Skocz do zawartości
qrak_

Kadłubek Vs. Markowy Laptop

kadłubek vs. markowy laptop  

159 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego laptopa byś kupił/a?

    • markowego
      71
    • kadłubka
      49
    • obojętnie, byleby miał wydajne podzespoły
      39


Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja robi się bez sensu bo wszystko i tak rozbija się o kasę.

jak ktoś chce kupić notebooka na którym da się pogiercować i ma budżet ograniczony do 4000zł to Compal HEL80 jest rozsądnym wyborem.

jak ktoś ma więcej kasy to może "iść w markę" i kupić sobie dell'a xps m1710 za ok 10 tysi.

 

Pewnie, że dell ma obudowę wykonaną z lepszych materiałów itp, ale Compal (jako jeden z trzech producentów) zyskał certyfikat Intela więc nie jest taki ostatni.

Nie do końca. Nie każdemu zależy na wydajności na wszelką cenę i woli kupić za tą samą cenę słabszy ale markowy sprzęt.

 

Ja skłaniam się jednak w stronę kadłubków. :wink: Na dzień dzisiejszy gdybym miał zmieniać lapka to byłby to prawdopodobnie kadłubek jakiś. Głównie ze względu na możliwość upgrejdowania bez utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

hehe sorry, ale toshiba nie jest "markowym" sprzetem :)

wypuszczaja niezle buble, ktore tylko ladnie wygladaja!

jesli chodzi o jakosc to jest to na tym samym poziomie co FS, Benq, LG, Acer

za te kwote kupilbys della xps, hp z serii biznesowej lub ibm serii T, ktory jest niezniszczalny :)

ROTFL&ROLL tyle tylko powiem....

 

edit. btw, zerknalem na twoja sygnaturke... nie wiem czy wiesz ze Dell ma w USA mniej wiecej taka pozycje jak Acer w PL...

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL&ROLL tyle tylko powiem....

 

edit. btw, zerknalem na twoja sygnaturke... nie wiem czy wiesz ze Dell ma w USA mniej wiecej taka pozycje jak Acer w PL...

lol moze dell xps, albo nowa seria d820 ? w sygnaturce co takiego wyczytales ? jesli ktos porownuje produkty acera do della to sry... no chyba, ze model ferrari ;)

nie mowie, ze wszystkie modele della sa ok i malo awaryjne, ale acery kolo delli to nawet nie staly...

jesli chodzi o toshibe to oni dawno nie naleza do scislej czolowki jesli chodzi o bezawaryjnosc lapow :) (w miare dobre robia klimatyzacje;) )

serwisuje laptopy i w toshibach najwiekszymi wadami sa:

 

- zawiasy

- napedy optyczne

- klawiatury

- touchpady

- przegrzewajacy sie cpu (zla konstrukcja chlodzenia)

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem czy wiesz ze Dell ma w USA mniej wiecej taka pozycje jak Acer w PL...

Pod jakim wzgledem bo jestem ciekaw... :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze sa tanie i sprzedaje sie ich bardzo duzo? Szzczerze mowiac nie wiem o co chodzi, ale tez slyszalem taka opinie. Osobiscie jej nie rozumiem i nie popieram, bo wg mnie malo co jest gorsze od Acera, ale faktem jest ze glosy takie sie pojawiaja. Inna sprawa ze lucas-comp WSZEDZIE poleca tylko Della, niewazne jakiego laptopa by ktos nie szukal. Jak wspomnialem wcale ni uwazam Delli za kiepski wybor, ale proponowanie komus 6400 z jakims low-endowym GF w momencie gdy mozna kupic innej marki (wcale nie zlej) a z karta mid-endowa (pytanie bylo o lapka do gier) jest troche nie porozumieniem. Juz pomijam opcje X600 (a taka propozycja tez padla). Takze Dell ok, ale nie zawsze.

