Skocz do zawartości
qqrydza

Lost Planet

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laeskrad

Dzieki za programik :) Zastanawiaja mnie tylko dwie rzeczy. Dlaczego wersja dla DX9 zarowno na viscie jak i na xp zwyczajnie mi sie wiesza na podkreconych zegach (dziala tylko na defaultowych, co w zyciu sie nie nie zdarzalo z grami, temperatura GPU i CPU w normie), a wersja DX10 normalnie dziala z podkreconymi zegarami. :| Tak samo powiedzcie mi co daje ta opcja Concurrent Rendering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jestem po pierwszy testach...

 

ustawienia standardowe (nic nie zmienialem), sprzet nie krecony:

 

Snow - sredno 36 klatek

Cave - srednio 16 klatek

 

imo gra mi sie bardzo podoba :P ide grac dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko nawet fajne, można pograć, może nawet fulla sobie strzelę jak wyjdzie, ale chyba nikogo to nie interesuje więc przejdę do konkretów ;)

 

demo DX9, 1024x768 af4x noaa reszta ile się da: robale w śniegu - 30, robale w jaskini 46.

 

Sprzęt i jego o/c z sygnatury, stery Z-tweaked 158.19 (ustawienia poprawione do standardowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jestem po pierwszy testach...

 

ustawienia standardowe (nic nie zmienialem), sprzet nie krecony:

 

Snow - sredno 36 klatek

Cave - srednio 16 klatek

 

imo gra mi sie bardzo podoba :P ide grac dalej

No właśnie... na dx10 proporcje się odwracają, w jaskini jest wyższy framerate.

 

Myślałem, że lost planet będzie popularny tylko ze względu na obsługę nowego środowiska graficznego a okazuje się, że wydanie na pieca tej gry to strzał w dyszkę.

 

Muszę przyznać, że gra mnie bardziej wciągnęła niż na X360 nie wiem może to przez lepsze sterowanie (klawa+mycha), ale jakoś przyjemniej mi się gra czekam na full z niecierpliwością.

Capcom zresztą większość gier będzie wydawał równolegle(?) na wszystkie platformy... no chyba, że to ekskluzywny exclusive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128MB na grafie nie nadaje sie do tej gry :P gdy chce dac rozdzielczosc cieni na maxa to zaraz mam outoffmemory :)

 

 

zaraz zmienie stery na te nowe i zobacze czy cos polepsza :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300 1.8ghz niepodkręcony, 8800gts 640mb, 2gb ramu, DX10

wszystko na high, 1280x960, aa4x af16x

performance test - 14-17 fps w cave i snow

coś chyba jest nie tak?

zmienilem rozdzielczosc i jakosc cieni na medium i skoczylo do średnio 32fps ale potrafi też zejść do 15-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym co w podpisie:

 

Snow - 29

Cave - 18

 

No AA, AF4x Cienie-LOW, Rozdzielczość cieni - LOW, Blur-LOW, reszta Full.

na jakiej rozdzialce ten test bo imo troche slaby wynik Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pod Vistą da się odpalić wersję DX10, czy trzeba mieć odpowiedni sprzęt?

U mnie się wykrzacza ("wykonał nieprawidłową operację") zaraz po 2kliknięciu :blink:

Żadnych bibliotek mu niby nie brakuje.

Głupie pytanie: na karcie z siga chciałeś odpalić DX10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak chciałem.

Pytanie nie jest całkiem głupie, bo już tak bywało, że giera chodziła na sprzęcie poprzedniej generacji (najwyżej nie wszystkie efekty było widać), chociaż wymagała aktualizacji DX do najnowszej wersji.

Z drugiej strony mogłem się tego spodziewać, gdy wyszły jednocześnie dwie wersje. No i chciałem sobie zaoszczędzić ściągania, bo i tak zaraz będę zmieniał grafę.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u mnie zrobilem tescik:

 

I dziwo na viscie chodzi troche plynniej ,ale jest olbrzymi mouse lag. Na XP jest ciut szybciej ,ale czasami jakies dziwne przeskoki sa w grafie (w performance test): Wyniki: detale max oprocz HDR, ktory jest na MED, 1024 Aniso x8

 

Snow 34 Cave 23

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś paranoja. Najszybsze karty po 2 tauzeny za sztukę, wyciągają kilkanaście klatek. Prima aprilis już dawno za nami. Chyba jednak do gier trzeba będzie zaopatrzyć się w konsolę - wyjdzie taniej i na dłużej wystarczy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak benchmark, to benchmark ;)

1920x1200 high fsaa 4x, aniso 16x - 13(30) 19(40) w nawiasach SLI

ogolnie srednio grywalne, trza ciac :D

No i przyszla kryska na matyska, Sulaco musi obnizac detale. :P

Moze ustaw cienie na low, koledzy pisali, ze pomaga. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc na 3.4, grafika 648/1000 (tak jak na co dzien uzywam)

