Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mierzyl ktos z Was miernikiem, o ile naprawde rozni sie napiecie rzeczywiste, od napiecia ustawionego w Biosie ?? CPU-Z pokazuje jakies 0,04V, ale wiadomo, ze nie ma co wierzyc programom. Teraz ustawilem w Biosie 1,45V, a CPU-Z pokazuje 1,408V, a ciekawi mnie ile proc dostaje naprawde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile V potrzeba na NB, do FSB 400 i wiecej ? Bo cos nie moge dojsc do 400 i nie wiem, czy to wina przegrzewania sie NB, czy za malego V (1,3V). Proc na bank robi FSB 400.

400 jest dziura (przed zmianą dzielnika dla nb) od nieco ponad 420 idzie bez zmiany napięcia ale ma niską stabilność HTT - w szczegulności przy obsłudze napędu DVD (durze transfery) następuje zwiecha. Trzeba podnieść do 1,3-1,4 dla NB. Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam te mobo od kilku dni i mecze sie bo cos mi niegra :/

 

otoz wszystko podpiolem tak jak powinno byc moj sprzet to

 

Evega nforce650i ultra

C2Quad 6600

GeForce 8600 GT

2GB Patriotow

zasilka 440W

 

Po podlaczeniu pc sie wlacza jednak na monitorze nic sie niepokazuje...

Co moze byc nietak ? Bardzo prosze o pomoc mecze sie z tym juz kilka dni ;/ Prosze POMOCY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez mam problem jak kolega wyzej, tyle ze config znacznie slabszy a zasilacz 520W. Dlatego jestem na etapie eliminacji jednego z dwoch zespolow mobo/ram i tutaj pytanie, czy swieci wam sie zielona dioda obok pamieci? czy to jakis rodzaj sygnalizacji bledow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sushan

 

Co to za zasilacz? Jakiś markowy czy zwykły "no-name" ?

 

Dobrze podpiąłeś zasilacz do płyty głównej? (2 kable: 24pin + 6 pin) i do tego kabelek zasilający grafikę

 

Jak ruszy BIOS to pierwsze co zrób to daj timingi 4-4-4-12 (2T) i 2.1V dla pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ci średnio dobrze polecili. Trzeba było brać jakiegoś Amacroxa, Chefteca. Corsaira, BeQuiet - to są porządne zasilacze...

 

Ale mniejsza o to. Wepnij do grafiki kabel zasilający od zasilacza i myślę, że wtedy obraz się pojawi na monitorze. Wtedy BIOS i ustaw pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam geforce 8600GT z chlodzeniem zalman , patrze na ta grafe itam niema gdzie podpiac tego kabla na grafie oO moglbos jakiegos screna , albo jakos opisc bardzo prosze .

 

Na tej grafie niema gdzie podpiac kabla od zasilacza :/ Pomoze mi ktos ? Blagam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba twoja karta nie potrzebuje zasilania i faktycznie chyba nie ma tam takiego wejścia. U mnie na GF 7900Gs od Galaxy trzeba wpiąć kabelek od zasilacza do tej karty.

 

1. A komputer normalnie ci rusza, wentyle się kręcą i tylko obrazu nie widać?

 

2. Sprawdź czy na pewno wszystkie kable od zasilania płyty głównej, wentyl od procka itd. są dobrze wpięte.

 

3. Obie kości pamięci wsadziłeś w sloty o tym samym kolorze (np. biały)? Jeśli tak to wyjmij jedną z kości, jak nic nie da to włóż i wyjmij drugą.

 

4. Dobrze podpiąłeś kabelki reset i power do kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1.tak ,wentyle sie krec hdd rsza naped tez i brak jakiego kolwiek obrazu.

 

ad.2. wpiete

 

ad 3. srawdze zaraz

ad4.sprawdze...

 

O matko kocham cie Zadzialalo :D Wyjolem jednak kosc i nic :/ przelozylem do drugiego slota i ruszylo ...

 

Ale czemu tak jest ? czyzby 1 slot od pamieci bylpopsuty?

 

Sprawdilem okazalo sieze jedna kosc pamieci niedziala na jednej kosci w tym samym slocie dziala ale jak wloze druga to nie .

