Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Rowniez dolaczylem do grona szczesliwych posiadaczy tej plytki...

Jako ze E2160 jest chlodzony przez wentylator dolaczony wraz z nim, nie moglem szalec za wysoko tj osiaga temperaturki ~70oC pod orthosem - nagrywarka zaczyna od tego ciepla odmawiac posluszenstwa... idzie takze bez zajakniecia na 3GHz ale tu juz by sie przydalo cos do schlodzenia tego proca.

 

E2160 367 X 7 - 2,65 GHz @ def v core

Asus r1950pro

Seagate 250GB - 1 talerz - ach co za transfer...

Goodram 1 GB X 2

Modecom mc400`tka

Samsung 206BW

 

Zestawik dla brackiego, dziala jak ta lala - pewnie panowie ze bym wycisnal z niej maksa ale to kompik dla rodzicow i brata...

 

Takze od siebie polecam EVGA 650i Ultra - naprawde dobra i stabilna plyta glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno najnowszy everest pokazuje juz dobrze napiecie, dlateg omam pytanie do wszytkich posiadaczy tej plyty + 8600gt. Jak wlanczam kostke w ati tool spadek napiecie jest ogromny wedlug everesta. Z 12.09 do 11.67, kuzyn ma podobnie. Zasilacz Tagan u15 430w. Wiem ze powinno sie mierzyc miernikiem, niestety nie posiadam i nie chce kupowac wiec jesli ktos ma chwilke czasu to niech zobaczy czy ma podbnie u siebie czy tez taganisko nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xxxadik

Reinstalacja Windowsa jest dobra nawet na podagrę, odciski i sra... :)

Piszę całkiem poważnie

Piękna odpowiedz,tym bardziej ,że nie chodzi tutaj o zwykłą reinstalacje systemu.wraz z wszystkimi patchami i poprawkami jakie się ukazały do tej pory.Jak masz tak pomagać czy odpowiadać to nie zabieraj głosu.

 

Ze sklepu? :)

Ciekawe czy Pan Mądrala też ma Winde ze sklepu.

 

 

@xxxadik Rozwiązaniem twojego problemu jest zakup oryginalnego Windowsa ze sklepu lub oczywiście jak ma 90% Polaków ściągniecie go za pomocą dowolnego klienta sieci P2P z dowolnej strony udostępniającej linki.Ma to być Winda bez żadnych patchy i poprawek.Rozglądaj się za najstarszymi Windami z serwispackiem 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Pan Mądrala też ma Winde ze sklepu.

Tak, kupilem oryginal - pewnie dla 90% Polakow jest to glupota, no ale to nie temat na dyskusje o piractwie.

 

@irishmist

Dzis mialem chwile czasu na zabawe z pamieciami - poki co na 2.1V 4-4-4-12 stabilne przy 900MHz (od razu dalem 2.1V, nie sprawdzalem na nizszym napieciu), przy 1000 i 5-5-5-15 zwis przy POST, przydala by sie mozliwosc ustawienia wyzszego napiecia. Co do Patriotow SL, mialem mozliwosc przetestowania zestawu 2x1GB i niestety nie chcialy ruszyc na standardowych taktowaniach przy 4-4-4-12 nawet na 2.1V - pechowy zestaw sie trafil.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrioty 2x1GB 800MHz CL4 LLK działają u mnie stabilnie na 930MHz, wytrzymały 5h w Orthosie bez błędu. Oczywiście napięcie cały czas 2.1V, timingi 4-4-4-4-12 (2T). Przy 950MHz już coś tam się pojawiło niestety... Ja już prawię od 3 miesięcy mam ustawione je na 900MHz i nie miałem żadnych problemów, super stabilność, wszystko śmiga :wink:

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GreqK wlasnie ze mam oryginalnego windowsa tylko ze wersje oem bez plytki, a nie mam zamiaru szukac wersji box za 1300 zl

Ok, nie wazne :) Jesli zreinstalujesz system (raczej nie wazne czy z jakimis dodatkami czy nie) a sieciowki nadal nie bedzie widac, to wg mnie ona po prostu jest uszkodzona - w tym momencie wymien plyte na gwarancji (z Twojego postu rozumiem, ze system nie wykrywa jej w ogole mimo tego, iz w biosie jest wlaczona). Jesli bylby to problem systemowy, byloby ja widac jako nowe urzadzenie.

