Skocz do zawartości
tomeck

Monitor Lcd 19" - Który Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki monitor wybrać. Zamierzam kupić LCD 19"

 

Nie chce panoramy.

 

Komp służy do grania, www, czasem film...

 

Podobno fp91gp jest dobry ale ma 8ms. Nie lepiej wybrać 2ms?

 

Jakie są różnice w grach między tymi czasami reakcji?

Przeznaczam na niego ok. 1000zł

Pomóżcie... Please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno fp91gp jest dobry ale ma 8ms. Nie lepiej wybrać 2ms?

Jakie są różnice w grach między tymi czasami reakcji?

Roznica jest wirtualno-marketingowa. Do niedawna mialem monitor z czasem reakcji opisanym jako 16 ms (iiyama E431S), teraz 2 ms (Samsung 226BW). Ani na jednym ani na drugim nie ma zauwazalnego moim okiem smuzenia w grach, jedyna roznica jest taka, ze pare lat temu gdy kupowalem poprzedni monitor, producenci nie robili sobie jaj promujac monitory. Nie ma co sie sugerowac marketingowym belkotem, opinie uzytownikow prawde ci powiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a tutaj świetnie widać co jest wart ten marketingowy bełkot :

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=1752&ph=1

 

podany czas 16ms reakcji tego Dell 2007WFP jest równy Samsung'owi 206BW 2ms

 

a już zupełnie identycznie jest w przypadku NEC 6ms i tym Samsung 2ms

 

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=1752&ph=9

 

( zarówno w best jak i worst situation )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piszcie od razu który wy polecacie monitor. Czy opłaca się dołożyć i mieć z tunerem TV ? Jak one sie sprawują? Te z telewizorem w środku ;) ?

Odbiegają od tych zwykłych?

Zwykle odbiegają - lepiej wybrać najlepszy "sam" monitor i do niego dokupić "pudełkowy" tuner TV ew. kartę TV na PCI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak jest w monitorze to za pomocą pilota od razu przełączam miedzy TV a PC. To znaczy ze są gorsze? Bo TV to i tak nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne.

No i właśnie jak teraz sprawa wygląda z monitorami? Chodzi mi o ceny... Czekać? Potanieją jeszcze ... Jak uważacie?

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak jest w monitorze to za pomocą pilota od razu przełączam miedzy TV a PC. To znaczy ze są gorsze? Bo TV to i tak nie jest dla mnie aż tak bardzo ważne.

To właśnie piszę - są gorsze, gorszy jakościowo mają obraz itd. itd.

 

Jednego nie rozumiem - po co Ci przełączanie na pilocie między TV a PC ? - skoro i tak jeśli pracujesz na PC to siedzisz przy monitorze i jakoś ten przycisk zmiany źródła ( np. d-sub - DVI ) wciśniesz .... no chyba że chcesz oglądać równocześnie przełączając się film np. Divx z PC i jakiś film w TV ... ale obejdziesz się bez tego ... a przy marnym monitorze to raczej nie będziesz zadowolony.

 

No i właśnie jak teraz sprawa wygląda z monitorami? Chodzi mi o ceny... Czekać? Potanieją jeszcze ... Jak uważacie?

Monitory stale tanieją i tanieć będą więc z zakupem LCD wstrzymywać się nie ma sensu ... a na OLED to jeszcze chyba z rok poczekamy jak nie dłużej - choć ten już powinien dawać doskonały kontrast, czerń, czas reakcji i kąty ( w porównaniu do najlepszych obecnie LCD ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki monitor wybrać. Zamierzam kupić LCD 19"

 

Nie chce panoramy.

 

Komp służy do grania, www, czasem film...

 

Podobno fp91gp jest dobry ale ma 8ms. Nie lepiej wybrać 2ms?

 

Jakie są różnice w grach między tymi czasami reakcji?

Przeznaczam na niego ok. 1000zł

Pomóżcie... Please

W cenie do 1000zł nie znajdziesz nic lepszego niż wspomniany przez Ciebie Benq fp91gp, po przewertowaniu setek stron na tym forum oraz innych sam do tego dojdziesz podobnie jak wielu innych.

