Skocz do zawartości
qrak_

Kadłubek Vs. Markowy Laptop

kadłubek vs. markowy laptop  

159 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiego laptopa byś kupił/a?

    • markowego
      71
    • kadłubka
      49
    • obojętnie, byleby miał wydajne podzespoły
      39


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się skusze na FL90, nie potrzebuje niezawodnego sprzętu:D

Mam pytanie, warto jest brać FL'a z prockiem 45nm?

Penryn zaoferuje ci magistralę 800mhz - /pamięci i tak będą klepać na 667/ mniejsze nagrzewanie się oraz nieco dłuższą pracę na baterii przy małym obciążeniu notka / nie gry / .

Jeżeli to ci się przyda i cena nie będzie zbyt wysoka to warto , bo wydajnościowo prawie nie ma różnicy z poprzednią generacją procków .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko kadlubka nie kupie, nie przekonuje mnie gwarancja sklepu, nigdy nie wiem czy za tydzien nadal bedzie istnial, ostatnio stalem sie troche esteta a kadlubki do pieknosci nie naleza, wykonanie tez jest dla mnie wazne, jakies skrzypiace czesci w sprzecie za 4 kola by mnie wk...., nie gram wiec super grafika mi na grzyba jest potrzebna, mam 14.1", kadlubkow chyba nie ma w tym rozmiarze a i tak wolalbym w tej chwili 13.3 a takich napewno nie ma, stawiam tez na niezawodnosc, nie po to place, zeby sprzet lezal w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja zdecydowanie polecam kadłubki, długo się wahałem przy wyborze takiego sprzętu, jednak miałem ograniczony budżet i na markowy sprzęt w tak dobrej konfiguracji (FL90, Core2Duo T7700 2.4GHz, 2GB RAM, 250GB HDD, GF8600GT 512MB) nie mogłem liczyć bo nie było mnie stać na niego. Teraz kompletnie tego nie załuję, absolutnie nie widzę różnicy w jakośći tylko dlatego że nie mam markowego napisu na kadłubku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niektórzy nie widzą różnicy między VBI a firmówką. Zamieszczę kilka zdjęć <KLIK>jest to model taki jak ma Korsarz kupiony tydzień temu zobaczcie jak ładnie obudowa się rozchodzi przy przycisku "pause" lub jak zawiasy są ładnie wykonane i obudowane, przyciski przy touch padzie mają luzy w bok, klawiaturę można minimalnie przesuwać w boki i góra dól, jak widzicie przycisk F2 wypadł, lapek był włączony i używany 7 razy sąsiad zakupił żeby mieć na czym w necie posiedzieć i syn żeby pograł he i nawet raz gry nie odpalił bo już na gwarancje idzie. Sam posiadam 2 Asus-y swój i żonki wcześniej miałem FS V2055 i mam porównanie co do wykonania. Zastanawiałem się czy czasem felernego modelu nie kupił sąsiad więc odwiedziłem 3 sklepy komputerowe i w jednym z nich jest VBI obejrzałem włączyłem pobawiłem się chwile i niestety ale również wykonanie było kiepskie. Wiadomo na czymś musieli zaoszczędzić jeśli wkładają wydajne części wykonanie jest najmniej istotne wtedy.

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja zdecydowanie polecam kadłubki, długo się wahałem przy wyborze takiego sprzętu, jednak miałem ograniczony budżet i na markowy sprzęt w tak dobrej konfiguracji (FL90, Core2Duo T7700 2.4GHz, 2GB RAM, 250GB HDD, GF8600GT 512MB) nie mogłem liczyć bo nie było mnie stać na niego. Teraz kompletnie tego nie załuję, absolutnie nie widzę różnicy w jakośći tylko dlatego że nie mam markowego napisu na kadłubku.

 

Ja kupiłem asmobile s96..

Przed zakupem zastanawiałem się długo. A teraz wiem że dobrze wybrałem

Mam go prawie rok.

Wszystko działa i jest ok. Żadnego skrzypienia itd.

Dobry stosunek ceny do jakośći

Używałem wcześniej HP i Maxdata ten ASMOBILE w niczym im nie ustępuje a cena sporo niższa. POLECAM

Tu możecie zobaczyć instrukcję serwisową do Asmobile s96....

 

http://rapidshare.com/files/98666305/s96asg_1_.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo! Pytanie z innej beczki. Czy możliwe jest wsadzenie takich części do laptopa???

Karta Graficzna GeForce 9600 GT EVGA 512MB HDTV & DVI (PCI-E) bulk

Procesor PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 6400 BOX S-AM2 DDR2

Ram SO-DIMM 2 GB DDR2 800 MHz GoodRAM

Płyta Główna Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi-AP nForce 590 SLI

Dysk Twardy HDD SEAGATE 500GB ST3500630AS SATA II 16MB

Napęd Panasonic Combo UJDA770 (24/24/24/8) bulk slim black [/b]

Aha jeszcze możecie mi polecić jakiś fajny kadłubek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo będą już dostępne nowe modele Compala JHL 90 . Grafika 9600GT /+4k w 06/ , trochę zmian w odprowadzaniu ciepła / otwory z boku a nie z tyłu / co mam nadzieję wpłynie na obniżenie temperatury ich pracy . Ja tam na śliczności laptopów się nie znam / mój Hell 80 np bardzo mi się podoba :lol: , a pod innymi względami to Compal jest dla mnie już markowym laptopem . I to wcale nie najgorszym . Jeśli tylko JHL będzie nieco chłodniejszy od starszych braci , to jak dla mnie - rewelacja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy miałem kupować nowego lapka zastanawiałem się nad Compalem FL90, jednak przypadkiem znalazłem aukcję mojego Della. Cieszę się że dobrze wybrałem, chociaż żal mi trochę GF8600, który był w tej samej cenie w Compalu.

