Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, i zaczynam się mocno zastanawiać czy brac ta EVGa... Niby ekstra, tania, ale może sie okazać że siedzi w niej jakiś bubel. Potrzebuję płyty w podobnej klasie cenowej z kontrolerem RAID... Hmm... W ogóle, kiedy można się spodziewać większej ilości opinii uzytkowników? Co z tą płytą, nie ma jej w sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś bardzo podobne zamienniki w podobnej cenie istnieją? ...

Tak, istnieją - poza EVGA 122-CK-NF66-T1 możesz kupić (nie w Polandii) :P XFX MB-N650-IUL9 LGA albo BFG Tech BFGRINF650iU - wszystkie 3 to tak na prawdę referencyjna konstrukcja na nForce 650i Ultra by nVidia - tylko inne naklejki ponaklejane :razz:

 

A ja jestem ciekawy, czy wszystkie maja ten sam BIOS :rolleyes: pewnie tak. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

teoretycznie jest dostępna - tylko że nigdzie nie można jej dostać - ja czekam już 10 dni na nią :(

Maja ponoc niedlugo zawitac do Actiona ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno tą płyte w Komputroniku i jutro dzwonie po kuriera aby odesłać. Nie działają dwa sloty pamięci, niezalżnie od napięcia i timingów. Próbowałem na Goodram 667 (dwie kości po 1GB) i Corsair XMS2 (też dwie kości po 1GB) i na żadnej z nich płyta nie odpalała gdy był obsadzone jeden/czy dwa sloty (te bliżej gniazda proca) Płyta ruszała dopiero jak sie ram wsadziło do slotów, tych bliżej wtyczki 24 pin. Ale wtedy nie było duala :( .... Gdyby nie problem ze slotami to płyta wydawała sie extra, raid śmigał jak oszalały na niej, winda zainstalowała i ładowała sie błyskawicznie, sprzet który mam obecnie wydaje sie przy tym ślimakiem ;) Ale cóż z tego jak taka lipa :( Teraz mam ciężki orzech do zgryzienia co brać.

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć że coś się w trkacie trnasportu rypło, albo wadliwy egzemplarz...

nie mówie, że nie, prawdopodobnie wadliwa sztuka. Ale niesmak pozostaje, jak bym miał brać jescze raz to w sklepie osobiście i od razu gdzieś na miejscu obadać na swoich częściach czy zaskoczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś EVGA pojawiła sie w cenniku w Apollo. Cena 341

https://www.apollo.pl/store/show_detail/10/35305

Zamówiłem ją wraz z Celofanem 1,6GHz i 2x1GB Kingstonów 667 (na kościach kingstona), obecnie nie ma na stanie, wiec zanim do mnie dotrze minie pewnie tydzień. Wtedy zdam relację.

Jak któś dostarczy mi jeszcze kingosyony na Moselach to zrobię ich wielki test OC, bo mam juz parke 2x1 na Nanya i 2x1 na Elpida :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jutro ma być już w komputroniku.

Jak z wtyczką 8 pin pchać tam molexa ?? Coś takiego gdzieś czytałem(chyba).

życie ci niemiłe? :mur:

 

edit, zresztą jak tam chcesz wepchnąć molexa - młotkiem?

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mam tam wcisnąć?? 4pin??

to chyba oczywiste :rolleyes:

mozliwości są dwie:

1. EPS12V(8pin) jednak tylko część zasilaczy posiada taka wtyczkę.

2. P4 (4pin)

 

producenci niby mocno zalecaja EPS12V, ale pewnie będzie tak jak ze wstawieniem 20pinowej wtyczki do 24pinowego gniazda - zero różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba oczywiste :rolleyes:

mozliwości są dwie:

1. EPS12V(8pin) jednak tylko część zasilaczy posiada taka wtyczkę.

2. P4 (4pin)

 

producenci niby mocno zalecaja EPS12V, ale pewnie będzie tak jak ze wstawieniem 20pinowej wtyczki do 24pinowego gniazda - zero różnicy

Dzięki za wyjaśnienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoje przed wyborem:

gigabyte ds3

asus p5b

evga i650 - ta mi się najbardziej podoba ze względu na bardzo przyjemną cene i aż 6cio fazowe zasilanie, którego żadna z konkurentek nie posiada (a mam zamiar mojego pentiuma D805 pokręcić powazniej)...

