Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Starcraft 2

Rekomendowane odpowiedzi

Oba sa strategiami, ale rts masz gry wymagajace naprawde kombinowania i te mozna nazwac b. dobrymi oraz... takie starcraftowe klikadlo. Aby cos zrobic to musisz jakies makra, hu#e muje dzikie weze, przejsc roczny kurs trafiania pojedynczego pixela z predkoscia swiatla... Sorry ale to do mnie nie przemawia. Co najlepsze, od dawna nie widzialem strategii z koniecznoscia dostarczania amunicji do jednostek czy np. prowiantu (pamietne "dawac zarcie" w K&MTPR). Czy mozliwoscia tworzenia customowych jednostek (seria earth).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A homeworld? Myśliwce musiały co chwila zawracać do lotniskowca, by uzupełnić amunicję.

 

Quave - chcesz tego, czy nie, Starcraft był, i będzie zawsze rasowym RTS-em. A argumenty, które podajesz, nic tu nie wnoszą. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że Quake i Unreal Tournament nie są prawdziwymi FPS, ponieważ bez rocket/impact jumpa itp nie da się w ogóle grać na multi, a wtedy to przypomina bardziej zręcznościową platformówkę.

 

Chcesz pograć na spokojnie, budując bazę, stosować bardziej wyszukane taktyki itp - grasz w kampanię, lub potyczkę z kompem. Idziesz na multi - musisz się dostosować do stylu grania przeciwnika. Proste.

 

PS: żeby nie było, sam nie gram na multi w SC, bo mnie to też nie bawi, a poza tym nie jestem w tym taki dobry. Ale dzięki single'owi samą grę bardzo miło wspominam.

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to inny rodzaj gry kompetytywna, zbalansowana. Może singiel dałoby radę rozbudować, ale widownia po 1 partyjce czegoś takiego w multi by zasnęła. Do ciebie nie przemawia, ale ja jak już pisałem więcej gier obejrzałem niż zagrałem bo jak się zrozumie mniej więcej ocb to jest to gra ciekawa i w wykonaniu dobrych gracz widowiskowa.

No i nie jest to typ gry w której zagłębiasz w szczegóły typu "czy szeregowy Wacek z piątym szeregu zjadł wczoraj dwa talerze grochówki czy jeden" i w jaki sposób wpłynie to na wynik bitwy. Gra byłaby wtedy losowa i nie nadawałaby teoretycznie do turniejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Losowa? Chyba wymagala by od gracza przemyslenia, czy teraz wbijajac sie we wroga baze, moi zoldacy nie zaczna byc glodni/skonczy sie im amunicja i cala ofensywa pojdzie w dupu. Wreszcie gracz musialby pomyslec a nie tylko "zrobie w uja tych i tych jednostek i jazda"... Tak widze co sie dzieje z grami i tym pedem za wizualnymi fajerwerkami i efektownymi akcjami. Reszta schodzi na dalszy plan (oprocz wyciagania $$$ od graczy za chocby zbroje konia xD). Kilka gier jest wyjatkiem od tej reguly, ale to wlasnei one potwierdzaja ta regule :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie płakac sie chce, w cs go jest randomowy recoil  :ploom: to ciekawe czemu jest tyle mam do nauki jego kontrolowania? Tyle ludzi oszukanych...

Przekonywać mi sie niechce kogoś, kto w gry o których w tym lekkim OT mowa, praktycznie nie pograł i wygłasza swoje niby prawdy bo niestety nie opinie, bo inaczej cieżko nazwać stwierdzenie że w cs go jest randomowy recoil.

Wierz mi że jakby sc2 polegał tylko na szybkim klikaniu to bym przestał w nią szybciej grać niż po 1,5 roku. A i wyobraź sobie że tam tez są ulepszenia jednostek :smoke:

Jest on RTS czy się Ci to podoba czy nie, tak jak gra o której piszesz a  tak naprawde jeszcze jej niema.

Czy tego chcesz czy nie, każdy RTS w pewnym momencie wymaga szybkiego klikania. Ostatnio się o tym przekonałem w EU4 jak jest duza wojna i masa jednostek to naprawe trzeba się naklikać aby twoja armia nie poszła pod topór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, czy negowalem ze to strategia? JEdynie tekst ze jest wybitna, wiec czytanie ze zrozumieniem sie klania. Mi taka szybka rozrywka niepasuje, dodatkow ograniczenie graczy i mapy sa dosc male. Koniec tego tematu, bo nie ma o czym dalej dyskutowac.

