Skocz do zawartości
Gość NoweSamoDobro

Okami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NoweSamoDobro

nie ma chyba takiego tematu jeszcze?

dla mnie najlepsza gra na Playstation 2. dziala idealnie na PS3 (a przynajmniej jeszcze nie mialem zadnych problemow).

na razie mam za soba jakies 20 godzin gry i przyznaje, ze zamiast mnie nuzyc - wciaga coraz bardziej. nawet glupie karmienie ptaszkow/swinek/lowienie ryb/ozywianie krzaczkow - rzeczy ktore sie robi co chwile - sprawiaja wiecej frajdy i radosci niz 100ciosowe komba w DMC3 czy przejscie na GOD GOW. nie wspominajac o posiadanych przeze mnie grach na XO i PS3 - Motorstorm i VF5 poszly w odstawke odkad mam Okami. i jedyne, czego zaluje, to to, ze nie kupilem w dniu premiery.

o czym jest gra? o czynieniu dobra. o dodawaniu ludziom wiary we wlasne sily (notorycznie alkoholizujacy sie Najwspanialszy Mistrz Miecza jest tu dobitnym przykladem), czy wiary w boga (bogow - Mr Orange ze swym ozywczym tancem niech posluzy za wzor watpiacym). wcielamy sie w skore starego, zapomnianego juz niemal boga Amaterasu, ktory zstapil na ziemie pod postacia wilka. a ze ziemie zaczynaja chwytac w swe szpony sily zla - nalezy cos z tym zrobic. do dziela Ami! (tak na naszego bohatera mowi denerwujaca pchla, siedzaca mu na karku i komentujaca - zabawniej nawet niz Daxter - kazdy nasz krok). ale jak tu czynic dobro, gdy jest sie wilkiem? mamy od tego boska sile i umiejetnosci malarskie - zdobywajac kolejne techniki malarskie pomagamy rozwiazywac kolejne problemy mieszkancow tego przeuroczego swiata, co oczywiscie daje nam dostep do nowych krain (szczekopad gwarantowany po przejsciu Lasu Agaty), co daje nam mozliwosci czynienia dobra w wiekszej ilosci miejsc. i to widac, czuc, slychac!

oprawa graficzna bije na glowe tytuly startowe z PS3. kuleje rozdzielczosc (PS3 renderuje gre w 480p, ale to nadal nie to), czasami jest widoczny pop-up, tekstury potrafia zakluc w oko, ale... ogolna prezencja robi tak ogromne wrazenie, ze nie przychodzi mi na mysl zadna gra, ktora by tak pieknie oddawala swiat stworzony przez tworcow gry. nawet Shadow of the Colossus, ICO, Gears of War, God of War czy Final Fantasy X, o Metal Gear Solid 3 nie wspominajac. sztuka. moze nie na poziomie Caravaggio czy poznego Rubensa, ale jednak sztuka. bardzo japonska, bardzo charakterystyczna i niesamowicie wciagajaca.

dzwiek jest jedynym elementem, do ktorego sklonny jestem sie przyczepic. "piriririripiriririritiririritirii" potrafi denerwowac. szczegolnie gdy nie mozna tego przewinac (wazne dla dalszego przebiegu gry informacje) i postac sie rozgada. ale Ami tez to irytuje, co okazuje swa wilcza postawa ;)

muzyka jest piekna i idealnie... japonska.

gra przebila w mym rankingu juz teraz Shadow of the Colossus, za sam fakt wciagniecia mnie na tyle godzin przebila wszystkie FFy, a ze do konca jeszcze troche mam, wiec... licze, ze przebije ICO. bo na zadna konsole next-genowa konkurencji jak na razie po prostu nie ma.

aha - screeny, recenzje, video z gry - nic nie odda klimatu, w jaki wpadamy po kilkudziesieciu minutach. i o ile po pierwszych 10-12 godzinach wydawalo mi sie, ze to gra genialna, ale schematyczna (schmatyczna w stylu Final Fantasy, czyli potrafiaca znuzyc), o tyle po tych 12 godzinkach nagle wyszlo drugie dno. i calkiem niedawno odkrylem kolejna warstwe... i jestem zafascynowany.

Edytowane przez NoweSamoDobro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoweSamoDobro

z tego co wiem, to nie ma Okami na PS3, więc zmień opis tematu ;)

ale na PS3 dziala wysmienicie (obraz wyglada lepiej niz na PS2 - porownywalem na takim samym kablu - component), nie wiesza sie, nie zwalnia - zatem ktos, kto ma PS3 moglby przegapic ta genialna pozycje tylko dlatego, ze wyszla na "stara" konsole. a byloby to wedlug mnie niewybaczalne. szczegolnie, ze gra ma tak specyficzna oprawe video, ze nawet za 5 lat bedzie sie prezentowac nadal slicznie, w przeciwienstwie do 95% hitow z PSX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość NoweSamoDobro

Halo 2 też wygląda lepiej na X360 co nie zmienia faktu, że jest to gra na pierwszego Xboxa

ale przycina tak, ze jest praktycznie niegrywalne ;)

poza tym nie wyglada lepiej - wyglada tak samo, tylko ze nie wszyscy mieli XOne podlaczone komponentem.

ale przekonales mnie - zmieniam temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

"Okami" pojawi sie tez niedlugo na Wii-wiec nalezy dodac do opisu,bedzie oczywiscie dzialalo z wilotem i mialo troche poprawiona grafe(zywsze kolory) oraz efekty specjalne.

 

Wii jest wymarzona konsola do tej gry,szczegolnie jesli chodzi o walkie i sterowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...