Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Może czas wrócić do XP? :D Ja Video CD jeszcze nie odtwarzałem, a z resztą filmów problemów nie było. Miałem natomiast resety grając dzisiaj w demo World In Conflict. Kilka razy miałem reset na ustawieniach, ............

Jeszcze pomęczę problem. Możliwe, że to problem programowy który wychodzi przy bardziej wyżyłowanym konfigu. Choć skłaniam się na płytę bo poniżej strapa (o ile tu tak to można nazwać) jest ok, powyżej nie. System zamarza - tak jak przy niedowoltowaniu proca, spróbuję dać na auto wszystkie napięcia i jeśli będzie ok to zmniejszać kolejne, a jeśli nie to nie mam pomysłu. Jeśli skumam problem to i tak chyba nici ze standardowych lub niższych V na wszystkim, a więc z 3G. Jak już to pójdziemy na 3,4G.

ps Nie chodzi mi o PCI i PCIE, które są zablokowane, ale o HTT które jest zależne od fsb, a od którego jest zależne f SB. Dlatego przy dużych fsb zmniejszenie mnożnika pomaga - np przy 500MHz FSB i mnożniku 5x HTT ma 2,5GHz, nie wiem jak to się przekłada na SB. Przy 333 i mnożniku 5x HTT ma 1,67GHz, a 266 - 1,33GHz więc dla FSB 500 wskazane by było 3x, max 4x. Wierzcie mi wpływa to na stabilność i raczej nie wpływa na wydajność. Robiłem benche przy 500FSB.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie dzisiaj BIOS P03, ale przez ten program nVidii, co go trzeba osobno ściągnąć i potem jest dodatkowa opcja w control panelu. Trzeba tylko podać odnośnik do pliku, BIOS zostanie wgrany, potem trzeba kompa wyłączyć, załączyć, zrobić restart i gotowe. Flashowanie jest spod Windowsa i co najlepsze po zakończonym flashowaniu są dwie opcje - uruchom komputer ponownie za chwilę i później. Dla mnie to oznacza to, ze gdy coś się nie uda to można flashować jeszcze raz i płytka będzie działać. Tego jednak nie sprawdzałem :P Ktoś już tu pisał o tym programie, ale chyba nikt nie testował. Co do róznic pomiędzy P01 to nie będę się wypowiadał, bo wszystko już zostało napisane.

Pochwalisz się ile ci temperatury spadły na rdzeniach procka po wgraniu P03 ? Faktycznie o 8-10C spadło ?

 

Kurde, korci mnie wgranie tego biosu P03, ale mam trochę obawy i dla samych temperatur to chyba nie ma sensu. Obecnie mam 37C w idle i 55C w stresie więc i tak nieźle, a myślę, że jakbym wgrał BIOS-a to spadły by temperatury do 30/50 pewnie...

 

 

Dzisiaj testowałem trochę pamięci. Puściłem Patrioty CL4 LLK z timingami 4-4-4-12 (2T) na 930 MHz i działały stabilnie przez 4h w Orthosie. Producent zaleca dla tych pamięci 2.2V przy 800Mhz, więc skoro poszły mi w miarę dobrze to chyba faktycznie dostały te 2.1V... i nie ściemniają z tym vdimm. W 3D Mark 2005 zwiększenie częstotliwości pamięci z 900 na 930 dało jednak mizerne efekty - raptem 10pkt. Dlatego postanowiłem wrócić do 900MHz, na których już od miesiąca bezproblemowo jadę, po prostu nie ma sensu żyłować pamięci bo ma to marny wpływ na wydajność. Z resztą nie nastawiałam się na overclocking pamięci przed zakupem, więc 900MHz to i tak dla mnie dobry wynik...

 

Generalnie po miesiącu użytkowania jestem zadowolony z EVGI i nie żałuje wyboru. Jedyne dla mnie minusy to:

 

-problem z temperaturami, pokazuje zbyt wysokie

-wyjący freezer po podkręceniu procka (SpeedFan załatwił jednak ten problem)

-marny O/C pamięci, ale to wiedziałem przed zakupem

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wnioski dla wszystkich - jak testujecie stabilność to włączcie orthosa i jakiś filn. Najlepiej z DVD/CD z sporą kompresją i niestandardowym kodekiem (nie wspieranym przez pure video) bo obciąża wszystkie magistrale i kontroler w sb. Ciężko mi pisać o temperaturach bo Radiator nigdy nie jest nawet ciepły. Temp w nvmonitor max 54*C (piki bo zazwyczaj ok 49-51) przy podbitym napięciu. Normalnie do tej pory (przed odkryciem problemów ze stabilnością) na 1,3V CPU (1,26 real) T wynosiła max 48*C (czsami piki bo zazwyczj 44-45) przy obciążeniu rzeczywiście radiator zimny. Bios oczywiście P03.

