Skocz do zawartości
-talib-

Mistrzostwa Europy 2012 Polska - Ukraina

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas tego meczu było ze 30stopni, jak widać obie druzyny kondycyjnie wytrzymały.Tu juz widać róznice miedzy Ukrainą a Polską,oni mają siły na 90min a nasi na 45min.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz.Sz

Tylko ze w kolarstwie liczy sie tez powierzchnia ciala i opory jakie stawia za duze cialo...

Dam Ci lepszy przyklad... tez sie biega z pilka... Pilka reczna i rugby...

Wystarczy spojrzec po tych kolesiach... nie sa mikruskami a przy kazdym meczu zapierdzielaja wiele KM.

 

Nie mowie oczywiscie o koksach tak jak ktos wpomnial o Pudzianie

Poprostu treningi niosa za soba przyrost miesni.

 

Apropos kolarstwa. Tam są różne specjalności. Masz chudziutkich górali z nogami jak patyczki. Masz dobrze zbudowanych sprinterów oraz czasowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ kapitalnie zagrali Ukrainćy. Przed meczem myślałem, że dostaną oklep, ale po pierwszych 10 minutach zmieniłem zdanie. Życzyłbym sobie, żeby tak grali Polacy.

Przede wszystkim świetne utrzymanie się przy piłce - po odbiorze w obronie nie ma czegoś takiego, że "kopnę na oślep, a może ktoś przejmie", tylko jest płynne przejście kilkoma podaniami do ataku. Bardzo mądrze rozgrywany atak pozycyjny, rozciąganie gry, prostopadłe piłki, granie na wolne pole, celne długie podania, wygrywanie pojedynków 1 na 1, wysoki pressing - miód. Świetnie grali Konoplyanka, Nazarenko, Tymoszczuk no i oczywiście legendarny Szewa. Jedynym mankamentem była obrona i to było widać przy słupku Ibry, straconej bramce i kilku późniejszych sytuacjach. To może ich zgubić w spotkaniach z Anglią i Francją, ale i tak jestem pod wrażeniem. Po pierwszej kolejce mam wrażenie, że jesteśmy zespołem o klasę gorszym od Ukrainy.

Zdecydowanie najlepszy mecz do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francja zagrała tragicznie, 11 pachołków którym ciężko jest zrobić krok w stronę piłki. Anglicy też jakoś bez polotu. Za to Ibrahimovic i Shevchenko pokazali klasę.

 

Czy po prostu napisałem, że Grecy do takich przywykli bo mają je niemal na codzień?

 

Pomyliłeś Grecję z jakimś państwem z Afryki środkowej czy południowo-wschodniej Azji, na południu Europy NIE ma duchoty na co dzień, tylko wysoka temp + palące słońce + rześkie powietrze.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano bardzo... Po ch*** C.R taka ilosc miesni, jest kompletnie NIEZROZUMIALE, bo niestety

 

Tyle problemów a tu takie efekty : Polecam obejrzeć. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę, że film jest trochę propagandowy, C.R. biegnie w korkach a sprinter nie itd. Jednak mimo tego, trzeba go pochwalić no i jest tym najdroższym piłkarzem ( i razem z Messim najlepszym).

 

Jeszcze w piłce jest jedna kwestia której w kolarstwie nie uświadczysz - walka (o piłkę). Przepychając się bark w bark i masa jest bardzo pomocna i siła mięśni (nie tylko nóg). Przytrzymanie rywala itd. O ile łatwiej walczy się o piłkę z kimś słabszym/lżejszym niż z cięższym ? Kosmos. Doskonale to było widać w grze np. Moutinho , 61kg wagi i był przewracany na boisku jak patyk, nie koniecznie foulem.

 

Jako sportowiec, zakładając, że oglądasz mecze, zadziwiasz mnie nie dostrzegając ułatwień jakie daje siła fizyczna w grze w football. Oczywiście zgadzam się z Twoimi argumentami, że trzeba dotlenić, że trzeba więcej Watt, ale jest możliwość wytrenowania ciała 84kg (oczywiście liczą się także indywidualne predyspozycje) tak, aby wytrzymało 2x45min z 15min przerwą. Jak widać, to się udaje C.R. więc po co ma zrzucać ? Dużo szybszy nie będzie a łatwiej będzie mu stracić piłkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na Zlatana.... 195kg i kolo 100kg... daje rade biegac 90 min pozostajac szybkim i celnym?