Ale z jego kupnem radziłbym się spieszyć, ten model drożeje a po wprowadzeniu jego następcy (który już powinien był być) fp91gp zostanie wycofany całkowicie z produkcji a co za tym idzie zniknie ze sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a tutaj świetnie widać co jest wart ten marketingowy bełkot :

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=...2=1752&ph=1

podany czas 16ms reakcji tego Dell 2007WFP jest równy Samsung'owi 206BW 2ms

nie wiem dlaczego na stronie della nie podają czasu GTG ktory dla della 2007WFP wynosi 8ms...bo 16ms to czas B2B

np taki benq 91GP tez ma czasy reakcji odpowiednio: 20msB2B i 8msGTG (podobnie jak kazdy LCD na matrycy MVA PVA)

 

Monitory okreslane jako "2ms" to oczywiście 2msGTG i 5msB2B (lub 8msB2B)

 

GTG - czas reakcji w odcieniach szarości

B2B - czas reakcji przy przejsciu czarny-biały-czarny

 

Kiedys była stosowana norma podawania czasu B2B, jak pojawił się dopalacz (overdrive) to popularne monitory TN 8ms nagle stały się "2ms" bez faktycznej zmiany matrycy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1000zł nie znajdziesz nic lepszego niż wspomniany przez Ciebie Benq fp91gp, po przewertowaniu setek stron na tym forum oraz innych sam do tego dojdziesz podobnie jak wielu innych.

Ale z jego kupnem radziłbym się spieszyć, ten model drożeje a po wprowadzeniu jego następcy (który już powinien był być) fp91gp zostanie wycofany całkowicie z produkcji a co za tym idzie zniknie ze sklepów.

No chyba w maju ma być ;) Chyba poczekam bo i tak aż tak bardzo mi się nie spieszy. Przez ten czas odłożę jeszcze trochę kasy i w maju kupie 93'ke. Wg. Was będzie dużo lepszy od 91? Widzę ze 91 ma 250 cd/m2 czy to wystarczy? W tej dziedzinie powiedzmy że jestem zielony ;) Więc proszę o wyjaśnienie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego topicu, więc spytam tu. Co wybrać tak do max 700 zł (+/-)

 

BenQ FP91G+

http://www.apollo.pl/store/show_detail/24080

655 zł

 

Samsung SM940N bez pivota

http://www.apollo.pl/store/show_detail/23872

(co to znaczy, że ten monitor jest bez pivota?)

 

Zastanawiałem się nad tymi dwoma modelami, z większą uwagą na tego Benq bo prawie 100 zł tańszy.

 

Który wybrać?

Może coś innego w podobnej cenie i też 19". Panorama również może być. Monitor będzie używany do wszystkiego.

Edytowane przez fAzA555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a możecie powiedzieć o tym lcd'ku??

LCD 19" Benq FP93GS

cena przystępna, bo ok 750zł.

Niestety w internecie (na polskich stronach) nie ma za dużo testów z jego udziałem, a na zagranicznych (głównie niemieckich) serwisach osiąga dość dobre oceny.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego topicu, więc spytam tu. Co wybrać tak do max 700 zł (+/-)

 

BenQ FP91G+

http://www.apollo.pl/store/show_detail/24080

655 zł

 

Samsung SM940N bez pivota

http://www.apollo.pl/store/show_detail/23872

(co to znaczy, że ten monitor jest bez pivota?)

Posiadam tego Benka i szczerze powiem, że gdybym drugi raz wybierał coś z tańszych 19-nastek ;) to znowu bez wahania postawiłbym na ten sam model. Ja dałem za niego 900zł w czasach kiedy wszyscy rzucali się na FP93G, który przez taki trend był praktycznie nie do zdobycia w pobliskich sklepach. Teraz kiedy patrzę na nową cenę FP91G+ to aż żal mi d...gardło ściska.

Przede wszystkim w dzisiejszych czasach nie ma sensu kupować monitora bez DVI bo różnica w jakości obrazu w stosunku do D-SUB jest kolosalna! A to automatycznie moim zdaniem dyskwalifikuje tego Samsunga 940N.

 

Co do FP93GS to moje odczucia po dwóch dniach użytkowania są raczej mieszane. Nie mogę do końca powiedzieć jak z jakością obrazu bo nie miałem do niego kabelka DVI i działałem na analogu, ale przesiadając się z FP91G+ zauważyłem wyraźnie gorszy czas reakcji matrycy w "okienkach". W grach i w filmach tego nie widać. Na plus przemawiają walory estetyczne, jest ładniejszy niż 91G+, więc jeśli ktoś sugeruje się tylko dizajnem to jest to model dla niego, choć z drugiej strony każdy ma inny gust :) No i co mi popsuło trochę opinię o 93GS to badpixel, z którym go odebrałem ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja sie dowiem jaki monitor kupić to już wypuszczą OLED :P

masakra... kompletnie nie wiem co wybrać.

zeby firma była znośna, cena w miare ;), zeby szlo pograć i poogladać filmy, mial ladne koloki wyświetlane i o to mi chodzi. Ale tak to chyba tylko w ERZE :P A jak w purepc też to ja poproszę o wskazanie takiego monitorka przez nieprofesjonalistów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja sie dowiem jaki monitor kupić to już wypuszczą OLED :P

masakra... kompletnie nie wiem co wybrać.

