Skocz do zawartości
Jarogniew

D-tek Fuzion W Angela.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś okazje poznać "o co common" w takiej średniej klasy.... Sam czujnik określający odległość od obrabianego przedmiotu kosztował 20tyś euro netto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy udzielicie mi odpowiedzi na zsadnicze pytanie:

Ile to jest : duzy przeplyw wody:

a)600l /h

b)1000 l/h

c) >1200 l/h

I teraz mozna zastanawiac sie nad swoimukladem :D

Kupilbym sobie apogge albo Fuzion, ale nie wiem jaka mam pompe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy udzielicie mi odpowiedzi na zsadnicze pytanie:

Ile to jest : duzy przeplyw wody:

a)600l /h

b)1000 l/h

c) >1200 l/h

I teraz mozna zastanawiac sie nad swoimukladem :D

Kupilbym sobie apogge albo Fuzion, ale nie wiem jaka mam pompe :P

Pytanie niezbyt konkretne: duży do czego? I czy te wartości są rzeczywiste czy tylko na papierze?

 

Ważniejszy od przepływu jest słup podnoszenia cieszy / wytwarzane ciśnienie. Co z tego, że Laing DDC ma przepływ jedynie 420 l/h, skoro wysokość podnoszenia to prawie 4 metry i nie spada mocno pod obciążeniem. Nie wiesz jaką masz pompę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padlo stwierdzenie ze Fuzion jest lepszy do ukladow z mala iloscia litrow, natomiast Apogee to wielkiej ilosci litrow.

Wiem jaka mam pompe i uwazam ze pytanie jest konkretne.

 

EDIT:

Moze uproszczenie pomoze :D

Dzieki za pamiec Dimek

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie wiem jaką mam pompę / wiem jaką mam pompę..." OK, jak wolisz. Moim zdaniem do tych bloków będzie dobra i DDC, i D5 i Eheim. Pytanie, co ktoś uważa za "będzie dobra". Woda się przez nie cofać nie będzie.

 

Poszukaj na coolingmasters, mają bardzo dobre testy bloków vs przepływ (co prawda po francusku...).

 

A na pytanie "Ile to jest : duzy przeplyw wody:" masz odpowiedź: "c) >1200 l/h".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie zostalem zrozumiany...

Moja pompa to 1048, ma 600l/h.

Do mojej pompy lepszy blok Fuzion czy Apogee ? - Latwiejsze pytanie ??

 

Dimek ma D5. Mu bardziej spasuje Apogee ?

 

W koziej wulce maja DDC - jaki im blok bardziej spasuje?

Latwiej juz nie moge.

Prosze nie drwij ze mnie i dziekuje ci za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest : duzy przeplyw wody:

a)600l /h

b)1000 l/h

c) >1200 l/h

Przykładowo:

Dołączona grafika

 

jak widać dla Storma optymalny REALNY przepływ to około 2 gpm (galons per minute),

czyli około 450 litrów na godzinę.

 

Zaznaczam - realnego przeływu, uwzględniając opory węży, chłodnicy, innych bloków...

 

Sam Storm jest wymagający pod tym względem, Fuzion także wykazuje korelacje przepływ -> wydajność (wykres z shackit).

 

Jak dla mnie - pompka z min. 700 l/hi sporym (2m ?) podnoszeniem.

 

 

EDYTA:

Dołączona grafika

 

dodałem podobny wykres dla apogee GTX

Edytowane przez CthulpiSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja od siebie dam kolejny:

 

Dołączona grafika

 

również robiony w labie Swiftecha.

 

 

Jak dla mnie - pompka z min. 700 l/hi sporym (2m ?) podnoszeniem.

mam teraz Lainga d5

 

i w układzie z jednym blokiem (mcw30 dla przykładu) + chłodnica + rezerwuar + węże 8/10 mam przepływ 4.4 lpm, mierzone Swissflow sf800 - ofc wina węży ;), ale i tak dla storma najlepsza by była pompa pokroju np. iwaki rd30 ;)

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja od siebie dam kolejny ... również robiony w labie Swiftecha.

I jak tu zaufac producentom? Niewazne czy bowed czy nie bowed GT i GTX bije D-tek'a Fusion (lub jest z nim rowny) niezaleznie od przeplywu... cool! :unsure: Czekamy na wyniki Twojego testu GTX... w realu nie jest tak pieknie jak w instrukcji... B-)

Edytowane przez yeawing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testuje sobie obecnie kentsfielda. zaluje ze nie mam juz dteka do porownania :/. przy 4x3,5ghz roznica w tempkach widocznych w coretempie dla apogee gt i minimalnym a maksymalnym przeplywem lainga d5 to az 5-7st! i zmiana w lewo badz w prawo w ciagu gora 1-2sekund :blink:

 

77-85 st na kazdym jajku :razz:

 

cooltek triple oblozony wiatrakami zewszad.

