Skocz do zawartości
MeHow

Router Do Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zdazylo mi sie juz kiedys zalozyc temat o podobnej tematyce, jednakze od tamtego czasu uplynelo juz sporo wody w Wisle, tak wiec powtarzam sie. Co kupic? Jaki router bedzie najbardziej odpowiedni? Lacze to neostrada, zas rozdzielane ma byc na jeden komputer stacjonarny po lanie i na laptopa po wifi. Przydaloby sie takze, zeby mial opcje priorytetowania pakietow, przekierowywanie portow i nie byl zbyt drogi. Zalezy mi na czyms stabilnym i w miare rozsadnej cenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu ASMAXA AR-704G i jest wystarczający. Chodzi 24/7, i nie wiesza się ani nie robi problemów. No i dość tani jest.

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie Linksysa WRT54GL skoro wychodzisz w przyszłość, a na teraz dokup do tego jakiś modem ADSL. Tylko w takim przypadku ciężko już określić czy to rozwiązanie jest dla Ciebie rozsądne cenowo, bo wyjdzie w okolicach 300ziko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope, niestety. Inna rzecz, ze dobry router z wbudowanym ADSL Annex A (czyli do Neo) i tak wyniesie ze 300 zeta...

 

IMHO pojdz za rada narcyza - WRT54GL + modem ethernetowy do Neo. Jak modem przestanie byc potrzebny - sprzedasz, odzyskujac tym samym czesc kasy i zostajac z pierwszej klasy routerkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, zbieram sie na gielde, zobacze co tam maja ciekawego i w jakich cenach. 300 zl to juz przestaje byc gra warta swieczki. Dzisiaj zapewne doniose, czy udalo mi sie cos kupic. :)

 

 

---

 

na giełdę spóźniłem się :/ kupno routera zostało przełożone o tydzień. Ma ktoś jakieś inne propozycje co do modelu?

Edytowane przez MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoz chyba skusze sie na tego asmaxa, nie bawi mnie zbytnio pakowanie sie w 300zl, liczylem na calkowity koszt <=200. Czy w tej cenie dostanę coś w miarę stabilnego o określonych przeze mnie parametrach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako modem to cellpipe z allegro za ok 50 pln a co do routera podtrzymam wrt54gl lub wrv200

 

z tanimi routerami jest tak, ze trafisz na egzemplarz dzialajacy i sie bedziesz cieszyl lub trafisz zloma i bedziesz go wymienial 10 razy

a jak kupujesz linksysa, to stawiasz i zapominasz o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope, niestety. Inna rzecz, ze dobry router z wbudowanym ADSL Annex A (czyli do Neo) i tak wyniesie ze 300 zeta...

 

IMHO pojdz za rada narcyza - WRT54GL + modem ethernetowy do Neo. Jak modem przestanie byc potrzebny - sprzedasz, odzyskujac tym samym czesc kasy i zostajac z pierwszej klasy routerkiem.

Nie mow hop... Netgear ma takie urzadzenie (WAN ADSL i RJ45)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne pytanie, też poszukuje dobrego routera pod Netie na kablach Neostrady, teraz mam U.S.R. 9107, ale strasznie denerwują mnie problemy z przyporządkowywaniem nr IP.

Szukam teraz jakiegoś routera, który posiada przyporządkowyanie nr IP według nr MAC karty sieciowej lub cos podobnego = chce mieć na stale przyporządkowany nr IP do danego komputera a nie jak jest w USR9107 miesza mi nimi cały czas...

 

PS. Do podłączenia tylko w kompy, przez kabel, to znaczy ze nie potrzebuje routera z wifi.

Edytowane przez silver_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne pytanie, też poszukuje dobrego routera pod Netie na kablach Neostrady, teraz mam U.S.R. 9107, ale strasznie denerwują mnie problemy z przyporządkowywaniem nr IP.

Szukam teraz jakiegoś routera, który posiada przyporządkowyanie nr IP według nr MAC karty sieciowej lub cos podobnego = chce mieć na stale przyporządkowany nr IP do danego komputera a nie jak jest w USR9107 miesza mi nimi cały czas...

 

PS. Do podłączenia tylko w kompy, przez kabel, to znaczy ze nie potrzebuje routera z wifi.

Przecież jak wyłączysz dhcp i ustawisz IP na sztywno na komputerach to nic nie będzie mieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do pytania.

Muszę zwolnić pokój i przenieść kompa do drugiego pokoju. Kabli za bardzo nie mam jak przeciągnąć - po drodze co najmniej 2 ściny (nie są to sąsiednie pokoje).

Zostaje wi-fi z modemem asdl. Musi to być jedno pudełko, w dodatku będzie powieszone na ścianie. Do tego coś do wsadzenia do kompa. Może być na PCI, może być na USB.

Zasięg wymagany to około 9 metrów ALE po drodze ściana nośna + druga cieńsza.

Zastanawiam się nad D-Link Wireless G ADSL2 Router DSL-G624T (c.240) i do tego jakaś karta też D-linka (c.100). Razem około 350 zł. To jest w sumie prawie max co mogę przeznaczyć.

Rodzina się powiększa i mam zasadniczo inne, ważne wydatki.

 

P.S.

Na dzieleniu łącza nie zależy mi, bo i tak mam 1 komputer z neo512.

