Skocz do zawartości
-talib-

Mistrzostwa Europy 2012 Polska - Ukraina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosz.Sz

Ogolnie to rozpieprzyc cale PZPN...

Siedza same dziadygi i ich pocioty...

 

NIestety to stwierdzenie wraca jak bumerang po każdej wpadce. Aha, a kto jeszcze wygrał? Ci wszyscy którzy zrobili mega przekręty na EURO oraz ci z premiami po kilka/dziesiąt/set tysięcy za pseudo przygotowanie. A co mnie jeszcze rozbroiło Banda kibiców pod hotelem gdzie mieszkała repreza, którzy krzyczeli: DZIĘKUJEMY!!! Komentarze członków rodziny: za co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne pytanie jak to po co? Robią przewagę i w ten sposób można coś więcej zdziałać w ataku , także wydaje mi się , że masz niewielkie pojęcie jak się w dzisiejszych czasach gra.

 

Może się nie znam, ale jak tak ma wyglądać "nowa szkoła polskiej piłki", że obrońcy robią sobie rajdy przez całe boisko, a potem pod bramką przeciwnika okazuje się, że nie ma do kogo podać no to sory. Zgadzam się, że jak jest okazja i trzeba zrobić przewagę to "wszystkie ręce na pokład", ale nie może być tak, że Boenisch biegnie przez całe boisko, a potem w pobliżu bramki przeciwników okazywało się, że jest tam sam, bo jak wspomniałem pomocy w ogóle nie było, a jeden Lewandowski to niestety za mało. Pomoc jest po to, żeby odebrać piłkę od obrony i przekazać ją w odpowiednim momencie do napastników - u nas tego łącznika nie ma.

 

Poza tym jest jeszcze sporo innych problemów: wielka nadzieja czyli naturalizowani Polacy nie dali nam tego czego wszyscy oczekiwali. O ile nie podchodzę do sprawy tak radykalnie jak Tomaszewski to po części zgadzam się z jego opinią. Byłem przeciwny takim zabiegom za czasów Olisadebe i tak samo nie podobało mi się to teraz, że z braku laku jesteśmy zmuszeni do (kolejny raz) kombinowania i szukania "polskich piłkarzy" poza granicami kraju. Dalej: decyzje Smudy. Nie rozumiem dlaczego odsunął Rybusa, nie rozumiem czemu na przodzie grał tylko Lewandowski, nie rozumiem czemu zmieniał zawodników gdy te zmiany nie miały już kompletnie żadnego znaczenia. A już najbardziej wkurza mnie to jego podejście po najmniejszej linii oporu: gramy na remis, na minimum, żeby się prześliznąć.

 

Kolejna rzecz: kondycja piłkarzy. Nie wiem jak to skomentować, nie wiem czy to kwestia możliwości fizycznych czy jednak jakaś blokada z mózgu, że jeśli na początku spotkania nic nie strzelą to potem blokada. Coś na bank jest na rzeczy, bo nie wierze, że takie chłopy nie są w stanie zapierd..lac po boisku przez bite 90 minut. Nie wiem tylko co myśleć jak słyszę od Lewandowskiego, że dali z siebie wszystko. Jak to było wszystko to...może jednak zostawmy ten sport w spokoju, szkoda nerwów.

 

Zgadzam się jednak z opinią, że ta drużyna ma pewien potencjał. Pytanie tylko czy jest on mniejszy niż się wszyscy spodziewali czy po prostu wiecznie niewykorzystany lub źle wykorzystany.

 

Nie będę ukrywał, że przed mistrzostwami nie dawałem naszym szans na wyjście z grupy. Wolałem się miło zaskoczyć niż (jak zwykle) niemiło rozczarować. Po meczu z Grecją i Rosją po raz pierwszy od baaaardzo dawna faktycznie pojawiło się światełko w tunelu, że coś można pokazać i dać w końcu kibicom tak oczekiwany awans. No ale nie, skończyło się jak zawsze, szara rzeczywistość wyruch..la nadzieję. To boli najbardziej.

 

Jest jednak jeden pozytyw tej całej sytuacji: jest to absolutnie najlepszy moment od wielu lat na konkretne rozliczenie i załatwienie sprawy PZPN-u. Jak po takiej klapie nic się nie zmieni to beton zostanie tam na wieki wieków.

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My to My, ale Ruscy jaka wtopa hehe. Pewnie niedźwiedzie nawet pijane teraz chodzą.

