Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Starcraft 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumacz mi proszę Twoją "ironię". Dla ułatwienia podaje link do definicji http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia Tylko na PW bo nie ma sensu zaśmiecać tematu.

 

@oliwer21 Ty chyba sobie żartujesz ? chcesz mi powiedzieć, że mam kupić SSD żeby SC2 mi się wczytywał w akceptowalnym czasie ? :lol: Co to w ogóle za odpowiedź ? Aż zwątpiłem i popatrzyłem na pasek adresu czy to PPC...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Was nie irytuje długie wczytywanie misji w kampanii ? i ogólnie że chwile zamula z dysku po wczytaniu misji. Masakra jakaś ;( Na google czy samym forum battlenet-u jest zatrzęsienie z tematami "long loadings".

 

U mnie szybko wczytuje i nic nie zamula. W7 x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w mój podpis i ludzi którzy się skarżą, chyba można było się spodziewać że będzie się wczytywało ekspresowo ?

 

Moja poprostu trzyma poziom Twojej :wink: Pozatym chyba nie zaprzeczysz że dysk w tym wypadku jest najwolniejszym elementem w Twoim kompie i jakbyś go wymienił na szybszy(SSD to była ironia :lol2: ) to by było sprawniej.

 

P.S. też mam win7 x64 i nic nie zamula i resztę konfigu taką jak Ty

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem lanu to jest mega fail, powinniscie zobaczyc turniej rozegrany kilka dni temu. (http://www.esl-world.net/masters/)

Spory event (najwiekszy jak narazie, pula, publicznosc, scena, gracze na stanowiskach metry od siebie i.. LAG :) W kilku grach gracze dostali laga, trzeba bylo czekac, disconnecta, zrobic rematch. To potworna wada na takich turniejach. Nie byl to jednokrotny przypadek, przez te pare dni w ktorych grali, praktycznie codziennie byl jakis problem z lagiem, dropem z gry. Nawet gdyby blizz udostepnil jakas dodatkowa drozsza wersje pod turnieje z obsluga lan, bo fakt w dziesiejszych czasach dla normalnego gracza z domu jest to juz mniej przydatne niz kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mam problemu z dlugimi loadingami, komp z podpisu + Win7 HP x64.

 

SC2 to lakomy na RAM skurczybyk - roznica miedzy 2 GB i 4GB jest kolosalna, wiec nic dziwnego ze na 64 bitowym systemie i 2x2 GB smiga lepiej niz u kolegi ojejku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym brakiem lanu to jest mega fail, powinniscie zobaczyc turniej rozegrany kilka dni temu. (http://www.esl-world.net/masters/)

Spory event (najwiekszy jak narazie, pula, publicznosc, scena, gracze na stanowiskach metry od siebie i.. LAG :) W kilku grach gracze dostali laga, trzeba bylo czekac, disconnecta, zrobic rematch. To potworna wada na takich turniejach. Nie byl to jednokrotny przypadek, przez te pare dni w ktorych grali, praktycznie codziennie byl jakis problem z lagiem, dropem z gry. Nawet gdyby blizz udostepnil jakas dodatkowa drozsza wersje pod turnieje z obsluga lan, bo fakt w dziesiejszych czasach dla normalnego gracza z domu jest to juz mniej przydatne niz kiedys.

 

Widziałeś to samo? :D Jak Tarsona wywaliło? Ale Dimaga rematchował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC2 to lakomy na RAM skurczybyk - roznica miedzy 2 GB i 4GB jest kolosalna, wiec nic dziwnego ze na 64 bitowym systemie i 2x2 GB smiga lepiej niz u kolegi ojejku.

