Skocz do zawartości
tom666

Moj wlasny Nukleon

Rekomendowane odpowiedzi

kiedy testy?

Cholera, jak tylko dostane ten glupi trojnik :

Dołączona grafika

 

To niesamowite ale we Wroclawiu czego takiego znalesc od 3 dni nie moge, ani w marketach budowlanych, ani w sklepach hydraulicznych, ani w ogrodniczych. W koncu dzis zamowilem ten trojnik od mate'a. Jak tylko przyjdzie robie testy. Sory, ze to tak dlugo trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz zrobić testów bez trójnika - po prostu odprowadź dwa weżyki do zbiornika.

Woda z bloku nie idzie do zbiornika tylko do balkonowej chlodnicy.

Teoretycznie mozna by podlaczyc jeden wezyk do chodnicy, a drugi bezposrednio do zbiornika, ale wtedy woda w zbiorniku za mocno by sie nagrzewala. Jak robic testy to pozadne. Wiec prosze o jeszcze chwilke cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jak tylko dostane ten glupi trojnik :

Dołączona grafika

To niesamowite ale we Wroclawiu czego takiego znalesc od 3 dni nie moge, ani w marketach budowlanych, ani w sklepach hydraulicznych, ani w ogrodniczych. W koncu dzis zamowilem ten trojnik od mate'a. Jak tylko przyjdzie robie testy. Sory, ze to tak dlugo trwa.

DOKŁADNIE taki trójnik - na wąż 12mm - dostałem w sklepie z elektronarzędziami - pośród akcesoriów do sprężarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy testy?

Cholera, jak tylko dostane ten glupi trojnik :

Dołączona grafika

 

To niesamowite ale we Wroclawiu czego takiego znalesc od 3 dni nie moge, ani w marketach budowlanych, ani w sklepach hydraulicznych, ani w ogrodniczych. W koncu dzis zamowilem ten trojnik od mate'a. Jak tylko przyjdzie robie testy. Sory, ze to tak dlugo trwa.

Ja też ostatnio szukałem czegoś takiego (w ogrodniczych, hydraulicznych i supermarketach budowlanych) i podobno można to dostać w sklepach z pneumatyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy testy?

Cholera, jak tylko dostane ten glupi trojnik :

Dołączona grafika

 

To niesamowite ale we Wroclawiu czego takiego znalesc od 3 dni nie moge, ani w marketach budowlanych, ani w sklepach hydraulicznych, ani w ogrodniczych. W koncu dzis zamowilem ten trojnik od mate'a. Jak tylko przyjdzie robie testy. Sory, ze to tak dlugo trwa.

Ja też ostatnio szukałem czegoś takiego (w ogrodniczych, hydraulicznych i supermarketach budowlanych) i podobno można to dostać w sklepach z pneumatyką.

Mozna tez nabyc w sklepach akwarystycznych/zoologicznych 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie w koncu zalozyc ten blok na procesor,

jest srednio, glownie jesli chodzi o ulozenie rurek w obudowie, nawel kozystajac z kolanek i trojnika rurki zaraz przy wloci i wylocie do bloka sa mocno zgiete, mysle ze w duzej mierze wplywa to na wydajnosc

 

na athlonie 1700+@2200+ (pal), napiecie maxymalnym (nie wiem ile tam jest bo moj Gibabyte podaje procentowo, 1.70 + 10%) powerhedzie 802, nagrzewnicy od opla lezacej na balkonie, 5 metrow rurek, zbiornik 9 litrow, temperatutra w idle 45, a po godzninnym katowaniu stresami 49 stopni,

jak pokonam problem glupiej zapinki (ma watpliwosci czy blok przylega idealnie do procesora) nie chce dokrecac pojedynczo srub bo boje sie o jadro i tych zgniecen na rurkach to zrobie dokladniejsze testy i wrzuce ladne fotki calego zestawu WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta temp to masakra, szczegolnie biorac pod uwage ze nagrzewnica lezy na balkonie. woda pewnie ma nie wiecej niz 10 st. sprobuj jeszcze raz porzadnie przymocowac blok, bo cos mi sie wierzyc nie chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta temp to masakra, szczegolnie biorac pod uwage ze nagrzewnica lezy na balkonie. woda pewnie ma nie wiecej niz 10 st. sprobuj jeszcze raz porzadnie przymocowac blok, bo cos mi sie wierzyc nie chce...

tez zaczynam pomalu do tego dochodzic, gdyz temperatura zaraz po starcie systemu, po zimnej nocy=woda praktycznie lodowata, wynosi juz 30 stopni, a powinna byc dwukrotnie mniejsza

ale cholernie boje sie dokrecac srub w mojej prymitywnej zapince, musze cos innego wymyslic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zaczynam pomalu do tego dochodzic, gdyz temperatura zaraz po starcie systemu, po zimnej nocy=woda praktycznie lodowata, wynosi juz 30 stopni, a powinna byc dwukrotnie mniejsza

ale cholernie boje sie dokrecac srub w mojej prymitywnej zapince, musze cos innego wymyslic

Mysl, mysl, bo bloczek calkiem, calkiem i obiecujaco sie zapowiadal a tu taki zonk... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tez zaczynam pomalu do tego dochodzic, gdyz temperatura zaraz po starcie systemu, po zimnej nocy=woda praktycznie lodowata, wynosi juz 30 stopni, a powinna byc dwukrotnie mniejsza

ale cholernie boje sie dokrecac srub w mojej prymitywnej zapince, musze cos innego wymyslic

Mysl, mysl, bo bloczek calkiem, calkiem i obiecujaco sie zapowiadal a tu taki zonk... :?

dimek: sprawdz czasami kogo cytujesz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tez zaczynam pomalu do tego dochodzic, gdyz temperatura zaraz po starcie systemu, po zimnej nocy=woda praktycznie lodowata, wynosi juz 30 stopni, a powinna byc dwukrotnie mniejsza

ale cholernie boje sie dokrecac srub w mojej prymitywnej zapince, musze cos innego wymyslic

Mysl, mysl, bo bloczek calkiem, calkiem i obiecujaco sie zapowiadal a tu taki zonk... :?

dimek: sprawdz czasami kogo cytujesz ;]

Ups... :oops: Moj blad - sorki. Cos mi sie namieszalo...

Blad juz poprawilem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tom666 jesli rurki doprowadzajace wode wisza ci na bloku to moze one swoim ciezarem przechylaja/odrywaja blok od proca - nawet przy solidnej zapince moze tak byc (a ty masz dodatkowo jeszcze trojnik) - sproboj podwiesic/umocowac jakos rurki do obudowy tak zeby nie bylo naprezen przy dojsciu do bloku, jak masz copershima to sprawdz czy sie gdzies nie wygial a najlepiej to go wywal i po prostu ostroznie zakladaj blok,

jak mozesz to sprawdz jakos temp wody - IMHO przy takim bloku proc powinien miec temp o 10, max 15 stopni wieksza od wody,

no i sprawdz tez przepustowosc calego ukladu (zmierz czas napelniania butelki 1 lub 2 litry) moze przez te kolanka i dlugie rurki jest jakis bardzo maly, wiecej pomyslow nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...