Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ten nowszy BIOS coś daje? W sumie to z moja płytką wszystko OK, jedynie regulacja wentylatorów coś nawala, ale to chyba w każdej. EVGA ma takie fajne BIOSY na stronie - wystarczy je nagrać na płytkę i ustawić CD-ROM jako pierwszy napęd przy odpalaniu, to BIOS się sam zaktualizuje. Przydatne jak ktoś nie ma stacji dyskietek. Tylko mogą być problemy jak prąd wyłączą, biorąc pod uwagę to, że wersja T1 ma wlutowaną kość BIOSU. BTW jak wtedy wygląda "reanimacja" płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mogą być problemy jak prąd wyłączą, biorąc pod uwagę to, że wersja T1 ma wlutowaną kość BIOSU. BTW jak wtedy wygląda "reanimacja" płyty?

tylko serwis

 

A czy ten nowszy BIOS coś daje? W sumie to z moja płytką wszystko OK, jedynie regulacja wentylatorów coś nawala, ale to chyba w każdej.

Chyba temperatury są lepiej odczytywane, mam drugi taki procek na płycie abit Fatal1ty F-I90HD, tam temperatury są o ok. 5-10 stopni niższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to z moja płytką wszystko OK, jedynie regulacja wentylatorów coś nawala, ale to chyba w każdej.

 

Jeżeli bawisz się w O/C to CPU FAN daje na 100% i mało jesteś w stanie na tej płycie zrobić... Ale - możesz podłączyć wentyl od CPU pod CHASSIS FAN (gniazdo na samym dole trochę po prawej). W biosie jest regulacja tego od 1% do 100% i działa nawet przy O/C. A płytka startuje nawet bez jakiegokolwiek wiatraka podpiętego pod CPU FAN (przynajmniej na def. bios - wie ktoś czy przypadkiem to się nie zmienia na p02?). Przy takim rozwiązaniu nie masz Smart Fana tylko manual, więc sam musisz znaleźć odpowiadającą Ci wysokość obrotów : hałas/temp. Ja tak mam przy boxowym coolerku i daje radę (buda otwarta).

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem już o tym. Boxowy cooler nie pracuje cały czas na 100% - w idlu jest coś koło 2100rpm, a w stresie 2500rpm. I tak nie jest to najgłośniejszy element kompa - najgłośniejszy jest Arctic AF9225 na 2000rpm, ale super mi dysk chłodzi - Barracuda 160GB z serii 10 ma 30C :) I tak planuję zrobić jakiś mechaniczny sterownik wentylatorów, bo te wszystkie regulacje są kłopotliwe. Znalazłem fajny schemat na overcklockers.com - tranzystor i potencjometr + wtyczki na wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martwi Was "maniacy OC" brak możliwości automatycznego wyłączenia powyżej pewnej temperatury ??

 

To pierwsza płyta z jaką sie spotkałem bez takiej opcji w biosie :(

 

Ja to widzę tak: Żeby autentycznie uszkodzić procka temperaturą to trzeba mieć ogromnego pecha albo być wariatem. Procek, jak przekroczy pewną temp. stanie się niestabilny, czyli wywali z każdej aplikacji lub się zwiesi (bądź reboot). No i siłą rzeczy już się nie będzie grzał. A przypuszczam, że od granicy "stabilności temperaturowej" do spalenia jeszcze parę ładnych *C jest.

 

Przynajmniej IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a wiadomo gdzie można w Polsce dostać wersję A1?

Nie wiem czemu Wy tak poszukujecie tej wersji A1... jedyna zaleta tej pyty w stosunku do T1 to wyjmowana kosc biosu (przyznajcie sie ile razy musieliscie ratowac tak plyte)...

 

T1 ma przynajmniej wszystkie mosfety a nie jakies przeswity :) wole miec pelne pcb niz jakis sledzik usb ktorych uzbieralo sie w domu troche...;/

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze zrozumialem to:

- rejestrujesz sie i zglaszasz do programu

- wysylasz im swoja 'stara' karte/plyte i wybierasz na strone jaka chcesz 'nowa'

- evga wysyla ci 'nowa' w cenie= 'nowa'-'stara'+koszt przesylki

'stara' ma taka wartosc jaka widnieje na paragonie, ktory miales dolaczyc do przesylki

- evga moze potracic do 15% ceny 'starej' jesli bedzie czegos brakowac w opakowaniu

 

Chyba tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaczynałem czytać ten temat byłem optymistą, ale teraz sam nie wiem. Chciałem już brać tą płytę pod C2D - wcześniej chodziły mi po głowie - Asus P5B oraz Abit IP35-E, ale wszędzie coś nie tak. Tu znowu widzę pod koniec niezbyt optymistyczne opinie. W sumie to o/c mnie średnio interesuje - to ma być stabilne i tyle, jak zacznie coś skakać to się zminiejszy detale, a jak nie pójdzie to się zmieni platformę :P No, lekki o/c jest jeszcze do przyjęcia. Wybór dobrej, taniej płyty dla C2D to mordęga jakich mało.

