Skocz do zawartości
Largoon

Uncharted: Drake's Fortune

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze 10h przyjemności niż 20h nudy. Dla mnie COD4 to tylko Singiel. Na długość nie narzekałem. Ważne, że mam pozytywne wrażenia z gry. ;)

 

PS. Niektórym udało się już kupić. Muszę upolować jakiegoś importera, który ma od ręki płytki. ;)

PS2. W środę moja PS3 powinna połknąć nowego Drejka. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro za 215+10zł przesyłka pobrana. Jest już sporo kopii na allegro. Polecam. :)

 

Jeśli chodzi o samą grę to jest świetna. Doszedłem do 4 chapteru czyli do demka. Demko to mniej niż połowa tego poziomu (a jeszcze go nie skończyłem) bo, żeby grac to trzeba życ, a żeby życ to trzeba coś jeśc więc zrobiłem przerwę na kanapki. :) Od razu zacząłem na Hard. Muszę zrobi ukłon w stronę Naughty Dog za inteligencję przeciwników. Skubańców ciężko ucelowac bo praktycznie nie powtarzają dwa razy tych samych ruchów. :) Jak są za coś schowani to zawsze w innym miejscu się wychylają albo kładą się na ziemi i wtedy dopiero wyłażą z za osłony a jak widzą, że się nie wychylasz w ich stronę tylko w inną to lecą do Ciebie slalomem. :) Jak tylko jest okazja to zaraz cię otaczają. :) Ciężko to opisac. :) Animacja postaci jest genialna. Uwierzcie mi na słowo. Wszystkie ruchy są bardzo naturalne i spontaniczne w zależności na co się natkniemy. I nie mówię tu tylko o Drakeu ale i o reszcie przeciwników. :) Grafa śliczna. Zdarzają się miejsca uboższe ale sporadycznie. Animacja płynna co się ceni. :) Dźwięk to kolejny majstersztyk. Idealnie oddaje klimat aktualnie przebywanego miejsca. Widac, że sporo się napracowali dan tą grą. :) Na razie tyle. Kończę Heinekena i gram dalej. ;)

 

Pozdrowienia. :)

 

PS. Jak do tej pory tylko 2 chapter to czysta exploracja wyspy i katakumb. Gra cieni i świateł kopie zady. :) Kończę chapter 4 i na dzisiaj koniec. :)

 

Update

No i z chwili zrobiły się 2 godziny. :) Mam za sobą 39% gry. Poniżej kilka shotów.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszemy petycję w tej sprawie? Masz mój głos. Uncharted: Draak's Fortune :D Może dzisiaj wieczorkiem przelecę katakumby i wykonam kilka shotów. ;)

 

@Nierealny. 2h to było dogranie 4 i później 5 chapteru. Ogólnie 39% gry grałem od 20. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego grania Syrob. ;)

Gierka jest świetna. I to poczucie humoru draaka. :D Klimat pełną gembą. :) Kolejna porcja shootów:

2829834[/snapback]

Tylko nie wiem czy wiesz, ale cena developerkiej wersji konsoli jest nie mała icon_smile3.gif

Ostatnio potaniały. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra w jaką grałem. :) Wczoraj o 3 ją ukończyłem. Łącznie zajęło mi to ok. 16 godzin. :) Grafika z poziomu na poziom coraz lepsza i pod koniec to już w ogóle ślicznie wygląda. Może to nie to co oczekuję od next-genów ale jest super. ;) Fabuła fajna, udźwiękowienie stoi na bardzo wysokim poziomie i ono nadaje klimat grze. Zakończenie jak w filmie. :) Nie chcę zdradzać za dużo więc nie będę się rozpisywał. ;) Daję grze 11/10. :P Może dzisiaj jakiś filmik sklecę o akcencie Silent Hilla i zakończenie. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie kusi zeby pod choinke sobie ps3 kupic... ale jak widzialem uncharted na zywo to mi sie srednio podobalo. Jakies takie lazenie po terrarium.

BTW to najlepsza gra to paper mario i super mario galaxy. Wii jednak mnie nie kreci jakos ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza na chwilę obecną na PS3 i chyba zaryzykuję, że najlepsza w jaką grałem ostatnimi latami. Uwielbiam gry z filmową fabułą i zrealizowaną w taki sposób jak HS, Rachet i teraz po mistrzowsku Uncharted. Zaznaczam od razu, że są to moje odczucia a Uncharted trafił w nie idealnie. :) Generalnie lubię ten gatunek najbardziej ze wszystkich ale ostatnio Tomb Raider jakos tak nie przykuł mnie do ekranu i męczę się z nim od pół roku. ;)

 

A tutaj filmik z 2 ostatnich krótkich chapterów. Polecam obejżeć chyba, że ktoś aktualnie w to gra. Całe zakończenie wraz z tą genialną muzyką leży poniżej. ;)

