Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ma tą płytę.

plus e2160,2x1 ocz spec ops,fortron 400w,8800gt Palit.

Problem polega na tym,że komp czasami nie chciał się uruchomić.

Wentylatory się kręciły,swieciły się te dwie diody niby wszystko ok.

Wystarczyło wyciągnąc baterię i potem działało.

Zaktualizował bios i do najnowszego.

Ale sytuacja się nie zmieniła.

Teraz w ogóle nie chce wstać.Bateria całą noc była wyciągnięta.Rozebrałem wszystko w drobny mak i nic.

Wentyle się kręcą nie ma sygnału na monitor żadnych sygnałów dzwiękowych.

Podejrzewam,że płyta nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zjarała.

Trafiłem na gościa który miał podobny problem.

U niego jak i u mnie płyta nie wstała i nie działały dwa gniazda od wentylatora.

Pojechała na gwarancję.

Ale za cholerę nie wiem dlaczego odeszła.Napięc już nie pamiętam ale tak zle nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawial ktos na tej mobo raid ?

 

rozumiem ze raid0 w mniemaniu nvidii to "stripe"

 

czy w tym wypadku uzyskiwane predkosci byly lepsze od pojedynczego hdd ?

 

u mnie na ten przyklad wyniki z hdtune :

 

Dołączona grafika

 

a tu hdtach quickbench :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Raid0 to napewno kontroler niebardzo lubi Seagate-y - nie ma oczekiwanego wzrosu wydajności ( tzn. jest ale mniejszy niż na intelowskich) poszukaj na frazie gdzieś było

 

co do działania E7200 i E5200 to powinna "łyknąć" ponieważ wg evga chodzą na niej E8xxx

nForce_Intel_CPU_List.doc - http://www.evga.com/support/mbcpu/nForce_Intel_CPU_List.pdf

co prawda z marca 2008 ale pisze że E8xxx rodzina Nforce 6 daje rade ;)

 

sam poszukuje selekta E7200 lub E5200 @4GHz na ok 1,3X V - bo na nic innego nie opłaca mi się wymieniac (3,4Ghz mam na 1,35v E2160)

Edytowane przez Ro8aG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do raida to wydajnosc nie jest zla , dopoki nie zabija sie go dzieleniem na partycje , wtedy odmawia dzialania jak na raid0 przystalo.

 

jesli chodzi o E5200 i E7200 to tez pytalem o to na forum evga ale odpowiedzi nie uzyskalem , choc pisza ze nowy bios pozwala na prace tych procesorow.

 

szkoda ze nie rozwiazali problemu niskiego vdimm.

 

kolejna ciekawa rzecza jest pojawienie sie jakiejs emperatury nForce ktora zblizala by sie do realnych osiaganych na mostku, u mnie ~60* , czy to mozliwe ? :D

 

aha i jeszcze jedno , pokazaly sie odczyty predkosci z dodatkowych wiatrakow podlaczonych przez fanmate-a , np tego na grafie ktorego wczesniej nie bylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jeszcze nie miałem czasu na kręcenie :( Przy montowaniu procka ,zapomniałem o zmienieniu ustawień z e2140 na default.Miałem ustawione na fsb 375 i nie ruszyło nic.Musiałem zrobić clear cmos.Procek jest teraz nie kręcony i działa normalnie,płyta nie ma problemu ze startem.Poza dyskiem jednym na ktorym miałem viste,chyba coś z MBR bo nie da rady na nim nowego systemu postawić :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blad ktory powoduje wieszanie systemu zaraz po resecie to nvgts.sys - to jakis sterownik od scsi ale co on ma do poprawnego dzialania komputera ?

 

 

aha , jeszcze jedno , mam na chipset mobo zalozony hr-05-sli i akurat idealnie do chlodzenia go pasuje mi wentyl od boxowego coolera od e2140. Pytanie jest takie jak mozna by mu skrecic obroty , bo smiga na 2000rpm ale to dla mnie za duzo , zmniejszenie w biosie opcji "smartfan" na 25% nie przynioslo skutku. a speedfan nie widzi wogole tego wentyla podczas gdy everest owszem.

 

jednak pokazal sie odczyt z tego coolera ale cos dziwnie to dziala.

 

jak w speedfanie ustawie obroty na "0" smiga na max , im wiecej % daje tym wolniej sie kreci , ale za to jakas cewka zaczyna coraz glosniej piszczec. przy 95% cooler kreci juz tylko ~1300rpm ale cewka wyje tak ze nie da sie przy tym siedziec. po wskoczeniu na 100% wiatrak calkiem staje. WTF ? :x

 

 

ta plyta doprowadza mnie juz do szewskiej pasji.Teraz zeby rano odpalic pc musze chyba naprawde dobrze ja rozgrzac.w pokoju w ktorym rano jest ok ~20* startuje za ... 10razem , napierw staje w dosie ze blad odczytu dysku , potem jak juz za 5 razem zaladuje windowsa to sie winda wiesza az do 10 razu kiedy udaje sie odpalic i tak stabilnie dziala w nieskonczonosc;/

Edytowane przez domans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna plyta EVGA to ostatnia rzecz jaka kupuje tej firmy.

