Skocz do zawartości
DziubekR1

Zus Kupil Oprogramowanie Za Prawie 63mln Zl.

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie, to nie wiem czy dobry dzial wybralem, jak zly to prosze przeniesc, jak temat byl, to prosze ten usunac. Tyle tytulem wstepu, teraz do rzeczy.

 

W newsach na http://itbiznes.pl przeczytalem, ze ZUS strzelil sobie oprogramowanko za prawie 63mln zl. Oprogramowanie jakiej firmy wybrano jest chyba oczywistoscia. WIecej szczegolow na http://itbiznes.pl/art26027.html

 

Teraz odnosnie akcji przeciw rozrzutnosci ZUSu. Linka znalazlem w komentarzach na PClabie, wazny jest kazdy glos, moze cos z tego bedzie. Po szczegoly mozna looknac tu http://akcja.jakilinux.org/ .

Ja juz sie wpisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletne przegięcie... Przecież linux do takich prace jest nawet lepszy od win i innych (można nawet brać płatna wersje i bedzie i tak tysiące razy tańsza od tego co wybrali teraz...). J.w. tanie państwo tak nie wygląda :<.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy się wpiszecie, a potem ktoś wykona polecenie DROP TABLE wpisy... i wszystko pójdzie w niepamięć... :)

 

Poza tym, nie przeliczajcie takich pieniędzy na 1 człowieka... bo dla przeciętnej firmy 1 mln pln to są grosze... a tym bardziej dla zusu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co.. biorę pod uwagę, ale prawda jest taka, że gdyby nie kupili tych komputerów Ty czy ja i tak nie dostalibyśmy ani pół grosza z tego tytułu... pieniądze poszły by na coś innego... lub do kogo innego :D// Tak, że ja się tym nie stresuję... bo licząć, że w polsce jest 20mln ludzi, którzy płacą składki ZUS.. to kosztowało to każdego około 3 pln... Po 3 pln to mi się nie chce schylać panie.. no może schylić to bym sie schylił.. zawsze to gumy do żucia gratis :) ale bez przesady... Jeden wypad do biedronki na zakupy to wydatek rzędu 30..70 pln. Niech se mają te nowe komputery, niech se mają nowe ofisy.. mam im żałować... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tez pod uwage to ze spora wiekszosc uzedasow jest przeszkolona do uzywania Offica i Windowsa, a przeszkolenie takiej ilosci ludzi wyszlo by jeszcze drozej.

 

I tak jak Pelzak powiedzial 3 zl chyba nie bedziemy zalowac na to aby byli bardziej "na czasie" xD

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie tez pod uwage to ze spora wiekszosc uzedasow jest przeszkolona do uzywania Offica i Windowsa, a przeszkolenie takiej ilosci ludzi wyszlo by jeszcze drozej.

 

I tak jak Pelzak powiedzial 3 zl chyba nie bedziemy zalowac na to aby byli bardziej "na czasie" xD

 

Pozdrawiam

Może i wyszłoby drożej,ale liczy sie przedewszystkim myślenie długofalowe a nie tylko co będzie w tym roku.Skoro kraje takie jak Francja widzą sens używania bezpłatnego oprogramowania w sektorze administracji publicznej,to chyba warto by brać z nich przykład.

 

Ale jak ktoś wcześniej napisał najlepiej wydaje sie nie swoją kase.Niby tylko 3 zł na obywatela,na emeryta których jest 5 razy mniej to już 15 zł.Ale jak emerytom trzeba dać podwyżki to nie ma z czego i muszą sie zadowolić kwotą 30 zł co jest żałosne.A ci ludzie pracowali po 35 lat na swoje emerytury.

 

Podpis złożony.Zobaczymy czy coś z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZUS teraz powinien oszczędzać bo niedługo nie będzie miał z czego wypłacać rent i emerytur ... taką mamy demografię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mamy tanie panstwo jak to obiecywaly Kaczory...

 

 

 

uważaj na słowa ponieważ możesz nimi obrażać czyjeś poglądy polityczne, hamstwo zachowaj dla siebie...

 

 

 

co do sprawy, to miejmy nadzieje ze te wydane pieniazki nie pojda na marne... oj miejmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie jednej rzeczy najwyraźniej... rynkiem rządzi kasa... Podpisując konktrakt z microsoftem ktoś na tym nieźle zarabia. Może to niezbyt analogiczny przykład ale firma w której pracuję jest tzw gold partnerem microsoftu.. oczywiście trochę nas to kosztuje dodatkowego wysiłku ale za to mamy z tego tytułu niezłe bonusy - np darmowy dostęp do prawie wszystkich narzędzi i programów microsoftu... Nie będąc partnerem musielibyśmy wszystko kupować co by wyszło cholernie drogo.

