Skocz do zawartości
bart

[OLLLD] i430TX i pc100 bxpro - te same pamieci?

Rekomendowane odpowiedzi

heyka

wybaczcie kolejne archaiczne pytanie ale chce jakos zutylizowac divixowo pentiuma II + plyte na pc100 BXpro a nie mam do niej pamieci... posiadam tez dzialajcego p233mmx na i430tx (tryton4 tzw) z 64mb pamieci... nie wiem jakich... probowalem juz przeniesc te pamieci z i430tx na pc100 BXpro ale nie doszedlem nawet do post'a (Czarny ekran zaraz po wlaczeniu:( Jestescie wstanie dotrzec z jakich pamieci korzysta i430TX? wiem ze edo, sdram etc... ale to mi duzo nie mowi bo bez podania ich zegara... (nie moge nigdzie znalezc, w calej sieci, jakie pamieci dokladnie obslugiwal ten chip)... wiem jakie pamieci kupic do pc100 bxpro ale wolalbym wykorzystac te stare z p233mmx... PLIIZZZ o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Intelu TX idą bezproblemowo (o ile ma sloty na SDRAM):

 

-wszystkie stare FPM i EDO (parami)

-SDRAM PC66 i PC100

-niektóre (szansa 50/50%) PC133

 

EDO z SDRAMem nie można mieszać. Pomimo że buforuje tylko pierwsze 64 MB to i tak u mnie z kostką 128mb chodził o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są to SDR PC66 i bezproblemu powinny działać na tej drugiej płycie (kidyś miałem takie nawet z Duronem i KT133A :P ). Dlatego nasuwa się pytanie czy te pamięci woguóle dziłają na płycie z TX? Tudziez czy płyta z BXpro jest sprawna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie są to SDR PC66 i bezproblemu powinny działać na tej drugiej płycie (kidyś miałem takie nawet z Duronem i KT133A :P ). Dlatego nasuwa się pytanie czy te pamięci woguóle dziłają na płycie z TX? Tudziez czy płyta z BXpro jest sprawna?

no wlasnie, jesli sa to pc66 to oznacza ze raczej nie sa pc100 czyli nie zadzialaja z p2 tak jak juz sprawdzilem... a czy plyta dziala...

 

MOZNA UZYSKAC POST SYTEMU BEZ PAMIECI RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...