Skocz do zawartości
killua

Ati X1950 Agp Xt? Xtx ?pro? Gt? Czyli Pokrotce Roznice Pomiedzy Nimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wlasnie chce sobie zmienic karteczke , poki co tylko na nia mnie stac wiec musi byc na agp . Ale teraz zalaly mnie rozne rozszerzenia tej karty i nie wiem jaka jest roznica miedzy nimi. Moglby ktos tak pokrotce wyjasnic bo sa rozne tematy ale za duzo ich troche i za bardzo rozrzucone. WIEEEEELKIE DZIEEEEKI.

 

PS. Jakiego power potwora zasilacza potrzebuja te karty( nie mam zamiaru ich podkrecac) zeby stabilnie dzialaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to na AGP jest tylko ten radek ale z rozszerzeniem PRO I GT ,xt i xtx nie ma (jeśli sie myle to poprawcie) :).

Lepszy bedzie pro ma wyższe zegary ,a gt różni sie tylko tym że ma niższe zegary.Ilość ps i vs jest taka sama.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czy ten barton 3200(2,2ghz) nie bedzie hamował tego x1950pro. Czy zauważe różnice miedzy 6800gs a tym radeonem na moim konfingu ,czy warto sie przesiasc na ta karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha,myśle że proca dał bym rade jeszcze wykrecić na 2,3ghz i w przyszłosci dokupic jeszcze 1gb żeby było 2gb i myśle że byłoby GIT:)

ps.karty nie bede miał zamiaru podkrecać

Czyli co nie powinno byc tak źle z tym bartonem ?

czy chieftec wystarczy (400w)? mam tylko jeden dysk i nagrywarke oraz naped dvd i tyle.

 

odpowie ktoś na pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weście mi w końcu napiszcie czy jest sens zmieniać z 6800gs na tego radka 1950pro bo bardzo mam na niego chetke :).Procka ewentualnie bym wykrecił jeszcze na 2,3ghz.

widziałem jeden user miał ta karte i bartka na 2,2 i miał niezły wynik w 3d 05 7700ptk.

 

ps. ZNACIE MOZE JAKIES SKLEPY AMERYKANSKIE Z CZESCMI KOMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deek

Zmieniać kartę sobie możesz, czasem wzrost wydajności będzie spory, a czasem żaden, zależy od gry i jej zapotrzebowania na procesor, który nawet z ze słabszą kartą jest nierzadko wąskim gardłem w grach. Na 3dMarki nie patrz, jeśli nimi sugerujesz się bardzo.

Tak więc jeśli obecne gry dobrze Tobie działają, ale chcesz takiej samej płynności w wyższej rozdzielczości z AA, AF, kup X1950. Jeśli obecnie gry działają słabo niezależnie, jakiej rozdzielczości i jakich detali używasz, zmiana karty niekoniecznie przyniesie oczekiwany efekt.

 

Skonkretyzuj, do jakich gier chcesz tej zmiany, to się może wyjaśni, czy warto.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Neotec nie daje rady, w 2d jest ok, lecz już w 3d zaczynają się artefakty. Linia 12V okazała się stanowczo za słaba. :? Czekam na nową zasiłkę.

Patrz na mój config i jakos neotec daje radę . Porprostu masz go zrypanego , albo to nie jego wina chyba , że podmieniałeś na inną zasiłkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na konfigu z podpisu mam już 4 kartę, za każdym razem miałem dość widoczny przyrost wydajności. Najpierw był przez 2 miesiące Power Color Ati Radeon 9100 128 mb, potem GF 5900XT Gainward GS, potem Sapphire X800XT, a teraz His X1950pro. Tego ostatniego poza 2d jeszcze nie testowałem bo zasilacz nie wyrabia. Na X800XT większość gierek do połowy 2006 roku chodziło po 30-35fps z wszystkimi detalami na full AA4 AF8 rozdzielczość 1280 na 1024. Jedynie w fear musiałem zejść do 1024 na 768. Pozdrawiam.

Gregor1230 - już zamówiłem Tagana 500W, w połowie tygodnia będę pewien. :wink:

Edytowane przez Corso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem jeden user miał ta karte i bartka na 2,2 i miał niezły wynik w 3d 05 7700ptk.

I tu właśnie widać jak proc ogranicza tą kartę, ja na venice @ 2600MHz mam w marku 05 około 9900pkt (dokładnie nie pamiętam, nie bawie się w marki), więc IMO różnica może być wyczuwalna w niewielu grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno bartek będzie chamował komputer bo ja tak miałem dlatego kupiłem z Allegro uzywaną płyte główną i ze sklepu procek. Rużnica jest kolosalna bo teraz w 3D05 jest 94xx a 06 4934 a na starym Bartonie 2500+@3200+ było tak - 05-7045 06-3899 / pamietaj ze stary bartek to już przestarzała konstrukcja i architektura(np. brak kontrolera pamieci w procesorze) cudów z tego nie będzie ale mysle że na jakiś czas styknie jeszcze. To jest moje porównanie bo zmieniłem tylko Mobo i procka - reszta została.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1760

http://www.gph.benchmark.pl/

Edytowane przez bodzio.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDK gram głównie tylko w FPS'sy ,no i takie gry pokroju GTA,chodz czasem gram też w TPP (np infernal) no i jak sie pojawi jakas dobra to w zrecznosciówki (tomb raider,itp.)

 

ps.dzieki wam za odpowiedzi.,

 

Generalnie gry na 6800gs w 1024... full detale chodza mi dobrze (prócz stalkera) ,wiec jest szansa na tego radka przy procu 3200@2,3 lub 2,4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W

GTA San Andreas procek bardziej słaby, jeśli gdzieś zwalnia.

 

W Stalkerze procek nie ma takiego znaczenia, tyle że Stalker jest optymalizowany po Nvidię bardziej. Teraz płynnie możesz grać na Static Lighting, a pewnie chcesz Full Dynamic, zmiana na X1950Pro i tak nie pozwoli na Full Dynamic Lights. Stalker ponadto lubi więcej, niż 1GB ram, jak masz 1GB, to tekstury na środek. Ta gra tnie głównie z powodu doczytywania z dysku.

 

Jak gry chodzą dobrze, to zmiana karty ma na celu podniesienie rozdzielczości lub włączeniu więcej efektów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt za Ciebie nie zdecyduje, a rzecz w tym, że nie wiesz, czego oczekujesz od tej zmiany.

Musisz rozróżnić szarpanie spowodowane doczytywaniem dysku z czystym niedoborem fps, to raz.

Dwa- skoro gry dobrze działają, to po tej zmianie zyskujesz możliwość podbicia rozdzielczości, aa- sam musisz wiedzieć, czy Ci na tym zależy.

W tych słąbiej działających grach natomiast zdiagnozuj, co jest przyczyną.

Jeśli szarpaniu obrazu towarzyszy w danym momencie praca hdd, masz odpowiedź-za wysoko ustawione tekstury do ilości ramu, zasyfiony system.

Jeśli jest to czysty niedobór fps, to są 2 wyjścia:

1. Karta graficzna niedomaga, poznać to można po tym, że po zmianie na niższą rozdzielczość i wyłączeniu upiększaczy masz więcej fps.

2. CPU niedomaga- wówczas kombinacja z ustawieniami grafiki nic nie zmienia w danym miejscu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...