Małe v-dimm jednak troszke odstrasza...

głównym priorytetem jest własnie sekcja zasilania która w mojej mobo musi być naprawdę mocna - czy moge zaufać temu producentowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoje przed wyborem:

gigabyte ds3

asus p5b

evga i650 - ta mi się najbardziej podoba ze względu na bardzo przyjemną cene i aż 6cio fazowe zasilanie, którego żadna z konkurentek nie posiada (a mam zamiar mojego pentiuma D805 pokręcić powazniej)...

Małe v-dimm jednak troszke odstrasza...

głównym priorytetem jest własnie sekcja zasilania która w mojej mobo musi być naprawdę mocna - czy moge zaufać temu producentowi?

Jutro coś na napisze na temat oc. Niestyty zasilacz qtec 400 moze mnie troche blokować :mur: (już nie długo B-) )

Może Ci to trochę pomoże w wyborze.

 

Pozdro

Edytowane przez mancekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje :*

Interesowała by mnie najbardziej temperatura sekcji zasilania przy ~1,6v na cpu w ostrym stresie bez nawiewu, oraz temperatura chipsetu, przy tym pasywnym chłodzonku :)

czujke przykleić do mosfetow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

stoje przed wyborem:

gigabyte ds3

asus p5b

evga i650 - ta mi się najbardziej podoba ze względu na bardzo przyjemną cene i aż 6cio fazowe zasilanie, którego żadna z konkurentek nie posiada (a mam zamiar mojego pentiuma D805 pokręcić powazniej)...

Małe v-dimm jednak troszke odstrasza...

głównym priorytetem jest własnie sekcja zasilania która w mojej mobo musi być naprawdę mocna - czy moge zaufać temu producentowi?

Kazdy DS i S od Gigabyte w rewizji 3.3 ma nie tylko wzmacniane kondziory ale przede wszystkim wlasnie 6 fazowe zasilanie. DS3 zwykly tego nie ma i chyba lepiej oszczedzic sobie problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy DS i S od Gigabyte w rewizji 3.3 ma nie tylko wzmacniane kondziory ale przede wszystkim wlasnie 6 fazowe zasilanie. DS3 zwykly tego nie ma i chyba lepiej oszczedzic sobie problemow.

Chyba nie tak do końca :P

primo - 6 fazówka jest już od rev. 2.0 - jeżeli chodzi o DS3

secundo - tylko DS3 ma polimerowe kondziorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tak jakby dwa modele tej płytki :

EVGA nForce n650i Ultra 122-CK-NF66-A1

i

EVGA nForce n650i Ultra 122-CK-NF66-T1

 

Z tego co już się zdążyłem zorientować to A1 sprzedaje tylko Apollo od wczoraj reszta sklepów dysponuje T1, ale czym one się różnią od siebie oprócz tego że A1 ma (według mnie) bardziej bajerancki wygląd pudełka? :D

 

Będzie ktoś zamawiał z apollo może? Jeśli tak to od razu prosiłbym o jakieś testy, nigdy nie byłem zwolennikiem Intela ale gdyby ta płyta okazała się tak dobra jak jej cena to uzbroił bym się w E2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem wczoraj w Apollo

postaram sie zrobić testy jak tylko dostane, będzie on zrobiony na Celofanie 1,6GHz z chłodzeniem Ninja (stary typ z lepszym mocowaniem) lub na Scythe Andrzej Samuraj.

 

*niestety to raczej kwestia checi niz pewnosci, ze bede miał czas na testy bo

System

Eliminacji

Studentów

Jest

Aktywny

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie MaTiXoN, o to samo chciałem zapytać. Nie różnią się praktycznie niczym... Właśnie, potrzebowałbym ew. droższego zamiennika tej EVGA - Abit AB9 odpada. Gigabyte jakiś może?

 

 

EDIT:

A1 ma FireWire...

Edytowane przez reborn_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...