Skocz do zawartości
Shady

Dziwne Zachowanie Prawdopodobnie Wina Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ostatnio kupiłem nowy dysk Serial Ata MAXTOR STM3160811AS (6PT3645C).

Podłączyłem go jako MASTER a drugi WDC mam jako slave.

 

Nie wiem o co chodzi, ale wszyscy piszą, że podczas instalacji XP na dysku SATA trzeba mieć sterowniki na dyskietce.

Nie wiem czy to dobrze, ale mi się normalnie zainstalował, nie musiałem nic wkładać :huh: Moje mobo to ASUS P5N-E.

 

No i jeszcze nie wiem czy to wina dysku, ale odkąd go podłączyłem, to płyty mi się wypalają strasznie wolno. Niby wybieram prędkość 16x ale 4,5GB wypala mi się 70 minut! :blink:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

proszę, sprawdźcie, czy wszystko ok z tym dyskiem, bo ja jakoś nie jestem pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz wlaczone DMA dla dyskow i napedow w menagerze urzadzen. A sterownikow przy instalcji nie potrzebowales bo kontroler w BIOSIe jest pewnie ustawione na IDE a nie na AHCI. Wiec wszystko jest OK.

Temperatura 44 stopnie dla dysku to duzo postaraj sie o jakies chlodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako chlodzenie to wytarczy wentyl wciagajacy powietrze do obudowy z przodu. Ja tak mam i mam cale 36-37 stopni wiec juz normalna temperatura.

Podrzuc jeszcze wykresy z NeroDrive Speed moze wolne wypalanie to wina nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, te 44 stopnie to jeszcze (IMHO) nie tak źle żeby trzeba było chłodzenie zakładać. Powyżej 50 - 55 to rozumiem, ale 44 :blink: Nie warto dokładać decybeli dla tych paru stopni, bo przy takiej temperaturze dyskowi i tak nic nie grozi.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...