Skocz do zawartości
Largoon

Uncharted: Drake's Fortune

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o nowym tytule Naughty Dog.

Oficjalna strona Uncharted: Drake`s fortune - www.us.playstation.com/Uncharted

 

Dołączona grafika

 

Produkcja pierwotnie została zaprezentowana w formie filmu na targach E3 w roku 2006, swoją premierę zaś będzie mieć pod koniec 2007 [planowany listopad].

 

Pierwszy zwiastun można zobaczyć na oficjalnej stronie gry -> Uncharted: Drake's Fortune

 

Zdjęcia z gry:

1) www.N4G.com

2) www.N4G.com

 

Kilka informacji jakie pozyskał serwis Games Radar:

So what do we know about Uncharted? Well, it's a third-person action adventure set primarily against a lush, jungle island backdrop and combines intrepid treasure hunting with gun play, brawling, puzzle solving, pirate dodging and a generous helping of death defying climbing and leaping.

Uncharted's plot is still a closely guarded secret, although we know that it involves lead character Nathan Drake picking up the trail of 16th Century explorer - and Nathan's namesake - Sir Francis Drake's last adventure. Where that leads him, what dangers lurk along the way and what treasures might lie at the end of his expedition are all still shrouded in secrecy...

Of the short glimpses we've seen of Uncharted there's little doubt that it looks the absolute business - we suggest that you check out the E3 2006 trailer and various screenshots with your own eyes for all the proof you need. To pre-empt any doubters, Naughty Dog has already confirmed that the trailer is, indeed, rendered in real-time using its own in-house PS3 game engine and that all the technical spuffery - models, textures, shaders etc - are in-game. Sweet.

While plot details for Uncharted are - as we've said - safely locked away for the moment, Naughty Dog has promised that there will be plenty of story to keep the action propped up, boasting that it already has close to an hour's worth of cinematics in the bag, all of which has been created with real, motion-captured actors.

The developer has also been super focused on making the in-game characters move in a completely human, believable manner, using its animation system to create a staggering amount of motions and stances. So, don't expect Drake to assume exactly the same posture like a pre-programmed mannequin every time he takes cover.

Gamers can also rest assured that they will get plenty of popcorn dropping, cinematic set-pieces for their money, with Naughty Dog promising that the action will be flavoured with plenty of dramatic stunts and cliff-hanger moments, the most dramatic of which will be viewed from the optimum angle for maximum visual impact.

The motion-sensing capabilities of PS3's Sixaxis pad will also be called into action during precariously balanced moments - players will have to delicately tilt the controller when Drake is gingerly walking tightrope style across fallen logs and other such alarmingly narrow routes over neck-breaking drops.

Despite the heavy emphasis on physical exertion, at least some of Drake's exploration of the island will be vehicle-based - so far an army jeep (complete with machine gun turret) and a jet ski are thought to feature. It's also worth mentioning that while all we've seen of Uncharted's world so far is sun dappled jungle forests and some intriguing, platform-friendly ruins, the island will - Naughty Dog has assured - offer a variety of terrains and settings.

It's also been hinted that Drake won't be alone for the entirety of his quest - a female companion has been spotted, although hard facts about her role in the adventure and her relationship with Drake still eludes us...

Indeed, there's still plenty that remains a mystery about Uncharted: Drake's Fortune, but one thing we do know is that Naughty Dog has a proven track record when it comes to crafting wonderfully solid, incredibly enjoyable games and this Indiana Jones/Tomb Raider/Prince of Persia inspired romp looks set to continue that tradition in style.