 

Ruscy sie przynajmniej starali strzelic bramke....... a Nasi w drugiej połowie nie zrobili nic. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz.Sz

źródło onet.pl

"Reprezentanci Polski podczas euro 2012 mogli liczyć na wysokie premie. W ostatnim meczu mogli zrobić "skok na kasę" i wywalczyć aż 1,5 miliona euro. To się jednak nie udało, bo przegrali z Czechami i za to spotkanie dostaną jedynie startowe...

 

Za remisy z Grecją i Rosją kadrowicze dostaną po 250 tysięcy euro. Zwycięstwo zostało wycenione przez PZPN na 500 tysięcy euro, ale jego smaku kadrowicze nie zdołali poznać. Koło nosa przeszła także premia za awans do ćwierćfinału, która wynosiła milion euro. Łatwo można policzyć, że stawką meczu było 1,5 miliona euro.

 

Zawodnicy oprócz 500 tysięcy euro dostaną także pieniądze za tzw. startowe. Każdy z 23 piłkarzy otrzyma 45 tysięcy euro (po 15 tysięcy za każdy mecz grupowy).

 

 

 

Na meczach Polski na Euro zarobił także PZPN, którzy otrzyma pieniądze od UEFA. Europejska federacja przeleje na konto związku 1 milion euro (po 500 tysiące euro za remisy). Działacze ustalili, że tymi premiami będą się dzielić z zawodnikami po połowie.

 

Podczas Euro 2008 piłkarze "podnieśli z boiska" 200 tysięcy euro za remis z Austrią (1:1). Każdy z zawodników otrzymał także 30 tysięcy euro startowego za mecze fazy grupowej.

 

Premie reprezentantów na Euro 2012:

Startowe za mecz grupowy - 15 tysięcy euro dla zawodnika

Startowe za mecz w fazie pucharowej - 20 tysięcy euro dla zawodnika

Premia dla drużyny za remis w meczu grupowym - 250 tysięcy euro

Premia dla drużyny za wygraną w meczu grupowym - 500 tysięcy euro

Premia za awans do ćwierćfinału - 1 milion euro

Premia za awans do półfinału - 1,5 miliona euro

Premia za wicemistrzostwo Europy - 2,25 miliona euro

Premia triumf w mistrzostwach Europy - 3,75 miliona euro

 

Premie dla reprezentantów na Euro 2008:

Startowe za mecz grupowy - 10 tysięcy euro dla zawodnika

Startowe za mecz w fazie pucharowej - 15 tysięcy euro dla zawodnika

Premia dla drużyny za remis w meczu grupowym - 200 tysięcy euro

Premia dla drużyny za wygraną w meczu grupowym - 400 tysięcy euro

Premia za awans do ćwierćfinału - 800 tysięcy euro

Premia za awans do półfinału - 1,2 miliona euro

Premia za wicemistrzostwo Europy - 1,8 miliona euro

Premia triumf w mistrzostwach Europy - 3 miliony euro"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poruszył temat obcokrajowców. Tomaszewski miał rację, że z takim PZPN nie mamy szans na dobry wynik, bo po drodze popsują co się da (choćby atmosferę o czym mówił Błaszczykowski w kontekście braku biletów dla rodzin, dziewczyn, żon itp). Dlatego skoro mamy "przegrać" to lepiej ze swoimi, pokazując młodym chłopakom trochę piłki na światowym poziomie. A tak pościągaliśmy lisy, które choć jako tako dobre to chyba nikt nie myślał, że nam bóg wie co dadzą. W efekcie ostatnie miejsce z grupy i tylko niesmak pozostanie. Swoją drogą podobnie potrzebny nam był Piszczek. Chłopak sobie pograł i dla niego dobrze, ale dla mnie kolejny niesmak, bo od początku mówiłem, że lepiej nie wyjść z czystymi niż wygrać z brudnymi, a wyszedł nam miks w postaci ostatniego miejsca w grupie mimo łapania się ludzi, którzy reprezentowali już inne narody czy są przestępcami.

 

Co do samego PZPN to wezwać Bońka do Prezesa Rady Ministrów i Ministry Sportu na rozmowę, dogadać co i jak i negocjować z Platinim rozwiązanie tego grajdoła. Dla mnie to moglibyśmy nawet nie startować w kolejnych eliminacjach do Mundialu i nawet Euro, bo po co się pchać z kolejnym trenerem świeżakiem i taką samą drużyną skoro będzie jak zawsze? Przeczekamy i przeżyjemy, a w między czasie zmodernizujemy instytucję Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak już nie będzie miał kto psuć wszystkiego i będą ludzie kompetentni to zaczniemy budować drużynę, która będzie miała zapewnione godziwe warunki pracy.