 

http://rapidshare.com/files/74122953/drake4.avi.html

 

Przemol^N

Dżungla jest przzez 3, może 4 chaptery. ;) Chapterów jest 22. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted wyśmiewa po hiszpańsku

Autor: Aleksander Lemlich

 

Dołączona grafika

 

Jak powszechnie wiadomo, twórcy gier lubią przemycać w swoich dziełach różne, mniej lub bardziej ukryte, przekazy. Starsi gracze na pewno pamiętają głowę Johna Romero w Doomie II, tym młodszym bez wątpienia seria Halo kojarzy się z tego typu dowcipami programistów. Tym razem przyszedł czas na PS3 i jedną z najnowszych gier na tę konsolę - Uncharted: Drake’s Fortune. Także i w tym przypadku nie obeszło się bez przekazu, w dodatku takiego, który należy do tych… głębszych. Albowiem na jednym z nagrobków w grze można przeczytać: “Si usted está leyendo esta piedra sepulcral usted es un nerd enorme. Consiga por favor una vida y consiga una novia”. Zasadniczo oznacza to: “Jeśli czytasz tekst z tego nagrobka, to jesteś nerdem. Zacznij żyć i znajdź sobie dziewczynę”. No tak, czyli jeśli ktoś za bardzo wczuwa się w czyjąś grę, to jest nienormalny. Dzięki Naughty Dog, z tobą życie staje się prostsze.

http://polygamia.pl/uncharted-wysmiewa-po-hiszpansku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze nie uświadczysz loadingów ale na kilku chapterach na samym początku następuje streaming tekstur. Trwa to od 2 do 4sek. Streaming jest tak rozwiązany, że nie ma białych polygonów tylko wszystko ma swoją kolorystykę po czym następuje nakładanie tekstury w bardzo delikatny sposób. Nakładanie najbardziej widać to na trawie, która zaczyna się pojawiać na ziemi. Ale gracz w ogóle nie zwraca na to uwagi. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych forach ludzie mówią coś o dogrywaniu tekstur, to prawda?

Prawda, ale w żadnym momencie gry nie widziałem z tym problemu.

Nie ma loadingu więc trzeba było wymyślić coś innego. Ale działa :)

Według mnie Drake's Fortune to bardzo udany tytuł. Chyba najlepszy

exlusiv jaki do tej pory wyszedł na światło dzienne (dla mnie zdecydowanie)

bije na głowę nawet Rachet'a. Trudno znaleźć jakieś wady chodź oczywiście

jakieś są chociażby gierka mogła być znacznie dłuższa ale nadrabia ten

problem ilość bonusów które można sobie odblokować dzięki punktom

zbieranym ala te z X360.

 

Jeszcze odniosę się do dowcipu który zostawili programiści z NG.

Ilu z graczy zauważyło ten napis a ilu dodatkowo go zrozumiało?

"Typowy" gracz tego nie przeczytał więc treść trafia pod dobry

adres :]

 

Koledzy z X360. Sami musicie przyznać, że do tego tytułu bardzo trudno

się przyczepić. I może moje słowa mało kogo przekonają, ale dla tej gry

naprawdę warto kupić PS3. Przyznał to nawet mój kolega który nie trawi

żadnych konsol :P Przyszłość tytułów na PS3 jest pokazana. Pozostaje mi

teraz tylko czekać co będzie dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Prawda, ale w żadnym momencie gry nie widziałem z tym problemu.

Nie ma loadingu więc trzeba było wymyślić coś innego. Ale działa :)

Według mnie Drake's Fortune to bardzo udany tytuł. Chyba najlepszy

exlusiv jaki do tej pory wyszedł na światło dzienne (dla mnie zdecydowanie)

bije na głowę nawet Rachet'a. Trudno znaleźć jakieś wady chodź oczywiście

jakieś są chociażby gierka mogła być znacznie dłuższa ale nadrabia ten

problem ilość bonusów które można sobie odblokować dzięki punktom

zbieranym ala te z X360.

 

Jeszcze odniosę się do dowcipu który zostawili programiści z NG.

Ilu z graczy zauważyło ten napis a ilu dodatkowo go zrozumiało?

"Typowy" gracz tego nie przeczytał więc treść trafia pod dobry

adres :]

 

Koledzy z X360. Sami musicie przyznać, że do tego tytułu bardzo trudno

się przyczepić. I może moje słowa mało kogo przekonają, ale dla tej gry

naprawdę warto kupić PS3. Przyznał to nawet mój kolega który nie trawi

żadnych konsol :P Przyszłość tytułów na PS3 jest pokazana. Pozostaje mi

teraz tylko czekać co będzie dalej...

zmartwie cie-z grami na ps3 jest tak ze poprostu nie ma zabardzo w co grac,exlusivow prawie 0 poki co,wiec ludzie wytesknieni nowych tytulow zawsze sie rzuca na nowosci.

