Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie T1

 

na szybko ;)

 

z biosu 1.6V daje wg monitoringu w biosie płyty jest 1.56V, everest wypluwa 1.56V-1.57V w idle i 1.54V-1.55V przy obciążeniu (Boinc WCG),

 

coś mi nie działa do końca monitornig z programu Nv, za cholere ramki nie chcą iść wiecej niż 830 przy 2.1V nie ważne czy sync/1:1/async/linked/unlinked mimo że na P5K/QuadGT robiły 1000 CL4-4-4/2,25V chyba że mało voltów i stąd ten problem,

 

podobnie z procem max na razie to 3733 bo na 3800 za mało voltów (min 1.58-1.59V w stresie)

 

gdzie są mody dla tego mobo ??????????????

 

może uda mi się wrzucić GoodRamy Pro i zobacze czy to przypadkiem nie wina G.Skilli że tak nisko chodzą - ale to juz raczej nie dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset parzy mimo że dmucha na niego 120mm wentyl, ale z biosu wszystko na maxa

 

przed chwilą był BSOD pewnie przez proca bo trochę mało voltów ma jak na 3733 ;) teraz zapodałem sprawdzone ustawienia 3600/1.5V na mostki po 1.3V i zobaczymy boinc dalej obciąza kompa

 

do pełni szczęscia brakuje mi tylko vcore na poziome 1.7V i vdimm 2.4V - płyta ruszyła od kopa, opcja overclocking recovery działa wyśmienicie - na razie ani jednego resetowania biosu

 

btw gdzie podpiąć głośniczek nie mogę znaleść ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam konkurencja wyglada z 650ultra? bo to przeciez referencyjne plytki niby sa.. u innych tesh vdimm 2.1V?

primo - nie ma takiego slowa TESH

 

po drugie primo chyba konkurencja ma wiecej vdimm :)

 

po trzecie rownież primo - fsb jest różne mimo referencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy można nazwać to max fsb bo robi 475 przy nb na 1.2V i 1.3V na SB ale już powyżej 483 nie za bardzo chce wyjść niezależnie od ustawień napięć na nb i sb (nawet na 1.4/1.5)

 

duży plus za 6 faz zasilania drop przy moim E6420 jest mniejszy niż na Quadzie (o ile wierzyć wskazaniom płyty) szkoda tylko że 1.6V (realnie 1.56V) :(

 

no i za nic nie mogę dojść do ładu z pamięciam ale to chyba wina niskiego vdimm - jak będą mody vcore i vdimm to dopiero będe mógł porównać do Quada/P5K.

 

Dzwiękówka jest niezła głosność na maxa i zero trzasków, przesłuchów z sieciówki/dysku brakuje jedynie spdif

 

no i nie ma gdzie podpiać pc speakera :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydaloby sie jakies zestawienie plytek na n650u.. :)

tak sobie mysle ze jesli konkurencja ma wiecej vdimm to CHYBA w biosie evga jest zablokowane na 2.1V i z czasem wypuszcza jakiegos "normalnego" biosa albo przynajmniej ktos go zmoduje.. (a moze wgrac od innego producenta.. kto zaryzykuje:P??)

plytka strasznie mi sie podoba tylko te napiecia mnie powstrzymuja:|

PS.

proshe sie sloof nie czepiac bo kashdy tu strzela literoofki!

a ja tak loobie ^_^

jesli wadzi to.. PRZEPRASZAM :(

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

literówka literówką wieś wsią jak to starzy górale mawiają ... czyli analfabetyzmu wtórnego nie mieszajmy z literówkami.

 

wracając do tematu, pewnie te 2.1 zostanie :/ szkoda trochę, nieprzeciętnie mało to w dzisiejszych czasach :/

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam konkurencja wyglada z 650ultra? bo to przeciez referencyjne plytki niby sa.. u innych tesh vdimm 2.1V?
przydaloby sie jakies zestawienie plytek na n650u.. :)...

A niby po co :?:

Skoro wszytkie 3 wspomniane przeze mnie EVGA 122-CK-NF66-T1 / XFX MB-N650-IUL9 LGA / BFG Tech BFGRINF650iU - to jedna i ta sama płyta.

Tak BTW na newegg EVGA staniała poniżej 100 $.

 

A konkuerencja (czyli DFI) wypuściła tylko 1 mobo na tym chipsecie (nF 650i ULTRA) - a mianowicie 2652519[/snapback]

... brakuje jedynie spdif

no i nie ma gdzie podpiać pc speakera :|

Chyba zbytnio do serca wzieli tą redukcję kosztów :arrow: 2 złącza które dla producenta to koszt poniżej 1 $ :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim.

 

A ja mam może lamerskie pytanie ale: Czy ta płytka działa spokojnie z e2140 i e2160? Zakładam że problemów nie ma ale lepiej zapytać.

 

Przez tą płytę i ten e2140 mam teraz dylemat czy właśnie to brać czy Abit KN9 + 3600+ Brisbane.

 

Ale zaczynam się skłaniać do intela (mimo że zawsze miałem AMD).

 

Aha... no i jak to jest z tymi pamięciami? Skoro płytka pozwala na ustawienie pamięci (z tego co zrozumiałem) niezależnie od FSB to w czym problem??? Różnica w wydajności przy szybszych pamięciach jest raczej niewielka ( w porównaniu do CPU czy GPU). Mylę się?

 

POZDR

 

 

 

I jeszcze coś: Czy ktoś z Was kupował płytkę u

http://allegro.pl/item203791334_evga_nf650...ga_oc_650i.html

 

Jaka to jest wersja? A1 czy T1?

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to krótkie pytanko:

 

Czy jeśli trafię płytę z 8pin 12V to podłączając do niej tylko 4pin 12V będzie to miało wpływ na jej działanie? Np. czy O/C będzie niestabilne itp?

 

No bo jeśli tak to 8pin 12V trzeba uznać za wadę A1

 

Czy ktoś z Was może mi na to odpowiedzieć ze 100% pewnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No to krótkie pytanko:

 

Czy jeśli trafię płytę z 8pin 12V to podłączając do niej tylko 4pin 12V będzie to miało wpływ na jej działanie? Np. czy O/C będzie niestabilne itp?

Nie rozumiem. 8pin nie rowna sie 4 pin i nic tam nie wcisniesz, nawet molexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. 8pin nie rowna sie 4 pin i nic tam nie wcisniesz, nawet molexa.

No z tym molexem to ktoś na tym forum zwyczajnie źle zrozumiał gościa z forum anglojęzycznego. Tam chodziło o coś innego (inna płyta z taki właśnie dodatkowym złączem).

Natomiast można w 8pin 12V podłączyć 4pin 12V na 100% - wielu tak robi nie tylko z tą płytą i jest OK. Z tym, że pytanie jest nadal aktualne : Czy nie ma skutków ubocznych takiego posunięcia - np. O/C płyty??

 

I jeszcze coś, bo ciągle nie dostałem odpowiedzi: Czy ta płyta EVGA chodzi z prockiem e2140????

 

Please respond :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...