniejsze. Teraz praktycznie nie wchodzę w żadne gry. Niestety nie jest to najlepsze. Tak sądzą chyba wszyscy oprócz samej moderacji. ;) Nie napisałem tego złośliwie tylko napisałem swoje zdanie. Może warto się zastanowic nad nowymi zmianami na stare? :P

 

Z PC jest inaczej bo z PC można działac cuda, jest sporo sprzętu, setki możliwych konfiguracji itp. A konsolka to zamknięta architektura więc tutaj jeden temat ogólny wystarczy. Reszta może zosta tak jak teraz. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja napisze OT - post do wywalenia oczywiscie.

Strasznie nie lubie jak ktos wstawia te wielkie screeny, mam 2mbit a i tak to trwa i przesuwa sie stale w przegladarce. Nie robcie tego. Wystarczy link a nie zjadnie czyjegos bandwitcha. Zreszta po co wstawiac newsy ze screenami? wystarczy napisac

taka i tak gra zapowiedzia sa foty info tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z piczy. bez kitu

 

wolalem wchodzic do tematu x360 albo ps3 i widzialem ikonke czy mam jakies posty nieprzeczytane i mialem tym sposobem ogarniete wszystko co sie w tematach pojawilo. Teraz mi sie nie chce skakac po kazdym temacie o danej grze by np. zobaczyc screeny, oceny itp.

 

Jest jeszcze jedno wyjście. Zrobić tak:

 

Przyklejone

"x360 - newsy - TUTAJ NIE KOMENTUJEMY NEWSÓW" - zamieszczamy tu wszelkie newsy odnosnie gier czy sprzetu

"x360 - komentarze odnośnie newsów" - tutaj by sie komentowało newsy odnosnie sprzetu.

 

Analogicznie z PS3.

 

Newsy na temat gier z tematu zbiorczego komentowano by w temacie o danej grze. Autor newsa by wklejał odrazu pod newsem tekst typu "do komentarzy zapraszam do tematu o tej grze - LINK" itp

 

;)

 

wiem ze zakrecone ale przynajmniej i bedzie jeden łatwy topic do sledzenia wszelkich newsow jak i przejrzystosc gdyby ktos chciał cos znalezc bo komentowane by było w innych tematach.

 

Dobranoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=230746

 

To może przestaniecie oftopować i tu napiszecie?

heh, jakby Ci to powiedziec...

 

moze niektorym sie juz nie chce klucic z osobami, ktore maja wladze na tym forum, ale ktorym sie wydaje ze wiedza lepiej jak wygodnie sie korzysta z tego działu, mimo ze ich nigdy korzystajacych z tego działu nie widzialem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, po staremu poprostu raz na dzien wczodze na temat x360 i ps3 sprawdzajac co sie ciekawego wydazylo jaka nowa gra wyszla i jakies nowe obrazki czy film z gry. A po nowemu ???? bede jeszcze musial dzial gry przegladac a to jeszcze nic nie znaczy bo jeszcze moze sie okazac ze czytam o wlasciwej grze tylko ze na inna platforme ktos opisuje............. bezsens ja optuje za starym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, jakby Ci to powiedziec...

 

moze niektorym sie juz nie chce klucic z osobami, ktore maja wladze na tym forum, ale ktorym sie wydaje ze wiedza lepiej jak wygodnie sie korzysta z tego działu, mimo ze ich nigdy korzystajacych z tego działu nie widzialem ;)

popieram, dokładnie tak to wygląda, ktoś kto decyduję co gdzie i kiedy nie za bardzo ma pojęcie jak to działa

też podobało mi się po staremu, gdzie w jeden temat wpadało wszystko to co nowe i ciekawe, no ale trudno, trzeba będzie się przestawić bo nie widzę żadnych szans na zmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, dokładnie tak to wygląda, ktoś kto decyduję co gdzie i kiedy nie za bardzo ma pojęcie jak to działa

też podobało mi się po staremu, gdzie w jeden temat wpadało wszystko to co nowe i ciekawe, no ale trudno, trzeba będzie się przestawić bo nie widzę żadnych szans na zmianę

podpisuje się pod tym wszystkim co mam :) Stary układ był bardzo dobry i dla mnie wygodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co wam chodzi? teraz jest dużo lepiej

przykład?

 

kiedyś:

wchodzę po tygodniowej, świątecznej przerwie na forum i widzę kilka(naście) nieprzeczytanych stron w tematach ps3 i x360 - w większości rzeczy które mnie nie interesują, albo jakieś głupie komentarze/offtopy/etc

chcąc nie chcąc muszę wszystko przeglądać, by znaleźć coś wartościowego

 

teraz:

wchodzę po tygodniowej, świątecznej przerwie na forum i widzę kilkanaście(dziesiąt) tematów. jeśli jakaś gra mnie interesuje to wchodzę i czytam, a reszte ignoruje (oznaczam jako przeczytane)

 

w taki sposób zaoszczedzilem duzo czasu ;)

poza tym przy podziale na tematy łatwiej pilnowac i czyscic offtop ;)

 

 

edit:

tylko proponuję zrobić jeszcze jedną zmianę

gdy jakaś gra jest na PC i konsole to zrobić osobny temat dla wersji PC w dziale Gry i osobny dla wersji konsolowej w dziale Gry->Konsole

pecetowcy nie będą przynajmniej wchodzić i pisac ze gra im tnie bo mają mało ramu, itp ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przepraszam za OT (ten post i tak kiedyś poleci ale to i dobrze) ale skoro już takie sprawy organizacyjne omawiamy to warto tu i teraz to wyjaśnić.

