Skocz do zawartości
Ziku

Laptop Dla Zony:)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma sie nastepujaco: zona zaczyna pisac doktorat i potrzebuje dobrego narzedzia pracy. Przyzwyczajona do dobrego kompa stacjonarnego ciezko jej bedzie isc na jakies kompromisy. Przeznaczenie tego sprzetu to oczywiscie Office i internet, sporadycznie jakis DivX. Nie rozeznaje sie kompletnie w tym segmencie rynku wiec prosze was o pomoc w wyborze.

 

Mysle ze pierwszorzedna sprawa to matryca. Bedzie spedzac przy niej dlugie godziny w zwiazku z tym w duzej mierze od niej bedzie zalezec komfort pracy. Mysle ze w pracy z edytorami tekstu bardziej sprawdzi sie jakas panorama czyli moze lepiej 15,4" niz zwykla 15"??

 

Druga sprawa to dwa rdzenie czy jeden no i od niebiesikch czy zielonych??

 

Co do ramu to mysle ze powinno byc 1GB (ale moze 512MB wystarczy, nie wiem bo od dawna pracuje na 2GB??)

 

Dysk min 80GB

 

Karta graficzna jest bez znaczenia.

 

No i nie wiem czy marka laptopa ma jakies znaczenie? Czy sa firmy ktore lepiej omijac z daleka i takie na ktore zdecydowanie nalezy zwrocic uwage przy zakupie. Slyszalem dobre opinie na temat Toshiby i HP ale nie byly to do konca profejonalne opinie;)

 

No i najwazniejsze:) Chcialbym wydac nie wiecej niz 3000 razem z jakims OS. Najchetniej z Vista. Wiem ze czesto mozna kupic laptopa juz razem z systemem.

 

Bede bardzo wdzieczny za wszystkie porady i sugestie.

 

Pzdr

Edytowane przez Ziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, po przeczytaniu tematu sadzilem ze potrzebujszesz laptopa dla ZONY zeby pograc w Stalkera :D

 

Centrino 1.8, 512/1GB Ramu, 80GB hdd, zintegrowana karta inela alb jakiś Radek powinny w zupełności wystaczyć. Dwa rdzenie nie sa raczej żonie od pisania potrzebne, bardziej bym polowal na 1Gb ramu zeby zwiekszyc komfort pracy w systemie. Z marek to unikal bym Acera bo cos ostatnio daje ciala. IBM, Lenevo, HP to moje typy, w kwocie 3000 sie powinienes z OS zamknac. Popatrz na allegro albo obadaj oferte MediaMarkt - czesto maja tam ciekawe promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuje notebooka do takich wlasnie celow, pisanie tekstow i czasem jakis film do snu. Mam matryce 15,4" 1280*800 i pracuje sie na tym z tekstem przyzwoicie a wyzszosc szerokiego obrazu nad zwyklym przy ogladaniu filmow chyba nie podlega dyskusji. Ale rzeczywiscie skup sie na jakosci matrycy, moja nie jest najwyzszych lotow, zwlaszcza jesli chodzi o kolory. Przy ogladaniu dvd, zwlaszcza w nocy w ciemnym pomieszczeniu, wychodza wszystkie jej braki. Najlepiej przed zakupem przetestowac matryce (ale nie pod sklepowymi jarzeniowkami), zeby zobaczyc jaka jest naprawde.

 

Do Visty oczywiscie 1 gb ramu potrzeba zeby ladnie chodzila, choc widze, ze dosc powszechnie spotyka sie notebooki z Vista i 512 mb... Nie daj sie wpakowac w cos takiego.

 

Co do konkretnego modelu raczej nic nie poradze, bo nie jestem na czasie. Sam mam Acera i choc nie ma z nim najmniejszych klopotow, wielu uzytkownikow narzeka na jakosc swoich Acerow.

Edytowane przez yahve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyć napisane w komputroniku:

 

komunikacja

WiFi IEEE 802.11a/b/g

Bluetooth

modem analogowy

Sprobuj sie dowiedziec, jak to jest glosne gdy sie rozgrzeje, nie ma to jak suszara pod nosem vel przy uchu gdy sie pisze doktorat ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda ten laptop http://www.komputronik.pl/Notebooki/hp_Com...7587,s,1/jednak ale ma ona bardzo dużą wade: matryca glare co do pisania pracy szczególnie w lato nie bardzo sie nadaje. Wydaje mi sie że najlepszym laptopem w tej klasie jest ta toshiba.

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshib...y,id,33909,s,1/

Kosztuje nieco więcej ale warta jest tej ceny. A co do visty to narazie ci nie polecam bo jest to bardzo niedopracowany system. Mialem go miesiąc i męka straszna. Wiec jeśli potrzebujesz niezawodnego systemu to narazie XP będzie chyba najlepszym rozwiązaniem

Edytowane przez serwantez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale... juz nie przesadzajcie z tym ze glare sie do pisania nie nadaje!!! Miałem do czynienia i się mi podoba:) a to że w lato się nie nadaję to przepraszam cały czas sie na dworze w pełnym słońcu bedzie pisac?:) Uważam że rodzaj matrycy powinien mieć drugorzedne znaczenie w wyborze lapka. Zresztą najlepiej zabrac żonę do jakiegoś salonu i włączyć kompa i spytac czy jej to przeszkadza bo w końcu ona bedzie z tego kozystac!!! A nuz sie kobieta w tym zakocha i co?;p A wiemy chyba wszyscy że kto jak kto ale kobiety potrafia zaskakiwac!!!:D

 

A swoja droga ten lapek co wybrałeś to jak dla mnie full wypas i tez ma "świecąca" matryce:)

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...