 

Dokładnie. Podczas gry mam 3200-3600MB ramu zajęte. Ciekawe jakby mieć więcej pamięci i wyłączony plik wymiany ile by wykorzystało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb też mam win7 x64. Nie jestem odosobniony, jak można wygooglować wiele osób ma podobny problem. A z ramem to ciekawe, bo co jak co, ale żeby SC2 aż tyle pożerał pamięci :o Z ciekawości zmniejszałem detale ale nawet na najniższych jest ten sam problem.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, u mnie z poczatku tez troche szarpie wiec znam to z autopsji - ten typ tak ma :> Jest to nieco wkurzajace, ale po kilku sekundach sie rozkreca i gitara. Eh, czas chyba na Win 7 x64 i pozegnanie z XP.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Podczas gry mam 3200-3600MB ramu zajęte. Ciekawe jakby mieć więcej pamięci i wyłączony plik wymiany ile by wykorzystało.

 

mnie pazerniak zmusil do wlaczenia pliku wymiany przy 4GB - co jakis czas protestowal ze ma za malo ramu

ale jezeli zdarzaly sie rozgrywki w ktorych nie krzyczal to przypuszczam ze niewiele wiecej.

Edytowane przez yngwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb też mam win7 x64. Nie jestem odosobniony, jak można wygooglować wiele osób ma podobny problem. A z ramem to ciekawe, bo co jak co, ale żeby SC2 aż tyle pożerał pamięci :o Z ciekawości zmniejszałem detale ale nawet na najniższych jest ten sam problem.

 

Problem? Ja się bardzo ciesze że wreszcie te 4GB ramu się nie marnuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem? Ja się bardzo ciesze że wreszcie te 4GB ramu się nie marnuje!

 

Z samego faktu, że masz 4gb zajęte się cieszysz ? mega :lol: To że zabiera 4gb to nie znaczy, że się nie marnuje, bo marnuje go być może SC2. Może potrzebuje tak naprawdę 1gb a resztę mógłbyś wykorzystać na coś innego ? Nie wspominając o jeszcze gorszym, czyli memory leak-ach. Naprawdę śmiem wątpić w te 4gb ramu patrząc na to co się wyświetla na ekranie i tak małe mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie. U mnie SC nie łyknął nigdy więcej, niż 1.7 giga. Nawet w tej chwili mam go w tle i jest 1.53 (co śmieszniejsze- nieważne, czy akurat mam mapkę i aktywną grę, czy menu). Chyba że bestia coś ukrywa.

Btw, ma ktoś ochotę pyknąć?

  • mar#175
//zawsze po browarze jestem odważniejszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie. U mnie SC nie łyknął nigdy więcej, niż 1.7 giga. Nawet w tej chwili mam go w tle i jest 1.53 (co śmieszniejsze- nieważne, czy akurat mam mapkę i aktywną grę, czy menu). Chyba że bestia coś ukrywa.

Btw, ma ktoś ochotę pyknąć?

  • mar#175
//zawsze po browarze jestem odważniejszy :P

 

x64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W7 x64, yes.

@Phenom II, Asrock && Kingston. Swap ustawiony na stałe, bodaj 2GB - żeby był. Jedyne, czego doświadczam czasem, to przydługie ładowanie mapki - ładuje ślicznie i szybko do 100%, po czym czeka parę(naście?) sekund, chyba na oklaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samego faktu, że masz 4gb zajęte się cieszysz ? mega :lol: To że zabiera 4gb to nie znaczy, że się nie marnuje, bo marnuje go być może SC2. Może potrzebuje tak naprawdę 1gb a resztę mógłbyś wykorzystać na coś innego ? Nie wspominając o jeszcze gorszym, czyli memory leak-ach. Naprawdę śmiem wątpić w te 4gb ramu patrząc na to co się wyświetla na ekranie i tak małe mapy.

 

Z poziomu dopracowania gierki zakładam że dopracowano też użycie pamięci.

 

A co wolisz mieć zajęte 1GB w trakcie gry? Lepiej ci od tego że masz dużo wolnego w ramie?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłączyć swapa na próbę?