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni użytkownicy tej płyty ale ja nie mogę na nią narzekać Wszystko chodzi mi stabilnie zero problemów przy xp i vista Procesor spokojnie podkręciłem w biosie z 1.8@3240 na oc pamięci nie byłem napalony więc dalej chodzą na 800MHz. Jedynie wiatrak zamontowałem na radiator. Uważam że to dobra płyta pod c2d i tańsze procesory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..na oc pamięci nie byłem napalony więc dalej chodzą na 800MHz. Jedynie wiatrak zamontowałem na radiator. Uważam że to dobra płyta pod c2d i tańsze procesory

u mnie pamieci max 840 i nic więcej a na quadgt/ip35-e/p5k/p5n-e sli spokojnie chodzą na 990 :|, do tego vcore max 1.6V (realnie 1.57V) ograniczało trochę oc mojego proca - na szczęscie płyta już zmieniła własciciela a ja siedze na ip35-e :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema panowie ja sie w tarce mam problem właśnie wróciłem z szkolenia pozwoliłem bratu pograć

a on popieprzył mi całego biosa

wo golnie nie mogę podnieść napiec na procka zmieniam i nie zatwierdza

2 sprawa by włączyć wina przy starcie to tylko f 1

komp nie jest stabilny i uciekło mi 1000 punktów w 3 demarku 06

 

 

po 3

 

system czyta 2,7 cpu-1.40 1,8 mnożnik x6 napięcie 1,264

nie mogę zmienić

everest czyta 2,7

ale w prze taktowaniu to samo 1.8

 

resetuje bisa do ustawień fabrycznych i nic to nie daje

wyjmuje baterie i nic

 

chciałbym dodać zdięcia i Screeny tryle ze nie wiem jak ?

dodaje załącznik i [gluteus maximus]

morze podesłałbym komuś to maila

 

nie wiem co on po mieszał

 

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem coś ciekawego z pamięciami na tej płycie. Mam te Patrioty co w sigu, domyślnie 667MHz CL5. Z testów wynika, że powinny zrobić 800MHz CL5 na def vcore. Na 2,2V robią 930 - 1000MHz CL5 zależnie od testu (widziałem jak dotąd 2 :D). Ustawiam na 800MHz CL5 - reboot. Podnoszę na 1,9V - orthos się wywala. No to zaczynam małymi krokami. Doszedłem do 720MHz CL5, przy 733MHz reboot. Ustawiam 720MHz CL4 - działa :D Wychodzi na to, ze ta płyta ma jakieś ograniczenie częstotliwości pamięci. Timingi można skracać, ale są problemy z wysoką częstotliwością pamięci. I to się potwierdza, jak czytam wypowiedzi w tym temacie. Innego wyjścia nie widzę, skoro pamięć nie robi 733MHz CL5, a robi 720MHz na 1,8V? Przypuszczam, ze na 2V można dojść do 800MHz CL4 tak jak to wynika z testów mniej więcej.

 

EDIT: Chyba już znalazłem przyczynę. Ustawiłem CPU FSB na 1,3V, zamiast 1,2V i pamięć idzie na 800MHz CL5 2,0v, a bez zmiany napięcia FSB miałem BSODA. Jak się tym pobawię, to napiszę co i jak :D

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim e2140 na tej płytce nie mogę za Chiny przeskoczyć ponad 3050Mhz. Na 3025Mhz @ 1.375V chodzi pięknie ale gdzieś powyżej mam już ścianę :mur: Dałem już napięcie 1.45V i bez zmian. Na płytce też dałem wszystkie V na max. Bez rezultatu. Jakieś propozycje?? Czy to już najzwyczajniej koniec mojego Dual Core??

