Skocz do zawartości
skonec

Jaki Serwer Dla Malej Firmy

Rekomendowane odpowiedzi

hi hi hi wszystko byloby zupelnie inne gdybym mial wiecej kasy

 

powiedzcie tak szczerze- co mozna za serwer kupic z oprogramowaniem za 3.5k ??

 

mi jedynie to co Wam przedstawilem przyszlo na mysl jako rozwiazanie pasujace do gotowki ktora moge wybrac.

 

mirror oczywisice - dlatego 3 dyski, ale na SATA II nie na SCSI gdyz czytalem iz maja wieksza awaryjnosc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi hi hi wszystko byloby zupelnie inne gdybym mial wiecej kasy

 

powiedzcie tak szczerze- co mozna za serwer kupic z oprogramowaniem za 3.5k ??

 

mi jedynie to co Wam przedstawilem przyszlo na mysl jako rozwiazanie pasujace do gotowki ktora moge wybrac.

 

mirror oczywisice - dlatego 3 dyski, ale na SATA II nie na SCSI gdyz czytalem iz maja wieksza awaryjnosc ;/

Za 3,5k z systemem? Nie ma szansna sensowna konfigurację. No chyba że postawisz to na Debianie+PostgreSQL.

 

A co do SCSI - powiedz tym co to napisali, by się w główke młotkiem gumowym popukali....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

ten serwerek to będzie miał więcej przestojów niż pracował.

:mur:

nie chce mi się za bardzo rozwijać tematu, ale należy sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób oprogramowanie bazodanowe korzysta z zasobów systemu. Są to liczne przetasowania w pamięci - ich efektywność zależy (w największym stopniu) od dostosowania oprogramowania do API (liczne kruczki programistyczne są tutaj wykorzystywane). Drugim elementem będzie obciążenie dysku.

Szkoda, że w sprawie SATA-SCSI zawierzyłeś mitom, zamiast poszukać (www.tomshardware.com).

Procesor będzie się nudził. Porządnej sieciówki brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Kolega chyba pomylił szpanowanie ze stawianiem porządnego serwera. Bez rewelacji. Cóż na wymienione w pierwszym poście wymagania to z pewnością starczy ale na pewno to nie jest złoty środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napiszcie mi przykladowy sprzet z oprogramowaniem za 3.5k

 

bo ja szczerze sie nie znam, moze cos mi pomozecie, jakas plyte z SCSI abym mogl zainstalowac WinXP Prof

 

to nie szpanowanie Panowie, gdyz jak mozna szpanowac 'serwerem' za 3.5k

 

bede ogromnie wdzieczny za podpowiedzi.

 

@remix- mowisz ze pamieci powinny byc lepsze??

 

prosze napiszcie mi jakies sensowne rozwiazanie z moja gotwka

 

I jaka sieciowke dokupic, bo tutaj takze sie nie orientuje.

Edytowane przez skonec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. podstawowy serwerek HP/IBM - 2500 pln (może być nawet taki z celeronem) +512MB ram (razem 1024)

2x hdd scsi - 1000 PLN

do tego freeBSD + usługa instalacji i konfiguracji - 500pln (sprawny adm. spokojnie zmieści się w 5 godzin)

 

możesz spokojnie liczyć na uptime rzędu roku. do tego dobierz strategię backupu (temat rzeka)

 

jeśli chodzi o konfigurację freeBSD to poszukaj człowieka na grupach dyskusyjnych zajmujących się tym systemem.

 

ps. jak znajdę chwilkę to podam przykładowy model serwa i dysków.

 

edit: @skonec -nie, lepsze pamięci niewiele dadzą. w oprogramowaniu bazodanowym optymalizacja jest bardzo daleko posunięta. porównaj np prędkości openoffice i acces pod windowsem. acces bedzie dużo szybszy (lepiej wykorzystuje api), a to porównaj jeszcze z MsSQL -> będzie jeszcze wydajniejszy. dlatego pisałem, że trzeba rozpatrywać serwer baz danych w połączeniu z os-em.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

ten serwerek to będzie miał więcej przestojów niż pracował.

:mur:

nie chce mi się za bardzo rozwijać tematu, ale należy sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób oprogramowanie bazodanowe korzysta z zasobów systemu. Są to liczne przetasowania w pamięci - ich efektywność zależy (w największym stopniu) od dostosowania oprogramowania do API (liczne kruczki programistyczne są tutaj wykorzystywane). Drugim elementem będzie obciążenie dysku.

Szkoda, że w sprawie SATA-SCSI zawierzyłeś mitom, zamiast poszukać (www.tomshardware.com).

Procesor będzie się nudził. Porządnej sieciówki brak.

Ekhm, to do mnie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwerek podany przez HiPho imo bardzo dobry. tylko dodać ramu 512MB, dyski (jak brakuje kasy to chociaż jakieś SATA o podniesionej wytzymałosci - raid edition, itp.)

 

@Hanu - nie, to do konfig. podanej przez @skonec na bazie c2d.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...