Edytowane przez Prolog
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zaproponowałem dyplomację i uruchomienie kontaktów oraz perswazji Bońka. Mamy szansę, którą jeśli zaprzepaścimy to nie wiem kto potem zajmie się tym tworem, gdy damy czas mu się kolejny raz okopać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdym meczu brakowalo srodka po 20min... Nie bylo przez kogo pilki przepuscic

 

Dokładnie. Lewandowski musiał się ciągle wracać i już z przodu nie było do kogo grać. Obraniak nie spełnił się jako rozgrywający i dziwię się, że aż tyle grał w tym turnieju. Murawski też nie był zbyt kreatywny. Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz.Sz

Dobrze że dzisiaj siatkarze pokazali klasę i pokonali trzeci raz wielką Brazylię,już tylko na nich można liczyć w grach zespołowych.

 

Być może dlatego że nie ma tam tak wielkich pieniędzy. Paradoksalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie paradoks,tam gdzie jest wielka kasa tam są układy,nic dziwnego że w polskiej szmacianej lidze grają emerytowani kumple jak franek czy Żewłakow zamiast młodych talentów.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ach ten CR nie dość, że baby na niego lecą, używa tony żelu to jeszcze na[ciach!]la w najbardziej potrzebnych momentach, żeby zrobić na złość malkontentom :lol2:

 

Podsumowując, zasłużenie mamy Portugalię i Niemców w następnej fazie i prawdopodobnie w półfinałach również :wink: pzdr

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauwazcie jedna zaleznosc z ostatnich xx lat: nie wazne czy nasze piekne gwiazdeczki z czasow obecnych, czy kolektyw sredniakow z lat ubieglych. Jesli tylko grali mecze eliminacyjne czy teraz towarzyskie (szczegolnie te ostatnie przed euro) w 90% wygladalo to dobrze, czasem przecietnie, czasem cieszylo sie oko z ich gry, ale szlo do przodu. A gdy tylko nasz genialny sztab reprezentacji z armia "uczonych" zabieral sie za przygotowanie kondycyjne/motoryczne/psychiczne/fizyczne/czy jak zwal tak zwal naszych graczy przed kazdym turniejem -> jedna gigantyczna klapa i grali jak nie ci sami zawodnicy 2-3 miesiace wczesniej.

 

Dlaczego nasza kadra nie moze dostac zwyklego przygotowania przed turniejem jak w duzych klubach, tylko jakies dziwne eksperymenty. I w tym roku przed samym turniejem byly juz glosy "ekspertow" i bylych graczy, ze to znow moze nie wypalic. I tak sie stalo.

 

My nie jestesmy druga Anglia, Portugalia czy Hiszpanami, zeby z calej druzyny robic celebrytow, naganiac ich do reklamowek i bilbordow zeby gonic hajs. Kolejny raz wszyscy napomowali wielki balonik i peklo wszystko wraz z pierwszym meczem... z duzej chmury maly deszcz. Juz 100x bardziej bym wolal ogladac niepokornego Boruca, zataczajacego sie Peszke i oldboya Zewlakowa, niz patrzec na dziada Smude, ktory nie ma jaj przeprowadzic zmian. Pal licho ze by byly dwa/trzy remisy, moze i bysmy sie nie dostali wygrywajac jeden mecz. Ale jakbysmy ogladali graczy, ktorzy przez +90 minut biegaja na pelnych obrotach, strzelaja bramki i gra sie w calosci klei w kazdej formacji bez wiekszych bledow - nikt by nie narzekal ze odpadlismy. I nikt chyba tutaj nie moze powiedziec, ze troche wiecej niz 11 zawodnikow ktorych Franek zabral ze soba na Euro, nie jest w stanie grac na pelnych obrotach caly mecz.

 

A teraz jak nie Franek, to kto? Na widoku zadnego powaznego kandydata, procz Skorzy niby namaszczonego przez Smude... ale jak dla mnie to on ma za malo doswiadczenia i tez bez wiekszego jaja, zeby prowadzic ten caly ciach!lnik przy chlewie PZPNu tak jak powinno to wygladac. No chyba ze ponownie mega proroka i zbawiciela sobie z zachodu sprowadzimy za wielka kase...

 

A wracajac do Euro: dobrze, ze jak narazie mozna na niektorych spotkaniach zawiesic oko i cieszyc sie szybka gra na swiatowym poziomie. I oby tak do finalow wszystko szlo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polska taktyka 1-9-1 nie wypaliła ;)

 

 

Zapomnialem o 12 zawodniku o ktorym tak nadawali komentatorzy.

 

Cala ta otoczka to dla mnie jakies zenua... Spoty reklamowe, plakaty, wywiady... Kuzwa normalnie sie czulem jakby juz nasi zdobyli to mistrzostwo Europy...

