Skocz do zawartości
pool80

Problem Z Podkręceniem Ocz S.o.e.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem z Ocz special ops edition naklejka pc2 6400 5-5-5-12.

Jakiekolwiek podkręcenie zegarów powyzej 800mhz konczy sie ze w everescie w tescie wywala błędem i podczas grania tez.

no i ustawienie timingow manualnie w biosie takich jak na naklejce nawet przy nie kreconych kosciach tak samo konczy sie wywaleniem błędu w tescie i grze...

wszystko po wielu kombinacjach skonczylo sie ze jest stabilnie ale jak nie rusze powyzej 800mhz i dam timingi auto wyświetla je w everescie tak:Taktowanie pamięci 5-6-6-2 (CL-RCD-RP-RAS) A NAPIECIE RAMU MUSZE PODNIESC DO 2.2V

w biosie mam jeszcze jedno ustawienie przy timingach dram write rec time ktore roznierz nie mam pojecia jak ustawic przy manualnym ust.timingow.

procesor d915 i płyta asus p5ld2

procek podkrecony fsb 240 x14 jak dam wiecej to wtedy dzielnik juz podwyzsza takty ramu i wali błedami .

komp wstawał i działał nawet przy 885mhz ramu no ale błędy próbowałem na różne sposoby te timingi zmieniac nic nie pomagało napiecie 2,3v wiecej bios nie ma.

proszę o rady (czytałem juz chyba wszystko, siedze przy tym dłuuugo i nic zadanie pytania na forum to ostatnia kostka ratunku) :mur:

AAAAsam sobie musze odp .

poniekąd jak wyłączyłem w biosie speed step to toleruje juz timingi zalecane przez ocz.narazie nie wiem jak z kręceniem ale juz jest stabilnie na 5-5-5-15.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...