 

falcon bardzo Ci dziekuje za pomoc , juzmialem do proline znowu jechac :* thx

Edytowane przez Sushan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że ci slot pamięci jeden nie działa. Przełóż pamięci do slotów w tym samym kolorze (o kolorze przeciwnym niż wtedy gdy ci nie działało) i jak normalnie 2GB wykryje to znaczy, że pamięci są dobre a winna jest płytka. Możesz ją reklamować, powinni dać nową na gwarancji.

 

Edit: Aha, no to pamięci ci się trafiły uszkodzone. Bywa tak, ale i tak lepiej pamięci wymienić niż całe mobo. Powinni bez problemu zamienić w Proline :)

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz te Patrioty. Jeśli to są CL4 LLK to ustaw im w BIOS-ie timingi na 4-4-4-12 (2T) i daj napięcie na 2.1V.

 

Ustaw bootowanie w kolejności Floopy-DVD-HDD, potem już tylko płytka z Windowsem, stworzenie partycji systemowej (proponuje około 20GB), instalacja systemu. Potem już w samym systemie stwórz pozostałe partycje jakimś Partition Managerem, wgraj sterowniki od płyty głównej (m.in. dźwięk), potem do grafiki i inne.

 

Windowsa instaluj bez zintegrowanych poprawek bo z nimi coś koliduje i albo sieci albo dźwięku wtedy nie wykrywa. Wgrywaj standardowy Windows XP SP2 PL (bez dodatkowych poprawek).

 

Powodzenia :)

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle sie wyrazilem to moj pierwszypc skladany przezemnie ale niepierwszy ktory mam xD

 

Bootoje mi Dvd mam ta wsadzone Cd od Evega i niby sie bootoje ale pc sie jakby resetuje...

 

Wgralem p03 na dyskietke niby startuje z tego ale dochodze do momenu gdy mam okinko pisze tam jaki bios pisze zeby czekac to czekam i mam dac Y albo N (exit)

daje Y i enter i nic pisze ze cos niepasje .

 

Mam mam czyste Hdd z Windowsem tylko...

 

zaraz po wlaczeniu pc pisze ze mam pamieci na 2t ustawione chyba sie automatycznie tak ustawily.

Edytowane przez Sushan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to bootowanie ustawione jak piszesz.Jak wlaczam pc pisze ze F1 to dalej wiec klikam F1 cos tam sie pokazoje , potem mam do wborujak uruchomic sytem normalni czy z obsluga sieci itd mam nadzieje ze wiesz ocb , daje zeby uruchml normalnie ekran sie robiczrny i nagle NoImput signal i znowu od pocztaku F1 itd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prown

 

Mam Patrioty 2x1GB 800MHz CL4 LLK na standardowych timingach 4-4-4-12 (2T) przy 2.1V, podkręcone na 900MHz

 

Posprawdzaj pamięci razem i osobno, powkładaj do różych slotów, tak jak radziłem koledze wcześniej.

 

@Sushan

 

Chyba źle podpiąłeś kabel od CD-romu alob dyskietki. Wyjmij i upewnij się, że dobrze włożyłeś te kable (a nie np. odwrotnie) i czy podpiąłeś molexy od zasilacza.

Edytowane przez falcon1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prown

 

Mam Patrioty 2x1GB 800MHz CL4 LLK na standardowych timingach 4-4-4-12 (2T) przy 2.1V, podkręcone na 900MHz

 

Posprawdzaj pamięci razem i osobno, powkładaj do różych slotów, tak jak radziłem koledze wcześniej.

to juz przerabialem, nawet z resetem biosu po kazdej zmianie, jutro sprawdze ramy u kolegi to moze sie cos wreszcie wyjasni, ale znajac swoje szczescie, to 'banki' na plycie beda lewe. Dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze juz z nowego pc :) wsadzilem plytke z windowsa i polecialo glatko .

 

Ale cos mi zle chodzi mam neta 4MB a chodz tak wolno ze masakra niewiem co sie moglo stac .

Zgłoś swojemu ISP, że masz nową kartę sieciową. Pewnie przypisał do twojego IP stały adres MAC poprzedniej sieciówki i trzeba to zgłosić bo pewnie mają zabezpieczenia. Albo zresetuj modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...