 

@falcon1984

 

W takim razie 900MHz na 4-4-4-12 2T na LLK to chyba standard na tej plycie. Jesli ktos bedzie mial szczescie i trafi kosci mniej pazerne na prad, 1000 jak najbardziej w zasiegu :) Nie jest to duzo, ale do normalnego uzytkowania komputera wystarcza jak najbardziej. Wedlug mnie doplata bodajze 40/50 zl do LLK jest tego warta, z SL jest wieksza loteria przy braku mozliwosci dodania >2.1V na kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie wazne :) Jesli zreinstalujesz system (raczej nie wazne czy z jakimis dodatkami czy nie) a sieciowki nadal nie bedzie widac, to wg mnie ona po prostu jest uszkodzona - w tym momencie wymien plyte na gwarancji (z Twojego postu rozumiem, ze system nie wykrywa jej w ogole mimo tego, iz w biosie jest wlaczona). Jesli bylby to problem systemowy, byloby ja widac jako nowe urzadzenie.

 

@falcon1984

 

W takim razie 900MHz na 4-4-4-12 2T na LLK to chyba standard na tej plycie. Jesli ktos bedzie mial szczescie i trafi kosci mniej pazerne na prad, 1000 jak najbardziej w zasiegu :) Nie jest to duzo, ale do normalnego uzytkowania komputera wystarcza jak najbardziej. Wedlug mnie doplata bodajze 40/50 zl do LLK jest tego warta, z SL jest wieksza loteria przy braku mozliwosci dodania >2.1V na kosci.

Tu chodzi o to, że zintegrowane poprawki gryzą się ze sterownikami od płyty głównej i dlatego karty sieciowej albo dźwiękowej nie widać. Jak się wgra XP SP2 bez poprawek to problemu już nie ma. Dlatego polecam instalacje poprawek już później, z Windows Update albo Autopatcher.

 

Co do pamięci to nie ma bata, żeby LLK nie ruszyły na tej płycie na 900MHz, to jest po prostu fakt. Można gdybać jedynie do dziewięćset ilu MHz dojdą, a może komuś się uda 1000MHz :razz: Dopłacić warto bo pamięci mało awaryjne, szybkie jak diabli, zbierają same nagrody w testach i recenzjach. No i kręca się nieźle, ale nie na tej płycie niestety. No, ale nie jest źle. 900MHz to nie jest zły wynik

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie usunięto - trzeba czekać na nowy BIOS. Mam nadzieje, że coś więcej poprawią niż dodadzą obsługę nowego proca tak jak w P03 :/ Zakładał ktoś na chipset Zalman NBF47? Bo na dniach będę kupował coś na procka i na chipset właśnie, a za chipsetem są dwa dość wysokie kondensatory i nie wiem czy wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanko.Pewnie i tak większość z was ma tutaj EVGE,ale to i tak to samo co moja Galaxy 650i Ultra.Mam pytanie czy u was płytka też tak przekłamuje napięcia?Bo u mnie tak o 0.3-0-4v na procu...

No ale w sumie płytka młoda więc czekam na nowszy BIOS.

I jeszcze jedno E2140 bez problemu na boxie poszedł do 3ghz,ale powiedzcie mi czy napięcie takie jak SPP Nforce i FSB Voltage wpływa na OC?Najlepiej próbować jechać na jak najniższym?Tzn. myśle,że na pewno wpływa na OC,ale czy próbwać zjeżdzać niżej czy może być niestabilnie.

 

W sumie jedyna wada jaką do tej pory zauważyłem to cienkie OC pamięci,ale z drugiej strony co oczekiwać po zwykłych goodramach?Śmigają na 750mhz i timingach 4-4-12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o OC pamięci, to chyba rozgryzłem tą płytę. Zrobiłem szereg różnych testów i zauważyłem kilka ciekawych rzeczy. Pierwsza - zwiększanie napięcia NB polepsza OC pamięci, zarówno przy 1T jak i 2T. Wydaje mi się, że kontroler nie wyrabia, ale nie wiem dlaczego. Być może z powodu temp. NB, ale to sprawdzę, bo koło wtorku powinienem dostać chłodzenie na NB.