Skany z 23 kwietnia:

GamePlanets

 

Skan z 2 maja:

bp3.blogger.com

 

Skany (3 maja) oraz wywiad z Richardem Diamantem (Lead Character Artist of Uncharted: Drake's Fortune at Naughty Dog):

3DTotal

 

Kolejne wiadomości (8 maja):

Great news for Naughty Dog fans; the Uncharted: Drake's Fortune train has started to move. Richard Diamant, the lead character artist on Uncharted, has posted that:

 

"The marketing train is moving! Pretty much every month there is going to be some kind of preview I believe somewhere. In terms of gameplay.. well.. I'm not sure when we are going to release that to the public.. but the ship date is coming up fast! So regardless it wont be too long of a wait!!"

 

He then implies after a question about seeing the game in motion, that "All I can say is gamer's day is coming up very soon."

 

So Sony's Gamer's Day it is.

 

He further discusses the ingame graphics of Nathan Drake. Be prepared to be notably impressed, in that the model will look like the 2005 trailer, if not better...ingame:

 

"The in-game version was built on top of the high res. re-topologized to be low enough for games. Then a normal map was crated to get all the high detail of the original model.

 

You will be able to move the camera around his face and see the same detail in game. Right now there is no difference between the game res and cinematic. So whatever res you see in the cinematic is there in game."

Źródło: N4G

 

Sony na Gamers Day zaszalało i pokazało znane wszystkim tytuły w coraz bardziej dojrzałej formie. I tak o to mamy (wreszcie!!!) konkretne filmy ukazujące Uncharted. Gra robi dobre wrażenie - choć obecnie nie hula super płynnie. Moment zakończenia prac i wydania samej gry jest jeszcze odległy, toteż liczymy na kolejne szlify. Kutaragi coś kiedyś bredził o 120 klatkach na sekundę. Naprawdę nie obrazimy się, gdy otrzymamy choć połowę tego. Taki tytuł na to zasługuje:) A teraz filmiki:

 

(1) Uncharted video - Sony Gamers Day 2007

(2) Uncharted video - Sony Gamers Day 2007 (z komentarzem)

(3) Uncharted video - Sony Gamers Day 2007 (z komentarzem)

 

I jeszcze galeria zdjęć -> Uncharted

I kolejny film -> www.mtv.com

Edytowane przez Largoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie co tak biednie w temacie? Atakujcie filmiki z gameplay'a z E3 chociażby tutaj.. Powiem że ja czuję się nadgryziony :). Od razu szacun dla panów z Naughty Dog że nie poszli na łatwiznę i możemy obserwować naturalną animację wbiegania po schodach (niby takie oczywiste a w wieeeeelllluuuu grach tego brakuje ;) ). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moderacja usunęła nam kilka bardzo ciekawych postów (niestety bez jakże rzeczowego postu #10, który dyskusje wywołał), ograniczę się tylko do stwierdzenia, że jeżeli Uncharted będzie tak "spaprany" jak Motorstorm czy HS, to dostaniemy kolejny pierwszoligowy tytuł, który kupuję w ciemno

Edytowane przez szymku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie podział się mój post, który po części odpowiadał na post nr. 10 i na temat? ;| Nadużywanie władzy czy co? Może mi ktoś na PW napisać co się działo pod moją nieobecność? :)

 

I kolego szymku muszę przyznać Ci całkowitą rację. Oby Drake był taki albo trochę lepszy od crapowatego HS czy MS to będę full zadowolony. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wyleciało trochę postów z tego tematu. Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia (czyt. od posiadanej konsoli ;)) . Dla mnie, a grałem zarówno w MS i HS (tu coprawda demo, właściciel ps3 sprzedał zbyt szybko pełną wersję, czy to o niczym nie świadczy?) to są tytuły conajwyżej dobre, z na siłę doczepioną metką mega-hitów. Jeśli nie dostrzegacie w w/w grach minusów, to znaczy, że celem waszych wypowiedzi (często przekraczających granice netykiety, vide "szymku") nie jest obrona samych gier, a tylko nieudolna gloryfikacja danego sprzętu. Dla mnie eot, bo posty i tak zostaną usunięte.