BTW. Widze ze zaczynaja sie slowne przepychanki, nie bedzie mnie dzis przez pol dni, ale jak wroce to wolalbym nie zobaczyc tutaj smietnika, bo poleca %. Lojalnie uprzedzam.

pozdro

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dlatego ze sa tanie i sprzedaje sie ich bardzo duzo? Szzczerze mowiac nie wiem o co chodzi, ale tez slyszalem taka opinie.

To, ze Dell ma pozycje lidera w sprzedazy na rynku amerykanskim ma sie nijak do porownania z firma Acer. Bo z tego co jestem zorientowany to w Polsce liderem jest Toshiba.

A co do cen, to oferta firm czterech czolowych firm (Dell,HP,Toshiba,Lenovo) jest bardzo zblizona. Hp ma obecnie laptopa z najnizsza cena (startowa).

O "podobienstwie" jakosci wykonania (materialow obudowy) nie bede sie wypowiadal, bo kto mial do czynienia z jedna i druga marka ten wie, ze bylaby to "herezja" :wink: .

Podobnie jest z serwisem (support), ktory u Dell-a jest na naprawde wysokim poziomie. I nie pisze tego, ze mam obecnie Inspirona, bo nie czuje specjalnego przywiazania do zadnej marki (to moj piaty lapek i za kazdym razem byl innej firmy).

A ze propozycja tego Dell-a byla chybiona (podobnie jak porownanie tych dwoch marek) to juz not my fault.

Sorry za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o polecany sprzet to nie polecam tylko della, a: IBM (seria T i R), HP, DELL, na srednim segmencie Asus (starsze modele mozna powiedziec, ze byly nawet bardzo solidne).

Co do Della to faktycznie mozna porownac do Acera w PL, ale z procentowym udzialem w rynku, tylko ze u nas ostatnio prym wiedzie Toshiba ;)

Jesli chodzi o polecanie to nigdzie nie mowilem tu o modelu 6400 (sprzet jest ok z radkiem X1400 w cenie ~3tys zl, chociaz dla prawdziwego gracza to min. GF Go7600/ATI X1600)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell sie dobrze sprzedaje poniewaz wszedzie sa obecne jego reklamy i to z takim miodem, ze az sie rzygac chce. Reklamy w TV czesciej leca niz te z Mcdonalda, chyba wiecej reklam to daja tylko producenci samochodow. Pozatym w Walmarcie to PCta innej marki niz "sluszny" Dell nie uswiadczycie. Jedynie lapki maja Toshiby i jeszcze innyh firm.

end OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o polecanie to nigdzie nie mowilem tu o modelu 6400 (sprzet jest ok z radkiem X1400 w cenie ~3tys zl, chociaz dla prawdziwego gracza to min. GF Go7600/ATI X1600)

sugerujesz ze dell 6400 to kiepski model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerujesz ze dell 6400 to kiepski model?

Ja nie wiedze tam nic, co by sugerowalo, ze jest to zly model. No ale nie ma to jak sobie cos dodac od siebie.

Przeciez wyraznie jest napisane, ze w cenie okolo 3000zl jest on dobra propozycja z karta X1400 a do pogrania bardziej nalezalo by sie ogladac juz za lapkami z kartami 7600 i X1600.

Wiec, gdzie jest ta sugestia, ze sa to kiepskie modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell sie dobrze sprzedaje poniewaz wszedzie sa obecne jego reklamy i to z takim miodem, ze az sie rzygac chce. Reklamy w TV czesciej leca niz te z Mcdonalda, chyba wiecej reklam to daja tylko producenci samochodow. Pozatym w Walmarcie to PCta innej marki niz "sluszny" Dell nie uswiadczycie. Jedynie lapki maja Toshiby i jeszcze innyh firm.

end OT

:rolleyes:

Dell nie jest oferowany w Wal-Mart. Robie tam dosc czesto zakupy od ponad 12-lat i nigdy Dell-a na polce nie widzialem, nawet nie przypominam sobie by byl kiedykolwiek dostepny w ofercie internetowej:

http://www.walmart.com/catalog/catalog.gsp...p;catNavId=4070

Chyba Ci sie pomylilo z Sam's Club...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

Dell nie jest oferowany w Wal-Mart. Robie tam dosc czesto zakupy od ponad 12-lat i nigdy Dell-a na polce nie widzialem, nawet nie przypominam sobie by byl kiedykolwiek dostepny w ofercie internetowej:

http://www.walmart.com/catalog/catalog.gsp...p;catNavId=4070

Chyba Ci sie pomylilo z Sam's Club...