 

Dla odmiany ja jestem ZA zmianami (to ilu nas jest? czterech...:lol:). Już tłumaczę dlaczego. Otóż większość osób która jest na "nie" (czy nawet wszyscy) to tak zwani "starzy wyjadacze", osoby które są z tematem od początku i które regularnie ten stary "bajzel" czytają. Oni potrafią z tego bez problemu wyłuskać coś faktycznie interesującego ale oni już przeczytali stare posty. Ktoś, dajmy na to "nowy" wchodzi do takiego tematu i co widzi? Istny bałagan! Trochę tego, trochę tamtego, trochę o tym i trochę o niczym. Wtedy ten "nowy" chcąc zapytać się o coś co już było poruszane nawet o tym nie będzie wiedział i się zapyta...a wtedy poleci "mięsko", że "już było" albo "szukaj"....No tak, szukanie to żaden problem szczególnie w tematach 150+ stron w temacie w którym jest WSZYSTKO (i więcej...) <_<. Ci którzy są "na czasie" bo czytają temat od początku nie widzą problemu bo są - nomen omen - "na czasie". Sam nie ominąłem żadnego postu w temacie o PS3/X360 ale staram się nadrabiać zaległości codziennie. Inna sprawa to to co napisał MacOSek, jeżeli coś mnie nie interesuje to to ignoruję (np. nie wchodzę do topicu o Wii). Teraz mam taką możliwość, po co mi info np. o grach które mnie nie interesują w temacie o KONSOLI?? Dla mnie takie info to śmieć (dla innego już np. nie, wszytko zależy od czytającego). Jak ktoś chce się podzielić infem o nowej grze to może coś nadmienić w takim temacie ale po konkrety niech ludzie sięgają do osobnego topicu i tam niech to info komentują a nie robią "sztuczny tłum" tam gdzie tego nie potrzeba. A że będę musiał np. przejrzeć kilka tematów a nie jeden to imo nie problem. Przynajmniej wiem o czym piszemy...

 

Forum jest robione przez ludzi dla ludzi ale po staremu to tylko pierwszy człon tej wypowiedzi był spełniony ;).

 

No to ja napisze OT - post do wywalenia oczywiscie.

Strasznie nie lubie jak ktos wstawia te wielkie screeny, mam 2mbit a i tak to trwa i przesuwa sie stale w przegladarce. Nie robcie tego. Wystarczy link a nie zjadnie czyjegos bandwitcha. Zreszta po co wstawiac newsy ze screenami? wystarczy napisac

taka i tak gra zapowiedzia sa foty info tutaj.

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami (ustami też mogę ;) ). Ja mam łącze 0.5 Mbit wiec 4 razy wolniejsze niż Przemol^N, momentami strasznie się cierpi. Miniaturki to chyba najlepszy sposób ale też bardziej kłopotliwy. Podanie samych linków do screenów to też nie głupi pomysł, wprawdzie nie wygląda to estetycznie ale przynajmniej można stronę załadować szybko.

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dalej jedziemy z tym organizacyjnym offtopem to:

 

Podpisuję się pod tym rękoma i nogami (ustami też mogę ;) ). Ja mam łącze 0.5 Mbit wiec 4 razy wolniejsze niż Przemol^N, momentami strasznie się cierpi. Miniaturki to chyba najlepszy sposób ale też bardziej kłopotliwy. Podanie samych linków do screenów to też nie głupi pomysł, wprawdzie nie wygląda to estetycznie ale przynajmniej można stronę załadować szybko.

wstawianie miniaturek przy kilkunastu(dziesięciu) screenach jest baaaardzo uciążliwe

można by umieszczać większą ilość screenów w znaczniku [ spoiler ] [ /spoiler ] z jakimś ostrzeżeniem i rozmiarem tych screenów

 

np:

 

UWAGA! 40 screenów - ok. 10MB

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
<tu screeny>

<tu screeny>

<tu screeny>

<tu screeny>

<tu screeny>

niestety jest to tylko połowiczne rozwiązanie

co prawda Opera nie pobiera ukrytych obrazków od razu, tylko po rozwinięciu spoilera, ale IE czy Firefox przy ładowaniu strony pobierają wszystko, łacznie z ukrytymi w spoileru obrazkami...

 

jak chcecie oszczędzać transfer to instalujcie Operę, a nie jakieś szajsofoksy i po kłopocie ;)

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy jakaś gra jest na PC i konsole to zrobić osobny temat dla wersji PC w dziale Gry i osobny dla wersji konsolowej w dziale Gry->Konsole

pecetowcy nie będą przynajmniej wchodzić i pisac ze gra im tnie bo mają mało ramu, itp

Tak bedzie. Stworzy to co prawda wyjatek od zasady "1 gra = 1 temat" (teraz gra wieloplatformowa bedzie miala 2 tematy: jeden o wersji PC i jeden o wersji na konsole), ale jest to niewielki koszt w porownaniu do zyskow ;)

Odpowiednio zmodyfikowany bedzie rowniez Indeks Gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...