 

PS. Tobie kolego od posta #11 polecam poszperać w sieci i przekonać się jak zabójczo wysoki poziom prezentuje aktualnie haze. Taka przyjacielska rada, zanim znów wypowiesz się w temacie, o którym nie masz bladego pojęcia.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Faktycznie, wyleciało trochę postów z tego tematu. Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia (czyt. od posiadanej konsoli ;)) . Dla mnie, a grałem zarówno w MS i HS (tu coprawda demo, właściciel ps3 sprzedał zbyt szybko pełną wersję, czy to o niczym nie świadczy?) to są tytuły conajwyżej dobre, z na siłę doczepioną metką mega-hitów. Jeśli nie dostrzegacie w w/w grach minusów, to znaczy, że celem waszych wypowiedzi (często przekraczających granice netykiety, vide "szymku") nie jest obrona samych gier, a tylko nieudolna gloryfikacja danego sprzętu. Dla mnie eot, bo posty i tak zostaną usunięte.

zgadzam sie z toba!, ze HS czy MS oraz Lair to gry ktore na sile mialy byc mega-hitami,moim zdaniem takim "prawdziwym" HITEM ktory podniesie takze sprzedaz ps3 moze byc "Uncharted: Drake's Fortune"-aczkolwiek niechcialbym aby sie okazalo ze piekna grafa to wszystko w tym temacie, poniewaz zamiast fajnej przygodowki z elementami strzelanki dostaniemy jej odwrotnosc a sama gra starczy na pare godzin.

 

Poki co jestem dobrej mysli, bo autorzy maja na koncie kilka dobrych gier wiec gorzej chyba nie "zmajstruja" tego tytulu ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PICCOLOOK

Ja uważam że tytuł będzie trafiony i zapoczątkuje serię świetnych tytułów jakie wyjdą na PS3. Puki co jest troszkę ubogo, nie da się ukryć. Tak czy siak, ja kupiłem PS3 dla takich tytułów jak Devil May Cry 4, Soul Calibur 4, Tekken 6 czy Resident Evil 5 i dodatkowe "super" tytuły są tylko uzupełnieniem mojej kolecji :]. Dodatkowo mam jeszcze sporo tytułów z poprzednich generacji konsoli Sony więc wybór padł na czarnulke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PICCOLOOK

to ciekawe... kupiłeś PS3 dla gier multiplatformowych? ~~

Ciekawe że umiesz czytać ze zrozumieniem :mur:

 

Dodatkowo mam jeszcze sporo tytułów z poprzednich generacji konsoli Sony więc wybór padł na czarnulke ;)

W Tekken'a 5 czy RE: Outbreak'ów na Xboxie czy PC nie pogram :/ Ręce opadają <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tekken'a 5 czy RE: Outbreak'ów na Xboxie czy PC nie pogram :/

ale na PS2 za 399zł tak ~~

 

A tak w ogóle to wnioskuje ze sposobu w jaki kreujesz posty, że wytykasz mi zakup konsoli Sony.

nie zakup, a kiepska argumentacje :) gdybys napisal ze kupiles bo chcesz grac w powiedzmy tekkena, gran turismo, killzone, mgs, ff to bym nie czepiał się ;) Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PICCOLOOK
Temat jest o jednej, konkretnej grze. Prosze się więc tego trzymać.

OK

 

Making of.... Part 1 - 2760595[/snapback]

ale na PS2 za 399zł tak ~~

Można, ale po co się rozdrabniać? Na Allegro za 1800 - 1900 można już czarnulkę kupić więc nie widzę powodu by kupować jeszcze PS2.

A tak w ogóle to wnioskuje ze sposobu w jaki kreujesz posty, że wytykasz mi zakup konsoli Sony. Niby dlaczego? A np. chcę jeszcze pograć w MGS4 i KillZone 2 i co wówczas ;) Ale OK. Kończę OT.

