Skocz do zawartości
dazon

Asustek 96jm Oem Bardzo Tania Czy To ściemka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić laptopa marki toshiba a konkretnie model A100-003 który kosztuje mniej wiecej 5850zł

 

Oto paramtery techniczne tego lapa:

 

 

 

 

Procesor Intel Core 2 Duo, T7400 2,16 GHz, FSB: 667 MHz; Pojemność pamięci podręcznej: 2 MB na rdzeń w sumie 4 MB

Pamięć RAM 2048 MB DDR2 (2x 1024 MB)

Napędy DVD Super Multi drive Double Layer (DVD-RAM, DVD±R/±RW)

Dysk Twardy 160 GB

Matryca 15,4" TruBrite WXGA TFT; Maksymalna rozdzielczość LCD: 1280x800;

Maksymalna rozdzielczość karty: 2048x1536

Karta Graficzna NVIDIA® GeForce™ Go7600 (pamięć wideo: 256 MB)

Karta Dźwiękowa Toshiba Bass Enhanced Sound System

Bateria Li-Ion (prybliżony czas pracy: 2h)

Typ Wskaźnika Touch Pad

Komunikacja Modem 56K V.90 (V.92 ready), 1x10/100BaseTX FastEthernet (RJ45), IEEE 802.11a/b/g, Bluetooth

Złącza 4 x USB 2.0, 15-stykowe D-Sub (wyjście na monitor), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), FireWire (IEEE 1394), 1 x PC Card Slot (typ I/II), czytnik kart (SD, MS, MS Pro, MM, xD Picture)

System zainstalowany onitor, Ulead® DVD MovieWriter® for Toshiba, InterVideo WinDVD; Stacje dokujące (opcja): UWAGA: brak złącza Port Replikatora; Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows Vista Home Premium PL

Gwarancja 24 miesiące (producenta)

Wymiary i waga 360 x 36,8 x 267 mm, 2,72 kg

 

 

 

 

 

Jednak ostatnio mój kumpel ze studiów podesłał mi linka z allegro pewnego lapa marki asus którego cena mnie zaskoczyła.. bo wynosi 4 729,00 zł........ i teraz pytanie do szanownych forumowiczów... czy to jakis bubel ?? W sklepach ten lapeć jest drozszy... przedstawiam parametrey techniczne

 

 

 

 

 

 

Producent:

ASUStek 96Jm OEM

 

Procesor:

Intel® Core2Duo T7400 (2*2.16GHz) 4MB!

 

Pamięć cache [kB]:

4 MB

 

Pamięć RAM [MB]:

1024 MB DDR2 możliwa rozbudowa do 2GB

 

Dysk twardy [GB]:

120GB 8MB 5400rpm SATA

 

Karta graficzna:

ATI® Mobility™ Radeon® 512 MB wynik w 3Dmark2005: 4000

 

Wyświetlacz:

15.4'' WXGA 1280x800 Panoramiczna TFT LCD, Color Shine (GLARE) - wysokiej klasy matryca

 

Sieć:

* Modem 56k i karta sieciowa 10/100/1000, Pełna zgodność ze światowymi standardami i regulacjami

 

* WLAN zgodny z 802.11abg 54kbips - sieć bezprzewodowa

 

* Bluetooth 2.0 EDR - wbudowany (opcjonalnie)

 

Napędy:

DVD-RW, dwuwarstwowa

 

Wprowadzanie danych:

88-klawiszowa

 

Max. pamięć RAM:

2 GB

 

Porty:

* Gniazdo słuchawkowe (SPDIF - cyfrowe)

 

* Gniazdo mikrofonowe (jack)

 

* Złącze RJ-11 (podłączenie linii telefonicznej do modemu)

 

* Złącze RJ-45 (podłączenie sieci lokalnej)

 

* 5 portów USB2.0

 

* e-Sata

 

* Port IEEE 1394 FIREWIRE

 

* Wyjście telewizyjne (S-Video)

 

* ExpressCard Slot 54

* Port VGA (możliwość podłączenia projektora lub monitora na DVI)

 

* Wbudowany czytnik kart pamięci 4-w-1: SD/MMC/MS/MS PRO

 

* Kamera internetowa 1.3MPix

 

Karta dźwiękowa:

* Azalia, INTEL HIGH DEFINITION

 

* Wbudowane głośniki stereo(1.5W) i mikrofon

 

Czas pracy na bateriach [h]:>

6 ogniwowa 4800mAh +50 % MOCY - opcjonalnie dostępna w sprzedaży bateria 7200mAh

 

W zestawie:

TunerTV z pilotem usb

 

Torba

 

Myszka laserowa

 

Oprogramowanie: Norton Internet Security, Power4Gear, Cyberlink Asus DVD, Nero i inne multimedialne.

