Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o stabilnosc, to nie ma problemu, double boot wystepuje tylko przy zmianach w biosie, ani razu nie uzylem jeszcze clear cmos, bo po nieudanym oc wystarczy poczekac i ustawienia same sie przywracaja - ogolnie ok, ale:

 

Jesli wierzyc programom, to na plycie wystepuje b duza roznica miedzy ustawionym vcore z biosu, a realnym. Pryzkladowo, 1,425 v w biosie to wg cpuz, speedfana, Easy Tune okolo 1,36-37 v stresie. Nie znalazlem punktow pomiarowych, wiec nie moge tego sprawdzic miernikiem...

 

Prawdopodobnie, gdybym mial wybierac teraz i jesli galaxy to to samo co evga, to wlasnie ja bym wzial...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie Panowie, ze Galaxy wyglada troche inaczej http://www.galaxytech.com/japan/ProductMB_Details.asp?id=144

 

niewiadomo czy inaczej, różnie pokazują raz tak raz tak tutaj zdjęcie że wygląda identycznie jak EVGA http://www.pececik.pl/allegro/PLYGAL7750003_1.jpg a tutaj że inaczej http://img.nokaut.pl/p/11/44/1144d4dc179ab...fbc9500x500.jpg

 

i komu wierzyć :(

też chce od tego gościa z allegro kupić ten zestaw napisałem maila żeby mi wysłał jak naprawde ona wygląda i wysłał że wygląda tak jak EVGA nie wiem po co miałby kłamać skoro mam prawo zwrotu w przypadku nie zgodności kupionego przedmiotu z opisem aukcji... a on mi wyraźnie na dodatek wysłał zdjęcie że wygląda jak EVGA....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiadomo czy inaczej, różnie pokazują raz tak raz tak tutaj zdjęcie że wygląda identycznie jak EVGA http://www.pececik.pl/allegro/PLYGAL7750003_1.jpg a tutaj że inaczej http://img.nokaut.pl/p/11/44/1144d4dc179ab...fbc9500x500.jpg

 

i komu wierzyć :(

też chce od tego gościa z allegro kupić ten zestaw napisałem maila żeby mi wysłał jak naprawde ona wygląda i wysłał że wygląda tak jak EVGA nie wiem po co miałby kłamać skoro mam prawo zwrotu w przypadku nie zgodności kupionego przedmiotu z opisem aukcji... a on mi wyraźnie na dodatek wysłał zdjęcie że wygląda jak EVGA....

Ja bym jednak bardziej wierzyl stronie glownej Galaxy, niz jakiemus sklepowi :) Ale sam juz nie wiem, naprawde nikt w PL nie ma tej calej Galaxy, zeby rozwiac wszelkie watpliwosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak bardziej wierzyl stronie glownej Galaxy, niz jakiemus sklepowi :) Ale sam juz nie wiem, naprawde nikt w PL nie ma tej calej Galaxy, zeby rozwiac wszelkie watpliwosci ?

Kupiłem płytę Galaxy nForce 650i Ultra już jest w drodze w drodze.... Jak tylko do mnie dojdzie (czwartek) wrzuce foto i napisze co i jak.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , zastanawiam sie jak by tu dokladnie zmierzyc temperature mostka polnocnego , zalozylem na niego thermalrighta ktory w sumie nie jest bardzo cieply nawet .

Którego thermalrighta, możesz strzelić jakąś fotę? Bo to dziwne, może nie dociska dobrze? Dokładne zmierzyć to się chyba nie da. A mniej-więcej to jak masz termometr cyfrowy z płaskim czunikiem to możesz go wepchnąć pod radiator, pomiędzy radiator a laminat płyty, tuż przy rdzeniu. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Panowie przy okazji ostatniego wyciagania plyty z budy, postanowilem zmienic chlodzenie na NB. Mialem na chacie nieuzywanego Pentagrama NP-40 Cu, wiec wstawilem na sprobowanie.

