Skocz do zawartości
olszu

Mandriva 2007 I Problem Z Instalacja, No Cd-rom Device Found :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem, naszla mnie ochota na instalacje linuxa. Proboje zainstalowac Linux Mandriva 2007. Plyta chyba z czasopisma easy linux czy cos takiego. Ale do rzeczy. Wkladam plytke do napedu ( ustawione bootowanie z cdromu) wchodzi do instalacji ustawiam jezyk polski klikam INSTALUJ chwile pomysli i wyskakuje blad " NO CDROM DEVICE FOUND " cdrom mam na tasmie sam, probowalem roznych ustawiem i za kazdym razem nic. Mam przygotowana partyche 30 giga na dysku sata pod lina.

Taki sam problem mam z Ubuntu 5.10 (stary troche).

W czym tu problem? googlowalem chwile ale nic tam ciekawego nie dostrzeglem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce dublować tematu, wiec pisze tu.

 

Mnie również naszła ochota na instalacje Mandrivy, lecz cały czas wyskakuje mi ten komunikat „No CDrom device found” nie zauważyłem żadnych opcji do wyboru podczas bootowania. Ahaaaa instaluje wersie, 2006 bo taka akurat miałem na płytach, bo kiedyś ją instalowałem na starym kompie. Czy musze sciagać wersje 2007?? I czy ona w czymś mi pomoże, czy dalej będzie tak samo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce dublować tematu, wiec pisze tu.

 

Mnie również naszła ochota na instalacje Mandrivy, lecz cały czas wyskakuje mi ten komunikat „No CDrom device found” nie zauważyłem żadnych opcji do wyboru podczas bootowania. Ahaaaa instaluje wersie, 2006 bo taka akurat miałem na płytach, bo kiedyś ją instalowałem na starym kompie. Czy musze sciagać wersje 2007?? I czy ona w czymś mi pomoże, czy dalej będzie tak samo??

Polecam Fedore 7.

U mnie na abicie ab9 było to samo dopiero fedora 7 instaluje sie bez zająknięcia.

Nigdy wcześniej nie miałem Linuksa i jestem pod wielkim wrażeniem możliwości fedory - vista z drugiej partycji może sie schować.

Aby nie było zbyt słodko drobne problemy z instalacją driverów nvidii i kombinacje z dzwiękówką. Pozatym jak mówi znajomy cycuś B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wykrywaniem CD-ROM najczęściej rozwiązuje zmiana w biosie komputera, parametru w menu IDE CONFIGURATION -> IDE OPERATE MODE -> na COMPATIBLE MODE!

Po tej zmianie u mnie wszystko sie wykrywa bez problemow!!

Nazwa w/w menu moze byc rozna w zaleznosci od producenta biosu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...