Czasami może się przyda możliwość dołączenia do "sieci" laptopa brata, ale to sporadycznie.

Przekierowanie portów nie zaszkodzi, w sumie czasami w coś sobie pogrywam on-line.

Firewall też by mógł być - nie musiałbym mieć zainstalowanego, ale to nie wymóg.

Najważniejsza stabilność - nie bardzo uśmiecha mi się wchodzić do pokoju aby zresetować ruter jak dziecko będzie spało ....

 

 

Znalazłem test Asmax Wi-Fi ADSL Router AR 904G - niedrogi, pozytywnie o nim piszą.

Może jego kupić ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Linksysa WRT54G/GL/GS, to bardzo dobry router, szybki, stabilny i można na niego wgrać świetne oprogramowanie alternatywne (nie we wszystkich wersjach!), oczywiście wymaga dodatkowego modemu ale one kosztują grosze.

Nie polecam routerów z modemem i wifi gdyż są zazwyczaj mniej stabilne.

O D-Link radzę zapomnieć, robią dobry (bo tani ;)) sprzęt kablowy ale ich wifi to koszmar!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że każdy router z wifi i modemem wiesza się codziennie jak np potrafią D-Linki, mówię tylko że średni czas bez restartu jest w nich krótszy niż w routerach bez modemu a USRobotics to dobra firma.

Ogólnie modemy i wifi się nie lubią. Polecam lekturę dobrego forum o tematyce wifi np wififorum.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam routerów z modemem i wifi gdyż są zazwyczaj mniej stabilne.

Moj Linksys WAG200G nie zawiesil sie jeszcze ani razu, a mam go od ponad roku...

Nie mam zadnych powodow do narzekania na ten router i moge z czystym sumieniem go polecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle, ze moj ASMAX AR-704G jeszcze ani razu sie nie powiesil, a panowie na gieldzie warszawskiej mowili, zeby nie brac, bo szrot. Coz, zawierzylem braci forumowej i jestem do przodu o dobry sprzet i pare zlotych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

Linksys WAG200G

ASMAX AR-704G

To już 2 typy :-D .

 

Zastanawiam się też nad

Asus Wireless ADSL Router WL-600G - kusi port usb z możliwością dołączenia HDD.

3Com OfficeConnect Wireless 802.11g/54 Mbps ADSL2+ Router, 1xADSL Annex A, 4xLAN - kiedyś 3Com miał dobry sprzęt sieciowy.

 

A do tego karta do kompa, np:

Asus WL-138G V2 karta sieciowa PCI Wireless 802.11g/54Mbps

lub

Edimax karta sieciowa PCI Wireless 802.11g/54Mbit (antena 2dBi z kablem 1m) - można antenę wyciągnąć spod biurka - może warte to jest uwagi ??

lub

Pentagram HorNET WiFi adapter USB 2.0 Wireless 802.11g/54Mbps

 

Lepiej wybrać na PCI czy usb ??

 

P.S.

W Vobisie mają zestaw: Linksys WAG200G ModemADSL Router AccessPoint + WUSB54GC (USB) za 350zł.

Chociaż z drugiej strony taki zestaw ASMAX AR-704G + Edimax PCI Wireless 802.11g/54Mbit wyszedłby poniżej 300zł.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad

Asus Wireless ADSL Router WL-600G - kusi port usb z możliwością dołączenia HDD.

Jeśli już coś od Asusa to tylko WL-500G Premium. Pozwala na wgranie Tomato (niestety nie obsługuje jeszcze USB) bądź Openwrt (ten z kolei obsługuje USB i pozwala dograć odpowiednie pakiety, programy które umożliwiają ściąganie z torrentów bądź emula, tak więc bezgłośne ściąganie w nocy :lol2: )

 

 

Lepiej wybrać na PCI czy usb ??

Na PCI. Ale żadną z wymienionych przez Ciebie. Lepsze są Linksysy, Planety, TP-Linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz taka mozliwosc, to chyba bralbym cos z mozliwoscia wystawienia antenki na biurko. Nie ma to jak miec antene tuz obok wielkiego, metalowego zrodla zaklocen elektromagnetycznych (czyli tuz przy budzie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz taka mozliwosc, to chyba bralbym cos z mozliwoscia wystawienia antenki na biurko. Nie ma to jak miec antene tuz obok wielkiego, metalowego zrodla zaklocen elektromagnetycznych (czyli tuz przy budzie) ;)

Spoko, mam dwa komputery PC z kartami wi-fi na PCI bez żadnych dodatkowych anten stojących. Oczywiście mogło by być lepiej z jakością sygnału ale nie popadajmy w skrajność. Na domowy użytek wystarczy. Prędzej to akwarium bądź mikrofalówka zakłóci pracę fal radiowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WL-500G Premium - trochę drogi.

 

Z tym wyciąganiem "antenki" to jest jeszcze opcja wifi na usb i przedłużacz usb - ma się wtedy dość spore "pole manewrów".

 

Pomiędzy obydwoma urządzeniami będzie jakieś 12 metrów z 2-ma ścianami nośnymi po drodze. Co prawda w ścianach drzwi, ale często zamknięte ...

 

P.S.

Co do dostępnych producentów:

3Com, D-Link, SMC Networks, Netgear, Edimax Technology, Belkin, Sweex,

To na miejscu, inne przez net, wolałbym na miejscu kupić ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...