No i musze przyznac, ze raczej duzo lepiej sobie radzi. Wiadomo, ze to sa testy na oko, bo nie ma czujki w NB, ale sytuacja wyglada tak. Bez zadnego nawiewu, radiator po paru sekundach doslownie sie gotuje, tak wiec znaczy to, ze swietnie przylega i dobrze odbiera ciepli (ten standardowy potrzebowal troche czasu do nagrzania), a po wstawieniu wiatraka 80mm na 7V, nawet na 1,4V 425FSB radiator staje sie lekko cieply, gdy standardowy nadal parzyl.

Tak wiec moim zdaniem Pentagram swietnie sie spisuje, tylko wiadomo, nawiew to podstawa :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciele EVGA nForce 680i, mogą za dopłatą wymienić swoje mobo na 780i http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2533

 

A co z 650i ?? Może będzie też 750i i możliwość wymiany :)

Nie pogniewałbym się

Ale w tym przedziale cenowym to chyba nie wchodzi w grę. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ma ktoś może na naszej płycie 4GB ram pod XP 32bit? Po sygnaturkach widzę, że są tacy, ale interesuje mnie jeszcze 32-bitowt XP-ek, a mianowicie to, ile z tych 4GB widzi system/programy?

 

PS.: Pomyślności w NOWYM ROKU !! :D :-P

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzi 2,75GB. Windows oczywiscie, bo plyta bez problemu 4GB.

To ciekawe, bo ja mam 3GB i winda widzi 3GB (WŁAŚCIWOŚCI SYSTEMU --> OGÓLNE)

W "menedżerze zadań Windows" (alt+ctrl+del) też widzi 3GB ("RAZEM"), przy czym dostępne jest ok 2,6GB ("DOSTĘPNE").

 

Poruszyłem ten temat, bo się zastanawiałem, czy mając 3GB RAM i dokładając grafikę z 1GB VRAM nie "zje" mi części RAMU (obecnie mam grafikę z sygnaturki). Z TEGO tematu dowiedziałem się, że raczej nie mam się o co martwić. Przynajmniej w teorii.

 

Może ma ktoś praktyczne doświadczenie z tym, jak max widoczny RAM "skaluje się" (o ile wogóle) z ilością VRAM?

 

W każdym razie dziwne jest to, że u Ciebie jest widoczne tylko 2.75GB.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytę od połowy września... Mniej, niż godzinę temu umarło...

 

 

...Nie, nie sloty ramu...

 

 

...USB!

 

 

Jak wyglądał pad?

Odchodzę od komputera (podłączony modem Sagem fast, odbiornik klawiatury + myszki radiowej + kamerka USB - wyłączona, zaś pod USB 1.1 podłączona, ale wyłączona nowa drukarka+skaner)

 

Pół godziny później wracam, ruszam myszką, klikam... Komputer się nie wybudza. Zmiana baterii + przywracanie połączenia w myszcze i klawie - nie pomaga.

 

Może przeszedł w "wyższy stan uśpienia" - naciskam power, natychmiast się wybudza i wyłącza...

 

Restart. GRUB Loader, jadę w dół do Windowsa... No jadę, jadę JADĘ!!! No i odpala się linuks... Hasła wpisać nie idzie, mycha martwa. Pożyczka "urządzeń wskazujących" ze starego komputera, odpalam komputer, mogę nim sterować, zaglądam na listę urządzeń... Obydwa kontrolery USB "nie mają nic do siebie podłączonego, pobór prądu 0ma"... Akurat, modem USB jest standardowo ciepły....

 

Czym się objawiało?