zeby firma była znośna, cena w miare ;) , zeby szlo pograć i poogladać filmy, mial ladne koloki wyświetlane i o to mi chodzi. Ale tak to chyba tylko w ERZE :P A jak w purepc też to ja poproszę o wskazanie takiego monitorka przez nieprofesjonalistów ;)

Jesli chodzi o kolorki to TN (te ktore ci wciskaja w sklepie jak sie nie znasz) odpada, tylko 16,2mln kolorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kolorki to TN (te ktore ci wciskaja w sklepie jak sie nie znasz) odpada, tylko 16,2mln kolorow

ok. ale co tzn. TN ? ja nie jestem biegły w tej dziedzinie :) dlatego proszę o wyjaśnienie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce:

TN - Twisted Nematic - dobra szybkość, słabe odwzorowanie kolorów i nie zawsze szeroki kąt widzenia

MVA - Multi Domain Vertical Alignment / PVA (Patterned Vertical Alignment) / S-PVA (Super Patterned Vertical Alignment) - duży kąt widzenia, ale nie imponuje szybkością (może to przeszkadzać graczom)

IPS - In-Plane Switching - najwolniejsza, duży kąt widzenia, dobre odwzorowanie kolorów

S-IPS - Super In-Plane Switching - szybkość dorównuje matrycom TN, zachwyca kolorami i kątem widzenia (to co najlepsze ze wszystkich innych ;) )

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce:

TN - Twisted Nematic - dobra szybkość, słabe odwzorowanie kolorów i nie zawsze szeroki kąt widzenia

MVA - Multi Domain Vertical Alignment / PVA (Patterned Vertical Alignment) / S-PVA (Super Patterned Vertical Alignment) - duży kąt widzenia, ale nie imponuje szybkością (może to przeszkadzać graczom)

IPS - In-Plane Switching - najwolniejsza, duży kąt widzenia, dobre odwzorowanie kolorów

S-IPS - Super In-Plane Switching - szybkość dorównuje matrycom TN, zachwyca kolorami i kątem widzenia (to co najlepsze ze wszystkich innych ;) )

mała modyfikacja

 

TN - zawsze FRC ( HI ), realna niesymulowana paleta to 262144 , zawsze "słabe" kąty widzenia ( najsłabsze ), szybkie ( najszybsze )

 

A-MVA ( P-MVA ) - kąty nieco szersze niż TN ( te "bez zmian obrazu" bo "maksymalne" zdecydowanie szersze ) , szybsze niż S-PVA/wolniejsze niż TN czy S-IPS, pełna paleta, w A-MVA świetna czerń a co za tym idzie wzorowy kontrast ( tylko pod kątem idealnie prostym ) - w P-MVA gorszy kontrast i tym samym czerń

 

S-PVA - pełna paleta dla S-PVA i zwykle niepełna ( dither ) dla PVA ( np. samsungi 970 ), najwolniejsze, brak srebrzenia co za tym idzie dosyć szerokie kąty ( szersze niż A-MVA ), kontrast bardzo dobry i tym samym świetna czerń

 

S-IPS - najszybsze ( jak TN ) , najszersze kąty , pełna paleta ( 16 777 216 ) , kontrast czerń raczej gorsza niż S-PVA / A-MVA ... ale nie ma takich zmian obrazu przy zmianie kąta np. jak w A-MVA więc można powiedzieć że praktycznie pod tym wzgl. tylko S-PVA może wygrać.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni ten BenQ FP91G+ od 91GP ? Czy na tym BenQ FP91G+ dobrze się gra ? Chodzi mi o gry multiplayerowe np. counter-strike. Jakie odświeżanie ma ten monitor 91G+

FP91GP jest na matrycy MVA, a FP91G+ na TN, było ze 100 razy...

Szybkość reakcji matrycy wynosi teoretycznie 8ms, ale jak już pisałem i tak wydaje mi się szybsza od tej w 93GS, która ma niby 5ms.

Czasem gram w CoD2 na necie, ostatnio dużo w singla w Stalkerze i jestem zadowolony. Ale to co dla mnie jest wystarczające Tobie może okazać się słabe.

Odwzorowanie kolorów jak to w TNach... nie ma co się rozpisywać. Kąty jak dla mnie wystarczające, bez problemu można obejrzeć film w 3 osoby nie siedząc jeden obok drugiego. Smużenia w grach nie odnotowałem choć CRT Samsunga na którym kiedyś grałem był szybszy ale to też normalne i każdy o tym wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...