EDIT:

Teraz zostawiłem na razie na 2,66G CPU, 380FSB, 1,275 CPU (ustawione). Reszta to 1.2;1.8;1.2V. T max 42*C w nvmonitor.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury - spadła o jakies 4-6C, ale w Core Temp 0.95 nadal to samo. Ja bym raczej wierzył TAT, bo to w końcu soft Intela i tam mam 5C mniej niż w Core Temp. Poza tym na to ma też wpływ temperatura pokojowa, a wczoraj po wgraniu BIOSU miałem gorąco u siebie, a dzisiaj rano już chłodno. Na termometrze 3C różnicy. Co zauważyłem - zniknęła regulacja nForce Fan przy podkręceniu (normalnie nie sprawdzałem), pamięci chyba zaczęły reagować na dodatkowe napięcie, przynajmniej bootują ze znacznie wyższymi zegarami - np. 848MHz CL5 1T, a przedtem przy 800MHz CL5 1T nawet 1M nie policzył. Napięcie dałem 2,1V, zwiększyłem też SPP do 1,3V i VTT do 1,3V, więc chyba w końcu odczuwa to większe napięcie, ale więcej V by sie przydało. Ogólnie jest zadowolony po wgraniu tego BIOSU. Co to jest napięcie SPP? Chipset czy PCI-E bo ja już nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też sobie speedfana zrobię - czy działa z P02 (taki teraz mam)??

 

THX

Żadna z wersji biosu nie rozwiązuje problemu z wiatrakiem chodzącym na max po podkręceniu procka. SpeedFan działa w Windowsie i wersja biosu nie ma nic do tego i na każdej będzie działał. Polecam to rozwiązanie bo jest naprawdę proste i wygodne :) Bardzo dokładnie prędkości obrotów można sobie dostroić do swoich potrzeb :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na ta plyte pasuje Scythe Ninja Rev B ?? Bo narazie mam przed soba plyte, mam i chlodzenie, ale nie mam kolkow od Scythe, zeby sprawic, ale jak tak przymierzam na oko, to kurde to chlodzenie (a raczej zamontowana na nim podstawka od 775) wadzi jakos o ten jeden kondzior na gorze plyty :( Czeka mnie lekkie pilowanie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj testowałem trochę pamięci. Puściłem Patrioty CL4 LLK z timingami 4-4-4-12 (2T) na 930 MHz i działały stabilnie przez 4h w Orthosie. Producent zaleca dla tych pamięci 2.2V przy 800Mhz, więc skoro poszły mi w miarę dobrze to chyba faktycznie dostały te 2.1V... i nie ściemniają z tym vdimm. W 3D Mark 2005 zwiększenie częstotliwości pamięci z 900 na 930 dało jednak mizerne efekty - raptem 10pkt. Dlatego postanowiłem wrócić do 900MHz, na których już od miesiąca bezproblemowo jadę, po prostu nie ma sensu żyłować pamięci bo ma to marny wpływ na wydajność. Z resztą nie nastawiałam się na overclocking pamięci przed zakupem, więc 900MHz to i tak dla mnie dobry wynik...

Koledze niedawno złożyłem komputer na tejże płycie i tych samych pamięciach i jest mały problem...

Komputer nie wstaje jak pamięci siedzą w białych slotach. Najpierw podejrzewałem, że bios źle je ustawił i się nie pomyliłem. Napięcie było ustawione na 1.86, timingi 5-5-5-16. Zmieniłem napięcie na 2.10, timingi na fabryczne, nic nie jest podkręcone, a komp nie wstaje. W czarnych slotach wszystko jest ok. Pojedynczo pamięci pracują w białych slotach, razem ni diabła. I co tu może być nie tak??? :sad:

Ps. w trybie dual pamięci pracują tylko w białych slotach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze niedawno złożyłem komputer na tejże płycie i tych samych pamięciach i jest mały problem...

Komputer nie wstaje jak pamięci siedzą w białych slotach. Najpierw podejrzewałem, że bios źle je ustawił i się nie pomyliłem. Napięcie było ustawione na 1.86, timingi 5-5-5-16. Zmieniłem napięcie na 2.10, timingi na fabryczne, nic nie jest podkręcone, a komp nie wstaje. W czarnych slotach wszystko jest ok. Pojedynczo pamięci pracują w białych slotach, razem ni diabła. I co tu może być nie tak??? :sad:

Ps. w trybie dual pamięci pracują tylko w białych slotach??