 

Do czego jest mnożnik HT? Jak na razie mam go wciąż na def. 5. Ale zmniejszenie go na 4 nic nie pomogło? To chyba nie jest coś takiego jak przy AMD - gdzie trzeba to HT obniżyć na Mobo, bo inaczej nici z O/C? Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim e2140 na tej płytce nie mogę za Chiny przeskoczyć ponad 3050Mhz. Na 3025Mhz @ 1.375V chodzi pięknie ale gdzieś powyżej mam już ścianę :mur: Dałem już napięcie 1.45V i bez zmian. Na płytce też dałem wszystkie V na max. Bez rezultatu. Jakieś propozycje?? Czy to już najzwyczajniej koniec mojego Dual Core??

 

Do czego jest mnożnik HT? Jak na razie mam go wciąż na def. 5. Ale zmniejszenie go na 4 nic nie pomogło? To chyba nie jest coś takiego jak przy AMD - gdzie trzeba to HT obniżyć na Mobo, bo inaczej nici z O/C? Mylę się?

 

 

Ehhh na 100% to już koniec procka :sad: Mój lata max 3170mhz przy napięciu 1,45V. Próbowałem dosłownie wszystkiego żeby uzyskac w pełni stabilne 3200mhz ale nie dało rady :sad: Coraz gorsze te pentaki...

Edytowane przez Quietdeath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te biosy IMO nic nie dają. Przy P02 pisało "overcklocking improvements" i jeszcze coś co "porządkuje bios", przynajmniej ja to tak zrozumiałem. To pierwsze pewnie doda jakąś mało ważną funkcję, albo coś nieznacznie poprawi :P Ten dodaje tylko obsługę Kentsfielda na fsb 1333, procesora, którego i tak nikt do tej płyty nie wsadzi :) Ja dopiero zrobię aktualizację, jak ten BIOS coś naprawdę zmieni, bo to są zmiany kosmetyczne - szkoda zachodu jak dla mnie :)

 

EDIT: Ile ta płyta ma czujników temperatury? Bo mi się wyświetlają 3 - procesor, system i aux. System pokazuje -65C, procesor normalnie, a AUX rożnie - 65C, 75C, 6C itp.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to temp. powietrza outside - może brana z weather.com? ;);)

 

Czy komuś gryzły się GoodRAMy z tą płytą? Mam co jakiś czas BSOD (ostatnio jak próbowałem alt+tab z gry). Sprzęt ten posiadam od dwóch dni, nie jestem jeszcze w stanie ustalić winowajcy. Pierwsze podejrzenie pada na współpracowników - mobo+RAM. Kiedyś były różne wałki z kompatybilnością płytek z RAMami...

 

Zapomniałem też czego dotyczyły głównie te BSODy, coś ze stosem, ale nie overflow tylko coś innego...

 

(3Dsmarki przechodziły bez problemu, nie testowałem jeszcze samego procka niczym...)

 

[edit]: RAM oraz CPU przetestowane - wszystko ok. Więc to pewnie jakiś programowy babol :/

:arrow: "bad pool caller" - google - wszystko jasne -> szukam winowajcy

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy wam też się tak grzeje NB? Bo u mnie w trakcie np wymagającej gry nie da się na nim dłużej trzymać palca na radiatorze bo parzy. Chyba nie ma sensu chipsetu smarować czymś innym, bo skoro radiator gorący to znaczy że dobrze odprowadza ciepło?

Nie zjara mi się coś od tego przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - chipset jest gorący podczas grania, ale nie parzy, przynajmniej u mnie. To jeszcze nic - znacznie gorszy jest mostek południowy. Ten parzy i to już krótko po odpaleniu kompa. Rozglądałem się na allegro za jakimś radiatorem (do chłodzenia starszego chipsetu) co by spasował na SB, bo otwory są, ale na razie nic nie znalazłem. Na czas tych upałów ustawiłem 9x266MHz (2,4GHz), bo mam całe chłodzenie seryjne i trochę się grzeje w stresie.

 

EDIT: Jeszcze jedno pytanie - jakie macie napięcie VBat w biosie czy w evereście? Bo ja mam 0,40V, wydaje mi się, ze przedtem miałem 3,0V. Kopałem z baterią, bo nie umiałem BIOSU zworką zresetować :mur: No i tam jest taka blaszka, która się chyba trochę odgięła i kasował mi się BIOS przy odcięciu zasilania. Już to zrobiłem i nie kasuje się, ale 0,40V nadal pozostaje.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...