Edytowane przez PICCOLOOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym tu pisać? Wyjdzie demko to popiszemy. Niewiele bo niewiele bo mało userów tutaj z PS3 ale zawsze. ;) Jak dla mnie must have i tyle. Uwielbiam takie gry i tej na pewno nie przepuszczę. :) Drake pod względem oprawy video prezentuje się fenomenalnie. Jak widać w konsoli drzemie power ale jak dotąd słabo wykorzystywany. :) Demko za tydzień w czwartek. ;)

 

PS. Zapomniałem dodać, że gra trzyma poziom rendera z 2006 roku. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

troche danych:

 

* Gra zajmuje na płycie Blu-Ray 24GB

* jest kompatybilna z Dualshock’iem 3

* nie uświadczymy w niej napisu LOADING

* Nathan posiada 3,500 animacji ruchu

* gra korzysta na raz maksymalnie 2 do 3 SPU zainstalowanych w PS3 , co pozostawia twórcą gry sporo mocy do zainwestowania w przyszłości.

oraz cytat:

 

UPDATE by Kenet

 

Postanowiłem dodać kilka informacji odnoście samej gry. W niedawnym wywiadzie udzielonym przez Evan’a Wells’a można dowiedzieć się, że przejście gry powinno nam zająć 10-12 godzin. Jednak mówimy tutaj o grze bez odnajdowania wszystkich sekretów i bonusów jak np: 60 skarbów ukrytych w całej grze.

 

Gra oferuje też system medali które zdobywamy wykonując określone zadana jak np określoną ilość headshotów czy wykonanie jakiegoś kombo podczas walki wręcz. Zdobyte medale są dodawane do ogólnej puli bonusowych punktów których zdobywanie odblokowuje różne bonusy zawarte w grze. Prawdopodobnie gra jest już przygotowana do współpracy z HOME gdzie będziemy mogli pochwalić się osiągnięciami.

10-12 h na przejscie to i tak lepiej niz "mgnienie oka" i zenada a'la HS :lol2: -tutaj najwyzej 2 mgnienia ;)-aczkolwiek jak powyzej jest napisane:szukanie skarbow i bonusow przedluzy rozgrywkie :)

 

-czekam na demo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

10-12 h na przejscie to i tak lepiej niz "mgnienie oka" i zenada a'la HS :lol2: -tutaj najwyzej 2 mgnienia ;)-aczkolwiek jak powyzej jest napisane:szukanie skarbow i bonusow przedluzy rozgrywkie :)

 

-czekam na demo :)

Nie grało się w MGS1, jak widać. W grę, którą można przejść w 1,5h, a z którą się raz bawiłem 10h (przechodziłem n-ty raz).

 

Czekam na demko. Coś mi się wydaje, iż demo Ratcheta zejdzie na 3-ci plan (na pierwszym jest MGS2, wkońcu!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Nie grało się w MGS1, jak widać. W grę, którą można przejść w 1,5h, a z którą się raz bawiłem 10h (przechodziłem n-ty raz).

 

Czekam na demko. Coś mi się wydaje, iż demo Ratcheta zejdzie na 3-ci plan (na pierwszym jest MGS2, wkońcu!).

mgs1 to jedyny mgs ktory moglem strawic z blachego powodu-nie mialem wtedy za bardzo w co grac,MGS2 i 3 leza ,gralem po godzince i za kazdym razem czulem obrzydzenie do tej serii.

 

a co do glownego bohatera tego tematu-to juz odliczam dni do demka,byleby tylko nie bylo zawodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Dziwne, że jeszcze nikt tego nie napisal, ale demko pojawiło się na PS Store.

ja juz mam 50% ale z tego co widze to ludzia z innych forum nie dziala(us-store)!!-ciekawe o co chosi?? :blink: :blink:

 

edit-po zainstalowaniu pisze zeby wlozyc dysk!!! i sie nie odpala :mur: -juz sam nie wiem smiac sie czy plakac :cry: :lol2:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...