 

Podobnie jest i z ZUSem... zgaduję iż w zamian za zakup ich oprogramowania ZUS dostaje gwarancję niezawodności, ludzi microsoftu do wykorzystania jako pomoc techniczną i takie tam.

 

Czy ściągając darmowego linuksa ktoś by ośmielił się zagwarantować poprawną pracę oprogramowania etc? Prawda jest taka, że jeśli już za coś płacimy srogie pieniądze to żądamy aby to działało i było najmniej awaryjne. A z linuksem wiadomo jak jest.. posadźcie przy nim panią krystynę z gazowni i będzie wołać co chwila informatyka aby ten usunął jej brak uprawnień do pliku...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK dobrze prawisz

 

prawda, niechodzi tyle o kierownikow, czy samo ministerstwo, ich delikatnie mowiac chrzani co bedzie na kompach, chodzi o ludzi ktorzy na tym pracuja... i tu jest ten problem, ze naprawde mielibysmy problemy z przesiadka na cos z linuxa, a musimy pamietac ze zaden kraj nie moze sobie pozwolic na takie problemy...

 

 

 

ps. chyba nie wszyscy czytali dokladnie petycje pod ktora sie podpisywali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK dokładnie. W firmach liczy się standard i możliwość szybkiej naprawy. Po co ciągać informatyka do prostych rzeczy które są pracochłonne ? Tak samo wsparcie techniczne. Tutaj widać brak patrzenia z perspektywy firm, tylko z swojego podwórka które sprawdza się dla nas, no może dla firm max 10 osób ;). Nie jestem fanem M$ ale widze że wiele rzeczy działa i sprawdza się wyśmienicie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisałem się i ja. fakt, to za mało. ale coś trzeba robić. najgorzej, że na tych grabieżców nie ma siły. oni żądzą się swoimi prawami. a ktoś na górze dorabia siebie kradnąc naszą własność. szkoda gadać. rozwalić ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze w ramach walki ze skostnialym ukladem postanowiles rowniez zakwestionowac reguly ortografii i gramatyki?

 

Musze sie zgodzic z Pelzakiem - zaplacili 63 miliony za komplet softu (z opcja aktualizacji) i trzyletnie wsparcie techniczne, calosc od jednego producenta, ktory napisal to od poczatku do konca. W zwiazku z tym jak cos sie wykrzaczy, to serwisanci maja pelna wiedze o serwisowanym produkcie i pelne prawa do grzebania w nim. W dodatku to jest zasadniczo cos juz znanego pracownikom, wiec szkolenia, jesli w ogole beda, to w niewielkim zakresie.

 

A Linux? Pokazcie mi wydawce dystrybucji, ktory zgodzi sie dostarczyc, skonfigurowac, prowadzic szkolenia oraz stala pomoc techniczna dla kolosa, jakim jest ZUS? Do tego dochodzi jeszcze sprawa kompatybilnosci wstecznej - wszystko (sprzet, oprogramowanie, dane), co jest, musi dzialac bez zadnych przerobek, bo utrata lub zamieszanie w danych skonczy sie dla mniejszej lub wiekszej grupy ludzi tragicznie. Serwis tez nie wyglada mi rozowo - wez teraz ganiaj spolecznosc Open Source, bo jakis modul napisany przez kogos tam i wlaczony do distro sie wywala albo sprawia problemy i nie wiadomo dlaczego...

Do tego - wyobrazacie sobie przeszkolenie wszystkich pracownikow ZUS? I to praktycznie od zera, bo Linux ma np. kompletnie inna strukture katalogow.

 

Innymi slowy - idea przejscia na Linuxa jest bardzo chlubna, ale wcale nie jestem pewien, czy rzeczywiscie byloby to takie duzo tansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bundestag dziala na linuxie juz ... tez byly problemy z przejsciem ale teraz maja juz z glowy.

No ale teraz Kaczory namotaly wszedzie aby odwrucic od siebie i swojej nieudolnosci uwage opii publicznej ... zenada

 

A co do obrazy rzadu to ... nie ma co sie przejmowac ... kiedysz szlachta teraz cholota dostala stery w swoje rece.