No sorki ale w Baraboo czy Wis. Dells to widzialem wlasnie Della zestawy albo mnie juz sie na oczy rzucalo od tych reklam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak przyklejac komus niewypowiedzianych slow... ;)

Andi: dzieki za wyjasnienie innym co powiedzialem, bo czasami maja problem z czytaniem ze zrozumieniem :)

 

model 6400 z takim wyposazeniem jest jednym z lepszych zakupow w przedziale cenowym, ktory podalem. Jesli jednak chodzi o lepszy zakup do gier to cos min. z radkiem x1600 lub gf 7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

LINK

 

Czy ten laptop jest okej? Wygląda fajnie, lecz, to co czytam o kadłubkach nieco robi mi mętlik w głowie.Czy będzie się nadawał do grania w nowe gry i nie rozpadnie się po paru miesiącach używania? A może lepiej kupić "markowy" ?

 

I jeszcze coś - mam takie pytanko. Wiem, że trochę lamerskie, ale męczy mnie to niemiłosiernie. Laptop z linka powyżej ma matryce w rozdzielczości - 1440x900. Można bez straty obrazu jakości obniżyć ją do np. 1024x768 lub 1280x800?

 

Z góry dzięki, buźka ;p

Edytowane przez Lady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś - mam takie pytanko. Wiem, że trochę lamerskie, ale męczy mnie to niemiłosiernie. Laptop z linka powyżej ma matryce w rozdzielczości - 1440x900. Można bez straty obrazu jakości obniżyć ją do np. 1024x768 lub 1280x800?

Będą zniekształcenia obrazu z powodu przeskalowania. W grach da się to zaakceptować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

 

I jeszcze coś - mam takie pytanko. Wiem, że trochę lamerskie, ale męczy mnie to niemiłosiernie. Laptop z linka powyżej ma matryce w rozdzielczości - 1440x900. Można bez straty obrazu jakości obniżyć ją do np. 1024x768 lub 1280x800?

Nie wiem czy na tejgrafice się da ale można ewentualnie wymusić rozdzielczość w trybie 4:3 na matryce 16:9

ale trzeba się pogodzić z "przewijaniem" pulpitu, nie wiem jak to działa w grach...

 

 

A co do kadłubków to sam o takim myśle i prawde mówiąc głowa mnie boli już nie z powodu jaki kupić tylko gdzie?????

Martwi mnie ta gwarancja sprzedawcy, wolałbym producenta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego biore pod uwage tylko sklepy które mają już swoje miejsce na polskim rynku (najbliżej mi do morele.net jak na razie)

 

ciągle nie wiem ale z moim budżetem i ambicjami za razem zostaje mi chyba tylko kadłubek.... jak kupie to dam znać i jak się zepsuje (bądź nie) coś to też Was poinformuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kadłubek Compala Hell 80 i po blisko roku użytkowania wystawiam mu pozytywną ocenę . Jego następca FL90 jest dużo wydajniejszy , ale trzeba uważać gdzie się kupuje . Jest dużo problemów z przegrzewaniem się tych sprzętów . Część sklepów potrafi posmarować proca jakimś szitem i piecyk gotowy . Po za tym FL90 zasysa powietrze do chłodzenia od spodu i dość szybko zapaskudza układ i znowu robi się ciepełko . Ale jest też duża /większa/ grupa bardzo zadowolonych userów . Z tego co czytałem to dobre opinie ma np sklep BlueMobility - sprzedają kadłubki po własną nazwą .

