Skocz do zawartości
donas2

Hp Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!!

 

czy jest możliwość usunięcia takiej partycji, nie "fizyczna" tylko "prawna"

 

chodzi mi o to czy po takim zabiegu nie tracimy gwarancji, jeżeli np. zainstalujemy jakiś piracki system, a po czasie okaże się że np. siadła matryca, serwis sprawdzi że mam pirata i po gwarancji

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak może bo może mieć licencje na Home a zainstaluje Pro. Wydaje mi sie że lepiej jak zrobisz formata. Na stronie Hp przeczytałem

 

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń rzeczy lub nieprawidłowego działania, wynikającego z używania oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, niezgodnie z ich zastosowaniem (np. wielokrotnego wykorzystywania jednorazowego wkładu atramentowego), bądź używania materiałów eksploatacyjnych nie przeznaczonych do używania z danym produktem.

Wiem że to do drukarek ale pewnie do laptopów tez jest taki przepis i gdy trafi sie do nadgorliwego pracownika to bedzie mógł powiedzić że przyczyną jest urzywanie pirackiego oprogramowania i nie możesz dowieść że jest inaczej. To tak z mojego nieprawniczego punktu widzenia. Ciekawy temat :)

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to jest paranoja, nie chodzi już tu o sam system na recovery, obecnie wiekszość laptopów mam system właśnie na takiej partycji, ale o narzucenie opragramowania, hp pewnie kosi hajs od producentów windvd, nortona i dlatego my musimy korzystać z tego syfu

 

win na dysku spoko, ale reszta oprogramowania powinna być na płytkach, żeby konsument wybrał to co go interesuje

 

myśle że sprawa usunięcia partycji jest oczywista, można to zrobić, nawet na stronie hp piszą jak to wykonać, sęk tkwi w pirackim oprogramowaniu

 

ale przecież każdy ma na kompie jakiś piracki program, czy to winrar czy office, i w serwisie zawsze mogą zwalić winę na scracowanego nero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie z partycjami możesz robić co chcesz.

Winda to oprogramowanie i raczej nijak ma się to do gwarancji, bo przecież na kompie możesz instalować co chcesz i nigdy zainstalowane oprogramowanie nie ma nic wspólnego z gwarancją (z tego co ja wiem, no i logicznie rzecz biorąc :)

Przecież gwarancja obejmuje sprzęt "fizycznie" , jeżeli nie będziesz go otwierał a matrycy nie potraktujesz śrubokrętem i uszkodzenie jakieś tam nie będzie z Twojej winy, to nie stracisz gwararancji

 

kolega ma acera, też wywalił partycję z oryginalnym xp home i nagrał professionala. Padła mu płyta główna i miał bady na dysku. Wymienili mu dysk i płytę i jeszcze dodali na nowo tą partycję z systemem.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja nic się nie ma do systemu jaki posiadacz. Serwisant nie może tak sobie z palca wyssać że usterka nastąpiła na wskutek instalacji nielegalnego systemu bo to brednie. Kto Ci zabroni instalować Linuksa na przykład? Nikt Ci nie ma prawa zabrać z tego powodu gwarancji. A jakby zrobił to ja widzę piękny pokazowy proces o dyskryminację przez HP użytkowników innych systemów operacyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy po takim zabiegu nie tracimy gwarancji, jeżeli np. zainstalujemy jakiś piracki system, a po czasie okaże się że np. siadła matryca, serwis sprawdzi że mam pirata i po gwarancji

Pytanie jest sorka (głupawe), bo po pierwsze nikomu nie bedzie sie chcialo sprawdzac czy masz pirata, a po drugie to w gwarancji nie ma mowy o nielegalnym oprogramowaniu, jest tylko mowa o braku wsparcia dla oprogramowania nie dostarczonego przez hp

 

proponuje poczytać ogólne warunki gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padła odpowiedź w tej kwestii: Jest na recovery win xp home, kasuje tą partycje, ścigam tego wina z p2p instaluje i korzystam z klucza co mam pod lapem czy po tym zabiegu mam legalny win ?? Strony z weryfikacją legalności systemu pokarzą że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padła odpowiedź w tej kwestii: Jest na recovery win xp home, kasuje tą partycje, ścigam tego wina z p2p instaluje i korzystam z klucza co mam pod lapem czy po tym zabiegu mam legalny win ?? Strony z weryfikacją legalności systemu pokarzą że tak.

Była już dyskusja w tym temacie, będzie jak najbardziej legalny, dowody legalności to rachunek, nośnik (którego hp nie daje), pudełka, dokumnetacja, licencja i w przypadku windowsa certyfikat (naklejka na kompie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już dyskusja w tym temacie, będzie jak najbardziej legalny, dowody legalności to rachunek, nośnik (którego hp nie daje), pudełka, dokumnetacja, licencja i w przypadku windowsa certyfikat (naklejka na kompie)

Ja osobiście usunąłęm ta partycję, ponieważ jest potrzebna tylko do przywracania systemu. Nie traci się przy tym gwarancji. Jeśli usuniesz partycję, a nie zrobiłeś sobie płytek przywracania systemu to juz lipa. HP Ci nie odda windowsa. Ja proponuje zrobić tak jak ja, a mianowicie , jeśli nie chcecie mieć badziewiatego oprogramowania, które jest dołączanie do systemu, to:

 

1. robicie reinstalkę systemu z płytki HP albo z partycji d:\

2. usuwacie partycję d: jeśli nie zrobiliście tego wczesniej

3. robicie sobie nowe partycję programem np. Partition Magic

4. usuwacie niepotrzebny soft i instalujecie to co Wam jest potrzebne

5. robicie image partycji c:\ (np. Acronis True Image) już z waszym softem

 

teraz możecie sie cieszyć partycjami i Winem z waszym softem. przywracanie Waszego image trwa ok 7 min, natomiast wina od HP (przez partycję Recovery) minimum 15min, o płytach DVD nie wspomnę, bo to porażka.

 

Więc tyle w tym temacie

 

Sorry za błędy i jeśli nie pomogłem.

 

Pozdr

 

Aha, partycję Recovery można przywrócić z dysków DVD jeśli je utworzyliście wcześniej oczywiście.

Edytowane przez SzYmCzEr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była już dyskusja w tym temacie, będzie jak najbardziej legalny, dowody legalności to rachunek, nośnik (którego hp nie daje), pudełka, dokumnetacja, licencja i w przypadku windowsa certyfikat (naklejka na kompie)

Zgadza się dyskusja o tym już była,a w dyskusji "naoczni" użytkownicy napisali,że HP daje osobne plytki z OS'em jeśli tylko się go o to grzecznie poprosi :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...