Skocz do zawartości
flatline

Jakie Pamięci Do Asusa Commando I C2d 6420?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

może już było, szukałem, ale nie znalazłem niczego w pełni rozwiewającego wątpliwości...

Zmieniam część sprzętu (mobo, procek, ram). Postanowiłem spróbować szczęścia z C2D E6420, do tego dołożyć Asusa Commando (tego nie jestem pewien na 100%). Do tego chciałbym dobrać jakieś sensowne pamięci 2x1GB 800 - z pewnych względów wchodzą w grę pamięci Kingston, Corsair, Patriot i OCZ. Najprawdopodobniej skończy się na OCZ - i teraz pytanie jakie? :) Planowane średnie oc sprzętu.

 

Moimi typami są Special Ops Urban Elite i Platinium Rev2. Skłaniałbym się ku tym drugim, gdzieś tu na forum czytałem, że są mniej się grzeją.

Edytowane przez flatline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej :wink:

e4400 + chłodzonko np. Scythe infinity

Asus Commando hmm.. Jeśli nie masz kasy an co wydawać może być, ale starczy Abit AB9 QuadGT

Pamiątki OCZ Platinum lub TE

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił inaczej :wink:

e4400 + chłodzonko np. Scythe infinity

Asus Commando hmm.. Jeśli nie masz kasy an co wydawać może być, ale starczy Abit AB9 QuadGT

Pamiątki OCZ Platinum lub 2577417[/snapback]

jeśli już , to E4300. E4400 to podobno straszna padaka do O/C . Czytałem test, podvoltowali go na 1.6V i osiągneli tylko niestabilne 3,2 GHz ...

 

Chyba pozostanę przy E6420, mam szansę na niezłą cenę, a chłodzenie nienajgorsze leży na półce i zbiera kurz :) Co do płyty, niestety jestem ograniczony do tego co mają w abcdacie, więc abit odpada, poza tym zraziłem się do ich serwisu (trzymali mojego ostatniego abita prawie 2 miesiące :/ ).

Natomiast co do pamięci - pamięci wymieniam w zaprzyjaźnionym sklepie, co oznacza, że nie odzyskam kasy, mogę jedynie liczyć na sprzęt + dopłata z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już , to E4300. E4400 to podobno straszna padaka do O/C . Czytałem test, podvoltowali go na 1.6V i osiągneli tylko niestabilne 3,2 GHz ...

Jedna sztuka jest wyznacznikiem jak kręci się dany cep ? :lol:

Skończ z tego typu komentarzami, bo według mnie to tr0lujesz we wszystkich tematach o conroe // allendale.

 

Chyba pozostanę przy E6420, mam szansę na niezłą cenę, a chłodzenie nienajgorsze leży na półce i zbiera kurz :) ....

Co do płyty, niestety jestem ograniczony do tego co mają w abcdacie, więc abit odpada

Dobry wybór :wink: . Więcej cache zawsze sie przyda :D . Jeśli chcesz wziąć commando to postaraj się abyś dostał płytę made in China, bo te produkowane w Taiwanie padają jak muchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Commando - powiedzmy, że wydaje mi się to najsensowniejsze z tego w czym mogę wybierać, ale jestem otwarty na inne opcje do ok.750-800 zł (abit jak już pisałem odpada z racji zderzenia z serwisem)

 

A wracając do pamięci - przyznam się, po prostu nie wiem czy brać Platinum rev. 2 czy Urban Elite. Parametry prawie identyczne, kości wygląda na to, że te same, potencjał również podobny... Więc czy Urban Elite mają coś (oprócz malowania ;) ) za co warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych?

 

EDIT: Już po zakupach, dzięki za porady...

Edytowane przez flatline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...