Moich 2 znajomych ma FL90. Oba już były na gwarancji i zostały wymienione na nowe. Od tej pory chodzą bez zarzutu, więc to chyba kwestia konkretnego egzemplarza. Mimo wszystko świadczy to o jakości. Minusem jest też touchpad i klawiatura.. po prostu beznadziejne. Nie wiem jak ludzie pracują na tym bez podłączania zewnętrznych urządzeń (tyczy się to również VBI asusa, którego ostatnio miałem w łapach, ale nie wiem co to był za model - T7100, GF8600GS). W tym asusie dodatkowo słabe, trzeszczące głośniki.

Nie jestem przeciwnikiem VBI. Prawdę mówiąc w cenach w jakich można je kupić mają bezkonkurencyjne osiągi, ale dla mnie to będą tylko desktop replacement.. do używania na biurku z podłączonymi wszystkimi peryferiami. Poza tym publicznie wolę się pokazywać z takim Dellem czy HP, które o wiele ładniej wyglądają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minusem jest też klawiatura.. po prostu beznadziejne.

A dokładnie co jest z nią nie tak?

Poza tym publicznie wolę się pokazywać z takim Dellem czy HP, które o wiele ładniej wyglądają ;)

Em, lol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1.

zamieniony ctrl i Fn (wiem że niektóre "firmowe" lapki też tak mają, ale wciąż jest to dla mnie minus). kursory.. i w ogóle klawisze są jakieś takie małe. i we wszystkich, które macałem klawisze luźno sobie chodziły (na boki a nie góra/dół). w jednym z tych Compali, które poszły na serwis wypadł lewy alt, a może winkey.. już nie pamiętam.

 

ad2.

o tym wyglądzie to półżartem było - stąd ten uśmieszek na końcu.. ale bądźmy szczerzy.. bez jakiejś naelcedki kadłubki najlepiej się nie prezentują (ale do naklejania czegokolwiek nadają się idealnie ze względu na płaski tył matrycy). Thinkpady IBM też są dla mnie brzydkie, ale przynajmniej nadrabiają renomą..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do klawiaturki to sie nie zgodze. Wydaje mi sie ze jest to uwarunkowane odmiennym upodobaniem. Dla osobiscie np. moja klawiaturka jest znacznie wygodniejsza od klawiatury ze stacjonarki (numeryczna mi nie potrzebna) oraz takich marek jak HP i Toshiba... Ale kazdy ma to co lubi wiec temat zamkniety

 

Jedno z czym sie zgodze....plastik mam brzydki :) ale wole miec taki i nie stresowac sie jak w cos gram niz chwalic wygladem...i stresowac sie mala iloscia fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kursory.. i w ogóle klawisze są jakieś takie małe. i we wszystkich, które macałem klawisze luźno sobie chodziły (na boki a nie góra/dół). w jednym z tych Compali, które poszły na serwis wypadł lewy alt, a może winkey.. już nie pamiętam.

*po pół godziny macania klawiszy* ...żaden nie chodzi na boki... :lol2: Może to być kwestia umiejętności montażu klawiatury przez sklep, który składa - niektórzy mają wrodzone zdolnośći do psucia metalowych kulek i prawidłowe założenie klawiatury jest dla nich problemem, więc może przy okazji też samej klawierce się dostało przy "fahowym" montażu... <_<

 

o tym wyglądzie to półżartem było - stąd ten uśmieszek na końcu.. ale bądźmy szczerzy.. bez jakiejś naelcedki kadłubki najlepiej się nie prezentują (ale do naklejania czegokolwiek nadają się idealnie ze względu na płaski tył matrycy).

Wiesz, kwestia gustu. Do mnie nie trafia stylistyka malowanych na srebrno obłych zabawek, które niedługo ciężko będzie odróżnić od laptopów marki Fisher Price. A naelcedka jest genialnym pomysłem, sam mam założoną na klapie - trochę sie wahałem, czy to nie będzie śmiesznie wyglądać, ale po nalepieniu i opatrzeniu z każdej strony jestem bardzo zadowolony - dodaje uroku klasycznemu wyglądowi Fl-a... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z czym sie zgodze....plastik mam brzydki :) ale wole miec taki i nie stresowac sie jak w cos gram niz chwalic wygladem...i stresowac sie mala iloscia fps :)

może inaczej podejdę do problemu.. markowe laptopy też oferują znakomite osiągi, ale za zdecydowanie wyższą cenę. O ile różnica w cenie bardzo zbliżonych konfiguracji zamykałaby się w 10% to bez zastanowienia brałbym VBI. Ale że zwykle różnica ta jest większa, to przy ograniczonym budżecie, a zastosowaniach skierowanych na gry, takie Compale są The best. Trzeba tylko trafić na całkowicie sprawną sztukę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim lekko podnoszac zegary mam ok 4200 pkt w 3dmarku 2006 wiec nowa grafika do mnie nie przemiawia.....chyba ze by miala DDR3 :D mogli by jednak dac cos mocniejszego

Pewnie że mogli , sam na to bardzo liczyłem . Jednak ponad 4k bez OC to jednak jakiś tam przyrost jest / z OC pewnie ponad 5 / . Po za tym może nowa będzie nieco chłodniejsza , bo 8600GT w Compalach to się grzeje / nawet bez OC / jak dla mnie za bardzo :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...