 

Wymiary [mm]:

362 x 268 x 28.5 ~ 39mm (szer. x dł. x wys.)

 

System operacyjny:

Windows XP Professional PL SP2 (z obsługą dwóch procesorów)

 

Waga [kg]:

2,90 kg

 

Gwarancja [m-cy]:

24 miesiące Door-to-Door - bez kosztów za wysyłkę na terenie calej Polski

 

 

 

 

 

 

Napiszcie co według Was powinienem kupić ??

 

dzieki koledzy z góry za odpowiedź

 

Bartek z Wrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przez to rozumiec ze ten drugi jest tanszy poniewaz nie ma znaczka producenta na obudowie :blink: ??

Szukajka nie gryzie, pozatym pare tematow nizej jest podobny temat o tym laptopie jak i jest jego recenzja.

Ale lepiej olac dorobek innych i zasmiecac forum :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukajka nie gryzie, pozatym pare tematow nizej jest podobny temat o tym laptopie jak i jest jego recenzja.

Ale lepiej olac dorobek innych i zasmiecac forum :damage_wall:

 

w wyszukiwarce wpisalem haslo asustek

 

oprócz mojego posta wyskoczył drugi jakis badziew w którym po kliknieciu na link asustek przekierowało mnei na strone asusa

 

Moze jakis namiar co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm porozmawiamy poważnie

 

tak sie składa ze pochodzę ze skarzyska kamiennej i znam pana Jarka Paryska który jest właścicielem unicompu.

 

6 lat temu kupiłem u niego moja pierwsza stacjonarkę i własnie na niej teraz pracuej chociaz jest juz po kilku abgrejdach :)

 

Powiedz mi dlaczego ten laptop jest taki tani ?? Przeciez taka sama toshiba a dokładnie model ten który chce kupic czyli a100-003 kosztuje az 2 tysiace drozej :(

 

Wiem ze Pan paryska nie cieszy sie dobra opinią wśród klientów Ostatnio nawet moja kolezanka ze Ska skarżyła sie na lapa bo podobno sprzedal jej bubla ale na szczescie wyklucila sie i juz jest wszystko w porzadku...

 

odpisz prosze na czyym polega ten fakt ze serio ale na niektorych aukcjach laptopy sa strasznie tanie w porownaniu z cenami sklapowymi chociaz tez sa sprzedawane przez firmy komputerowe :?

 

Czekam na odpowiedź Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Jesteś ze Skarżyska to problemy z gwarancją Cię nie dotyczą?

Ja na Twoim miejscu coś bym tam sobie zmontował!!! , ale wybór należy do Ciebie

(nikt nie jest nieomylny i nie ma monopolu na wiedzę) ja też nie mam i mogę się mylić

wyrażam tylko swoje subiektywne zdanie!!!

 

ceny jak to ceny różnią się z wielu powodów trudno tu o nich pisać (temat rzeka)

a co do "składaków" to odpadają przede wszystkim koszty reklamy,projektów,testów,norm itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

napisałem do unicompu do Jarka i juz wiem wszystko Miales racje tu chodzi o magazynowanie, reklame, itd dlatego sa drozsze ale uwazam tez ze składak to składak i nigdy nie wiadomo jak Ci go złożą a oryginal to oryginał a ja chyba wole wydac wiecej te 1800zł i nie mieć faz typu ze po 2 czy 4 tygodniach cos sie psuje i musze reklamowac , albo ze cos mi lata w srodku itp itd

 

nauczyłem sie juz ze jak sie chce przyoszczedzic to sie 2 razy wiecej traci .. a za taka kase to juz jak kupowac to profesionalnie złozony komp i oczywiscie firmowy prosto od producenta a nie z małego zakładu gdzie rzucaja podzespołami po scianach ;) a pote je wkladaja do kompow i nawet nie wiesz jakiej jakosci

