Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 7.4

Rekomendowane odpowiedzi

Lista zmian: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2...ease_notes.html

 

Nowości:

 

New Features

 

This release of Catalyst™ introduces the Avivo Video Converter for the Vista (32-bit) operating system. The Avivo Video Converter is a tool that provides a quick and easy way of converting videos from one format to another. The Avivo Video Converter found within the Catalyst™ Control Center accepts a wide variety of file formats as a source, and outputs to file formats such as MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4/DivX, WMA, H.264/AVC and more.

 

Wydajność:

 

Performance Improvements

 

OpenGL performance under the Microsoft Vista operating system improves for all Radeon™ X1000 series of products, in both single card and hardware CrossFire™ configurations. Typical Improvements of 15% or more can be seen in games such as Doom 3, Quake 4 and Prey, with enthusiast class of products seeing improvements of 30% or more.

 

Download: http://ati.amd.com/support/driver.html

Wersja z Control Panelem (NGO): http://www.ngohq.com/home.php?page=Files&a...&dwn_id=412

WarCat 7.4: http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...8&Itemid=41

Edytowane przez Shake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż... trochę szybciej chodzą gierki :] te catalysty przynajmniej wykryły mi kartę nie to co 7.3 O.o

 

edit: radzę nie instalować ccc wtedy literka ć nie działa (mimo wywalenia hotkeyów - zwalili sprawę trochę ;p )

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze po prostu sciagnales sterowniki nie do tego systemu operacyjnego jaki masz zainstalowany (np. majac XP probujesz moze instalowac stery od visty lub na odwrot, albo masz system 32bit-owy a instalujesz 64bit-owe drivery) Sprwadz to i daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki te nie sprawiają problemów ( Radeon 9700, system/stery 32bit ). Ale zamiast badziewnego CCC ustawiam w ATI tray tools .

 

ps. kiedy ATI/AMD przestanie się bawić tym beznadziejnym CCC i zrobi coś czego da się używać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprobuj sciagnac jakas inna (np. starsza) wersje Catalyst i wtedy sprawdz. Sprwadz tez czy np drivery, ktore dostales na plycie do laptopa, czy one sie instaluja. Jednak przed instalacja wyczysc dokladnie sysytem ze starych driverow tak na wszelki wypadek np programem Driver Cleaner. Jesli to nie pomoze to sprobuj sformatowac dysk i wgrac Windowsa na nowo (ale to oczywiscie ostatecznosc). Natomiast jesli i to nie da zadnych rezultatow, to oddaj lapka do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dłuższego czasu problemy ze sterownikami.. mam lapka a w nim ATI x1100 i niestety nie działają mi żadne sterowniki:( może ktoś by mi pomógł??

Zainstaluj omegi, kumpel ma x1600 w lapku i tez to samo bylo, oficjalne stery ati nie wspieraja kart mobilnych, a te mobilne wspolpracuja tylko z firmami wymienionymi na stronie. U kumpla sprawe rozwiazaly omegi. Pozdrawiam

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.. usunąłem sterowniki, zainstalowałem omegi i nadal lipa.. działają mi tylko te z płytki od lapka;/ troszkę beznadziejna z tym sprawa.. windy napewno nie będę przeinstalowywał bo to nie w tym problem, tak mi się przynajmniej wydaje.. no i sterowniki ze stronki Asusa działają ale też nie są za świeże.. i lepiej jak bym miał coś nowszego, ale póki co to nie znalazłem innej alternatywy. Dzięki za pomoc, ale problem nadal pozostaje..;/ hm.. chyba jednak się przejdę do sklepu i tam może coś z tym zrobią w co wątpię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGO 7.3 zmieniłem na Catalyst 7.4

Nie wiem jak marki (nie chce mi się benchować), nie wiem ile fps - natomiast fakt jest taki, że S.T.A.L.K.E.R. - czyli praktycznie jedyne w co gram teraz (czasem FIFA 03 bądź 07) chodzi płynniej - milutko. Czyżby ATI dopracowało wreszcie jakieś porządne stery - niech to będzie początek porządnych i dopracowanych sterów od "Czerwonych".

Na 7.3 miałem czasem jakies dziwne przestoje - tu mi jak narazie wsio śmiga aż miło...

 

EDIT - no to już mi się baaardzo nie podobają te Catalysty 7.4 - właśnie miałem reinstal systemu :angry: Nie wiem co namieszały - gram sobie w stalkera - nagle reset :blink: No dobra, ale winda się nie uruchamia :mur: Kolejnych 5 resetów nie pomogło - nic bidak nie mógł uruchomić, niby winda się uruchamiała ale żaden proces się nie ładował, a ekran wyglądał jak negatyw (odwórcone kolory)... No to przywróciłem system... :damage_wall: Jednak zostaje na NGO 7.2

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sie nie instaluja te stery od ati.