U mnie działają bezproblemowo, a mam je włożone właśnie w białe sloty. Napięcie ustawione na 2.1V, timingi 4-4-4-12 (2T). Bezproblemowo chodzą na standardowych 800MHz, a u mnie już od miesiąca na 900MHz. Te pamięci znajdują się na liście obsługiwanych przez tą płytę, więc nie powinno być problemów. Jak na mój gust to trafiła się wadliwa/uszkodzona sztuka z niedziałającymi slotami... dajcie na gwarancje jeśli się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym - wszystkie Chipsety NV z serii 6xx maja oficjalną obsługę FSB 1333 i procków 45nm - jest taka tabelka na stronie EVGA. W tej chwili jestem poza domem, ale tak po paru testach widzę, że granie BIOSU P03 coś dało. Przede wszystkim pamięci jakby zaczęły "czuć" dodatkowe volty - w tej chwili udało mi się zrobić 867MHz 5,4,4,12 2T co uważam za dość miły wynik. Na pewno wyniki są lepsze niż na BIOSIE P01, a jak będę w domu to jeszcze pomęczę płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie okazało się że pierwszy biały slot od strony procesora nie działa... Niezła lipa. Ktoś już tutaj też miał podobny problem z tego, co czytałem... Koleś pecha ma tym większego, że kupiona razem z płytą grafika Galaxy 8600GE też jest zrąbana. Sypie artami przy standardowych taktach... Jutro sprzęt wraca do sklepu ( PCProjekt) :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinno wszystko działać. Płyta oficjalnie wspiera FSB 1333 i nic nie pisze o konieczności aktualizacji BIOSU. Wersja P03 wprowadza jedynie obsługę procesorów Kentsfield na FSB 1333, a to są układy czterordzeniowe. O dwurdzeniowych nic nie pisze, więc wnioskuję, że wszystkie modele powinny działać na pierwszej wersji BIOSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem sobie dzisiaj BIOS P03, ale przez ten program nVidii, co go trzeba osobno ściągnąć i potem jest dodatkowa opcja w control panelu. Trzeba tylko podać odnośnik do pliku, BIOS zostanie wgrany, potem trzeba kompa wyłączyć, załączyć, zrobić restart i gotowe. Flashowanie jest spod Windowsa i co najlepsze po zakończonym flashowaniu są dwie opcje - uruchom komputer ponownie za chwilę i później. Dla mnie to oznacza to, ze gdy coś się nie uda to można flashować jeszcze raz i płytka będzie działać. Tego jednak nie sprawdzałem :P Ktoś już tu pisał o tym programie, ale chyba nikt nie testował. Co do róznic pomiędzy P01 to nie będę się wypowiadał, bo wszystko już zostało napisane.

Mylisz się. Kiedyś w MSI K8 NF3 250GB źle przeflashowałem bios pod winem. Nie restartowałem komputera i jeszcze trzykrotnie flashowałem bios - za każdym razem nie udawało się. Mobo nie wstało. Z dyskietki awaryjnie odzyskałem bios i używając tego samego programu i tego somego biosu (tych samych egzemplarzy plików) płytka pięknie się przeflashowała :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w połączeniach sieciowych nie mam połączenia sieciowego za użyciem zintegrowanej karty ???

Sterowniki zainstalowane,menadżer urzadzeń prawidłowo wykrywa karte ale tak jak by karta nie istniała bo w połączeniach sieciowych nic nie ma związanego z tą kartą ....

Po wpięciu kabla to samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Pierwsza instalacja Windowsa i nie mogłem karty dźwiękowej zainstalować, druga instalka (inny Windows) i nie wykrywało karty sieciowej. Okazało się, że coś się gryzło z wgranymi z Windowsem poprawkami bo instalowałem Win XP SP2 zintegrowanego z poprawkami do jakiegoś tam miesiąca. Trzeba instalować czystego Win XP z samym SP2, ale bez kolejnych zintegrowanych poprawek, wtedy działa dźwięk + sieć, a potem dopiero wgrać dodatki np. AutoPatcherem :)

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też na windows z poprawkami nie działała karta dźwiękowa ale nie chciało mi się bawić więc włożyłem soundblastera z starego kompa i mam dźwięk.

A jak sprawdzić czy sieciówka działa jak na razie jej do niczego nie używam? Da radę jakoś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten windows z poprawkami to jest jakaś paranoja !!!!

