Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

hej!

wodowal ktos juz ta plyte ^_^ ??

bo mnie z lekka denerwuje 60st. na NB ;///

macie jakies sugestie odnosnie blokow na ten mostek?

U mnie był wczesny Channel Pro V3 NK12 z przezroczystym topem. Miał tylko jedną wadę, nie pasował na kołki i przylegał ćwiartką do chipsetu. Mierzyłem tylko temperaturę bloczka, wynosiła ok. 40-45 *C.

post-152358-1200953078_thumb.jpg

Edytowane przez Cichy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to decyzję już podjąłem - zmieniam płytę na MSI P35 Neo2 FR. Dozbieram tylko trochę kasy, biorę MSI, a Evga zostawiam w znaku w rozliczeniu. Co ciekawe - EVGA kosztuje tam aktualnie 349 zł (kupowałem za 356 zł), a MSI 326 zł, więc aż tak drogo mnie to nie wyjdzie. Z tego co przeczytałem w necie, MSI mimo zworek do zmiany strapa jest bardzo dobrą płytą. W stosunku do EVGA ma bardzo dobre chłodzenie, regulacja wentylatora na CPU działa, można jak w każdej normalnej płycie podłączyć PC Speakera, zakres napięć jest sporo większy no i jest support ze strony producenta, bo Evga/nVidia jeśli o support chodzi to jest całkowite dno. A co do aktywacji XP - ostatnio się wkurzyłem, bo po wyłączeniu połączenia sieciowego i wyciągnięciu kabla od sieci od razu wywaliło "Wykryto duże zmiany w sprzęcie... " Innym razem również mi coś takiego wyskoczyło, ale po wyłączeniu karty sieciowej i muzycznej w biosie. Tyle warta jest ta "aktywacja"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to decyzję już podjąłem - zmieniam płytę na MSI P35 Neo2 FR. Dozbieram tylko trochę kasy, biorę MSI, a Evga zostawiam w znaku w rozliczeniu. Co ciekawe - EVGA kosztuje tam aktualnie 349 zł (kupowałem za 356 zł), a MSI 326 zł, więc aż tak drogo mnie to nie wyjdzie. Z tego co przeczytałem w necie, MSI mimo zworek do zmiany strapa jest bardzo dobrą płytą. W stosunku do EVGA ma bardzo dobre chłodzenie, regulacja wentylatora na CPU działa, można jak w każdej normalnej płycie podłączyć PC Speakera, zakres napięć jest sporo większy no i jest support ze strony producenta, bo Evga/nVidia jeśli o support chodzi to jest całkowite dno. A co do aktywacji XP - ostatnio się wkurzyłem, bo po wyłączeniu połączenia sieciowego i wyciągnięciu kabla od sieci od razu wywaliło "Wykryto duże zmiany w sprzęcie... " Innym razem również mi coś takiego wyskoczyło, ale po wyłączeniu karty sieciowej i muzycznej w biosie. Tyle warta jest ta "aktywacja"...

Ja też się zastanawiam nas zmianą, ale EVGA posiada pewne zalety względem MSI: np. brak x2 startu, lepszy dźwięk, "prosta" instalacja raida, sieciówka zintegrowana w chipsecie. Zastanawiam się też czy MSI dałaby radę z konfiguracją pamięci, z którą EVGA nie ma problemu (2x1GB Kingston + 2x512MB Kingmax w dualu @900MHz przy CL4). Poza tym rozłożenie elementów MSI też nie jest najlepsze: nie dość, że trzeba prowadzić wtyczkę do zasilania mobo między "hitpajpami" to jeszcze molexa do zasilania PCiex. O porządek w kablach z MSI na pokładzie jest trudniej...

 

Nie potrzebuję wyższego FSB, niż to co daje EVGA, nie przeszkadza mi też, że nie obsługuje 4-rdzeniowców 45nm ani uboższy zakres napięć. Jeśli miałbym zmieniać płytę to dla jej chłodzenia i ewentualnie kontroli wiatraka właśnie. Dodam, że różnica w cenach jest na tyle mała, że nie stanowi dla mnie żadnego argumentu i wciąż się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zostawiasz EVGA w rozliczeniu, to ile musisz doplacic do MSI ?

"Rozliczenie" to by było takie, że sprzedałbym mobo na allegro, albo zostawił rodzicom i siostrze (wyprowadzam się w lutym). Tak jak napisałem, jeśli MSI jednoznacznie uznałbym za lepsze to te kilkadziesiąt zł dopłaciłbym bez mrugnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Nie widze tej aktualizacji mikrokodu....mój E2160 dalej jest wykrywany jako genuine Intel Procesor :|

Wy też tak macie ?

