Skocz do zawartości
Fidma

Laptop ~2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję laptopa do pisania magisterki. Cenowo targetuję ~2000zł, jakiś używany na Allegro czy poleasingowy.

 

1. Matryca 14" - dobre podświetlenie.

2. Min 512MB Ramu

3. Musi być maksymalnie cichy, pracuję bez włączonej muzy ;)

 

Co lepiej wybrać. Np. Della D600 czy IBM T42.

 

Znacie jakieś pewne firmy / sprzedawców z Allego? Żeby nie było bad pixeli, uszkodzonych wentylatorów na procku czy padniętej baterii.

 

Zastanawiam sie nad takim:

http://allegro.pl/item185430098_totalny_id...12_40_wifi.html

 

Czy lepiej dopłacić do D620: ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=185078269

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/d mnie ten tanszy Dell D600 w zupelnosci wystarcza do pisania pracy magisterkiej i nie tylko.

Mam ten model i jezeli zastanawiasz sie nad glosnocia to moge napisac ze jest ABSOLUTNIE cicho. Do tej pory nigdy nie pracowalem na tak cichym sprzecie.

Moze dlatego ze przeszedlem z Compaq z prockiem 2,8Ghz celeron nie mobilny.

Podczas pisania tekstu bedzie dzialal z predkoscia 600Mhz i temp wtedy nie przekracza 37C - i wiatrak sie nie zalcza.

A nawet kiedy zalaczy sie wiatrak dziala tak ze nawet nie sposob go uslyszec.

Powiem tak w porownaniu ten stary juz Dell z nowym Acerem lub Toshiba z Celeronem (nowym) to Dell jest bardzo ale za to bardzo cichy.

Centrino robi swoje.

A co do D610 nie D620!!! to jak chcesz, wiecej placisz dostaje troche lepszy sprzet. Roznica nie jest mala - o 500 zl

Przy pisaniu pracy i tak tego sie nie odczuwa.

Ten D600 ma jak patrzylem tylko stacje CD-ROM co teraz stanowi problem - tak mysle (ale pewnie mozna doplacic przynajmniej do DVD)

A co do sprzedawcy to polecam takiego na Allegro: kaan-pol

Kupowalem tam D600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze poszukałbym t42.

 

W moim bateria trzyma dobre 4 godziny przy oglądaniu divx

 

Procek pm 1,7 w zupełności wystarcza

 

Oryginalny dysk trochę słaby dlatego ja kupiłem od razu z nową 80tką i dodatkową kostką ramu 512

 

Matryca w porównaniu do dzisiejszych lcd ( do stacjonarnych ) trochę odstaje od standardu ale widać to tylko przy oglądaniu filmów (kąty widzenia ma tragiczne)

 

Zapłaciłem ~2040zł

 

EDIT

 

Co do głośności: ja mam jakieś zboczenie to się wypowiem :)

 

Laptopa słychać tylko w nocy, dokładniej dysk twardy 5400obr.

 

Kiedy proc chodzi na 600mhz, i grafa na minimum przy przeglądaniu neta wentylator się nie włącza.

Edytowane przez Kodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...