Skocz do zawartości
wamak

Evga Nforce 650i Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy !!!

Mam dziwny problem z tą płytą, nie moge zaistalowac systemu na macieży raid0 składającej sie z dwóch dysków WDRAPTOR. Sama instalacja przebiega prawidłowo do momentu kiedy system juz ma sie uruchomic i wyrzucic komunikat o dopasowaniu ekranu. Niestety juz nie jest mi dane zobaczyc ten komunikat :) Po prostu pojawia sie na chwilę pasek ładowania windowsa i za chwile na ułamek sekundyy niebieski ekran i reset. Jak instaluje na pojedyńczym dysku sata to nie ma najmniejszych problemów.

Dodam że próbowałem juz 2 róznych wersji XP Prof oraz miałem dwie płyty główne, innną kartę graficzną i pamięci :) HELP !!!

Edytowane przez marcin_groen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast można w 8pin 12V podłączyć 4pin 12V na 100% - wielu tak robi nie tylko z tą płytą i jest OK. Z tym, że pytanie jest nadal aktualne : Czy nie ma skutków ubocznych takiego posunięcia - np. O/C płyty??

nie będzie skutków ubocznych, bo sytuacja jest podobna jak włożenie wtyczki 20pin w gniazdo 24pin - zero różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze coś, bo ciągle nie dostałem odpowiedzi: Czy ta płyta EVGA chodzi z prockiem e2140????

 

Please respond :)

Działa. sam miałem evga+2140 i odpalało bezproblemowo.

 

marcin_groen

o do raida..hmm dziwne, ja mailem raida na Seagate 7200.9 2x160GB i wszystko śmigalo superancko. Gdyby nie te niedziałąjace sloty :( ... ale chyba jeszcze raz kupie tą Evga tylko w inny sklepie ;)

 

W apollo pojawiły sie w cenniku i dostępne (w Kraku dostepność zaznaczona na ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin_groen

 

Użyłem sterowników znajdujących sie na CD (te na stronie to chyba taka sam wersja) Odrazu mała uwaga, jakiś tydzień temu jak przesadzałem bios to na stronie leżał staroć, z datą taką samą jak wgrany w mobo (sprzed paru ładnych miesięcy) więc wsparcie softu mają piękne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy użytkownicy tej płyty moga sprawdzić jak działaja wam dzielniki pamieci ? np. przy fsb1800 czy możecie ustawić ram na 900 (nie wazne czy linked/unlinked/ 1:1/sync) bo ja za nic w świecie nie moge wyjść ponad 850MHz na pamieciach po przekroczeniu tego progu mobo nie bootuje mimo że te pamiątki na quadgt/p5k chodziły na 950-1000 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor

 

nie pójdzie ponad 850 na żadnych ustawiniach (timindi/vdim), nawet przy unliked i standardowym fsb??!! Kurna, no to jak takie jaja to juzsam nie wiem czy pchaćsie jeszcze raz w evga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezłe cyrki, ja trafiłem na dwa niedziałające sloty.

marcin_groen - na problem z raide_m - komuś też płyta źle identyfikowała jakiś dysk

ty raptor masz problem z pamięciami... ehhh chyba poszukam gigabyte P35-ds3. Drozszy o 100zł ale cóż zrobić ;(

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie myślę, o tej płytce. Potrzebna mi ona na chwile bo jest tania i daje duże fsb. Ale za mało daje na memki, wiecie może czy w nowszym biosie ma się coś zmienić albo czy są jakieś modyfikacje biosu. Nie bardzo chce mi sie i nie bardzo umiem zrobić vmoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum trzeba na sprawę patrzeć tak:

 

Duża część użytkowników pisze na forum wtedy - i tylko wtedy - gdy coś się złego dzieje. Szukają pomocy. Czasem jest to wina ich niewiedzy (jakieś ustawienia w BIOS itp.), czasem uszkodzonego sprzętu.

 

Natomiast mało jest postów w stylu - "mam tą płytę i wszystko jest super, jestem bardzo zadowolony". Jak jesteś zadowolony nie szukasz pomocy.