Od paru tygodni program DSL MON (od modemu Sagema) sam się potrafił wyłączyć, po jego restarcie wskazywał "USB dosconnected" i trzeba było ręcznie odłączyć i podłączyć modem. No cóż, modem grat, myślałem że się "zużył" i szykuje się do odejścia smiercią naturalną... Potem z tydzień temu modem tak bardzo "się wyłączył", że nie obyło się bez restartowania komputera... Ale odżył... W ten piątek podłączyłem nową drukarkę, zaś w sobotę pojawił się komunikat "nie rozpoznano urządzenia USB", ktory pojawiał się na sekundę i tak co 5 sekund... Po odłączeniu drukarki, ba, wszystkiego, co było podłączone (poza klawiatura) problem się utrzymywal... Ale sam ustał...

 

A dziś zgon..... Jak wam się wydaje? Fizycznie popsuła się płyta główna, czy co to może być (w BIOSie też klawiatura nie działa!)

 

Co do natężeń - do kontrolera #1 podpięty był modem (400ma), kamerka (100ma gdy włączona), oraz odbiornik klawiatury (nie pamiętam, czy wogóle miał podane jakieś zużycie prądu). Okazjonalnie komórka, aparat, kamera, czy co tam jeszcze ze złączem miniUSB. żadne z tych urządzeń nie ladowało się przez USB, tylko przesył danych (aparat to wręcz rozładowywał się, gdy zapomniałem go od USB odłączyć :) )

 

Do drugiego (USB1.1) od piątku nowa drukarka i okazjonalnie odtwarzacz muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mój ma tą płytę do tego e2160,2x1gb ozc spec ops,7900gs,Modecom MC 400.

Ram ustawiliśmy (timingi i napięcia według naklejki na kościach czyli jak powinno być) ale jak robimy oc procesora to nie możemy przebić się przez fsb 1200.

Procesor działa stabilnie na 1200 (2700mhz) napięcie dla proca mamy na auto (nie mamy tam netu i nie wiemy jakie powinno być).

No i problem polega na tym,że jak zrobimy fsb powyżej 1200 (obojętnie jakie ale większe fsb od 1200) to komputer po restarcie uruchomi się z domyślnym ustawieniem dla procesora tzn.1800mhz.

Co może być powodem,ze bios ustawi procesor na def. powyżej fsb 1200?.

Za mało prądu,czy po prostu się skończył.Ale gdyby się skończył to chyba by sie uruchomił i ewentualnie Orthos lub inne aplikacje waliły by błędami?.

Bios na płycie od zakupu w lipcu wciąż ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawcie 1333MHz i kumpel może się cieszyć z procka 3GHz :D Mam niemal identyczny config (RAM tylko inny) i u mnie wygląda to identycznie :) Dziura w FSB występuje od 1200MHz do 1300MHz (o ile pamiętam) i masz dwa wyjścia - podnieść napięcie SPP na 1,3V, żeby korzystać z tego przedziału lub (lepsze) ustawić 1333MHz, a SPP zostawić 1,2V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Jak to jest z tą "gwarancją dożywotnią" - Ona jest tylko ważna wtedy, gdy produkt zarejestruje w przediągu 30 dni od zakupu, czy to, co jest na stronie dotyczy tylko USA? (na tym farfoclu co był w pudełku jest napisane, że jest limited lifetime warranty, bez żadnych gwiazdek, czy odnośników, że trzeba produkt zarejestrować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penryn to nieprecyzyjne określenie. Płyta na pewno będzie wspierać procesory Wolfdale 45nm (jednostki dwurdzeniowe), prawdodobnie po update BIOSU. Ma natomiast nie obsługiwać procesorów Yorkfield (czterordzeniowe), ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Dla mnie wystarczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy fakt, że na biosie P03 podczas regulacji Chassis Fan płyta piszczy (im mniej % tym głośniej, oczywiście pod obciążeniem) jest jakąkolwiek podstawą do reklamacji? Bo zaczyna mnie już wkurzać ta płyta i to poważnie - głównie przez brak jakiegokolwiek supportu, cyrki z procesorami 45nm (jak zobaczyłem ile biosów jest do Commando od kumpla to się zdziwiłem). Gdybym teraz miał kupić mobo, to w nie wziął bym NIC związanego z nVidią. Przedtem miałem 8RDA3+ i to był świetny sprzęt (na owe czasy jedna z najlepszych płyt, a już na pewno na najlepszym chipsecie). W porównaniu do niej, to na 650i Ultra jest przeciąg na laminacie. Sloty RAM są tak wykonane, jakby miały się rozlecieć - w czarnych zatrzaski latają sobie luźno. PC speakera nie ma gdzie podłączyć, w razie wpadki głucha cisza. Czujników poza CPU brak, opcji zabezpieczających przed temperaturą też. Napięcie na RAM 2,1V to śmiech - nowe płyty na 610i/630i mają 2,2V! Chłodzenie na NB jest marne, nagrzewa się strasznie przy czymkolwiek innym niż box. Na SB i mosfetach chłodzenia oczywiście brak, bo po co. Gdybym miał płytę na osobnej karcie gwarancyjnej, to nawet bym się nie zastanawiał, tylko bym od razu sprzedał, ale niestety gwarę mam na jednej karcie, razem z resztą podzespołów (kupowane w znak.pl) i tego mi raczej nie przepiszą + aktywowany na tej mobo XP Home (kolejna porażka w moim życiu - system OEM niesie ze sobą tyle ograniczeń, że szkoda go w ogóle kupować). Jak myślicie - szłoby 500 zł dostać za mobo z gwarą + win xp (nowe mobo 350 zł, a xp 250 zł)? A bez gwary może 450 zł by było? A jak na złość nic paść nie chce, żeby wymienić na DFI :)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z piszczeniem to norma , choc zalezy co sie komu trafiu , sposobem na poprawe takiego stanu rzeczy jest zmiana na pios P01 , tam te zjawisko pojawialo sie tylko w marginalnym stopniu ;)