 

 

W plycie uszkodzilo sie jedno wejscie USB i bardzo piszczaly cewki przy regulacji predkosci wentylatora.

Plyte oddalem do serwisu w celu naprawy dnia 22.09.2008. Plyta miala byc naprawiona do 13.10 taki byl przewidywany czas odbioru sprzetu. Gdy poszedlem w tym czasie to oczywiscie okazalo sie, ze plyty nie ma i podobno zostala przyjeta na serwis warunkowo, pytalem sprzedawce to uslyszalem odpowiedz, ze zapomnialem dodac maskownicy portow do plyty....

 

No jesli serwis na takie cos zwraca uwage to ja dziekuje, po cholere im blaszka skoro do dzialania i do naprawy plyty nie jest ona konieczna?

 

Pisalem do EVGA, podawalem numer seryjny plyty i oczywiscie nie chca udzielic informacji co sie dzieje, ze mna w sprawie naprawy nie moga sie kontaktowac poniewaz nie ja do nich odsylalem.

 

 

 

Podsumowanie moje jest takie, ze juz nigdy nie kupie nic firmy EVGA, a mam nadzieje, ze dzieki opisanej sprawie firma straci wiecej klientow. Dodam tez, ze pare lat temu padla mi plyta Gigabyte i tez nie odsylalem do nich sprzetu tylko sklep... Serwis szybko sie uwinal i informowal bez problemu o naprawach. Co firma to firma.

 

 

Dodam, ze na dzisiejszy dzien plyty nadal oczywiscie nie mam, koncem tyg mam pytac, wiec naprawa bedzie ponad miesiac :)

 

 

 

22.09.2008 Oddanie do serwisu

28.10.2008 Plyty nie ma nadal!

09.11.2008 Jak wyzej, ale juz przynajmniej cos wiem ;)

 

 

13.11.2008 Dzis okazalo sie, ze mojej mobo nie dostane juz, wiec zegnam uzytkownikow EVGA, plyta dobrze sluzyla przez rok, taktowanie niezaleznie ramu i fsb to piekna sprawa! Bede siedzial na p43 a dokladniej GA EP43-DS3L...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zwracam sie do was z prosba, problem polega na tym iz gdy mialem gf 8800 gts 320/320 wszystko bylo jak najbardziej ok w 3dmark 06 mialem okolo 11tys w rozdz. 1280/1024 po podkreceniu jej do 650/2000. pci express pracowalo z predkoscia x16@x16 tak pokazywaly wszystkie programy i bylo tak jak byc powinno teraz kiedy zmienilem na ati 4850 mam 10tys moim skromnym zdaniem troche za malo ale zauwazylem jedna niescislosc pci express pracuje z predkoscia x16@x2 . wszystko dobrze podlaczone sterowniki wgrane,bios plyty najnowszy. bylbym wdzieczny za pomoc !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie będę zakładał nowego tematu więc tutaj się zapytam.

Czy do GALAXY 650i Ultra można wgrać bios od EVGA 650i Ultra??

Pytam, bo do galaxy nigdzie nie ma działającego linku do biosu za to do evga są i jest to (z tego co mi wiadomo) ta sama płyta tylko innego producenta.

Dodam że potrzeba update'a biosu jest związana z regulacją obrotów wentylatorów, która poprostu nie działa.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wgrywać bo nie działa i działać nie będzie ;) O ile pamiętam (rok temu sprzedałem swoją płytę) to wentyl na cpu mógł być regulowany tylko bez OC, a ten drugi poniżej 95% powodował piszczenie czegoś na płycie. Żaden bios nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam do posiadaczy tej płyty (zbyt wielu chyba się nie zostało? ;)) i korzystających z programiku CrystalCPUID.

Zauważyłem, że przy podkręceniu CPU i zmienionym nieco vcore, programik ten nie jest w stanie zmieniać napęcia - tak, jak by ustawienie vcore w biosie blokowało dalsze zmiany przez oprogramowanie.

 

Pytanie - czy tak jest na każdej płycie głównej (i chipsecie), czy też ma tak tylko EVGA/nF650? Co ciekawe, mój procek śmiało idzie na 2800MHz bez podnoszenia napięcia, ale wtedy płyta niesłychanie piszczy przy... aktywności karty sieciowej (nieważne, czy wbudowana czy na pci) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dostałem wyżej wymienioną płytę od znajomego i pojawia się pytanie. Płyta wg producenta obsługuje ramy 800MHz max więc czy moge g.skille PI 1100mhz wstaną na niej? Nie obchodzi mnie downgrade itp ten komputer ma po prostu się podniesc. Zastanawia mnie czy w ogóle to ruszy zważając na procka e8600. Wie ktoś może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość pamięci o taktach większych niż 800MHz ma w spd profil z 800 5/5/5/15 i 1,8v żeby odpaliły bez problemu. Tak jest w moich Crucialach. Problem może być z 1100 jak potrzebują więcej niż 2,1v. e8600 powinien działać z najnowszym biosem, wg tego co pisze na stronie evga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci - dziś wymieniłem stare pamięci na HyperX 1066. Niestety brakuje tego 0,1v więcej i trzeba walczyć z alfa timingami, żeby memtest nie wywalał pojedynczych błędów przy 5-5-5-15.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...