 

Nawet najlepszej płycie zdarzy się zrąbany egzemplarz... np. 1/100. Czy to znaczy, że płyta jest do bani, albo robi generalnie numery?? Chyba nie.

 

Na palcach jednej ręki można chyba policzyć na tym forum osoby, które miały problem z tą płytą (tzn. była uszkodzona), a i tak zapewne dostali na gwarancji nową. No i co? To jest normalne - Mercedesy też się psują :)

 

To taka moja dygresja mała.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palcach jednej ręki można chyba policzyć na tym forum osoby, które miały problem z tą płytą (tzn. była uszkodzona), a i tak zapewne dostali na gwarancji nową. No i co? To jest normalne - Mercedesy też się psują :)

to nie jest normalne, a że obecnie mercedesy to szmelc to już inna bajka.

policz lepiej osoby, które nie miały problemów z tą płytą i zauważ przy tym, że problem maja też doswiadczeni userzy wiec płyta moze i ma potencjał, ale jest problematyczna

edit:

a na jakie ma wymeiniać jak nie na nowe?

w dodatku producent czy też firma markujaca płytę własnym znaczkiem (evga) wypuszcza dwie rewizje, do portali na testy wysyła A1, a na rynek T1 i rżnie głupa nie podajac wyraźnie różnic i powodów pojawienia sie dwóch wersji

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne, a że obecnie mercedesy to szmelc to już inna bajka.

policz lepiej osoby, które nie miały problemów z tą płytą i zauważ przy tym, że problem maja też doswiadczeni userzy wiec płyta moze i ma potencjał, ale jest problematyczna

edit:

a na jakie ma wymeiniać jak nie na nowe?

w dodatku producent czy też firma markujaca płytę własnym znaczkiem (evga) wypuszcza dwie rewizje, do portali na testy wysyła A1, a na rynek T1 i rżnie głupa nie podajac wyraźnie różnic i powodów pojawienia sie dwóch wersji

 

Żyjemy w czasach jednorazówek. Płyty, jak i wszystko inne produkuje się obecnie jak najmniejszym kosztem. To, że czasem zdarzy się bubel to jest już standard. Jeśli trafisz na uszkodzony, to i super doświadczenie z kompami nic nie pomoże.

 

Co do tych A1 i T1 to zdaje się, że gdzieś czytałem, jakoby A1 była pierwsza a T1 była jej poprawioną wersją - tzn. położenie złącza ATA nie przeszkadza w instalowaniu ogromniastych kart grafy, zamiana 8pin 12V na 4pin 12V (najwyraźniej stwierdzono, że 8pin jest zbędne), lepiej rozbudowana sekcja zasilania procka (a to już plus :) i chyba coś tam jeszcze co się zmieniło.

 

Tam gdzie to czytałem potraktowali A1 jako wersję testową twierdząc, że wersje dostępne w sklepach będę miały (np.) ATA poziomo (a nie pionowo) - czyli T1.

 

Jak popytałem ludzi co kupili tę płytkę z allegro to nikt nie napisał o żadnych problemach (było to co prawda tylko 10 osób)

 

Więc chyba jednak 'thumbs up'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych A1 i T1 to zdaje się, że gdzieś czytałem, jakoby A1 była pierwsza a T1 była jej poprawioną wersją

taaak i w poprawionej wersji jest gwarancja 2 letnia zamiast dożywotniej w A1, zeby za mocno jej nie poprawili przypadkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaak i w poprawionej wersji jest gwarancja 2 letnia zamiast dożywotniej w A1, zeby za mocno jej nie poprawili przypadkiem...

 

Ok. No może lepszym słowem faktycznie będzie: wersja ostateczna, albo marketingowa. Gwarancja 2 lata... no cóż... marketingowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płyte z allegro t1

Everest nie rozpoznaje nazwy i podaje kosmiczne wartości napięć linia 12v pokazuje 9v w biosie jest normalnie 12V

Kupiłem do niej pamieci geil 800 4-4-4-12 2x1gb komp nie wstał :blink: uruchomiłem z jedną kością i zaskoczyło recznie zmieniłem w biosie z 5-5-5-15 na 4-4-4-12 wtedy włożyłem drugą kość i wszystko zagrało.