Wywalone grube pieniadze w sport w ktorym i tak obrywamy jak zawsze.

 

Moze czas poinwestowac w dyscypliny gdzie odnosimy jednak sukcesy. Mamy zajebistych wioslarzy, niezlych siatkarzy i szczypiornistow...

Nie ma co pierdzielic ze pilka jest popularna, ze to nasz sport narodowy...

Moze i jest popularna ale wole popatrzec jednak na inne ligi niz nasza.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesprawiedliwosc, bramka hiszpanow ze spalonego

 

a co do komentatorów, teraz jak na dłoni widać że Szpaka trzeba już odesłać na emeryturę, 10 razy przyjemniej ogląda się Laskowskiego w akcji, może jakaś mała petycja jest potrzebna żeby zamienić go w finale?

Edytowane przez mihalo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalone grube pieniadze w sport w ktorym i tak obrywamy jak zawsze.

 

Ostatnio musiałem robić objazd blisko 200m, bo nie mogłem wjechać wózkiem na krawężnik, a gdy już mi się udało to mało żuchwa nie odpadła. W mojej mieścinie takie są chodniki, ale za to Orliki mamy aż trzy :lol:
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te bydlaki podają wyniki równoległego meczu ?

Zaraz po tym na żywo z chęcią bym sobie poprzeżywał ale niestety znam wynik i sytuację w grupie.I dlaczego ten cieć Szpak gadał przy wyniku 0:0 Hiszpania-Chorwacja i 1:0 Włochy-Irlandia, że to Włosi są w ćwierćfinale ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te bydlaki podają wyniki równoległego meczu ?

Zaraz po tym na żywo z chęcią bym sobie poprzeżywał ale niestety znam wynik i sytuację w grupie.I dlaczego ten cieć Szpak gadał przy wyniku 0:0 Hiszpania-Chorwacja i 1:0 Włochy-Irlandia, że to Włosi są w ćwierćfinale ?

 

byliby w takiej sytuacji i to z pierwszego miejsca.

wynik spotkania bezposredniego przy rownej liczbie punktow decyduje

tutaj 3 druzyny bylyby na 5 punktach wiec tabelka pomocnicza w ktorej brane sa pod uwage wyniki spotkan bezposrednich

kazda druzyna po 2 pkt, Wlosi bramki 2-2, pozostali bramki 1-1

Wlosi zajmuja pierwsze miejsce dzieki wiekszej liczbie strzelonych bramek.

Pomiedzy Hiszpania i Chorwacja decydowalaby roznica bramkowa ze wszystkich spotkan, bo z pomocniczej tabelki wychodzi im po rowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Chorwaci nie wywalili Hiszpanów z ćwierćfinału. A Irlandczycy i tak są zajedwabiści.

 

Takie piekło jakie zrobili Irlandczycy w Poznaniu nie zdarzy się dłuuugo. W pobliżu starego rynku brakowało w sklapach piwa. Zajebiści ludzie! Przegrali wszystkie mecze a bawili się jakby co najmniej wygrali te mistrzostwa! Mam nadzieję, że oni będą tak samo dobrze wspominać nas jak my ich. Dziś już wyjeżdżają kamperami z Poznania i wielka szkoda bo dzięki tym zielonym smoką to miasto było zupełnie inne- lepsze.

Edytowane przez Ram1rez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie piekło jakie zrobili Irlandczycy w Poznaniu nie zdarzy się dłuuugo. W pobliżu starego rynku brakowało w sklapach piwa. Zajebiści ludzie! Przegrali wszystkie mecze a bawili się jakby co najmniej wygrali te mistrzostwa! Mam nadzieję, że oni będą tak samo dobrze wspominać nas jak my ich. Dziś już wyjeżdżają kamperami z Poznania i wielka szkoda bo dzięki tym zielonym smoką to miasto było zupełnie inne- lepsze.

 

Szkoda tylko że nikt nie mówi o tym, jaki gnój robili nawaleni Irlandczycy. Moja znajoma, która obługiwała stoisko z piwem niedaleko starego rynku, długo nie zapomni złamanego nosa po tym jak dostała strzał od Irlandczyka gdy go wyprosiła z kolejki jak sie wepchnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sędzia liniowy nie powinien chyba opuścić Ukrainy w jednym kawałku :D

 

patrzy i udaje ślepego, nie mogłem uwierzyć

Ukraińcy odpadają ale w dużo lepszym stylu od naszych, brakowało im zimnej krwi jedynie, ale pomysłu na akcje mieli sporo.

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...