Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-|

 

Pierwsze wrażenia coś cienko.

 

Wyposażenie

Dołączona grafika

manual porażka :blink:

 

Troszke inna niż ta na focie z komputronika

Dołączona grafika

 

 

Nie rozpoznała dyku samsung WDC WD800JB-00JJA0 no i lipa wszystko poszlo w cholere :mur: potrzebnny format

Everest nie rozpoznaje płyty :mur: brak temp. czipsetu, cpu-z tak

 

OC

temp w budzie 31'C

 

cpu 1,6v 9*400

temp mosfetow 48'C SuperPI 1M przeszło, orthos wywala sie po paru sekundach

Dołączona grafika

 

 

Tyle na początek jak dojde do ladu i ściągne to co straciłem to pokaże więcej testów

Tymczasem Im wryly dysapoitend po za oc proca :angry:

Edytowane przez mancekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende, a Ty już swoją sztukę sprawdzałeś?

jeszcze jej nie mam, będzie pewno ok. środy (A1)

 

edit:

czy ktoś pokusi sie o wróżenie z fusów i wyjaśnienie EPS12V i mniej mosfetów lub P4 i więcej mosfetów?

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

jeszcze jej nie mam, będzie pewno ok. środy (A1)

 

edit:

czy ktoś pokusi sie o wróżenie z fusów i wyjaśnienie EPS12V i mniej mosfetów lub P4 i więcej mosfetów?

To osmipinowe cus sluzy do "rozbicia" pradow jakie przechodza przez sciezki mobasa. A to , ze prady sa juz znaczne , sciezki coraz ciensze to tak sie producenci zabezpieczaja. Innymi slowy idzie o to by nie zjarac sciezek przez takie wysokie prady. Z tego co sie oorientowalem to przy "slabym" konfigu to nie jest potrzebne , a dopiero wymagane przy "mocnym" kompie. Dla przykladu : Gigacrap stosowal dla przykladu wtyk 4 pin , molexa wtykalo sie do stabilizacji czipsetu. I co z tego? Nic , na srednich kompach nie trzeba bylo , tak samo z wtykiem ATX 20 gdy mobo wymaga 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze nie każdy sie orientuje jeszcze co do wersji A1 / T1. w kwocie 350 nie dostanie sie A1

Małe porównanie zrobione przezemnie na innym forum

2650471[/snapback]

Tyle to ja wiedziałem, czyli można na podstawiw tego założyć, że T1 jest do mniej prązdożernych zestawów a A1 do prądożernych procesorów. Tylko dlaczego A1 ma mniej mosfetów

 

Czytaj uważnie. Właśnie co jest dzwne tańsza (okrojona) wersja T1 ma wiecej mosfetów!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze nie każdy sie orientuje jeszcze co do wersji A1 / T1. w kwocie 350 nie dostanie sie A1

guano prawda 2650524[/snapback]

Małe porównanie zrobione przezemnie na innym forum

http://www.frazpc.pl/b/189279

Czytaj uważnie. Właśnie co jest dzwne tańsza (okrojona) wersja T1 ma wiecej mosfetów!!

Czy ja piszę niezrozumiale? Wiem, ze A1 ma 8pin i mniej mosfetów a T1 ma 4 piny i więcej mosfetów i wiem że jest to dziwne. Tylko pytanie jak interpretować takie posunięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

svende

 

Moim zdaniem to A1 w apollo to pomyłka poprostu. Sam nawet zwróciłem jednemu sprzedajacemu uwage bo sprzedawał T1 a przedstawiał zdjęcia z wyposażeniam A1. Jeśli naprawde w apollo mieli A1 i za taka cene to nic tylko skakać ze szczęścia ;)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejna porcja screenow i fot w z kom (sorka za jakość) <_< oraz pytań. :blink:

 

Płyta śmiga spoko (prawie :wink: )

 

1m: nie sprawdzałem czy idzie więcej bo orthos wywala sie po kilku sekundach. Napięcia max :lol2:

Dołączona grafika

 

orthos nocka:

Dołączona grafika

 

Pytania B-)

 

Brak czujki nforca ??

Dołączona grafika

 

moja czujka

Dołączona grafika

 

czy to bezpieczne ??

Dołączona grafika

 

 

Grafa siada czy to zasilacz?? (qoltec 400w :mur: idzie won)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jakieś pomysły co robić z grafą ? zasilaczem ? czipsetem ? :mur:

Dzięki za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mancekm

 

temperature chipsetu sprawdz "organoleptycznie" ;) (poprostu obmacja czy faktycznie gorący jest) Jeśli temperaturka podawana przez czujek jest na 100% dobra to do OC ja bym dał jakiś mały nawiew na NB. Co do grafiki, jak nowa to może poprostu zabardzo przekręcona (przegrzewa sie i zwalnia) zdażało sie tak że nieraz zbyt przetaktowane (mino braku artefaktów/zwiech poprostu woniej działały) ale sprawdz jak możesz na mocniejszym/lepszym zasilaczu.