Nie moge zainstalować sterowników bluesoleil do bluetootha bo tak zamula wtedy komp i użycie obydwóch rdzeni wynosi 96% :mur:

Nie moge w opcjach sieci ustawić żeby na pasku zadan pokazywało te dwa komputerki:P (stan połączenia)

Nie moge w sumie nic zrobić :mur:

 

Coś mnie trafi zaraz po prostu !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Myslalem o zakupie tej plyty. Jednak czytajac ten temat zniechecilem sie troche. Mam zamiar kupic procka E2140. Do tego Geil 1GB Dual Chanel Kit Ultra (za jakies 2-3 miechy dojdzie do tego jeszcze jeden taki zestawik).

 

Myslalem takze nad Asusem P5n-e ale czytalem o niezbyt dobrej sekcji zasilania procka.

 

A moze MSI P6N SLI V2?

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam E4400 na tejze wlasnie plycie, i natrafilem na olbrzymi problem z niestabilnoscia powyzej 300 mhz. Na codzien mam ustawione 3 ghz na procku, prubowalem juz nieraz ustawic go an 3,3 jednak jest to niewykonywalne, wczesnie od mniej wiecej 3,1 do 3,2 jest fsb hole, plyta wogule sie nie wlancza. na 3.3 sie zalancza windows sie laduje, wlaczenie orthosa, everesta bach niebieski ekran, zwiekszenie napiecia znow windows bach niebieski ekran. Moglby mi ktos powiedziec czemu niebieski a nie np blad w orthosie? Maksymalna czestotliwosc to tylko 370 mhz, cos malo. Procek mialby tak nisko Fsb wall????? zwiekszanie napiecia na procku nic nie daje. Zwiekszenie napiecia na nb tylko troche poprawia sytuacje 20 sekund dluzej orthos? Mialem podobny problem jak mialem proca na 2600, ustawialem na 2700 windows sie ladowal i niezaleznie od napiecia na procku orthos wywalal blad po 5 sekundach, z glupa ustawilem 300 i okazalo sie ze bez problemu chodzi, a teraz powyzej 300 te niebieskie ekrany HELLLLPPPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam E4400 na tejze wlasnie plycie, i natrafilem na olbrzymi problem z niestabilnoscia powyzej 300 mhz. Na codzien mam ustawione 3 ghz na procku, prubowalem juz nieraz ustawic go an 3,3 jednak jest to niewykonywalne, wczesnie od mniej wiecej 3,1 do 3,2 jest fsb hole, plyta wogule sie nie wlancza. na 3.3 sie zalancza windows sie laduje, wlaczenie orthosa, everesta bach niebieski ekran, zwiekszenie napiecia znow windows bach niebieski ekran. Moglby mi ktos powiedziec czemu niebieski a nie np blad w orthosie? Maksymalna czestotliwosc to tylko 370 mhz, cos malo. Procek mialby tak nisko Fsb wall????? zwiekszanie napiecia na procku nic nie daje. Zwiekszenie napiecia na nb tylko troche poprawia sytuacje 20 sekund dluzej orthos? Mialem podobny problem jak mialem proca na 2600, ustawialem na 2700 windows sie ladowal i niezaleznie od napiecia na procku orthos wywalal blad po 5 sekundach, z glupa ustawilem 300 i okazalo sie ze bez problemu chodzi, a teraz powyzej 300 te niebieskie ekrany HELLLLPPPPP

Jak masz pamięci ustawione? Może one się sypią? Sprawdź napięcie na nich, mobo mogło samo przydzielić niższe sporo, jak w przypadku moich patriotów. Co do procka to mój e4400 idzie na 3100mhz bez podnoszenia napięcia, dale nie próbowałem. Może masz alarm ustawiony na konkretną temperaturke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sisay

 

A co cię tak zniechęciło do zakupy tej płyty? EVGA jest naprawdę bardzo dobrą i udaną konstrukcją, ja jestem z niej naprawdę zadowolony. Niedziałające ramy to naprawdę rzadkie przypadki, wadliwe egzemplarze trafiają się każdej firmie produkującej MOBO. U mnie procesor brz problemu chodzi na 3GHz na Patriotach CL4 LLK. Co do pamięci to tak jak poprzednik wspominał, napięcie na 2.1V, timingi na 4-4-4-12 2T, do tego tryb unlinked i wszystko działa elegancko :-P U mnie na napięciu vcore auto wstaje na 3.1GHz, ale wróciłem do 3Ghz, bo mi tyle wystarczy i taki był mój cel podkręcania...

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci mam ustawione na sztywno na 800 z napieciem 1.8, na wyzszych czestotliwosciach prubowalem tez linked i ruszaly wtedy na 700, 600 ale efekt zawsze ten sam, prubowalem tez noramlnie na 800 dovoltowac je na 2.1 ale tez nie pomoglo dlatego duza rozterka, nie moge wyczaic o cobiega, procek by najnormalniej blad wywalil w orthosie przy wiekszym napieciu wiec jego odrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...