Winda zainstalowała sie bez problemów zainstalowałem stery z płyty i wszystko śmiga

Mam procesor 4300 na boxowym chłodzeniu ustawiłem fbs na 300 zmieniłem dzielnik pamięci poszło bez problemu na standardowym napieciu na 2700Mhz. Jak kupie chłodzenie bede dalej krecił.

Acha coretemp resetuje mi kompa ale to może coś od kasperskiego.

smarki chodzą, stalker też ogólnie gitara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ares23: CoreTemp używaj wersji 0.94, bo ta nowsza 0.95 właśnie resetuje kompa:)

Jaka wersja jest dostępna w Komputroniku, bo nie mogę się doprosić o odpowiedź? <--dopiero w sobotę się przejdę do salonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem evga w wersji t1. Strasznie duże opakowanie ma, spodziewałem się masy dodatków :) Tymczasem pudełko w większości wypełnia powietrze. Pierwsze testy z e2160 wypadły całkiem nieźle. Procesor ładnie się kręci i co najważniejsze bezproblemowo, nie trzeba kombinować z masą opcji. Chociaż z drugiej strony duży mnożnik i stosunkowo niskie fsb nie są specjalnym wyzwaniem. Max fsb nie mam za bardzo jak sprawdzić, bo pentiumy szybko łapią walla. Przy 400mhz się już wykrzacza.

Jedyna wada, która widze nie występuje tylko u mnie, to marne oc pamięci. Moje OCZ spec ops 800mhz przy 2.1V nie pozwalają w zasadzie na nic więcej ponad ustawienia fabryczne. Na szczęście niewielka strata, bo procki intela specjalnie nie zyskują na dodatkowej przepustowości. Płycie za 350zł można to wybaczyć. I chłodzenie chipsetu mogłoby być lepsze. Strasznie się grzeje, będę musiał dorzucić mu dodatkowy nawiew. Poza tym nie ma się do czego przyczepić :)

A tu zdjęcie płyty w trochę lepszej jakości, może się komuś przyda :)

post-22070-1182452635_thumb.jpg

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos napisac jak z dzwiekiem na tej plycie ? Najlepiej ktos, kto sie troche bawil jakimis Audigy + ASIO, bo bardzo mi na tym zalezy. Jesli ten Realtek jest naprawde taki dobry jak na PCLabie, to biore ta plyte, ale cos mi sie nie chce wierzyc, bo Realtek to badziew :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem tego mobacza. Kupiłem go w Arche na allegro. Dokładnie sam nie wiem jaką mam wersję. Opakowanie wygląda na wersje T1. Są na nim dwie naklejki z kodem kreskowym. Na jednej pisze że jest to wersja T1 a na drugiej A1 ! Z kolei na płycie jest napisane A1. Płyta wygląda tak jak u kolegi aranwe na zamieszczonym powyżej zdjęciu.

 

 

EDIT

 

Kodek dźwięku to ALC885 co wskazuje na wersje T1. Dziwi mnie tylko naklejka na płycie..

Edytowane przez drzejk0b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy użytkownicy tej płyty moga sprawdzić jak działaja wam dzielniki pamieci ? np. przy fsb1800 czy możecie ustawić ram na 900 (nie wazne czy linked/unlinked/ 1:1/sync) bo ja za nic w świecie nie moge wyjść ponad 850MHz na pamieciach po przekroczeniu tego progu mobo nie bootuje mimo że te pamiątki na quadgt/p5k chodziły na 950-1000 :|

przestawiałeś z t1 na t2?

te płytki co podałeś nb są od intela i na nich niema możliwości zmiany(jest zawsze t2),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zabrałem się za kręcenie E4400 na EVGA nForce 650i Ultra, zeszło mi sie klika godzin :) ale mam ciekawe spostrzeżenie.

