Skocz do zawartości
mookie

Samsung 226bw

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ coraz głośniej o tej panoramie nie tylko w dziale Panoramy LCD 22'' więc propozycja utworzenia nowego tematu o Samsungu 226BW.

 

Na dobry początek:

1. Link do 'Face to face' - gdzie możemy porównać niektóre parametry 226BW z np. 225BW oraz innymi panelami.

Face to face 226BW vs. 225BW

 

2. Przepis na bardzo dobrą kalibrację kolorków w win XP zaczerpnięty z http://hardforum.com/showpost.php?p=103078...p;postcount=976 i cieszący się dobrymi opiniami użytkowników hardforum.

- ściągamy plik z gotowym profilem stąd

- ściągamy i instalujemy applet Microsoft do zarządzania profilami colorów stąd

- uruchamiamy applet z panelu sterowania, instalujemy nowy profil i ustawiamy go jako domyślny

- ustawiamy w OSD monitora: Brightness 73, Contrast 72, we wszystkich pozostałych ustawieniach zostawiamy domyślne wartości.

- cieszymy się nową jakością kolorów w naszym 226BW

 

Efekt naprawdę niezły w porównaniu z ustawieniami fabrycznymi . Osobiście zmniejszyłem ciutke gamma w sterownikach nVidia co jeszcze poprawiło kolory.

Wedle własnych preferencji można zmniejszyć(zwiększyć) lekko jasność i kontrast (ja zmniejszam o 10-15 podczas dłuższej pracy z tekstem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast ściągać ten applet, dałoby się wprowadzić te ustawienia np do panelu nvidii/ati, albo power strip?

 

edit: Wprowadziłem to ustawienie do panelu nvidii i coś bardzo jasno się zrobiło, chyba coś nie tak...

więc instaluje ten applet i ściaga mi Net Framework 1.1, daje anuluj, bo mam na dysku wersje 2. Instaluję ją i znowu załączam instalke appletu i znowu ściąga wersje Net Framework w wersji 1.1, a przy jej instalacji wywala jakiś błąd :/ ehh

Edytowane przez deserted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym bardzo prosil o kilka fotek tego monitora

podczas wyswietlania filmow i gier (jezeli to nie problem)

bo wlasnie chyba go zakupie w najblizszym czasie

A co ... spodziewasz się że coś na nich zobaczysz ? :lol: Wierz mi - na fotkach niuansów nie widać zupełnie ... więc więcej da ci zobaczenie w markecie jakiegokolwiek monitora na TN niż "fotki" na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum. Zawitałem tutaj gdyż mam kilka wątpliwości związanych z monitorkami lcd. Chcę kupić właśnie samsunga 226bw. W tej cenie chyba nie dostanę nic lepszego. Do tego mam nadzieję go trafić w media markt na 20 rat 0%. Ostatnio były tam po 1500 wiec to fajna oferta.

Mam jednak parę pytań. Wiem, że obraz w lcd najlepiej wygląda w natywnej rozdzielczości monitora. Przy wyświetlaniu pulpitu Windows i pracy z programami w tym środowisku a nawet z graniem (przy założeniu, że grafika to uciągnie) nie powinno być problemu. Jak jednak zachowa się monitor i jak będzie wyglądał obraz gdy włączę coś w rozdzielczości zupełnie innej niż natywna monitora. Co jeśli nie wystarczy jej przemnożyć przez dwa czy przez inna liczbę całkowitą. Dla przykładu włączam film pierwszy z brzegu w rozdzielczości 576*304.W jaki sposób obraz zostanie przeskalowany? Czy zostanie przemnożony przez największą możliwą liczbę całkowitą i zostanie na około niego wielka czarna ramka, czy zostanie rozciągnięty do granic możliwości z zachowaniem proporcji? Jak wpłynie to na jego jakość? Mam również zamiar zastosować tuner TV satelitarnej. Jeśli wrzucę obraz z niego w rozdzielczości na przykład 1366*768 to reszta ekranu pozostanie czarna? Jeśli zdarzy się sytuacja odwrotna. Mój tuner będzie potrafił odbierać full hd a monitor będzie w stanie wyświetlać „jedyne” 1680*1050 to co wtedy? Domyślam się, że jest to pewnie jakoś rozwiązane i jakoś to działa skoro te monitorki są w sprzedaży. Ciekawy jestem jednak jak to działa. Proszę tych co wiedzą o podzielenie się. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post więc chciałbym na wstępie przywitać się ze wszystkimi PC maniakami - Cześć!

Chciałbym się podzielić ciekawą recenzją tego panelu jaką udało mi się ostatnio wygooglać:

 

Samsung 226BW 22" LCD Review

 

Co zwróciło moją uwagę to ten kawałek:

There is also a subtle nuance you should be aware of when purchasing a 226BW. Early in the production process Samsung used panels produced in house, by Samsung. Later they starting outsourcing the panels to Chi Mei Optoelectronics and AU Optoelectronics. The outsourced panels are thought to be of lesser quality than the Samsung panels, but opinions differ widely. I have read reviews of people with “A” and “C” panels that are absolutely thrilled with their quality.

Jestem ciekaw czy jest istotna róznica między wersjami S, A, C. Czy ktoś już posiada ten monitor? Którą wersję? Czy miał jakies problemy w przypadku A lub C? Czy ktoś miał okazję porównać te wersje? Edytowane przez mcr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwa problemy z monitorem z tematu:

- jak (co zrobić?) aby profil kolorystyczny podany w pierwszym poście ładował się automatycznie przy uruchomieniu okienek?

- z jakiś miesiąc temu po problemach ze swoim PCetem przez moje łapy przewinęło się parę kompow (całe zamknięte budy), po podpięciu monitora zauważyłem ze z poziomu OSD nie mogę zmieniać nic poza jasnościa i kontrastu :? reszta funkcji jest zablokowana. ktoś miał podobny przypadek? co z tym zrobić bo troche to irytujace <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...