Sama gra pewnie nie jest zla w globalnym znaczeniu-ale jeslibym mial sie przyczepic to juz wiem ze zamalo w niej tresci za duzo formy-czyli mialo byc Tomb Raider'owo a mamy strzelanke z przerwami na exploracje(to moje odczucia),poprostu w tym zalewie swiata przez gry z strzelaniem na pierwszym planie chcialbym cos bez tego przymusu.

 

Z drugiej strony gra ma swietnie wkrecone filmiki najwyzszej jakosci ,spokojnie przebijajace te z HS,fajna fabule i ciekawych bohaterow,jednak strzelanie na pierwszym planie odstraszylo mnie od kupna tej gry w chwili premiery,poczekam jak znajde ja kiedys w strefie niskich cen ;)

 

i z pewnoscia nie jest to systemseller tak jak wczesniej nie byl to ani HS ani Lair choc wypowiedzi i gazet i fanow ps3 byly oczywiscie na tak,rzeczywistosc zawsze konfrontuje nasze wyobrazenia z listami przebojow i iloscia sprzedanych gier

 

tak czy siak Drake to dobra gra,jednak nie dla wszystkich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz, że dla tej gry kupił bym PS3 bez wahania. W końcu ją skończyłem i mogę śmiało o tym powiedzieć. ;) W skali od 1 do 10 dał bym jej 11. :D Świetna gra. W wolnej chwili zaczynam ponownie na najtrudniejszym odblokowanym poziomie. :) Jak się wczujesz w klimat to chcesz grać, grać grać i ........ grać. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że dla tej gry kupił bym PS3 bez wahania.

PS3 kupiles bez wahania jak jeszcze nie bylo na nie gier ;) 2 tysiaki dla ~16 godzin zabawy, imho zadna gra nie jest tego warta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cały sprzęt wydałem 6x więcej i nie żałuję ani złotówki. ;) Każdy z nas wybierał konsolę, która bardziej mu odpowiada. Posiadacze iksa psioczą na gry z PS3 i uważają je za stratę pieniędzy. A mi takie gry odpowiadają i właśnie dla tych gier kupiłem PS3. Nie jestem hardcore'owym graczem i nie gram we wszystko co wyjdzie oraz nie siedzę online. Wybieram tylko najciekawsze tytuły do singla i tutaj PS3 sprawdza się doskonale. Tak jak nie widzę dla siebie gier na X0 tak Wy nie widzicie dla siebie gier na PS3. Mi to w ogóle nie przeszkadza. Ważne, że przy Drake'u spędzone 16 godzin było czystą przyjemnością i szczerze mogę tę grę polecić. Przyznam trochę racji dragonlore, że mogli dać więcej exploracji terenu a mniej strzelania ale i tak jest to dla mnie jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Za to nienawidzę RPG i taki MassEffect to dla mnie jakiś tam tytuł, który przeszedł bez echa i nawet jak by oferował 100 godzin to szkoda było by mi wydać 50zł. ;) Dla każdego coś miłego. ;)

 

PS. PS3 kupiłem bez wahania bo miałem kaprys. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o tekst, ze jedno uncharted jest warte kupna konsoli ;) Dla mnie nawet forza, z ktora spedzilem 3x wiecej czasu nie jest warta kupna klocka (dla jednej gry, 30 innych przechyla szale ;d). Ale kazdy ma jakiegos jobla ;d O reszcie sprzetu nie pisz, bo chyba nie kupiles telewizora czy kina domowego tylko i wylacznie z mysla o konsoli ;)

 

btw nie musisz mnie nawracac ;) szczerze wierze, ze jest to dobra gra, ale w jakis przelom/rewolucje juz nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawracać też Cię nie chcę. Każdy lubi co innego. ;)

 

PS. Resztę sprzętu kupiłem po zakupie PS3. Gdyby nie konsola to bym tego nie kupił (na pewno nie w tym roku). :D

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawracać też Cię nie chcę. Każdy lubi co innego. ;)

 

PS. Resztę sprzętu kupiłem po zakupie PS3. Gdyby nie konsola to bym tego nie kupił (na pewno nie w tym roku). :D

stary mam juz x360 jednak ta gra na obrazkach i filmach mnie uzekla.

Pytanie jest szybkie, jezeli chodzi o grafike z jaka gra na x360 bys ja porownal (chodzi o klase) a moze nie ma na x-a takiej gry ?

Pytam sie poniewaz chyba dla tej gry oraz gtr 5 dokupie do x360 ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby UDF mialo AA by sie rownalo z najlepszymi grami na x360

mimo to robi zajefajne wrazenie i pokazuje ze mimo zakichanej architektory mozna wycisn ac troche potu z ps3

 

poziom gry------> very high

 

pozdro 4@ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...