Wyskakuje komunikat Error Nr 0x80040707

 

Rozwiazania podane w sieci nie dzilalaja :mur:

 

Ma ktos na to jakis sposob?

 

edit:

 

wersja samych sterownikow wywala komunikat cannot load islayer.dll.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie przez to. Pisza o tym problemie na kilku zagranicznych forach, ale u mnie nie dziala rozwiazanie bo

nie mam jak go zastosowac. U mnie wszelkie wpisy w rejestrze sa na swoim miejscu. :mur:

Katalogi w all users tez mam jak nalezy i juz nie wiem o co biega.

 

Ma ktos podobny problem?

 

edit:

 

to sie dzieje na kazdej instalce, 7.1, 7.2, 7.4

wina lezy po stronie systemu, tylko gdzie?

 

(xpsp2)

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System czysty jak lza.

Brakowalo jednak jedego glupiego folderu w all users\menustart\programy\autostart

 

Po dodaniu go, wsio lata. Jednak podpowiedzi na sieci z tej strony pomogly.

 

Co do wydajnosci, wiekszych roznic nie widze miedzy 7.3 XG Warcat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie tak sprawdziłem w 3dmarku'03 i trochę mi się mina "zblazowała" kiedy zobaczyłem 5170pkt :blink: Nie pamiętam kiedy ostatnio sprawdzałem wydajnośc tym 3dmarkiem, ale chyba coś koło wersji Catalyst 6.12-7.2. W każdym razie miałem ponad 5800pkt na tych samych ustawieniach @550/866-DDR. Albo stery mają gorszą wydajnośc w DX8.1, albo ATiTool 0.26 nie podkręca mi karty na tych sterownikach. Na poprzednich podkręcał, ale tylko wersja 0.26. Dziwne, ale nic żyje się dalej ... a sterowników nie będę przeinstalowywał do tyłu, ponieważ w nic nie gram, czasem 3dm tak dla sportu ... heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle babol :(. Nie mam "ci", ale to już jakoś przeżyję. Ustawiam sobie tv na tv ouciku film leci slicznie - wszystko gra i buczy , kończę oglądac film włączam grę np css i mam już tylko 1024x768 ;/.Wychodzę z csa włączam obsrane ccc wyłączam telebudę i wszystko wraca do normy . Denerwujące jest to że nie może zostać tv w CCC :(. Co oni do jasnej cholery zrobili na wcześniejszych chyba 7,1 czy 7,2 było dobrze na późniejszych dramat !!!

Trza chyba naskrobac jakiegos complaina emailowego i może ktoś się za to weźmie.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytajacych. mam nadzieje ze ktos madrzejszy ode mnie zdola mi pomoc Very Happy Jak sie pozbyc (i czy sie da ) czarnej ramki na ekranie LCD przy zainsalowanych orginalnych sterownikach ATI Catalyst 7.4 wczesniejszych zreszta tez. na OMEGACH nie ma tej ramki ale zalezy mi na sterownikach od ATI. podlaczenie DVI- HDMI. wybaczcie jesli nie na temat. bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak gram w jakieś gierki to po paru minutach robią mi sie frezy, wyłącza mi sie monitor lub jest restart. Czy wina może leżeć po stronie sterów? A może zasiłka? Czy też może winda, bo wcześniej miałem na niej grafe od konkurencji :D To jest mój pierwszy raz z ati ;)

P.S. Nie patrzcie na sygnaturke bo całego kompa ustawiłem na default.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak gram w jakieś gierki to po paru minutach robią mi sie frezy, wyłącza mi sie monitor lub jest restart. Czy wina może leżeć po stronie sterów? A może zasiłka? Czy też może winda, bo wcześniej miałem na niej grafe od konkurencji :D To jest mój pierwszy raz z ati ;)

P.S. Nie patrzcie na sygnaturke bo całego kompa ustawiłem na default.

Ten Gigabyte (płyta) jest zdaje się na nForce3 i z AGP? K8NSxx to bardzo średnio udane płyty. Spróbuj zmienić mnożnik AGP na 4x, jeśli jest na auto, i wyłączyć Fast Writes. BTW... sprzedaj płytę i kartę na allegro jeśli nie będzie rezultatów i kup coś na PCI-E.

 

--> Gregor rozwiązanie tego buga było podane chyba przy topicu Catalyst 7.3.

Wchodzisz w ustawienia klawiszy dostępu i podajesz np. Ctrl+Alt+Y, po czym wyłączasz klawisze dostępu i restart. Oto efekt na moich CCC 7.4 "ććććććććććć...." :wink:

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...