 

W csgo mam juz 90h przegrane i widze, jak bronie sie zachowuja. Nie ma to jak stac w miejscu, celowac we wroga z awp na maks zblizeniu, wystrzelic i go nie trafic. Nastepnym razem biegnie gosciu z awp nie zdazy odpalic przyblizenia a same heady wali - i to nie odosobniony przypadek czy cheater. Po prostu jest cos na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burzę rozpętałeś z powodu:
 
 

Sorry ale SC2 zaliczyc do dobrych RTS to profanacja. 

 

 

Ja pierdziele, czy negowalem ze to strategia? JEdynie tekst ze jest wybitna, wiec czytanie ze zrozumieniem sie klania. Mi taka szybka rozrywka niepasuje, dodatkow ograniczenie graczy i mapy sa dosc male. Koniec tego tematu, bo nie ma o czym dalej dyskutowac.

 

Nie podoba się, nie pasuje, nie graj, ale wypisywanie takich stwierdzeń ...cóż... nie przemyślane.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, czy negowalem ze to strategia? JEdynie tekst ze jest wybitna, wiec czytanie ze zrozumieniem sie klania. Mi taka szybka rozrywka niepasuje, dodatkow ograniczenie graczy i mapy sa dosc male. Koniec tego tematu, bo nie ma o czym dalej dyskutowac.

 

W csgo mam juz 90h przegrane i widze, jak bronie sie zachowuja. Nie ma to jak stac w miejscu, celowac we wroga z awp na maks zblizeniu, wystrzelic i go nie trafic. Nastepnym razem biegnie gosciu z awp nie zdazy odpalic przyblizenia a same heady wali - i to nie odosobniony przypadek czy cheater. Po prostu jest cos na rzeczy.

 

Faktycznie niema oczym gadac skoro piszesz o rozrzucie w cs a potem dajesz przykład z celowaniem awp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sa i tacy co tibie uwazaja za swietna gre xD Dla mnie SC2 to polprodukt, specjalnie na sile przerobiony aby moc go w esporcie stosowac. Dodatkowo, czy w SC2 sa jakies defensywne jednostki? Bo dawno nie gralem i nie pamietam, ale wydaje mi sie, ze tam wszystko sluzylo tylko do ataku i niczego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i defensywne, ofensywne, wspomagające, leczące, transportujące, kupę tego jest wbrew pozorom. Chodzi o to by trafić i wbrew pozorom nie jest to łatwa gra. Dlatego podstawą jest wykryć bazę wroga i obadać co buduje.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie sa i tacy co tibie uwazaja za swietna gre xD Dla mnie SC2 to polprodukt, specjalnie na sile przerobiony aby moc go w esporcie stosowac. Dodatkowo, czy w SC2 sa jakies defensywne jednostki? Bo dawno nie gralem i nie pamietam, ale wydaje mi sie, ze tam wszystko sluzylo tylko do ataku i niczego innego.

Mam prośbę. Pograj w SC, przejdź kampanie i dopiero wtedy sie wypowiadaj. Twoje wypowiedzi na temat SC przybierają formę przypuszczeń i przemyśleń niczym nie popartych albo popartych tym że widziałeś film na You Tube jak grają w to zawodowcy.

 

Na poziomie amatorskim z kolegami strategia jest bardzo ważna. wiem bo ugrałem wiele godzin z kolegami i się świetnie bawiłem. 

 

Jedyne co można zarzucić SC2 to to że jest w 3 płatnych częściach ale takie czasy. 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego ta genialna fabuła..ja to bym chętnie film zobaczył na jego podstawie..

 

P.S.

Ja tez nie lubie takiego szybkiego tempa, dlatego gram tam gdzie jest takie które mi odpowiada..

Ocenianie gry na podstawie gry zawodowców jest mega nieporozumieniem. To nie jest esencją gry!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy nie kupili jeszcze mogą zagrać w 3 pierwsze misje bez kupowania.

W Neonet gra kosztuje 139zł.

W sumie nie wiem czy to tanio ;) Blizz chce 40ojro

 

I jeszcze ciekawostka:

http://eu.battle.net/sc2/pl/blog/19953693

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie grę jako gift przez amerykańską stronkę. Płaciłem 40, ale $ zamiast euro. Z tego co wiem to blizz to akceptuje - wcześniej dodatek do Diablo kupowałem w ten sam sposób.

Zawsze kilka zł do przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...