Alternatywą /cena - wydajność /dla FL90 jest dziś w zasadzie tylko Toshiba z HD 2600 z tym że karta ta nieco odstaje osiągami w testach i co ważniejsze w grach od 8600GT .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą /cena - wydajność /dla FL90 jest dziś w zasadzie tylko Toshiba z HD 2600 z tym że karta ta nieco odstaje osiągami w testach i co ważniejsze w grach od 8600GT .

Jeszcze jest Asus S96S lub Z96S. Wlasnie powoli zastanawiam sie nad jednym z tych 3 ala laptopow. Glownie zalezy mi na wydajnosci. Zbieram informacje szczegolowe(zalety, wady) gdyz maja prawie te same podzespoly.

 

A czy to jest markowy czy tez nie to raczej mi nie zalezy. WYDAJNOSC/CENA przede wszystkim! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przekonują mnie kadłubki ze wzgledu na ewentualne problemy z serwisem o których czytałem na innych forach

mimo wszystko wezme słabszy model firmowy, tez ASUS, z gwarancją producenta

dla mmnie wydajnośc nie jest najważniejsza, nie gram. Ale rozumiem tych którzy z ego powodu wybieraja kadłubki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego następca FL90 jest dużo wydajniejszy , ale trzeba uważać gdzie się kupuje . Jest dużo problemów z przegrzewaniem się tych sprzętów . Część sklepów potrafi posmarować proca jakimś szitem i piecyk gotowy . Po za tym FL90 zasysa powietrze do chłodzenia od spodu i dość szybko zapaskudza układ i znowu robi się ciepełko . Ale jest też duża /większa/ grupa bardzo zadowolonych userów .

Czy dotyczy to też wersji IFL90?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest Asus S96S lub Z96S. Wlasnie powoli zastanawiam sie nad jednym z tych 3 ala laptopow. Glownie zalezy mi na wydajnosci. Zbieram informacje szczegolowe(zalety, wady) gdyz maja prawie te same podzespoly.

 

A czy to jest markowy czy tez nie to raczej mi nie zalezy. WYDAJNOSC/CENA przede wszystkim! :wink:

Tu masz trochę informacji :http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=3773

Jeśli chodzi o prawie takie same podzespoły to 8600GS to nie jest prawie 8600GT - jest sporo wolniejsza , niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. mam pytanie do posiadaczy Compali (najlepiej modeli FL90) - czy te komputery przesadnie się grzeją? Słyszałam ( w sklepie) , że grzeją sie do tego stopnia, że podczas grania nie należy trzymać ich na kolanach, bo mogą się zjarać. To prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Compala FL90, sporo na nim gram. Grzać się grzeje jak każdy sprzęt ale nie wpadajmy aż w taką paranoje, że może się spalić.

 

 

Wracając do tematu.

Mailem już w życiu kilka różnych laptopów prywatnych, firmowych. Były to sprzęty różnych marek. Teraz mam Compala FL90. I powiem szczerze, że nie żałuje wyboru. Firmowe sprzęty teraz to polecam tylko ludziom, którzy mają zerową wiedzę na temat informatyki. Innym doradzam "składaki".

 

To jest tak samo jak z komputerami. Większość ludzi kupuje komputery w częściach lub składane w sklepie na nie żadne firmówki. Laptopy wreszcie do tego dojrzały i dają ludziom możliwość kupienia tego co chcą a nie tego co firmy chcą sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Compala FL90, sporo na nim gram. Grzać się grzeje jak każdy sprzęt ale nie wpadajmy aż w taką paranoje, że może się spalić.

Nawet na kolanach? Z tego co wiem, człowiek emituje dość dużo ciepła w stronę laptopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmowe sprzęty teraz to polecam tylko ludziom, którzy mają zerową wiedzę na temat informatyki. Innym doradzam "składaki".

Bierz pod uwagę że sa jeszcze ludzie co im zależy na wykonaniu, gwarancji, wyglądzie jakości i niezawodności laptopa a tego składak mi nie da, pozatym znajdź mi np 11" kadłubka :lol: . Ale ja sie tam nie znam, mimo że przez łapy przeleciała mi już ładna kupa sprzętu. <_<

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...