Skocz do zawartości
tomeck

Monitor Lcd 19" - Który Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

a ma ktoś z was tego GATEWAY'a ? bo to normalnie rewelacja, pivot, hub usb, 1000:1, cena, regulacja wysokości (z tego co wdze na zdjęciu), DVI, normalnie masakra !!!

 

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GATEWAY+FPD+1985

WOW :D Zajebiaszcza cena :D Co o nim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak przeglądałem zagraniczne serwisy to ludzie nie są za bardzo zadowoleni z marki "Gateway" więc fajnie może on tylko na papierze wyglądać, ale zobaczymy za jakiś czas jak się może jakieś testy pojawią.

 

Ja wczoraj kupiłem Samsunga 932b i jestem pod wrażeniem :) Świetne wykonanie i wygląd, obraz bardzo ostry (dvi), ładnie podświetlony, w grach smużenia nie ma, dużo ustawień zarówno w OSD jak i w sterownikach dostępnych spod łindołsa. W pudle smaczki typu ściereczka do wycierania obudowy czy kabel dvi ;) Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto chce dobry i przyjemny dla oka monitorek ;) :)

 

Kilka fotek (zrobione telefonem bo mi siostra aparat zabrała i dopiero jutro go odzyskam :P)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem Samsunga 932b i jestem pod wrażeniem :) Świetne wykonanie i wygląd, obraz bardzo ostry (dvi), ładnie podświetlony, w grach smużenia nie ma, dużo ustawień zarówno w OSD jak i w sterownikach dostępnych spod łindołsa. W pudle smaczki typu ściereczka do wycierania obudowy czy kabel dvi ;) Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu kto chce dobry i przyjemny dla oka monitorek ;) :)

ja tez taki mam od 2 tygodni :-P , potwierdzam bardzo fajny monitor, duzo fotek tu:

http://www.friend.netiro.pl/LCD/SM932B/pages/idx00001.html

 

dałem za niego 675zł :) zakup na allegro :rolleyes:

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://proline.pl/shop.php?prodid=LG+19+L194WT

http://proline.pl/shop.php?prodid=SAMSUNG+19+931BW+B

Ktory z tych dwoch? Slyszalem ze LG ma lepsza polityke gwarancyjna dotyczaca bad pixeli, no i jesli sie nie myle ma troche lepsze parametry (katy wieksze).

Monitor do grania 19" moze jakis inny polecacie poza tymi dwoma? cena maxymalna 1k

ps. wlasnie pogrzebalem na allegro tam widze ze w okolicach 750 sa juz ciekawe monitorki ( a moze sie myle:D)

http://allegro.pl/item184962043_panorama_1...5ms_czarny.html

http://allegro.pl/item187786138_beline_19_...a_36m_nowy.html

http://allegro.pl/item187477412_panorama_b...0_1_sre_cz.html

http://allegro.pl/item184824914_najnowsza_...najtaniej_.html

Kurde nie wiem na co zwracac uwage bo parametry wiekszosc ma podobne 2ms (GTG) katy widzenia w granicach 165/165....

z tego co czytam matryca ma kluczowe znaczenie, czy macie gdzies zestawienia wspolczesnych matryc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obecne TN mają praktycznie identyczne kąty więc różnymi danymi producentów się nie sugeruj.

 

Jeśli matryca TN jest oznaczona jako 2 ms to znaczy w praktyce że ma dopalacz i to są zwykle nowsze modele ... modeli oznaczonych 5 ms nie polecam - nie mają dopalacza i mają zupełnie przeciętną prędkość.

 

Z tych co podałeś tylko Samsung 931BW jest OK .... reszta to albo wolniejsze matryce albo brak DVI.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obecne TN mają praktycznie identyczne kąty więc różnymi danymi producentów się nie sugeruj.

 

Jeśli matryca TN jest oznaczona jako 2 ms to znaczy w praktyce że ma dopalacz i to są zwykle nowsze modele ... modeli oznaczonych 5 ms nie polecam - nie mają dopalacza i mają zupełnie przeciętną prędkość.

 

Z tych co podałeś tylko Samsung 931BW jest OK .... reszta to albo wolniejsze matryce albo brak DVI.

Ale w sumie juz nie wiem jak to jest Samsung podaje 2ms GTG inni producenci pisza tylko 5ms (co do czego:D) teraz pytanie dotyczace 2ms GTG , a ile bedzie BTW z 12ms?