 

A prawda z kupowaniem oprogramowania jest taka ze ktos dostal koperte i to spora i temu MShit bedzie w suzie za nasze pieniadze :D tak jak i marmury za nasza kase robia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tu nie chodzi o te 3zl, tu chodzi o zasade. Pier..., ze nie maja kasy dla emerytow, a ich placowki wygladaja jak pałace. Pier..., ze nie maja kasy, a co chwile jakas impreza integracyjna za gruba kase. Pier..., ze nie maja kasy, a kupili oprogramowanie za 63mln zlotych. Nie mowcie mi tu o niezawodnosci, bo jesli zrobic porownanie Linux vs Windows, to co jest bardziej niezawodne ? Przeszkolenie byloby potrzebne do Linuxa, Open Source Office jest praktycznie tym samym co normalny Office, wiec tu by sie raczej obylo bez szkolen. Do tego zatrudilo by sie informatykow, ktorzy w razie problemu naprawili by go. Przeszkolenie to bylby jednorazowy wydatek, a wszystko wyszlo by napewno duzo taniej niz te 63mln, a w przyszlych latach, gdzie szkolen by juz bylo, to kosz by jeszcze bardziej spadl.

Ja bym nie mial nic przeciwko takiemu zakupowi za 63mln, gdybym wiedzial, ze ta firma na to zasluguje. Teraz dla samej zasady wpisalem sie pod tamta petycja. Ja, bo niechce bezsensownego wywalania kasy na oprogramowanie, ktore mozna kupic duzo taniej. Ktos inny zrobi petycje, bo w koncu ch... go strzeli, ze ZUS buduje sobie kolejny pałac. I to nie chodzi o 3zl, ale o zasade, jak sie takich petycji na rozne tematy nazbiera, to moze w koncu ktos to ruszy.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowcie mi tu o niezawodnosci, bo jesli zrobic porownanie Linux vs Windows, to co jest bardziej niezawodne ?

Moznaby rozwinac dluga dyskusje na ten temat. Odpowiedz wcale nie jest oczywista (jak chcesz przykladu, zajrzyj do topicu o Reactosie). To, ze OpenOffice kompletnie nie radzi sobie z duzymi plikami tez warto by wziac pod uwage.

Przeszkolenie byloby potrzebne do Linuxa, Open Source Office jest praktycznie tym samym co normalny Office, wiec tu by sie raczej obylo bez szkolen.

Zebys sie nie zdziwil. Mowimy o paniach Krysiach, ktore wzywaja informatyka jak ikona sie znajdzie w innym miejscu ;)

Do tego zatrudilo by sie informatykow, ktorzy w razie problemu naprawili by go.

Oczywiscie pracowaliby oni w czynie spolecznym, bez wynagrodzenia.

Przeszkolenie to bylby jednorazowy wydatek, a wszystko wyszlo by napewno duzo taniej niz te 63mln

Liczyles, ze jestes taki pewien? Bo ja wcale nie jestem pewien, czy rzeczywiscie by bylo tak tanio. Przypominam, ze sciagniecie darmowego distro z netu nie wchodzi w gre. Zaryzykowalbym wrecz teze, ze jesli wezmie sie pod uwage czas spedzony na testach, konfiguracji i troubleshootingu, szkolenia, duzo wieksze zapotrzebowanie na biezaca obsluge informatyczna i wszelkie tego typu problemy, to laczny koszt wariantu linuksowego moze byc sporo wyzszy.

 

Ja bym nie mial nic przeciwko takiemu zakupowi za 63mln, gdybym wiedzial, ze ta firma na to zasluguje.

To juz zupelnie inna kwestia... niestety ZUSu sie tak latwo nie pozbedziemy, na zmiany tez sie nie zanosi (bo pomoglaby tylko prywatyzacja, a sprywatyzowac ZUS chyba nawet Korwin nie da rady).

 

EDIT: i o co chodzi z tymi palacami? Rozumiem, ze Twoim zdaniem pracownicy ZUS powinni siedziec na golej ziemi w szalasach z galezi, a petenci powinni byc obslugiwani w ziemiankach?

Poza tym IMHO niektorym tu wypowiadajacym sie brakuje skali. 63mln to dla przedsiebiorstwa rozmiaru ZUS pryszcz, tyle co wyskoczenie do osiedlowego sklepiku po bulki i gazete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze OpenOffice kompletnie nie radzi sobie z duzymi plikami tez warto by wziac pod uwage.

Writer radzi sobie z duzymi plikami wiele lepiej niz word 2002/2003...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...