 

post-21135-015119700 1282927863_thumb.jpg

Tak to wygląda u mnie po wyłączeniu swapu.

W SC chodził replay mapy na 7 botów + ja (nie chciało mi się grać, sorry). Nie zauważyłem, żeby sc zachowywał się z pamięcią inaczej, niż na screenie.

ALE:

Odpalenie photoshopa (screenshot + doklejone dolne okno taskmgr) spowodowało wyskoczenie ostrzeżenia o braku pamięci (PS zajął ponad 700 mega), poza tym takie miałem wrażenie, jakby sc bez swapu dziwnie warpował przy większej ilości jednostek na ekranie (dźwięki zaczynały szaleć). Aczkolwiek ani sc, ani photoshop, ani system się nie wysypały.

Wracam do swapu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Pojawiły się aukcje na Allegro ze Starcraftem 2 za 90 PLN :)

Z tym że jedna została już usunięta, druga wciąż trwa:

 

STARCRAFT II BOX PROMOCJA!!!!! (1202032780) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jak myślicie, wałek? Zna ktoś ceny dystrybutora?

(proszę nie mówić że napewno wałek bo 90 PLN to nie możliwe, tyle też jestem w stanie wydedukować)

 

 

EDIT: Na gadulcu nie odpisuje, chyba jeszcze w szkole :)

post-146198-074308500 1283429102_thumb.jpg

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Pojawiły się aukcje na Allegro ze Starcraftem 2 za 90 PLN :)

Z tym że jedna została już usunięta, druga wciąż trwa:

 

Jak myślicie, wałek? Zna ktoś ceny dystrybutora?

(proszę nie mówić że napewno wałek bo 90 PLN to nie możliwe, tyle też jestem w stanie wydedukować)

 

 

EDIT: Na gadulcu nie odpisuje, chyba jeszcze w szkole :)

 

"Aukcja dotyczy pudełek z płytami, nie wysyłamy samych kodów."

 

Napisane bardzo zakręcenie ale uważam, że aukcja dotyczy tylko pudełka i płyty bez klucza do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nawet 10 komentarzy od kupujacych, a negatyw jakiego dostal chyba wszystko tlumaczy ;) ten kto wplacil ten traba ;p

 

Maxmix25 (134) (Kupujący) Negatywny wto 25 lis 2008 23:42:20 CET 431595604 Pokaż

Całkowity brak opisu aukcji, Bardzo ciężki kontakt, towar nie zgodny z opisem. Pisał cytuje " jak będę miał kase to Ci zwróce narazie nie mam kasy" Ostrzegałem przed Negatywem a tu e-mail cytuje "zwisa mi i powiewa ten twój negatyw!!!"

[Odpowiedź z:czw 27 lis 2008 19:55:54 CET] takie kity to możesz wciskać swoim rodzicą. nie kłam że tek było to Ty pisałeś do mnie wulgarne e-maile.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klucz aktywacyjny do gry Starcraft II Wings Of Liberty umożliwiający założenie i aktywację konta niezbędnego do gry online"

jedno wyklucza drugie drogi Watsonie :). poczekajmy jeszcze trochę i wszystko sie okaże. ale imo, wałek na 100% :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zostałem wezwany przez policję w celu złożenia zeznań w sprawie gościa z allegro (a raczej gości), którzy swego czasu mieli z 3-4 konta na allegro i sprzedawali telefony i doładowania. Ja u nich kupiłem wcześniej kilka doładowań i nie było problemów (ponad 3k komentarzy). Potem zostałem oszukany na 40zł... 40zł z 6 cyfrowego wałka - tak na szybko policzyłem z jednego konta tyle uciułali (a mieli 3-4 według policjanta który mnie przesłuchiwał :]). To jest przekręt, a tu gość sprzedał kilka kluczy i myśli, że Policja do niego nie zapukają... Z drugiej strony głupota ludzka i kupowanie w tak niepewnym źródle to aż proszenie się o problemy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...