Z tego co piszecie S-IPS jest najlepsza, ale nie moge znalezc zadnej panoramy 19" z ta matryca:| sa jakies? bo jesli mialbym 1300 wydac za cos duzo lepszego to sie skusze wszak monitor zmieniam srednio co 6 lat:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie juz nie wiem jak to jest Samsung podaje 2ms GTG inni producenci pisza tylko 5ms (co do czego:D) teraz pytanie dotyczace 2ms GTG , a ile bedzie BTW z 12ms?

Z tego co piszecie S-IPS jest najlepsza, ale nie moge znalezc zadnej panoramy 19" z ta matryca:| sa jakies? bo jesli mialbym 1300 wydac za cos duzo lepszego to sie skusze wszak monitor zmieniam srednio co 6 lat:D

Panoram 19" na S-IPS , S-PVA, A-MVA nie ma.

 

Te 2 ms i tak i tak między bajki można włożyć ( wykresy reakcji ) ... to tylko wskazówka odnośnie matrycy z której można wyciągnąć informację nt. możliwości.

 

Jeśli chcesz coś dużo lepszego to dopiero Gateway 21" na S-PVA za 1399 PLN - wiem że matryca jest ta co w modelu 215TW Samsunga ale z marką Gateway nie miałem do tej pory nic do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie juz nie wiem jak to jest Samsung podaje 2ms GTG inni producenci pisza tylko 5ms (co do czego:D) teraz pytanie dotyczace 2ms GTG , a ile bedzie BTW z 12ms?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2574854

 

2msGTG to matryca TN 5-8ms B2B

 

Monitor określany jako "2msGTG" ma realne czasy na poziomie <10ms

Monitor określany jako "5ms" (bez GTG czyli B2B) ma realne czasy na poziomie 20ms

 

Tak na oko prosta zasada: pomnóż czas reakcji podawany przez producenta przez 3 lub 4 a otrzymasz realną szybkość monitora.

 

 

Nie ma 19" panoramicznych LCD innych niz TN

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja się chyba zdecyduje na 940BW (?). W Avansie za 699zł. W sumie mógłbym dołożyć jakoś te 150zł do 931BW, ale wtedy jakbym dorzucił jescze tyle to mam już 22cale :D. Co myślicie o tym Samsungu, podobno nie jest najgorszy ;>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recenzja GSa pojawi się koło czwartku na stronie tygodnika komputerowego, więc poczekaj kilka dni i wszystko się wyjaśni :)

Przeczytałem recke w Tygodniku, i dostał ocene 9/10 jakośc cena i ogolnie dobrze sie o nim wypowiadaja. Tak wiec go biore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada taki model Asusa ?

MB19TU 19'' 2ms gtg

 

Znajomi rowniez polecaja ten model BenQ FP93GX+ porownywalne parametry z ww. asusem - nie wiem na ktory sie zdecydowac. Oczywiscie wazny jest czas reakcji - jak najmniejsze smuzenie w b. szybkich grach typu Quake.

 

Co o nich myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić monitor LCD...

Zależy mi przede wszystkim na bardzo dobrej jakości obrazu. Matryca raczej MVA. Jeśli chodzi o rozmiar to może być 17" lub 19". Tylko np. wolę kupić monitor 17" z lepszą matrycą niż 19" z gorszej jakości matrycą. Wynika z tego, że rozmiar nie ma tutaj dużego znaczenia. Jeśli chodzi o kwestię Pivota to jest niekonieczny. Monior przeznaczony dla programisty... Na panoramie też mi zbytnio nie zależy. Aha i jeszcze cena < 1000 zł.

Pozdrawiam i czekam na opinie i propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doszedł mi ten BenQ FP93GS - kupiłem w Agito.pl za 685 zł z wysyłką za pobraniem kurierem UPS. Zamówiłem 25.04 dzisiaj doszedł.

 

Wg. mnie za tą cenę rewelacja ! No i dobre opinie uzyskał w Tygodniku Komputerowym - Jakość/Cena 9/10.

 

Do neta i ogólnych prac na komputerze OK.

Co do gier - gram w csa, kwestia przyzwyczajenia po przesiadce z CRT, nie gra mi się źle.

Filmy też chodzą i wyglądają ok.

 

Trochę mnie jeszcze oczy bolą, ale myślę, że z czasem się do LCD przyzwyczają.

 

Polecam.

Dla przeciętnych użytkowników takich jak ja REWELACJA !

Edytowane przez fAzA555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kolorów ma ten FP93GP ? 16,2mln. ?