 

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

napisałem do unicompu do Jarka i juz wiem wszystko Miales racje tu chodzi o magazynowanie, reklame, itd dlatego sa drozsze ale uwazam tez ze składak to składak i nigdy nie wiadomo jak Ci go złożą a oryginal to oryginał a ja chyba wole wydac wiecej te 1800zł i nie mieć faz typu ze po 2 czy 4 tygodniach cos sie psuje i musze reklamowac , albo ze cos mi lata w srodku itp itd

 

nauczyłem sie juz ze jak sie chce przyoszczedzic to sie 2 razy wiecej traci .. a za taka kase to juz jak kupowac to profesionalnie złozony komp i oczywiscie firmowy prosto od producenta a nie z małego zakładu gdzie rzucaja podzespołami po scianach icon_wink2.gif a pote je wkladaja do kompow i nawet nie wiesz jakiej jakosci

 

Może się (odpukać) też tak zdarzyć że z "firmówką" też będą jakieś problemy i coś wysiądzie (nie ma na to żadnej reguły).

Pan Jarek otrzymuje np. od Asusa lub Toshiby gotowe "kadłubki" z zamontowaną płytą,grafą,DVD,wszystkimi portami,wkłada tylko proca (takiego,którego Ty wybierasz),pamięci(takie jak sobie życzysz),dysk do wyboru oczywiście też Twojego skręca to wszystko i gotowe.Oczywiście myśle że jeszcze sprawdza czy to działa :)

 

rób jak uważasz "twoja kasa twoja decyzja"

Edytowane przez robit1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wyszukiwarce wpisalem haslo asustek

 

oprócz mojego posta wyskoczył drugi jakis badziew w którym po kliknieciu na link asustek przekierowało mnei na strone asusa

Moze jakis namiar co ??

Wpisz Asus s96j albo barebone...

 

We wszystkich barebone jedynymi elemantami jakie montuje klient czy to sklep je sprzedajacy to: pamiec, procesor, dysk, karta wifi i czasami naped optyczny. Wiec nie wiem co mozna skopac wkladajac te elementy, zwlaszcza ze mamy ladny dostep do wnetrza lakpa. Jak dla mnie jest to swietna zaleta kadlubkow, bo np aby wymienic procek czy wyczyscic zeberka radiatora w firmowce trzeba wpierw ja cala wybebeszyc a tutaj 5 min i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi własnie o to w jaki sposób Pan J to składa:) kiedys byłem u niego w serwisie ... widziałem jak jeden z jego pracownikow kręcił sobie płytą główną jak monetą po blacie :) aż wszystko zgrzytało

Edytowane przez dazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi własnie o to w jaki sposób Pan J to składa:) kiedys byłem u niego w serwisie ... widziałem jak jeden z jego pracownikow kręcił sobie płytą główną jak monetą po blacie icon_smile3.gif aż wszystko zgrzytało

Wyobraź sobie co z tymi "markowymi" robią Chinczycy na taśmach produkcyjnych :)

Edytowane przez robit1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zapewne graja w golfa, kolego chyba nie wiesz o czym mowisz, na tasmie nie ma czasu na puszczenie bąka

no właśnie muszą się bardzo spieszyć a z pospiechu też nic dobrego nie wynika :)

 

"Dazon" tak na prawdę nie wiem po co ta dyskusja pisałem Ci wcześniej "Twoja kasa Twoja decyzja"

Edytowane przez robit1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie muszą się bardzo spieszyć a z pospiechu też nic dobrego nie wynika :)

 

"Dazon" tak na prawdę nie wiem po co ta dyskusja pisałem Ci wcześniej "Twoja kasa Twoja decyzja"

 

tak tak wiem zgadza się

 

Juz wszystko zostało zawarte w tym temacie co miało byc ujęte:)

 

Dzięki koledzy

 

Prośba do admina o zamknięcie tematu :)

 

Pozdrawiam serdecznie..

 

PS jak juz kupie sprzet to napisze kilka słów jak sie sprawuje itd:)

 

Nartka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...