 

co do sprzedazy to ciezko powiedziec , ale zawsze mzoesz sprobowac ,

 

pozostane przy zdaniu ze ta plyta poza kilkoma niedociagnieciami o ktoruch wspomniales nie jest taka zla , choc to prawda ze kupujac ja trzeba sie na starcie liczyc z dodatkowymi kosztami , jak np. chlodzenie chipsetow etc.

 

co do uwalania plyty , to przeciez mozna to zrobic domowym sposobem , jesli jzu ci tak zalezy na wymianie na co innego ;] , nie musze chyba mowic jak wysokie napiecie podlaczana w trybie 1:1 dziala na podzespoly plyty glownej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta nie jest taka zla jak piszesz, mnie wkurzyl brak obslugi nowych 4 rdzeniowych CPU, niestety tego sie nie doczekamy, a szkoda nowy w sumie produkt, kupilismy czesto za niemale pieniadze i obudzilismy sie z reka w nocniku...

 

Odnosnie piszczenia fakt bios p01 rozwiazuje sprawe, ale zauwaz, ze w biosie p01 masz bardzo niewielki zakres regulacji obrotow wentylatora w porownaniu z p03...

Sadze, ze piszczenie moze podlegac gwarancji, wszak to elektronika i ma pracowac bezglosnie, producent nie podaje zadnych danych dotyczacych halasu, kiedys mialem podobny klopot z monitorem i zostal naprawiony, wiec chyba podlega to naprawie gwarancyjnej...

 

 

Ostatnia sprawa z OEM WinXP to nie prawda, ja mialem aktywowany na plycie starej (Sempron 2600+, nf3), po instalacji na nowej plycie aktywacja przez net przeszla bez klopotu... Przy pytaniu wybierz "aktywacja i rejestracja". Dzwonilem rozniez do MS i z tego co mowila mila pani polityka Microsoftu sie zmienila i mozna nawet plytke zmienic :)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial juz ktos na niej taki myk ze nagle pojawia sie temperatura plyty glownej -> 119* i jakis AUX, cokolwiek to jest ktory ma 40* , co to moze byc ? , bo wiem ze wczesnie tego nie bylo , ale tez ciezko mi powiedziec od kiedy sie to pojawilo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...