Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wszystko się wyjaśniło. Po wymianie twardego na sata problem zniknął (niepoprawne wykrywanie twardego); tak mi się wydawało.

Jednak dobrze było tylko 2 dni i płyta przestała widzieć nagrywarkę (kontroler ide padnięty). Jutro oddaje ją do serwisu <_< (dobrze że nie pozbyłem sie asrocka :rolleyes: ).

 

Wrażenia co do płyty są mizerne. Wyposażenie cienkie, ale za tą cenę to normalne (tylko ten manual :mur: ). Kłopoty ze stabilnościa przy niższych mnożnikach (e4300 może coś mieszam w biosie, ale zaraz pobawie się wersjią p02). Wymiana chłodzenia chipsetu +50zł, bo standardowy robił się czerwony B-) . Cóż dodać więcej spodziewałem się rewelacji, a wyszło jak wyszło. Jak wróci z serwisu to sprawdzę stan portfela i zobaczę czy stać mnie na wymainę, bo źle wystartowała moja przygoda z EVGA.

 

Pozdro.

Edytowane przez mancekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wrażenia co do płyty są mizerne. Wyposażenie cienkie, ale za tą cenę to normalne (tylko ten manual :mur: ). Kłopoty ze stabilnościa przy niższych mnożnikach (e4300 może coś mieszam w biosie, ale zaraz pobawie się wersjią p02). Wymiana chłodzenia chipsetu +50zł, bo standardowy robił się czerwony B-) . Cóż dodać więcej spodziewałem się rewelacji, a wyszło jak wyszło. Jak wróci z serwisu to sprawdzę stan portfela i zobaczę czy stać mnie na wymainę, bo źle wystartowała moja przygoda z EVGA.

Sory za offa. Wlasnie w sklepie chcieli mnie "naciac" na nia. Wybralem DS3 w rewizji 3.3 i wreszcie nie psiocze , ze mam Gigazloma. Nie dosc , ze full stabilny to wsio ok :-P Wyposazenie w sumie jest : tasmy sata , ide. Nie wykrywa mi godzinami IDE jak MSI i Asus :| , nie ma 2 krotnego boota poza dluzszym ladowaniem kondziorow w sobie zanim power zadziala. :) Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

IP35-E to shit

Na targach w Chorzowie mieli 2 sztuki IP35-E i jedna zaliczyła zgon, a druga była już standardowo walnięta

Ja polecę AB9 ;] Na starym dobrym sprawdzonym chipsecie. I sprawdzone mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie wersje biosu ? Ja mam p01 czy wgrywał ktoś już bios p02 ? Czy są jakieś duże różnice?

 

W biosie p02 zmalała temp proca :unsure: ( poszczególne rdzenie to samo B-) )

troszkę lepij everest widzi 12v :rolleyes:

zero problemow z niższym mnożnikami

 

Dołączona grafika

 

więcej nie wiem bo już w servsie :mur: do okolo 15,07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie p02 zmalała temp proca :unsure: ( poszczególne rdzenie to samo B-) )

troszkę lepij everest widzi 12v :rolleyes:

zero problemow z niższym mnożnikami

 

Dołączona grafika

 

więcej nie wiem bo już w servsie :mur: do okolo 15,07

A wie ktos moze czy nowy BIOS zmienil Vdimm :) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zapostować ten link :) Fajnie opisali wszystkie różnice - myślę, że nie będzie już żadnych pytań. Ja już zamówilem płytę w znak.pl, rewizja T1 będzie albo we wtorek albo w środę + Pentium E 2160 i PDP Patriot 2x1024MB 667MHz CL5. Jak to dostanę i dojdę z tym do ładu to napiszę co i jak. BTW kupowałem całego kompa w znaku, wyszło mi, ze mam zapłacic 2072 zł, a posłali mi maila (nie bylo paru rzeczy), że 2024 zł do zapłaty. Widocznie jakiś rabat :D

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mojej jeszcze nie dostałem... Dzwoniłem dzisiaj do znaku - będzie jutro. Trzymam ich za słowo... W poniedziałek o 15 chyba już mieli kasę, a status cały czas "Przelew zaksięgowany". No ale opuścili mi 5 dych (już sobie za to kupiłem nówkę Supreme Commandera na allegro - nie wiem skąd tak tanio, ale jest) także ten dzień mogę poczekać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego znajomego właśnie po paru dniach działania zwaliły się dwa gniazda pamięci - pamięć (Kingston dual 2 x 1024, 667 mhz cl5). Po przełożeniu do drugiej pary gniazd wszystko działa ale płytka idzie na gwarancję :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj zmontowałem comp na tej płycie. Moje uwagi:

 

1. Jeśli ktoś się zastanawia nad dobrą a tanią płytą to ta jest SUPER.

2. Mój e2140 chodzi teraz @ 3000Mhz @ 1.3625V (bez większego problemu podczas O/C) na boxie

3. Jedyny mankament to wspomniana już na tym forum kontrola wiatraczków - jeżeli robimy O/C to CPU FAN daje na 100%. To irytuje. Jak na razie poradziłem sobie z tym podłączając wiatrak na CPU pod CHASSIS FAN a z obudowy pod CPU. Chassis fan można kontrolować (choć na boxie to troszkę dziwnie wychodzi bo na 0% się wyłącza, na 1% mam 1850RPM, na 2% mam 2190RPM a później to już generalnie ok 2500RPM i wpływ ustawienia % jest raczej żaden).

4. Funkcja UNLINK dla CPU i MEM osobno - super sprawa. Nie ma znaczenia jakie masz pamięci, z proca wyciągniesz ile się da. Z pamięci zresztą też.

 

Czy ktoś może wie czy jakiś bios usprawnia FAN CONTROL?? (bo tylko to mi w płycie przeszkadza)

 

 

 

U mojego znajomego właśnie po paru dniach działania zwaliły się dwa gniazda pamięci - pamięć (Kingston dual 2 x 1024, 667 mhz cl5). Po przełożeniu do drugiej pary gniazd wszystko działa ale płytka idzie na gwarancję :mur:

 

O kurcze. Nie strasz. U mnie jak na razie jest wszystko OK. Lepiej żeby tak zostało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Miejmy nadzieję, że to nie wada całej serii :?

Lipne zasilanie ramow , przyoszczedzili na mosfecie czy co? Swoja droga , wczesniej tez zglaszali to z ramami :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa. sam miałem evga+2140 i odpalało bezproblemowo.

 

marcin_groen

o do raida..hmm dziwne, ja mailem raida na Seagate 7200.9 2x160GB i wszystko śmigalo superancko. Gdyby nie te niedziałąjace sloty :( ... ale chyba jeszcze raz kupie tą Evga tylko w inny sklepie ;)

 

W apollo pojawiły sie w cenniku i dostępne (w Kraku dostepność zaznaczona na ok)

 

 

2664031[/snapback]

możesz sobie zrobić taką przejściówkę ze złącza ATX 20-pin ucinając zbędne piny. Tutaj schemat:

 

Dołączona grafika

 

 

z tymi wtyczkami to ja jestem ciemny

 

da rade to wcisnac z tego zasilacza

agan TG430-U15 (430W), aktywne PFC (1x120mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie p02 zmalała temp proca :unsure: ( poszczególne rdzenie to samo B-) )

troszkę lepij everest widzi 12v :rolleyes:

zero problemow z niższym mnożnikami

 

Dołączona grafika

 

więcej nie wiem bo już w servsie :mur: do okolo 15,07

 

mam pytanko czy można zrobić aktualizacje z wina jest jakiś program ?

 

ewentualnie prosiłbym cie o przesłanie nowego bisu

 

dobry_chlopak666@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kilka dni tą płytką, zastanawia mnie brak w BIOSIE opcji wyłączania kompa powyżej pewnej granicy temperatury oraz brak sygnalizacji uszkodzonych wentylów, temperature proca też pokazuje za wysoką, może sfleszować biosa by się zdało......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj kompa, wrzuciłem parę rzeczy i jestem w trakcie testowania. Na razie idzie SP 2004 na 2400MHz (PentiumE 2160) na napięciu 1,28750V, więc nic nie jestem w stanie o tej płytce powiedzieć w kwestii OC (napisze później). Z góry mówię, że nie będę się bawił w jakieś extreme, ustawię parametry użytkowe i tak to zostawię. Co do samej płyty - nie zauważyłem nieprawidłowości, poza tym, że SpeedFan myli niektóre temperatury i napiecia - ale miernik załatwia sprawę. Oprócz tego trzeba mieć nowe wersje programów diagnostycznych, żeby coś było o płycie o procku wiadomo. Napiszę jeszcze za jakiś czas jak się sprawuje po głębszych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios płyty z 27.03.07. Czy to jest najnowszy czy ten do ściągnięcia (p02) jest nowszy. Jakoś nie mogę znaleźć wersji - tylko datę

 

THX za pomoc

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...