 

DX9 (fw 158.19)

1280x720

shadows: medium

shadow resolution: default

fsaa/anizo: 4x/16x

reszta: high

 

snow: 60fps

cave: 63fps

 

DX10 (fw 158.43)

1280x720

shadows: medium

shadow resolution: default

fsaa/anizo: 4x/16x

reszta: high

 

snow: 51fps

cave: 58fps

 

shadows: high

 

snow: 33fps

cave: 42fps

 

ogolnie bardzo grywalne, no i dx10 ladny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś paranoja. Najszybsze karty po 2 tauzeny za sztukę, wyciągają kilkanaście klatek. Prima aprilis już dawno za nami. Chyba jednak do gier trzeba będzie zaopatrzyć się w konsolę - wyjdzie taniej i na dłużej wystarczy ;P

no paranoja :) ale znajdz mi konsole na ktorej pogram w 1080p (nawet niech bedzie "i" ;) ) z fsaa i aniso oraz z dx10 ;P

 

No i przyszla kryska na matyska, Sulaco musi obnizac detale.

to byla tylko kwestia czasu ;) no ale nic to, zaczne sie martwic jak Crysis bedzie tak "chodzil" ;)

 

Moze ustaw cienie na low, koledzy pisali, ze pomaga.

no pomaga - shadows na medium i juz jest 52 i 62fps. oczywiscie sli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, balem sie ze se nie pogram w ladnej grafie przy dobrej plynnosci w ta gre, ale musze przyznac ze jestem zaskoczony, a wlasciwie to zszokowany, tym jak to wyglada i jak fajnie smiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ekhm, że tak się wyrażę...

 

Vista, Dx10, 1280x720 AAx4/AFx16, HDR max, Shadow max, wsio pozostałe na max.

 

Snow: 24

Cave: 27

 

Proc 3,2 GHz, grafa default

 

Trudne czasy idą dla portfela, oj trudne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ciekawe jak moja ostro kręcona 73gt podoła tej grze. Po skrinach widać że niezła gierka. Uwielbiam dobre fpsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś paranoja. Najszybsze karty po 2 tauzeny za sztukę, wyciągają kilkanaście klatek. Prima aprilis już dawno za nami. Chyba jednak do gier trzeba będzie zaopatrzyć się w konsolę - wyjdzie taniej i na dłużej wystarczy ;P

 

Jest to faktycznie troche nienormalne, jak wchodził dx9 i była jedna karta r9700 to wszystko pływało.... teraz kupuje na dniach nowy sprzęt , miał to byc 8800gts i jak patrze na wyniki to mnie k... bierze. Zaczyna sie to robic naprawde nieciekawe. Nie dosc ze grafy drogie to jeszcze prąd leci kilogramami WRRRRRR. Ach te kobiety , nie ma zycia bez Nich nie ma zycia z Nimi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO ta gra na DX9 wygląda gorzej niż na XO ( szczególnie niektóre potworki prezentują się sporo ubożej ). Przypuszczam, że w DX10 będzie identycznie jak na konsoli. Gra jak na grę pecetową wygląda bardzo dobrze :) Jeżeli uda mi się pokonać Green Eye na X360 i ukończę grę na konsolce to na pewno z wielką chęcią przejdę ją jeszcze raz na PC.

BTW w 1152x864, wszystkim high + AF 8x w Snow mam średnio 28fps, a Cave 42fps. Of course na Viście Ultimate

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rapidshare.com/files/31682571/lostplanet.avi.html

 

nagralem benchmark z dx10 nagralem :) jesli ktos jeszcze nie widzial :D

 

DX10 (fw 158.43)

1280x720

shadows: medium

shadow resolution: default

fsaa/anizo: 4x/16x

reszta: high

 

:)

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, ekhm, że tak się wyrażę...

 

Vista, Dx10, 1280x720 AAx4/AFx16, HDR max, Shadow max, wsio pozostałe na max.

 

Snow: 24

Cave: 27

 

Proc 3,2 GHz, grafa default

 

Trudne czasy idą dla portfela, oj trudne....

Rzekłbym, bardzo "proste" ;)

 

x360 + lepsze hdtv>32" to koszt ok 5-6k. Jednorazowy wydatek, a frajda grania na takim zestawie zjada na śniadanie każdego wypasionego peceta. Wiem, bo przez n-lat zawsze byłem "tym pierwszym" jeśli chodzi o sprzęt pc, teraz przesiadłem się na mocnego lapka i konsolę i mam głeboko w ... peceta, jako maszynkę do grania (przynajmniej chwilowo, ale jak czytam o takich dramatycznych osiągach pc w Lost Planet, to aż żal, bo przecież ta gra to nie żaden killer graficzny na x360).

 

Czas Hanu dojrzeć do tej ciężkiej decyzji i kupić do grania odpowiednią zabawkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...