 

wc sie nie nadaje...

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak taki 4jajowiec grzeje :?: Woda o temp 35-37stC to juz spoooro... U mnie ostatnimi dniami okolo 25-27stC w takie same upaly... Co ciekawe - wywalenie z ukladu dzialajacej bez nadmuchu Black Ice Extreme 2 podnioslo srednio temp wody o jakies 3stC i teraz juz czasem jest 30stC

 

IMHO wniosek z tego taki, ze drugi Cooltek Triple z nadmuchem jednak by pomogl ale wiadomo, ze kazdy uklad jest inny :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze twojego BIX2 jak tylko krocce zakupie sensowne...

Sam jestem ciekawy co z tego wyniknie...Sadze ze da to lepszy efekt niz wymiana bloku...

Szkoda ze sobih nie ma d-teka...bo bylaby jazda...

Dobre porownanie z top procem co duzo W daje i z pompa co duzo l/h daje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciecz ok 35-37st jak slonce za oknem dogrzewa ;).

 

drugi cooltek raczej niewiele by pomogl :|...

Co prawda to prawda

U mnie chłodniczka na parapecie (za oknem) i jak dogrzeje to mam - tak jak teraz 35 stopni wode, w chacie prawie 32 stopnie ... ufff

Jak powietrze ma z 20 stopni to WC ładnie chłodzi :D (u mnie jakieś 3 stopnie woda powyzej powietrza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie zauważyłem że kiedy mam włączoną klime równiutkie 20*C w pokoju temp na procku wynosi 34-33*C

a przy równych 30*C w pokoju na procku bywa 52-3*C

oczywiście temp w ilde

dziwni mnie skąd ta różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze twojego BIX2 jak tylko krocce zakupie sensowne...

Szkoda ze sobih nie ma d-teka...bo bylaby jazda...

Dobre porownanie z top procem co duzo W daje i z pompa co duzo l/h daje:D

 

 

 

mam znow testowo dteka ;]. zapomnialem wczoraj po pijaku wziac od znajomego zapinki, bloczek i srubki juz leza na polce ;). pofatyguje sie pozniej i obacze bo sam jestem ciekaw jak to wypadnie na quadzie. filmik cyfrakiem ze wzrostu tempek gwarantowany ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie nagrac cyfrakiem nedzny filmik... ;)

 

klik [2,5mb, 20sek, mpg]

 

ktos chetny do wgladu, zapraszam ;) . procek ustawiony na 280x12 i napiecie 1,425v. 4xSP2004 odpalone i po chwili mamy juz 86st na 1 i 2 rdzeniu, ktore to sie utrzymuja na 5 biegu pompy przez kolejne pol godziny.

szybkie zejscie pompy na bieg 1 i szybki przyrost temperaturki do 91, potem rownie szybki powrot do 86 ze wzrostem przeplywu:).

schodząc z biegami pompy wolniej stopniowo wnioskuje ze nizszy bieg to 1st wyzsza temperaturka, przyrost liniowy.

nie bardzo moge sobie pozwolic na utrzymywanie tempek w okolicy 90st przez dluzszy czas. boje sie o cepa, nie mam zgody na takie katowanie wiec nie bede tego udokumentowywal w jakis bardziej sensowny sposob;].

chce jedynie obaczyc jak dtek bedzie sobie z tym radzil.

 

edit.

dtek zamontowany. docisk taki ze az sie powyginal ;).

Dołączona grafika

tempki niby 1-2st nizsze idle/load ale tez za oknem duzo spokojniej. w stresie reakcja na flow identyczna jak dla apogee gt ;). hustawka 5-6st jak sie patrzy :).

wychodzi na to ze na quada i wc nie ma dobrego sposobu... trzeba zaakceptowac fakt ze przy 3-3,2ghz i 1,35v tempki w stresie po prostu sa od 75st w gore dla kazdego jajka :|.

Edytowane przez sobih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł właśnie do mnie tytułowy blok. Z wyglądu niczym nie wyrózniający się spośród tłumu. Wykonanie na dobrym poziomie, rzekłbym solidne, ale nie zachwyca. Niestety w komplecie brak instrukcji po polsku (mnie to tito oczywiście, ale zdaje się, że gdzieś pisali, iż takowa instrukcja jest dołączana do bloku).

Musiałbym go teraz wpiąc w układ.... ale mi się nie chce :D

 

No to teraz się wkurzyłem. Będę musiał wyjąć mobo z budy, żeby załozyć ten blok, bo okazało się, że otwory w adapterze są za małe dla śrub, które teraz przytwierdzają PowerX'a. Teraz, to już w ogóle mi się nie chce.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...