Skocz do zawartości
DziubekR1

Urzadzenie Wielofunkcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku te 3 urzadzonka. W sumie, to mi by starczyl ten najtanszy, czyli Brother DCP-115C , ale jesli roznica w jakosci produktu w porownaniu do DCP-330C jest naprawde warta dolozenia kasy, to bym to zrobil, ale niech ktos mi szczerze powie, czy warto ? Bo jesli mam zabulic za wyswietlacz LCD do zdjec w tym drozszym modelu, to ja podziekuje.

W sumie pod uwage bralem tylko te dwa urzadzenia, ale ostatnio znalazlem tez model MFC-215C , ktory to posiada rowniez faks, na ktorym zalezy mojej matce. Wie ktos moze jak wypada ten model, w porownaniu z wyzej wymienionymi ?? Ceny wygladaja tak http://www.skapiec.pl/site/cat/6/filtr/_12...0_0_0_0_0_0_0_0 .

Z gory dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

330C to 130C wzbogacony jedynie o panel LCD oraz podajnk do papieru fotograficznego, więc dopłacasz tylko do wygodniejszego drukowania zdjęć co i tak jest trochę śmieszne bo taka drukarka do drukowania dobrych zdjęć się raczej nie nadaje. Z kolei 130C to odświerzony 115C z innymi tuszami montowanymi z przodu drukarki, większą ilością pamięci, innym designem, polskim menu, całkowicie zabudowanym podajnikiem i to właściwie wszystkie różnice, bo jakość skanu i druku jest taka sama. Nie wiem czy jest sens dokładać do tych udogodnień, jak dla mnie nie mają one większego znaczenia więc wybrałbym 115C bo jest najtańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak cos czujem, ze to pic na wode ten drozszy model. A jak z tym MFC-215C ? Bo mi matka o Faxie marudzi, a jesli ten model, to to samo co 115C tylko +fax , to bym sie chyba skusil.

Nie oglądałem MFC-215C, ale ze specyfikacji na stronie i z foto wygląda że to faktycznie 115C wzbogacony o fax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexmark X7350.

Jak jeszcze trafiłbyś w dobrej cenie (6 miesięcy temu kupiłem za 360 zł), to tylko brać :) Support ze sterownikami od Win 98 po VISTE 64 bit i co najważniejsze- b. dobry skaner z podajnikiem. Żadnych problemów i do tego ma fax.

 

Jak nie zależy ci na obsłudze XP 64 bit i Visty, to radziłbym X7170 - ma jeszcze lepszy skaner.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexmark X7350.

Jak jeszcze trafiłbyś w dobrej cenie (6 miesięcy temu kupiłem za 360 zł), to tylko brać :) Support ze sterownikami od Win 98 po VISTE 64 bit i co najważniejsze- b. dobry skaner z podajnikiem. Żadnych problemów i do tego ma fax.

 

Jak nie zależy ci na obsłudze XP 64 bit i Visty, to radziłbym X7170 - ma jeszcze lepszy skaner.

Nie mąć ludziom w głowach, Lexmark X7350 to sprzęt jest z innej półki cenowej i kosztuje ~500-600zł a my tu rozmawiamy o tańszych rozwiązaniach.

http://www.skapiec.pl/site/cat/6/comp/88871

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu minelo, zamowilem model MFC-215C (ten z faxem). Potestowalem z miesiac i coz moge powiedziec, jestem bardzo zadowolony. Drukuje, skanuje, kopiuje, szkoda ze jeszcze nie tanczy ;) Narazie jeszcze nie probowalem faxu, bo nie mialem czasu sie pobawic w podlaczanie, ale mam nadzieje, ze bedzie smigac tak jak reszta funkcji. Polecam goraco, naprawde swietny sprzecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim canonie ip4300 uzywalem juz kilka rodzajow (canony tatenale itd...) najlepszy stosunek jakosc/cena moim zdaniem ma epson premium glossy

http://www.fotograficzne.centrumdruku.com....0x15_s041729.cd ->37zł (50ark)

 

mysle sie teraz przesiasc na 13x18 bo 10x15 troche male zdjecia sa a cena papieru prawie taka sama

13x18 -> http://www.fotograficzne.centrumdruku.com....3x18_s041875.cd -> 39zl(50ark)

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurd... ale cena... wiesz co nie wiem raz mailem jakis tani papier cena byla chyba 7 zl za 25 kartek czy nawet taniej to juz wiecej nie chce probowac mial "niby 250 grameture" a tak naprawde to nie byl w ogole mocno sprasowany. Po wydruku zdjęcia zostały na nim slady z rolek drukarki.

Jakosc zdjecia naprawde zalezy od papieru tamten nie potrafil wchlonac takiej ilosci tuszu i zdjecie bylo mało ostre... od tamtej pory kupuje tylko epsony...

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku te 3 urzadzonka. W sumie, to mi by starczyl ten najtanszy, czyli Brother DCP-115C , ale jesli roznica w jakosci produktu w porownaniu do DCP-330C jest naprawde warta dolozenia kasy, to bym to zrobil, ale niech ktos mi szczerze powie, czy warto ? Bo jesli mam zabulic za wyswietlacz LCD do zdjec w tym drozszym modelu, to ja podziekuje.

W sumie pod uwage bralem tylko te dwa urzadzenia, ale ostatnio znalazlem tez model MFC-215C , ktory to posiada rowniez faks, na ktorym zalezy mojej matce. Wie ktos moze jak wypada ten model, w porownaniu z wyzej wymienionymi ?? Ceny wygladaja tak http://www.skapiec.pl/site/cat/6/filtr/_12...0_0_0_0_0_0_0_0 .

Z gory dzieki za podpowiedz.

No z drukarką BROTHER to byłbym ostrożny. Sprzęt jest nijaki, a do tego ma bardzo kiepski serwis gwarancyjn, za który TRZEBA PŁĄCIĆ! Patrz tutaj jest taka mała historia:

www.brother.az.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe takimi papierami to moim zdaniem mozna sobie d... obetrzec

 

to jest wlasnie cos takiego co pisalem kilka postwo wyzej -

firma sprowadza najtanszy papier jakis jest z chin albo z niemiec za 1zl za 25 arkuszy robi swoje opakowania doklada 6zl marzy i sprzedaje jako super papier fotograficzny. Jeszcze sobie sama test robi oczywiscie swoj papier jest najlepszy :D - a test taki obiektywny jak wypowiedzi jarka kaczynskiego nawet skanow wydrukow nie pokazali co swiadczy o wszystkim :)

Edytowane przez sedzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...