Druga - jeśli chodzi o Command Rate, to tylko 1T. Różnica pomiędzy 1T a 2T przy tym samym taktowaniu i timingach wynosi ~4,40%, ale co ciekawe nie idzie jej przy 2T nadrobić (w moim przypadku). Kilka testów, E2160@3GHz, spi 2M:

733MHz 4,4,4,11 1T 1,5,2,7, 7.8us 48.781s

733MHz 4,4,4,11 2T 1,5,2,7, 7.8us 50.922s

750MHz 4,4,4,11 2T 1,5,2,7, 7.8us 50.656s

800MHz 5,4,4,11 2T 1,5,2,7, 7.8us 50.109s

867MHz 5,4,4,11 2T 1,5,2,7, 7.8us 49.156s

917MHz 5,4,4,12 2T 1,5,3,8, 7.8us 48.844s

970MHz 6,5,4,13 2T 2,10,3,9, 7.8us 48.937s

Ta płytka kocha 1T i niskie timingi. Najlepsze moduły do niej to takie, które zrobią ~800MHz 1T przy jak najkrótszych timingach. Co do samego 1T - przy 1,5V NB maksymalna stabilna częstotliwość to ~780-790MHz i timingi w sumie nie odgrywają większej roli. Zobaczę jeszcze jak sprawa będzie wyglądać po zmianie chłodzenia. Wydaje mi się, że to trochę przeczy obiegowej opinii, że Intel ponad wszystko lubi MHz. W innych aplikacjach również występują różnice, większe bądź mniejsze, ale na korzyść 1T.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 900MHz 2T 4-4-4-12 jest szybsze niż 733 1T 4-4-4-12. Poza tym SupePi znany jest z tego, ze lubi niskie timingi. W praktyce może się okazać, że ustawienie, które jest wolniejsze w SP będzie lepiej się sprawdzać w innych zastosowaniach. Poza tym prawda jest taka, że jeśli ktoś nie gra i nie pracuje na SuperPi to może sobie odpuścić: nawet gdyby SP było dobrym miernikiem szybkości (a nie jest!) to mówimy tu o różnicach rzędu 2-4%.

 

Ale nie o tym chciałem...

 

Mam pytanie: nasza płyta ma PCI-Ex x16 w wersji 1.0, 1.0a czy 1.1?

 

EDIT: Sam sobie odpowiem: znalazłem tabelkę z zestawieniem chipsetów pod Intela i wynika z niej, że 650i ultra ma wsparcie dla PCIe 1.1.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie widzi 2GB, memtest przechodzi bez klopotu co prawda jeden przebieg ale 0 bledow.

 

Wkladalem pamieci obie do bialych slotow, obie do czarnych i nic.

Wkladalem tez jedna do bialego, druga do czarnego i nic.

 

Bios mam P01 i z pewnych wzgledow nie chce aktualizowac (piszczenie cewek). Kosci (napisy na pudelkach, wyglad) sa identyczne...

 

 

 

Probowalem nawet dac 2.0V na ram, nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do pytania . sprawa jest o tyle dziwna ze w testach pamieci jakie mam twinmos twister spokojnie startowaly na 4-4-4-12 , a ja mimo ze zmieniam te timingi one ciagle pozostaja takie same .

 

co lepsze , zmienie timing , proc skreca sie do nominalnej predkosci :x

Edytowane przez domans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalic duala na tej plycie?

 

Mam dwie identyczne kosci pamieci goodram no i niezaleznie jak je wloze (obie w bialych slotach, lub jedna w bialym druga w czarnym) to nie mam duala...

Napewno identyczne?

Na pewno nie odpalisz duala jeśli jedna jest jednostronna, a druga dwustronna. Goodram robi te same modele w obu wersjach - Jednostronne na D9 i dwustronne na remarkowanych, np elpidach.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosci sa dwustronne, ale widze jednak minimalne roznice na PCB...

Oznaczenia na pudelkach/naklejkach sa identyczne...

 

 

Plyta nie raportuje Duala, ale w 3Dmark2001 wynik po wlozeniu drugiej kosci wzrosl o okolo 1000p z 24400 na 25400p. W Doom3 mam wiecej o chyba 2 czy 3 klatki... Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...