Skocz do zawartości
klinsman2

Problem Z Kompem ;/

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam taki klopot, a mianowicie po wymianie radiatora na cpu komp nie wlacza sie : słychac tylko pikanie a po jakims czasie sie wylacza. wiecie moze jaka jest tego pryczyna ? prosze o szybka pomoc... mozliwe ze czegos nie docisnąłem czy cos ? sprawdzałem wszystko jescze raz ... please help me... :P

pozdro... :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki procesor? moze cos ukruszyles, jesli ma odsloniety rdzen?

 

jak wszystko jeszcze raz sprawdzales? rozkladales calego kompa i spowrotem skladales? - jesli nie, to zrob to. moze gdzies sie zwarcie robi.

 

i jeszcze jedno pytanie - jaki zasilacz? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz jakis slaby noname ale do tej pory normlanie ciagnał , procesor AthlonXp 1800+ rden odsloniety ale staralem sie bardzo delikatnie obslugiwac.

 

----edit

dodam tylko ze wczesniej jak tylko czyscilem kompa to tez od czasu do czasu pojawial sie ten problem ale znikal po 2 rozruchu.

Edytowane przez klinsman2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro piszesz że ten problem wczesniej był ale znikał po 2 rozruchu to to może być zasilacz.

Możliwe też że ukruszyłeś rdzeń. Możliwe że jak zdejmowałeś radiator to pociągnąłeś procek (czasem procek przylepia sie do radiatora) i teraz nie leży dobrze.

Musisz wszystko posprawdzać, łacznie z zasiłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba procek mi sie spalił , albo zasilka padla, jak zalozylem nowy radiator z wentyletorem to komp sie wylaczal moze to z powodu zasiłki , jak zalozylem stary to bylo wszystko dobrze ale komp nie wstaje ale chodzi caly czas.. na monitorze pojawia sie saving power mode... zasilka czy procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyda się to smieszne że tak napisze ale kiedyś też dałem się tak nabrać jak nie podpiołem sobie chlodzenia do Fana CPU tylko był obok Fan AUX komp nie wstawał , kapnołem sie i wszystko ruszyło jak ma ruszyć , ale może być tak jak napisał forumowicz wyzej ze procek sie przykleił do radiatora w momencie jak chciałem go zdjac procek troszeczke podniosl sie od podstawki i nie lezy dobrze na podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem kupic nowy procesor ale nico lepszy od poprzedniego ale zastanawiam sie na niecno niezrozumiałą tabelą kompatybilnosci z moja płytą : http://www.jetway.com.tw/oldweb/evisn/prod...ort/V266B30.htm

sprawdzałem swoją BOM werson i mam napisane 03

w takim ukladze mozecie mi powiedziec jakie procki beda na pewno pasowac i spokojnie pociągną na tej płytce ?

z góry thx.

 

zeby nie bylo to moja plyta to jetway V266B

Edytowane przez klinsman2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie :P

jezeli dla ciebie nie, to zyj sam w tym przekonaniu.... <_<

 

 

procki w technologii 0.18 mikrona, grzaly sie jak diably, nie wpominajac o podatnosci na podkrecanie (bylo minimalne)

 

 

po przeczytaniu calego tematu, mam pytanie...

spradzales procka na innej plycie? albo innego procka na twojej?

 

to ze ci piszczalo, oznaczalo ze proc 'zyje' (gdyby bylo odwrotnie, byla by cisza),

kolejna sprawa, sygnaly ktore wydaje speeker informuja cie o konkretnych problemach (w zaleznosci od firmy biosu), np. zwiazanych z karta graficzna, pamiecia ram.

wkladales ram w inne sloty? dociskales (wyjmowales) karte graficzna?

 

 

jak bys mial brac procka z tej aukcji to z serii DLT3C, czyli 1,5V

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...