Skocz do zawartości
zibi74

Który Z Tych Cpu Byłby Najlepszym Wyborem?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad zmianą obecnego Semprona 3000 939 na coś szybszego. Może nie wynika to z faktu że bardzo doskwiera mi jego powolność (aczkolwiek w w większości aplikacji nastąpiłaby na pewno jakaś tam poprawa - na marginesie dodam że zapewne niewielka) a z faktu że za niewielką dopłatą (przy założeniu sprzedaży obecnego) można kupić coś lepszego. W grę wchodzą właściwie 3 modele:

 

ATHLON 64 X2 DUAL-CORE 3800+

 

OPTERON 144-146-148 1MB Cache

 

AMD Athlon64 4000+ San Diego

 

Dwurdzeniowiec można mieć za około 400 zł zaś pozostałe już za 300. Sprawdzałem ich wydajność i generalnie można powiedzieć że jest porównywalna (co ciekawe 4000 w grach wypadł nieco lepiej niż 3800). Może ktoś z Was zrobił podobną przesiadkę i jakie miał odczucia? Jeśli coś wiecie na ten temat to proszę o porade.

 

A może po prostu pozostać przy obecnym sempronie i próbować go trochę podkręcić - podobno 2,3-2,5 Ghz da się na nim wyciągnąć bez podnoszenia napięcia i wtedy już by tak nie odbiegał od w/w.

 

Ewentualna przesiadka na AM2 lub C2D nie wchodzi w grę gdyż na razie jest zbyt kosztowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

hmm a moze poszukac jakiegos SD 3500+ z serii E4? Powinien poleciec na 3GHz icon_smile3.gif

3700+ jak już. Jestem za czymś co ma 2 jajka [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

nie umiesz czytać ? Wymiana na AM2 nie wchodzi w grę , gdyż jest zbyt kosztowna ! Czytaj posty do końca...

jesli chcesz dwa rdzenie od AMD to przejscie na AM2 jest duzo tansze niz dokupienie X2 na s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bryken: 3600*+ ;)

 

no, zestawik na am2 lepiej wyjdzie

 

1.

AMD Athlon x2 3600+ Brisbane ~ 260 zl

Abit KN9 ~ 260zl / Biostar t6100 ~ 190 zl

A-Data/Goodram 1GB ~ 200 zl / OCZ Special Ops 2 x 512 ~ 280 zl

 

RAZEM: 720 zl / 650 zl / 800 zl / 730 zl

 

2.

AMD Athlon x2 3800+ ~ 280 zl

Abit KN9 ~ 260 zl / Biostar t6100 ~ 190 zl

A-Data/Goodram 1GB ~ 200 zl / OCZ Special Ops 2 x 512 ~ 280 zl

 

RAZEM: 740 zl / 670 zl / 820 zl / 750 zl

 

i powiedzmy ze zasilka i gpu zostaje Twoja, a zestaw 939 sprzedajesz na allegro = wychodzi ze do proca, ktorego miales kupic dokladasz 300/400zl czyli dokladasz to co dostales za stary sprzet na allegro :)

Edytowane przez Rearus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupować nowy procesor to należy wybierać taki gdzie stosunek jakości co do ceny jest najlepszy. W przypadku AM2 takim chyba jest X2 4600 za 420 zł. Należy do tego dodać nową dobrą płytę za max ok 350, 2 GB pamięci za ok 400 zł i markowy zasilacz gdzieś 450 W za conajmniej 150 zł. Wychodzi więc ok 1200 zł. Do tego należałoby dodać jakąś grafike na poziomie. Mam w tej chwili 6600gt. Gdybym miał sprzedawać swój sprzęt ( semp 3000, Gigabyte k8nf9, 4x512 twinmos to tak myslę wyciągnął bym max 700 zł - licze 2GB bo właśnie zamówiłem 1GB. A więc dopłata wynosi conajmniej 500 zł. W przypadku kupna samego procesora suma wynosi od 130 do 250 zł. Jak kolega mówi ceny x2 na 939 to porażka - to fakt - to albo bym poczekał aż jeszcze potanieją (co jest raczej mało prawdopodobne z racji że już ich chyba nie produkują a ceny w sklepach kosmiczne) albo go sobie podarował albo kupiłbym tego san diego za 260 zł na allegro. Mogę też w gruncie rzeczy trochę poczekać na moment gdzie ta dopłata się zmniejszyła by znacznie co jest niezłym pomysłem. Ale wtedy ja za swojego już tyle bym nie wziął. No i widzicie co ta technika z nami robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...