Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

co do problemow z svhostem to chyba problem windowsa , u mnei sytuacja wygladala innaczej.

 

mialem win 2003 serwer , wsio chodzilo dobrze choc pomimo instalacji poprawnej sterownikow do sieciowki , w poalczeniach sieciowych nic nie bylo , net byl normalnie , ipconfig /all pokazywal te sieciowke jako jakby wpis w rejestrze {5564564-654645-645} <- cos takiego . problem pojawil sie kiedy chcialem udostepnic te polaczenie dla innego komputera. ale w zwiazku z tym ze tego polaczenia nie bylo musialem sie bawic i robic to za pomoca proxy.

 

po czym wpadlem na genialny pomysl by wylaczyc kontroler sieciowy na plycie i dolozyc druga sieciowke na pci , a noz ja wykryje ... i wtedy zaczelo sie dzac to co u Ciebie Maciek39 , svhost 50% i ani rusz z pojawieniem sie juz jakiegokolwiek polaczenia ...

 

ale na xp sp2 all dziala prawidlowo ... ale jest jedno ale , sterowniki ktore mam na plycie , pomimo ze najnowsze od nvidi maja uwalana jedna czesc setupu , sciagnalem wczesniejsza wersje i smigalo.

 

 

sproboj poprostu od nowa ciepnac winde , i wsie sterki instalowac zaraz po pierwszym boocie , tylko te o numerek mniejsze. moze tez ci sie poszczesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z evega 650 ultra po podkreceniu i sprwadzeniu stabilnosci jest ok tylko po kilku godzinach w moim przypadku po całej nocy bezczynnosci komputera po jego wlaczeniu nie chce wlaczyc sie ekran a wiatraki pracuja z pelna mocą, po trzech resetach jest wszystko ok i juz proc pracuje z podkrecona czestotliwoscia w tym wypadku 3 ghz , Wyglada jakby ustawienia nie pasowały prockowi po kiku godzinach bezczynnosci

 

 

procesor to e2140

 

 

 

Jesli chodzi o wymiane takiej płyty na gwarancji to u mnie było to 28 dni w Znak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie wylaczales listwy na noc ? Bo ja z EVGA nigdy nie mialem zadnego problemu, jedynie gdy wylaczylem listwe, to wlasnie nie chciala wstac na podkreconych taktach i wstawiala standard.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wylaczam na noc bo mam wc i pompka mi przeszkadza, a to mialoby jakies znaczenie? przeciez bateria powinna trzymac ustawienia

 

no tak wylaczam na noc bo mam wc i pompka mi przeszkadza, a to mialoby jakies znaczenie? przeciez bateria powinna trzymac ustawienia

DziubekR1 ile wyciagasz w 3dmarku 03 zobacze czy by mi cos dały 2 gb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał problem na tej mobo ze współdziałaniem pamięci różnych producentów? Kość A to Kingston 800MHz CL5, kość B to GoodRam o takich samych parametrach. Nie chodzi mi o dual, to mam gdzieś ;)

 

Obecnie mój problem polega na tym, że komp może być stabilny nawet do godziny czasu. Kilkanaście minut Prime 95 i system zamarza. Godzinka w Crysis i albo mam freez albo BSOD. Z kolei Stalker po prostu zawiesza się, ale tak, że mogę ubić proces menedżerem zadań.

 

I tak lecę oddać pamięć, ale ciekawią mnie Wasze doświadczenia w tej sprawie.

 

Acha, czy miał ktoś z Was problemy z kością 2GB? Myślę sobie, co by sprzedać tego 1GB co mam i kupić dwa giga w jednej kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieciówka w pełni sprzętowa więc inne zarządzanie przerwaniami - czasem mogą być problemy. W w2003 z SP2 problemy z obsługą APIC. Instalować XP z SP2.

RAM działa różnych producentów ale trzeba dopasować parametry. Gdy w parach ten sam rodzaj to bez problemu nawet można podkręcić. Gdy w parze inne to tez działa ale nie można przeholować.

Przetestowane konfiguracje RAM:

4x1G GR jednostronne 667 micron

2x1G 667 GR jednostronne micron + 1x1G GR 667 dwustronne elpida + 1x1G Kingston 667 dwustronne elpida

3x1G 800GR dwustronne elpida + 1G 800 GR samsung

3x1G 800GR dwustronne elpida + 1x1G Kingston 667 dwustronne elpida

2x1G 667 GR jednostronne micron + 2x1G 800GR dwustronne elpida

Problemy z włączaniem? Normalka jak nie trafisz w strap. Elektronika musi się troszkę 'rozgrzać'. Czasem problemy z sekwencją ładowania obsługi urządzeń przez bios - wszystko to prądożerność chipsetu, ukłądy płyty muszą zostać "dowoltowane".