This BIOS is ONLY for the EVGA 650i Ultra Motherboard

 

P04 BIOS is available now, the major highlights are listed below:

Updated Wolfdale microcode

BIOS updating can be accomplished VIA the below method:

Twoj E2160 to Wolfdale? :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moze jestem slepy, ale nie moge nigdzie znalezc biosu do tytulowego mobo. na stronie evga nawet nie ma biosow :P

do lekarza! ;) http://www.evga.com/support/drivers/ Mainboards->BIOS Updates->NF66 - Intel 650i Ultra

 

przy okazji ponawiam pytanko o wydajnosc RAID 0 na naszej plycie: rzeczywiscie jest duuuzo gorzej niz na chipsetach intela?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalo sie , mobasek padl , najprawdopodobniej , tylko nie wiem czemu ,

 

kupilem dzis freezera 7 pro i zamontowalem go , odpalam pc w bootowaniu freez , no to reset , defaultowe ustawienia , wchodze do biosu , save & exit , bootuje znow freez , znowu default po czym nie wstal jzu wogole. wsio sie kreci , swiatelka sie swieca ale zadnej oznaki zycia nie daje.

 

jutro odsylam na gwarancje. mial juz tak ktos ? czy moze jak zakladalem freezera nieco odchylilem hr-05-sli ktory byl na chipsecie i przez te kilka sekund jak sie bootowalo chipset sie spalil ? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalo sie , mobasek padl , najprawdopodobniej , tylko nie wiem czemu ,

 

kupilem dzis freezera 7 pro i zamontowalem go , odpalam pc w bootowaniu freez , no to reset , defaultowe ustawienia , wchodze do biosu , save & exit , bootuje znow freez , znowu default po czym nie wstal jzu wogole. wsio sie kreci , swiatelka sie swieca ale zadnej oznaki zycia nie daje.

 

jutro odsylam na gwarancje. mial juz tak ktos ? czy moze jak zakladalem freezera nieco odchylilem hr-05-sli ktory byl na chipsecie i przez te kilka sekund jak sie bootowalo chipset sie spalil ? :damage_wall:

Ile ją miałeś,kurde w niedługim czasie to już 3 o której wiem,że padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalo sie , mobasek padl , najprawdopodobniej , tylko nie wiem czemu ,

 

kupilem dzis freezera 7 pro i zamontowalem go , odpalam pc w bootowaniu freez , no to reset , defaultowe ustawienia , wchodze do biosu , save & exit , bootuje znow freez , znowu default po czym nie wstal jzu wogole. wsio sie kreci , swiatelka sie swieca ale zadnej oznaki zycia nie daje.

 

jutro odsylam na gwarancje. mial juz tak ktos ? czy moze jak zakladalem freezera nieco odchylilem hr-05-sli ktory byl na chipsecie i przez te kilka sekund jak sie bootowalo chipset sie spalil ? :damage_wall:

Już przez to przechodziłem. Może za wysoka temperatura NB rozwaliła sloty pamięci. U mnie po czymś takim działał tylko jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki sie przeciaga, to chyba nie wiem na bank... ale masz prawo wziac kase jaka wydales w dniu zakupu, mialem tak w MM z monitorem, nie naprawili na czas wiec oddali mi cala kase... zorientuj sie jakby co :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Montowałem ostatnio kompa dla kolegi- limit 1400zł. Wybrałem:

Intel Dual Core E2160@3ghz, EVGA nForce 650i Ultra T1, GoodRAM DDR2-6400 1 GB, Sapphire Radeon X1950GT 256MB, Modecom Feel 400W (najnowszy), Samsung SpinPoint SataII NCQ 160GB, obudowa "z odzysku".

 

Problem polega na tym, że nie działa mi net. Menedżer urządzeń wykrywa tylko jakieś NVidia (...) Controller, po wejściu do Połączeń sieciowych pustka, svchost.exe zżera 50% mocy procka, no i nie mogę się połączyć. Przy innych sieciówkach jest tak samo.

 

Zaznaczam, że instalowałem czystego XP-ka bez SP, potem SP2, następnie stery. Próbowałem wgrywać najnowsze drivery ze strony EVGA, ale nic to nie dało.

 

Był też problem z dźwiękiem- u mnie nie chodził, ale po podłączeniu u kumpla wszystko działa.

 

 

Pomogło zainstalowanie czystego XP SP2.

Edytowane przez Maciek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problemy z dźwiękiem (nie wykrywało), ale zadziałało w końcu na czystym Windowsie XP SP2 PL. Jak wgrywałem zintegrowane z poprawkami do jakiegoś miesiąca to albo net albo dźwięk nie działał. Teraz mam oba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...