Za to jak pisal MaciekCi masa czesto sie przydaje.

 

Jest pewien punkt krytyczny jezeli chodzi o mase i wydolnosc organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w piłce jest jedna kwestia której w kolarstwie nie uświadczysz - walka (o piłkę). Przepychając się bark w bark i masa jest bardzo pomocna i siła mięśni (nie tylko nóg). Przytrzymanie rywala itd. O ile łatwiej walczy się o piłkę z kimś słabszym/lżejszym niż z cięższym ? Kosmos. Doskonale to było widać w grze np. Moutinho , 61kg wagi i był przewracany na boisku jak patyk, nie koniecznie foulem.

 

Co nie znaczy, że gdyby Moutinho przytył do 70 kg, to grałoby mu się łatwiej. Wzrost i budowa ciała mają kluczowe znaczenie i to od nich zależy masa ciała.

 

Btw. CR7 - 184cm/75kg. Ibrakadabra - 192cm/84kg. Trochę minęliście się z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. CR7 - 184cm/75kg. Ibrakadabra - 192cm/84kg. Trochę minęliście się z prawdą.

 

Nie wiem skąd Ci się wzięło te 184cm/75kg :

 

Oficjalnie w Real Mardyt

Wikipedia

 

Akurat ja ważę 78kg przy 182cm utrzymując sylwetkę podobną do Niego, więc sorry, ale On mając 186cm wzrostu musi ważyć więcej ode mnie ( i jednak wydaje mi się, że ma więcej tych mięśni), także 84kg bankowo z takim wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano bardzo... Po ch*** C.R taka ilosc miesni, jest kompletnie NIEZROZUMIALE, bo niestety

A) trzeba je dodatkowo dotlenic, nawet jesli nie sa to miesnie nog jesli sie biega

B) dodatkowa masa ciala zwieksza ilosc Watt potrzebny do napedzenia...

 

I tak mozna w kolko, aczkolwiek nic nie tlumaczy kolesia z cm warsta tluszczu... Z drugiej strony zbedna ilosc miesni takze.

 

Jak mam byc dokladny, przyklad z innej dyscypliny, ale dosc jasno pokazujacy jak bardzo sie wielu z was myli i nigdy nie mialo styczosci z profesjonalnym treningiem, nawet w pi**** ksiazce.

1 KG masy = 6W energi wiecej aby osiagnac ten sam efekt badz 6W straty.

Przy sredniej mocy np. kolarza na TDF czy innym w granicach 300W, 1 kg zbednej masy to jest strata 2%.

 

Nie musze mowic, ze na poziomie proffi zabrania sie uprawiac inne sporty ktore rozwijaja ZBEDNE grupy miesni.

 

Dwa, proponuje zaznajomic sie jaki wplyw na organizm ma obnizona zawartosc tlenu, zwiekszona zawartosc CO2... nawet przy minimalnych odchylach... I potem obejrzec mecze grekow na euro2004 :lol2:

 

Tak apropo, back to main topic jesli chodzi o Polska Grecja.

Grecy mieli 1 akcje przez nasz blad, nie licze bramki bo to byl fux ze pilka stanela miedzy wasylem, a grekiem.

 

Sorry musiałem... Czy kobiety leciały by na boskiego C.R. gdyby był spasiony lub nie wyżelowany? Panowie tym facetą też zależy na wyglądzie ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz.Sz

No i juz 2 dla pepikow.

Panowie bedzie sie dzialo:DDD

 

No i wszyscy inni potrafią. Strasznie ubolewam że straciliśmy te 2 punkty z Grecją. To powinno być 100% zwycięstwo. Teraz byłoby zupełnie inaczej. A tak? Mamy narazie 1 punkt. Arcyważny mecz z ZSRR a później Ceska Republika, która rośnie w siłę. Ehhh karwa fa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry musiałem... Czy kobiety leciały by na boskiego C.R. gdyby był spasiony lub nie wyżelowany? Panowie tym facetą też zależy na wyglądzie ;)

 

Zarejestrowalem sie specjalnie zeby odpowiedziec w tym temacie bo juz nie moge. Wybralem ten jeden cytat ale odpowiadam wszystkim co mysla podobnie. Najpierw odpowiedz na cytat:

 

Tak lecialy by! Gosc zarabia ponad 200 tys FUNTOW TYGODNIOWO! Moglby miec 150cm byc lysy i oblesny i mialby te same szmule jakie ma teraz.