Dobra jest matryca MVA do grania i do filmów? Nie będzie smużeń?

I czy nie lepiej wybrać coś z szybszym czasem reakcji?

93GP - 16,7

 

Do filmów się nadaje średnio bo to monitor 5:4.

 

Co do "przeszkadzajności" smużenia to będzie pewnie podobnie do 91GP/Philips 200WP7ES czyli filmy bdb, "wyścigi" db/bdb , FPShooter - dostatecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na masz na myśli pisząc FPShooter ? strzelanki ?

Czyli na szybkich akcjach widać smugi ?

 

Jeszcze mam takie pytanie:

Jak w przypadku panoramy wygląda windows? Jest rozciągnięty? Wygodnie się na panoramie pracuje, gra ?

Edytowane przez tOMeCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na masz na myśli pisząc FPShooter ? strzelanki ?

Czyli na szybkich akcjach widać smugi ?

 

Jeszcze mam takie pytanie:

Jak w przypadku panoramy wygląda windows? Jest rozciągnięty? Wygodnie się na panoramie pracuje, gra ?

FPS - First Person Shooter - Doom'owate ( doom 1 rulez B-) )

 

Smug jako takich nie widać ( nie te czasy ) tylko obraz wydaje się być nieco rozmyty w ruchu na skutek bezwładności molekuł matrycy ( na każdym LCD tak jest - na jednym mniej na innym więcej ).

 

Wygodnie się na panoramie pracuje i gra ;) Pulpit windows nie jest "rozciągnięty" (??) tylko ma takie pole jak rozdzielczość monitora ... czy to proporcje 4:3 800x600 czy 16:10 2560x1600 czy .... czemu zadajecie takie -niemądre- pytania ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest matryca TN. To dobrze?

Nie. To najgorsza matryca jeśli chodzi o "uniwersalne" użytkowanie.

 

Na chwilę obecną można pogrupować matryce jeśli chodzi o jakość "uniwersalną" ( od najlepszej do najgorszej ):

 

1 S-IPS ( kąty 4 ;szybkość 4 ;kontrast/czerń 3 ;paleta kolorów 1 ;wypełnienie piksela 0,5) = 12,5

1 S-PVA ( kąty 3,5 ;szybkość 3 ;kontrast/czerń 4 ;paleta kolorów 1 ;wypełnienie piksela 1) = 12,5

2 A-MVA ( kąty 2,5 ;szybkość 3 ;kontrast/czerń 4 ;paleta kolorów 1 ;wypełnienie piksela 1) = 11,5

3 P-MVA ( kąty 2,5 ;szybkość 3 ;kontrast/czerń 3 ;paleta kolorów 1 ;wypełnienie piksela 1) = 10,5

4 TN "2ms" ( kąty 1,5 ;szybkość 4 ;kontrast/czerń 3 ;paleta kolorów 0 ;wypełnienie piksela 1) = 9,5

5 TN "5ms" ( kąty 1,5 ;szybkość 2,5 ;kontrast/czerń 3 ;paleta kolorów 0 ;wypełnienie piksela 1) = 8

 

Tak mniej więcej oceniłbym te matryce - jeśli ktoś by ocenił inaczej to czekam na sugestie.

 

Na przedstawicieli określonych matryc wybrałem :

S-IPS - NEC 20" WGX2

S-PVA - Samsung 21" 215TW

A-MVA - Philips 20" 200WP7ES

P-MVA - Benq 19" 91GP

TN 2ms - Samsung 20" 206 BW ( tym samym 22" 226,19" 931)

TN 5ms - Acer 22" 2216W

 

Jeśłi chodzi o matrycę "dla gracza" ( nie uniwersalną ) to bym inaczej pogrupował:

 

1 S-IPS

2 TN "2ms"

3 MVA

4 S-PVA

5 TN "5ms"

 

 

... i do filmów

 

1 S-PVA

2 S-IPS

3 A-MVA

4 P-MVA

5 TN

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 22" panorama - jest jakaś lepsza matryca?

Nie. Tak samo jak 19" panoramy kolega nadmienił że są same TN ( z czym się muszę zgodzić ) podobnie wszystkie budżetowe 22" są na TN ( można wyrwać coś pokroju IPS ale to już profesjonalne modele za "naście" tys. - w dodatku bardzo wolne )

 

Pozostaje 21" na S-PVA ( 1400 PLN ) lub 20" na S-IPS ( 1600-1700 PLN )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...