Jeśli chodzi o brak ustawień sieciowych to bsod - złe wykrywanie użądzenia (patrz pkt pierwszy). Próbowaliście konfiguracji przez netsh? Ale to i tak będzie niestabilne.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichy -> na P04 powinien, ale nei wiem czy to w wypadku tego proca czy nie , te nowe E8xxx wymagaja w ktorejs wersji polowkowych mnoznikow , a nie wiem czy nasza plyta je supportuje.

 

anemus -> sek w tym ze na golym win 2003 z wlozonymi juz podczas instalki 2 sieciowkami wsio smiga dobrze , dlatego mnie to tak dziwi.

 

co do zlego wykrywania urzadzenia to sie zgodze , tylko czym to jest spowodowane , skoro sieciowka zintegrowana defacto dziala , tyle ze nie ma jej w polaczeniach sieciowych.

 

jesli chodzi o niedovoltowanie chipsetow , nigdy czegos takiego nei doswiadczylem , plyta zawsze startowala za pierwszym razem , czasem wieszala sie przy poscie , ale to przypadki sporadyczne, i raczej po resecie niz po zimnym starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu się sypią? :twisted2: zapytaj Chińczyków

Zemsta Smoka :ph34r: XxX

@domanas próbowałeś ją konfigurować przez netsh? Zachowanie 2003 u ciebie potwierdza moje przypuszczenia, że to problem z sterownikiem APIC.

Edytowane przez anemus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam na tej płycie ustawiać FSB powyżej 450 :) mój E8200 niestety nieźle ją zmasakrował i pełno błędów miałem ale piszę w innej sprawie.

 

Ja mam takie pytanie do znawców, posiadam płytę główną EVGA 650i Ultra w tym C2D 8200 na nim Freezer'a od AC na pewno ten z PWM icon_smile3.gif i jak z tego PWM korzystać ? speedfan nie daje rady.. a wiatraczek niska z 2600 obrotów icon_neutral3.gif nie wiem po co skoro tempy na procku mam 35 stopni do 50 w porządnym stresie. Jak zmniejszyć te obroty? (dodam że w biosie nic ciekawego nie znalazłem)

 

z góry bardzo dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA ma niestety zrąbane zarządzanie obrotami po O/C i wentyli idzie na max.

 

Rozwiązania:

 

1. Regulacja SpeedFanem spod Windowsa, sam tak mam i Freezer ustawiony na 1300RPM, nie słychać dziada :lol2:

 

2. Zakup kontrolera obrotów i regulacja spoza mobo

 

3. Podłączenie Freezera do innego złącza na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz skorzystać z wersji beta - musisz na stronie programu założyć konto, wtedy z Beta area pobierzesz nowszy speedfan.exe - samo to już powinno umożliwić kontrolę wentylatorów.

 

ściągnąłem wersje beta i dalej to samo.. nie idzie zmniejszyć :/ ciągle te 2670 rpm :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem wersje beta i dalej to samo.. nie idzie zmniejszyć :/ ciągle te 2670 rpm :/

Wchodzisz w configure, potem advanced, wybierasz chip windbond i masz pola PWM x mode. Jeden jest ustawiony inaczej, ustawiasz go tak jak resztę (Manual PWM Control).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i worcilo w koncu mobo.

 

postanowilem sie po raz kolejny pobawic w oc, ale mam problem , mam 2pary twinmosow 512 , teoretycznie przy 800 mhz powinny latac 4-4-4 przy 2.1V

 

jednak po ustawieniu takiego napiecia pc wogole nie wstaje , po resecie pisze ze bios sie wysypal i chce z dyskietki dogrywac od nowa. po kolejnym resecie pc startuje normalnie.

 

dziwne, mial ktos takie anomalia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sytuacji ktora wyzej opisalem jest 2T ,

 

zastanawia mnie poprostu czy te pamieci dadza rade poleciec cos wyzej , czy moze sa takie cienkie ze nie zrobia tych 800mhz na 4-4-4

 

bo 667 4-4-4 1T @ 1,8V ustawia sie defaultowo po resecie biosu.

 

tak na marginesie co lepsze ? 667 @ 4-4-4 czy 800 @ 5-5-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...