 

PS. wszystkei banki pamięci ci działają i nie ma problemu z taktowaniem/timingami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset "organoleptycznie" bardzo gorący (parzy) :mur: czujka na 100 sprawna

grafa powinna tyle leciec <_< tak mi sie wydaje

jutro zamawia zasilacz ( myśle jaką ?? może delte 400 ) <_<

 

banki pozostałe nie długo sprawdze

Edytowane przez mancekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze 2 róznice między A1 i T1 - obie widoczne po prównaniu fotek

 

- w A1 prostopadłe do PCB położenie gniazda IDE, T1 równoległe (plus dla T1 można ładować "potwory" pokroju GeForce 8800 Ultra/Radeon HD 2900 XT do PCI-E 16x i nie bać się że taśma będzie przeszkadzać)

 

- w A1 kość BIOS'u w podstawce, w T1 wlutowana (jak dla mnie minus bo w razie co - tfu, tfu - trudniej zaprogamowć od nowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset "organoleptycznie" bardzo gorący (parzy) :mur: czujka na 100 sprawna

grafa powinna tyle leciec <_< tak mi sie wydaje

jutro zamawia zasilacz ( myśle jaką ?? może delte 400 ) <_<

 

banki pozostałe nie długo sprawdze

no, 61*C na radiatorze to ok. 70*C na chipsecie :/ Temperatura bardzo duża, bloczek WC bardzo by tam pasował.

Temperatura mosfetów po nocnej sesji z c2d mówisz nie była powalająca, nic nie śmierdzialo ani nic się nie przypalało?

Mam mieszane odczucia wobec tej płytki... niby fajna ale.. za uboga :D

 

Jednym slowem A1 posiada zalety w stosunku do T1 takie jak gniazdo 8pin (zaleta czy wada... nie wiem), kośc biosu w podstawce, tak to bardzo wazne i... większy radiator :)

 

P.S

Tutaj na aukcji dostępna wersja A1 za 360zł! 25 sztuk:

http://allegro.pl/item206779014_rewelacyjn...tra_775_a1.html

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jednym slowem A1 posiada zalety w stosunku do T1 takie jak ... większy radiator :)

Wręcz przeciwnie - mniejszy, to T1 ma "większego" :razz: radiatorka i kątowe gniazdo IDE

 

A tak BTW kusi mnie ta płytka ... :rolleyes: chyba trzeba porzucać monetą, żeby wreszcie coś kupić (i zmienic ASRocka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

victor89

 

T1 ma większy radiator nie A1 !!

Ja widze "przewage" w A1 TYLO w dodatkowym śledziu z com, usb, kością w podstawce i "wieczystą" gwarancją po rejestracji online. Tańsza T1 co dziwne wypada lepiej pod względem, ilości mosfetów (dalej nie moge wymyślić skąd ta różnica i to w tańszej wersji, dali więcej gorszych czy jak), wiekszy radiator na mostku, poziomo ułożone złacze FDD. Cena ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie - mniejszy, to T1 ma "większego" :razz: radiatorka i kątowe gniazdo IDE

 

A tak BTW kusi mnie ta płytka ... :rolleyes: chyba trzeba porzucać monetą, żeby wreszcie coś kupić (i zmienic ASRocka)

porzucam z Tobą gdyż dokładnie mam taką samą sytuacje - asrock out (denerwują mnie te niskie napięcia na cpu i pcie4x - mam dyskomfort psychiczny :D

w T1 taką jak ma tutaj kolega - radiator jest bardziej rozległy, lecz finów jest mniej, przy tym dodatkowo są niższe.. ;)

 

wodnik - no z fotek wynika że jednak ten w A1 ma większą powierzchnie oddawania ciepła.. ale to tylko moje subiektywne odczucie.

Nie wiem dlaczego w taki sposób zakombinowali z tymi mosfetami, ale bardzo podoba mi się jedna rzecz - przy obu sekcjach są otwory montażowe gdzie można zalożyć jakieś miłe radiatorki lub też nawet bloczki :) Zarówno na sekcje na górze cpu, jak i tą po prawej jego stronie

 

benek: krzesaliśmy ostatnie iskry z naszych asrocków - evga będzie utopią, niewazne w której wersji... nawet bez socketu :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porzucam z Tobą gdyż dokładnie mam taką samą sytuacje - asrock out ...

 

benek: krzesaliśmy ostatnie iskry z naszych asrocków - evga będzie utopią, niewazne w której wersji... nawet bez socketu :D

ad 1 - ja zdecydowałem się na NV już jakiś czas temu:

- najpierw było MSI P6N SLI-FI - odpadło bo nie można robić undervoltingu

- potem GB GA-N650SLI-DS4 - czekałem aż cena spadnie, spadła ale w tzw. międzyczasie pojawiła sie EVGA

- jak już byłem zdecydowany na EVGA to nigdzie nie było, a dodatkowo spadła cena GB w czasie uzupełniania zapasów w sklepach :rolleyes:

 

ta EVGA (niezależnie od rewizji) ma dla mnie 1 minus - brak drugiego gniazda IDE (trzeba by kupic przelotkę) więc cena się prawie zrówna z MSI i GB - przewaga to brak zbednego SLI, choć z tego co wygrzebałem u GB po ustawieniu w tryb SLI i załadaowaniu tylko 1 grafiki - oba porty PCI-E 16x przestawiają sie w x8, a w dolny można ładować coś inego niż tylko grafika, u MSI tego nie ma (przynajmniej oficjalnie) :rolleyes:

 

ad 2 - j.w. mnie tak samo interesują opcie over... jak under... (ręcznie/na stałe), a na ASRocku nadal lece z moim e4300 na 1200MHz :lol: a na zmiany już czas, bo pozmieniałem już DDR na DDR2 i AGP na PCI-E, płytke pewnie oddam bratu on sobie dokupi P2140 i da nowe życie ASRockowi :lol:

 

_________________________________

 

A wracając do tematu - jakbym kupił tą EVGA to na 100% na górę poleci inny radiator - pewnie coś od TR (HR-05 może), a na dól jak da radę czarny CoolerMasterek PAC-01 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...