 

Otóż posiadając chłodzenie Scythe Ninja PLUS Rev. B i płyte na chipie nForce 650i Ultra pomimo posiadania dość słabych pamięci wróżyłem sobie FSB na poziomie 450 - 470 bo mniej więcej tyle spokojnie można z tej płyty wycisnąć z tego co widziałem.

 

Używając opcji "Unlink" kręciłem bez problemów do FSB 400 MHz - i co sie okazało - wartość ta jest nie do przejścia z włączoną opcją "unlink"

Aby przejść magiczne 400 MHz na magistrali konieczne było włączenie w BIOS funkcji "Linked" ale wiązało się to ze znacznym wzrostem taktowania RAMU.

 

Ustawiając najmniejszy z możliwych dla pamięci dzielnik, kręciłem dalej ale za daleko to sie nie nakręciłem bo jak sie okazuje Kingstony 667 na max napięciu jakie można dać na tej płycie 2,1 V idą niewiele ponad 800 MHz na 5-5-5-12. Chyba słabo te RAMY nie sądzicie?

 

A ot co wycisnąłem z procka :) napięcie max jakie płyta dała 1,6 V temp podczas liczenia próbki max 72 C

 

Dołączona grafika

 

Jakieś sugestie co do dalszego kręcenia? pomysły? - prócz takich cobym nowy RAM kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem kartę dźwiękową, dla ciekawych :) Do odsłuchu posłużyły logitechy x-530, a konkurentem będzie audigy 2. Przesłuchałem trochę kawałków w foobarze i muszę stwierdzić, że ten realtek trzyma poziom audigy 2. Nic nie pierdzi, nic nie trzeszczy, wszystko ładnie gra. Chociaż wydaje mi się że audigy gra trochę lepiej, ale tylko trochę. Dodatkowo nie sprawił żadnego problemu resampler, nawet na 96kHz gra dobrze. Z filmami też sobie dobrze radzi, nawet jak potrzeba mocniej basem uderzyć :) Gier nie mam jak przetestować, bo póki co mam matroxa 2mb.

Jakość dźwięku mnie pozytywnie zaskoczyła. Do tej pory wszystkie zintegrowane dźwiękówki mocno odstawały od audigy (nawet tak chwalone układy adi na asusach) a ta na evga nie ma się czego wstydzić.

 

EDIT:

Zapomniałem dopisać, że wersja płyty T1 :)

Edytowane przez aranwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś się spotkał na tej płycie z problemem puszczenia pamięci w Dual DDR ??

 

Sprawa wygląda tak, że obsadziłęm wszystkie 4 banki Patriotami LLK i płytka wykrywała je jako 64 bit, wyjąłem jedną parkę, zostawiłem kości w białych slotach; to samo. Po wyjęciu jeszcze jednej pamiątki płyta wogóle nie wstawała

 

Pytam spokojnie WTF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie sekcji Dynamic Fan Control. Mamy tutaj regulację 2 wentylatorów i 2 problemy :)

 

CPU Fan Control Speed - opcja jest aktywna tylko dla FSB - Memory Clock Mode ustawionego na AUTO. Jakakolwiek zmiana tego parametru powoduje, że wentylator kręci się od razu z pełną szybością, niezależną od temperatury i wprowadzonych ustawień. W moim przypadku Arctic Cooling Freezer 7 Pro daje na dzień dobry 2600 RPM co nie jest zbyt przyjemnym doznaniem. Oczywiście wentylator można poźniej skręcić na niższe obroty w nTune ale nie o to chodzi.

 

Chassis Fan Speed Ctrl - regulacja działa bardzo dobrze niezależnie od innych ustawień ale efektem ubocznym regulacji jest uciążliwy pisk o zmiennej częstotliwości zależnej od wpisanej wartości (piszczy tylko wtedy gdy ustawimy wartość różną od 100). Prawdopodobnie daje o sobie znać któraś z cewek ale trudno ją zlokalizować ponieważ obudowę mam napakowaną po same brzegi.

 

Mógłby ktoś sprawdzić (zwłaszcza drugą pozycję) czy ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...