 

Odpowiedz na inne posty typu "on nie potrzebuje tyle miesni, popisuje sie tylko i chodzi na solarium":

Kazde cialo ma inne geny. Bardziej siedze w koszykowce ale tam sa podobne zasady. Kazdy ma indywidualny trening silowy. W polsce cala grupa nie ma zadnego treningu silowego. Jak chcesz osiagnac sukces to musisz sam chodzic osobno na silke ale zawsze wyjdziesz na tym gorzej bo powinien cie miec na oku profesjonalny trener a nie twoi koledzy co gowno wiedza o treningu. Kazdy gracz jest inny i kazdy ma inny optimum swojej wagi. CR7 ma najlepszych fachowcow swiata robiacych trening fizyczny tylko i wylacznie pod niego zeby wykorzystac 110% co jego cialo moze. Nic tam nie jest przypadkowe. W koszu np Lebron James jest tak wykorzystany ze wyglada jak king kong ale np taki Kevin Durant nie moglby sie ruszyc z waga Jamesa mimo podobnego wzrostu bo maja inne typy ciala (jak ktos nie wiem googlnijcie sobie, niesamowita roznica). Pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Kevin ma inny indywidualny trening zeby wykorzystal tym razem jego 110% i jest chudy jak patyk. Kazdy ma inne cialo a CR7 ma akurat tak dobre geny ze dla niego obecny wyglad daje najwiecej jego grze.

Edytowane przez blamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dla rosjan ..........

 

 

:/ :angry:

 

 

Carson

 

Ogolnie jestem pelen krytyki ale Nasi grali dosc przyzwoicie w pierwszych 30 minutach

 

b.t.w

ciekawostka

BBC HD ma opoznienie okolo 6 sekund , mam na bierzaco info z Polski na skype wiec wiem niejako z wyprzedzeniem co bangla na boisku ;)

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz.Sz

gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

 

CO krzyczy informatyk kiedy Polska zdobędzie gola?

 

Loooooooooooooooooooog.

 

edit:

nie wiem jak wy ale co chwilę słyszę w TV słowo pen!s

Edytowane przez Bartosz.Sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murawski ledwo się ruszał ale Grosicekigo Smuda nie wprowadził. Obraniak świetnie wykonywał stałe fragmenty ale zmienił go za Brożka. No k*rwa.

 

Świetny mecz Perquisa, Dudki i Wasilewskiego. Dobry Błaszczykowskiego, Obraniaka i Tytonia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blizej awansu sa jednak Czechy,im wystarczy tylko remis...

 

 

Widzieliscie jak Smudzie pusciły nerwy w czasie wywiadu ? :lol: Nerwowy z niego człowiek.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie na Zlatana.... 195kg i kolo 100kg... daje rade biegac 90 min pozostajac szybkim i celnym?

 

Zlatan biega przez 90 minut i jest szybki ? :lol: Zlatan to leń grający w Milanie na linii spalonego gdzie czeka na piłkę, jest dobry technicznie i potrafi wykończyć akcje, ale nie jest to szybki goniący po całym boisku zawodnik, oglądnij kilka spotkań Milanu i zweryfikuj swoją wiedzę, tyle.

 

Co do tych rozmów o duchocie co to jej nie było podobno, jakoś dzisiaj przy otwartym dachu dało się biegać przez 90 minut, jak widać ma to jednak znaczenie, więc może domorośli spece od treningów wytrzymałościowych spróbują tam sami pobiegać w takich warunkach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do tematu braku wybiegania malkontenci i znaFcy... :lol: Ktos cos jeszcze chce powiedziec na temat wybiegania? Owszem niektorym brakuje, ale zobaczcie na ruskich ...

 

A teraz komp off i zapierd**** przez 90min lub na maraton.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...